Koje auto je "najljepše" za voziti?

Pontiac Parisienne. Imao sam ga pocetkom 90-tih. Jedan od zadnjih velikih americkih automobila (1985 godiste). Razmak tockova od osovine do osovine je malo preko 3 metra. Duzina celog auta 5.5 metara. Motor V8 od 4.8 litara. Rezervoar od 110 litara benzina, a trosio je prosecno 19 litara na 100 kilometara.
Na putu je kao ladja. To je bila udobnost, komfor i uzivanje voziti. Ne osetis ni jednu rupu na putu bez razlike koliko je velika rupa. Naprosto, kao da preletis preko nje. Ni u jednom autu koji sam imao kasnije nisam osetio takav komfort i udobnost. Jos uvek imam fotografije sa ovim kolima. Naravno, tada nije bilo mobilnih telefona pa su mi sve fotografije snimljene foto kamerom i stampane. Ova fotografija Pontiaka je sa neta, jer nemam skener da skeniram moje fotografije, ali boja je identicna onoj koji sam ja imao.
Pogledajte prilog 1124870
Prelepa mašina. Ja sam isto imao K-car, Chrysler NewYorker, isto je bio osmak od 4 litre, ista ta nebo plava boja. Trošio je tačno 35 litara na 100 km jer mu je bio izvađen neki deo karburatora čija zamena je bila prilično skupa, a ja sam svakako nameravao da ga menjam pa nisam hteo ništa da ulažem. Kako god vozio, on je sa rezervoarom prelazio oko 200km i to je to.

Sedišta bež štof, kao fotelja u dnevnoj sobi. Jako udobno po gradu ali kad sediš par sati u njemu, umeju da zabole leđa jer je previše meko. :)
 
Da se ne lažemo, kvalitet, izdrzljivost, dizajn, marka, model - nista nije relevantno za uzivanje u voznji.
Relevantna je emocija, trenutak, cilj voznje, i sve ono sto ta voznja nosi sa sobom.

Najviše sam uživao u vožnji kada sam kao klinac krao očevog starog moskviča i vozio se po brdima i planinama 😁

Sada mi je Honda CRV savršena, ne planiram da je menjam u doglednoj budućnosti - ima sve što mi treba, staje u garažu, ide prelepo, malo troši, ergonomski je vrhunski uradjena, ne kvari se i dovoljno je visoka da ne moram da se sagnem kad stavljam dete u sediste 😊
 
Da se ne lažemo, kvalitet, izdrzljivost, dizajn, marka, model - nista nije relevantno za uzivanje u voznji.
Relevantna je emocija, trenutak, cilj voznje, i sve ono sto ta voznja nosi sa sobom.

Najviše sam uživao u vožnji kada sam kao klinac krao očevog starog moskviča i vozio se po brdima i planinama 😁

Sada mi je Honda CRV savršena, ne planiram da je menjam u doglednoj budućnosti - ima sve što mi treba, staje u garažu, ide prelepo, malo troši, ergonomski je vrhunski uradjena, ne kvari se i dovoljno je visoka da ne moram da se sagnem kad stavljam dete u sediste 😊
sto kazes, vazan je dozivljaj................kolko sam cura oborio na zadnje sediste u "kec",......... i onda mi neko kaze da je Ferari bolji..........ma idi bre.
 
sto kazes, vazan je dozivljaj................kolko sam cura oborio na zadnje sediste u "kec",......... i onda mi neko kaze da je Ferari bolji..........ma idi bre.

Da si imao Ferari to sve što si oborio oborio bi puta 25, tako da... :D

Da se ne lažemo, kvalitet, izdrzljivost, dizajn, marka, model - nista nije relevantno za uzivanje u voznji.
Relevantna je emocija, trenutak, cilj voznje, i sve ono sto ta voznja nosi sa sobom.

Najviše sam uživao u vožnji kada sam kao klinac krao očevog starog moskviča i vozio se po brdima i planinama 😁

Sada mi je Honda CRV savršena, ne planiram da je menjam u doglednoj budućnosti - ima sve što mi treba, staje u garažu, ide prelepo, malo troši, ergonomski je vrhunski uradjena, ne kvari se i dovoljno je visoka da ne moram da se sagnem kad stavljam dete u sediste 😊

Shvatam poentu, tu se slažem za utisak, ali kad voziš neki automobil 800 kilometara u danu, veruj mi da je izuzetno bitno sve navedeno za uživanje u vožnji.
 
