Koje auto je "najljepše" za voziti?

mario80

Buduća legenda
Poruka
38.857
Alfa Romeo 159, definitivno najudobniji 😉
Sećam se pre desetak godina kada sam išao da gledam nov auto, usput sam gledao i gp a bila je i jedna alfa 159 u salonu izgledala mi je kao avion cena 45 soma evra. Uplatim ja i20 pošto gp nije ni muziku imao. Odem do škode a tamo se doplaćuje za volan, suvozačev brisač itd. Epilog je danas ta alfa 159 samo se na otpadima prodaje vredi 1000-1500 evra a jundai 4 puta skuplji polovan :lol:

Zla Beba

Domaćin
Moderator
Poruka
3.871
Sećam se pre desetak godina kada sam išao da gledam nov auto, usput sam gledao i gp a bila je i jedna alfa 159 u salonu izgledala mi je kao avion cena 45 soma evra. Uplatim ja i20 pošto gp nije ni muziku imao. Odem do škode a tamo se doplaćuje za volan, suvozačev brisač itd. Epilog je danas ta alfa 159 samo se na otpadima prodaje vredi 1000-1500 evra a jundai 4 puta skuplji polovan :lol:
Rekla sam najudobniji, a nas je dobro služio par godina, čak sin kad je položio naslijedio da se uči na njemu. Hladno si mogao 5-6 sati da voziš bez zamaranja jer je unutrašnjost baš hedonistički napravljena a i jako stabilan je bio na cesti. Sad kad bih krenula da nabrajam mane imala bih dosta da pišem. :D

linch

Ističe se
Poruka
2.757
159 je jedna od najlepsih alfi ,nemas udobniji auto od Citroena C6 .
Ja imao MB E320CDI Avangard, ali kad sam prešao na Citroen C5, osjeti se razlika, u korist C5. Na žalost, nisam imao petlju kupiti C6, jer je redak auto, i održavanje je jako skupo, ali sam bio vožen u njemu, i vozio ga, po mojoj procjeni definitivno najudobniji automobil kojega sam ikada imao priliku isprovati.
Inaće, Alfe su za sportske duše, ono, "cuore sportivo", a unutra obični FIAT motori. To je Alfu i pokopalo. Inaće neudoban automobil.

DarkMoon

Elita
Poruka
15.807
Ja imao MB E320CDI Avangard, ali kad sam prešao na Citroen C5, osjeti se razlika, u korist C5. Na žalost, nisam imao petlju kupiti C6, jer je redak auto, i održavanje je jako skupo, ali sam bio vožen u njemu, i vozio ga, po mojoj procjeni definitivno najudobniji automobil kojega sam ikada imao priliku isprovati.
Inaće, Alfe su za sportske duše, ono, "cuore sportivo", a unutra obični FIAT motori. To je Alfu i pokopalo. Inaće neudoban automobil.
Kazu da je i Rolce koristio to hidropneumatsko ogibljenje u svoj model ,a plus karoserija C6 je pravljena od aluminijuma .
Malo je primeraka proizvedeno ,ne znam bas tacan broj ali ispod 50 000.

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.902
Epilog je danas ta alfa 159 samo se na otpadima prodaje vredi 1000-1500 evra a jundai 4 puta skuplji polovan :lol:
Razumes se u pad cena automobila ko Marica u....
Velike limuzine drasticno brze gube na ceni u odnosu na male.
Kao drugo samo ti sanjaj koliko tvoj kosooki vredi jer realno vredi 2500 a za te pare mozes da uzmes i tu Alfu 159 ali u krs stanju jer dobra Alfa kosta 3500 pa navise.
A sto se tice teme i najudobnijeg mogu da prijavim da sam u isto vreme imao dva Citroena C5 i jedan je bio sa hidraulikom a drugi ne. Razlika u udobnosti je bila minimalna a u krivini je ovaj sa hidraulikom delovao kao da ce da se prevrne. Total neprijatan osecaj nam koji smo naucili na standardne amortizere.

Poslednja izmena:

linch

Ističe se
Poruka
2.757
Rekla sam najudobniji, a nas je dobro služio par godina, čak sin kad je položio naslijedio da se uči na njemu. Hladno si mogao 5-6 sati da voziš bez zamaranja jer je unutrašnjost baš hedonistički napravljena a i jako stabilan je bio na cesti. Sad kad bih krenula da nabrajam mane imala bih dosta da pišem. :D
Ako ti je Alfa udoban auto, šta bi tek bilo, da se provozaš Citraćem.

Francuske automobile kupuju potpune neznalice i žene naravno. Uvek bilo i biće :)
Francuske automobile kupuju oni, koji žele da se voze udobno.

linch

Ističe se
Poruka
2.757
Kazu da je i Rolce koristio to hidropneumatsko ogibljenje u svoj model ,a plus karoserija C6 je pravljena od aluminijuma .
Malo je primeraka proizvedeno ,ne znam bas tacan broj ali ispod 50 000.
Koristio ga je RR i MB isto, po licenci. Danas se takav sistem ugrađuje na traktore, za amortiziranje kabine i pogonskih osovina.
1654029718698.png

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.