Da si imao Ferari to sve što si oborio oborio bi puta 25, tako da... :D



Shvatam poentu, tu se slažem za utisak, ali kad voziš neki automobil 800 kilometara u danu, veruj mi da je izuzetno bitno sve navedeno za uživanje u vožnji.


Pa to je to, sve u svoje vreme. Hondu CRV sam testirao na putu gde sam cetiri dana za redom prelazio izmedju oko 900-1000 km dnevno i to je to - bolje mi ne treba.
 
Ja sam vozio tu crv sve se klima i mrducka, kvake glomazne a klate se i škripulje, čuje se svaki deo pod haubom čak i kvačilo kada odvajaš. Konkretan primerak je bio star nekoliko godina sa 60 hiljada prvi vlasnik. Baš je ostavila nikakav utisak na mene valjda se tako rastresu sva suv vozila kod nas?
 
Zanimljivo mi deluje auto, masivno, prostrano. Možeš li reći nešto o ceni automobila i utiscima celokupnim? Koje godište?

Uzeo sam ga 3 godine starog, 18K evra. 1.6 dizel, troši ko upaljač. Ja sam preko 190cm i preko 100kg i ima više nego dovoljno mesta :)

Bio sam skeptican da 1.6 motor moze da bude dovoljan za toliki auto. Ali je i vise nego dovoljan - prelepo krstari sa 150km/h nemackim autobahnom, ubrzava jako lepo, i udoban je.

A najvise mi se svidja ergonomija, inace mi je honda nenadjebiva u tome.
 
Uzeo sam ga 3 godine starog, 18K evra. 1.6 dizel, troši ko upaljač. Ja sam preko 190cm i preko 100kg i ima više nego dovoljno mesta :)

Bio sam skeptican da 1.6 motor moze da bude dovoljan za toliki auto. Ali je i vise nego dovoljan - prelepo krstari sa 150km/h nemackim autobahnom, ubrzava jako lepo, i udoban je.

A najvise mi se svidja ergonomija, inace mi je honda nenadjebiva u tome.

Za normalnu vožnju je i više nego dovoljno, naročito uz ove gužve na putevima i slično... Naročito mi smešno bude ono 200 konja, 300 konja, 3.0 itd, a onda zaglavi isto kao i ja u dnevnoj gužvi. Ne znam zašto se ljudi toliko lože na jačinu motora, kad svejedno ne voze reli... Ok, znači pri preticanju, ne treba baš ni raga od 0-100 za 25 sekundi, ali mislim da je sasvim dovoljno.

18k nije malo za taj automobil, kaži mi šta ima od opreme?

ma dobro, al pricamo o emocijama, dozivljaju..............i meni je i danas "stojadin" drag i rado sedam u njega, i veruj mi, kada ga vidim pored BMW, Audija, ja gledam stojadina.

Znam, naravno, zato i kažem to je sve lepo dok se ne ode na duži put :D

I meni je golf 3 još uvek emotivan auto :D
 
Ja sam se zaljubio u Volvo XC 90 Automatic 5+2 2.0 4x4, iznajmila firma za poslovni put u Unirentu.
Naravno da nemam para da ga kupim, ali put do Budimpešte mi prolete u trenu. Stabilna vožnja,snažan motor i precizan volan, gde pomislim da skrenem on već skrenuo, lepa mjuza. šta da vam kažem. Nisam gledao potrošnju pošto firma plaća
Kada sam se vratio kući i seo u moj Pundto, došlo mi da zaplačem. Ipak je lepo biti bogat.
 
Ima sve zivo, sad do ujutru bih nabrajao. To je Elegance paket opreme, gde, u sustini, nema sta nema - od alu felni i hromiranih elemenata, do parking senzora, pametnog cruise control sistema, automatakog kocenja na iznenadnu prepreku, navigacije, sedista su pola koza pola platno, itd.
Meni je 18K super cena - imao je 50K kad sam ga kupio, bukvalno kao nov.

Inace, za ovaj komentar za rasklimavanje, moja trenutno ima 110K kilometara, i utegnuta je kao da je juce izasla iz salona - nista ne skripi, nista se nije rasklimalo.

Mislim da je tesko naci za te pare nesto bolje.
 
Ima sve zivo, sad do ujutru bih nabrajao. To je Elegance paket opreme, gde, u sustini, nema sta nema - od alu felni i hromiranih elemenata, do parking senzora, pametnog cruise control sistema, automatakog kocenja na iznenadnu prepreku, navigacije, sedista su pola koza pola platno, itd.
Meni je 18K super cena - imao je 50K kad sam ga kupio, bukvalno kao nov.

Inace, za ovaj komentar za rasklimavanje, moja trenutno ima 110K kilometara, i utegnuta je kao da je juce izasla iz salona - nista ne skripi, nista se nije rasklimalo.

Mislim da je tesko naci za te pare nesto bolje.

To je onda sasvim ok odluka za uzeti tako nešto, nisam nikad ukucao da vidim taj auto, čak i deluje ok unutra "na oko".
 
Ovo mi se svidja ,opasno izgleda 1967.
Kad sam studirao u Nemačkoj, upoznam nekog amera, major u bazi kod Frankfurta, mnogo gotivan tip.
Dovukao je Shelby GT500 od preko, nabudžen do bola, zver od auta.
Da on meni da vozim, to je neverovatno kako je to čudo išlo, ja prešaltam iz treće u četvrtu, točkovi zaškripe...
Onda sam mu pokazao kako se ulazi popreko u krivinu, on zinuo, pita me kad sam ja vozio Mustanga, kako to znam :hahaha:

Poenta je da su to bili pravi konji, ne ovi rahitični iz trocilindraša, nema toga više, ko nije vozio, ne zna kako je to...
 
Poenta je da su to bili pravi konji, ne ovi rahitični iz trocilindraša, nema toga više, ko nije vozio, ne zna kako je to...
Isti su to bili konji, samo nije bilo kontrole pogona, proklizavanja, a Ameri su inače pravili prilično nekontrolisane mašine (za uživanje!)

Inace, za ovaj komentar za rasklimavanje, moja trenutno ima 110K kilometara, i utegnuta je kao da je juce izasla iz salona - nista ne skripi, nista se nije rasklimalo.
Komentar je napisao Mario, koji je dežurni forumski trol. Ništa što on piše ne shvataj za ozbiljno, jer on nema cilj da piše objektivno već samo da nervira i troluje okolo. Mi koji smo dugo ovde smo već navikli. :malav:
 
Kad sam studirao u Nemačkoj, upoznam nekog amera, major u bazi kod Frankfurta, mnogo gotivan tip.
Dovukao je Shelby GT500 od preko, nabudžen do bola, zver od auta.
Da on meni da vozim, to je neverovatno kako je to čudo išlo, ja prešaltam iz treće u četvrtu, točkovi zaškripe...
Onda sam mu pokazao kako se ulazi popreko u krivinu, on zinuo, pita me kad sam ja vozio Mustanga, kako to znam :hahaha:

Poenta je da su to bili pravi konji, ne ovi rahitični iz trocilindraša, nema toga više, ko nije vozio, ne zna kako je to...
Bas tako ,a ne ove trocilindricne kosacice sto kaze Mario :hahaha:

Ja sam vozio tu crv sve se klima i mrducka, kvake glomazne a klate se i škripulje, čuje se svaki deo pod haubom čak i kvačilo kada odvajaš. Konkretan primerak je bio star nekoliko godina sa 60 hiljada prvi vlasnik. Baš je ostavila nikakav utisak na mene valjda se tako rastresu sva suv vozila kod nas?
Kad pitali mog rodjaka ,radio kao taksista i vozio neku Astru …i pitale ga musterije jel ima klima …ma klima se sve on kaze :hahaha:
 
Ako pricamo o emocijama onda uvek prvi auto, koliki god bio krsh...
u mom slucaju Skoda 105L...
a ovo za prakticnost i udobnost...pa...niti su nam iste kichme niti goozice...
dakle sve je relativno...
Sto se tice lepote voznje, meni je dovoljno da imam tempomat i da ubrzavam sa sto manje shaltanja...
a to mogu i sa Opel Merivom 1.7CDTI iz 2012. godine...
 
E ne zezaj da si imao tu Skodu ,imao moj rodjak i to narandzasta bila ,ne znam sta je uradio sa njom ,mislim da je gurnuo u neku supu i tako stoji godinama ..al kad pusti dim ..
Ja sam svoju kupio posle 2 godine stajanja na klocnama...
bila trula i raspadala se...hiljadu mana...ali sam naucio da vozim kako treba...
ono u autoskoli je corak...
Najveca korist je zadnja vucca, pa sam naucio da vozim oprezno po snegu i kishi...
 
Eto kad smo kod Škode, ovo je prvi automobil u kom sam se ikad vozio. (tj u kom su me dovezli iz porodilišta). Ova boja.

Skoda_110_LS_1973_krasna_01_800_600.jpg
 

Back
Top