Koje auto je "najljepše" za voziti?

VanderGraaf

Zainteresovan član
Poruka
315
Prelepa mašina. Ja sam isto imao K-car, Chrysler NewYorker, isto je bio osmak od 4 litre, ista ta nebo plava boja. Trošio je tačno 35 litara na 100 km jer mu je bio izvađen neki deo karburatora čija zamena je bila prilično skupa, a ja sam svakako nameravao da ga menjam pa nisam hteo ništa da ulažem. Kako god vozio, on je sa rezervoarom prelazio oko 200km i to je to.

Sedišta bež štof, kao fotelja u dnevnoj sobi. Jako udobno po gradu ali kad sediš par sati u njemu, umeju da zabole leđa jer je previše meko. :)
Moj otac je tada imao Chrysler LeBaron. Koliko se secam to je bio model pre NewYorkera i kasnije FifthAvenue. Ta dva Krajslera su bili glamurozni modeli kada su se pojavili. Nisu ih zvali sedanima, zvali su ih "saloon" modelima....
P.S. Jeste da je litra benzina tada bila jeftinija od soljice kafe u restoranu, ali 35 litara na 100km....LOL ....

Marko_smt

Primećen član
Poruka
981
2012. Ford Shelby GT500. 5.8 V8. Sa fabričkih 662 dignut na 702 konja. Da li je baš bilo potrebe za tim procenite sami.
Evo snimak sa Ada Huje. Ovde sam bio suvozač ali drugom prilikom sam probao auto na vrh gasa.
Lepo iskustvo. Pravi osećaj moći.

Inače uvek uživam kad provozam od rođaka Golf 2. Leži na crvenim gewindama, ubačen 1.9 TDI od 90 ks. Nekako taman za tu karoseriju. Po dobrom putu je pravo zadovoljstvo ići kroz brzine i krivine.

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.270
Kad kažem "najljepše" mislim na auto koje je po vama ostavilo najjači utisak bez obzira na model, komfor koji ima, starost tj godine..
Ne sumnjam da nam je najbolji automobil onaj koji trenutno imamo i vozimo, ali.. koje auto koje ste imali priliku da vozite ili ste ga imali, možete sa pravom reći da je nešto posebno, nešto što ga izdvaja iznad ostalih?
Mnoga auta danas su napucana do bola, komfor i sigurnost na izuzetnom nivou, ali u njima se ne osjećamo kao u nekim drugim, koji baš i nisu u toj klasi ali imaju to nešto..
Iz svog ličnog iskustva, mogu nabrojati nekoliko modela u kojima sam se osjećao kao da sam u avionu :D.. kao recimo u Nisanu, Poršeu.. i još par modela ali, i pored svega toga što pružaju, nakomotnije i najprijatnije se osjećam u audiju. U njemu se daleko bolje osjećam, nego recimo u Mercedesima ili BMW-ima, nekako mi više "leži" i vožnja u njemu mi pričinjava pravo uživanje.
Koje je po vama auto koje bi izdvojili (imali priliku da se (pro)vozate sa njim) i rekli da je to auto koje je najljepše i najprijatnije za vožnju?
Svakako da danas ima mnogo dobrih i skupih auta ali ovdje bi o onima koji su nama dostupni.
Peglica

Kad kažem "najljepše" mislim na auto koje je po vama ostavilo najjači utisak bez obzira na model, komfor koji ima, starost tj godine..
Ne sumnjam da nam je najbolji automobil onaj koji trenutno imamo i vozimo, ali.. koje auto koje ste imali priliku da vozite ili ste ga imali, možete sa pravom reći da je nešto posebno, nešto što ga izdvaja iznad ostalih?
Mnoga auta danas su napucana do bola, komfor i sigurnost na izuzetnom nivou, ali u njima se ne osjećamo kao u nekim drugim, koji baš i nisu u toj klasi ali imaju to nešto..
Iz svog ličnog iskustva, mogu nabrojati nekoliko modela u kojima sam se osjećao kao da sam u avionu :D.. kao recimo u Nisanu, Poršeu.. i još par modela ali, i pored svega toga što pružaju, nakomotnije i najprijatnije se osjećam u audiju. U njemu se daleko bolje osjećam, nego recimo u Mercedesima ili BMW-ima, nekako mi više "leži" i vožnja u njemu mi pričinjava pravo uživanje.
Koje je po vama auto koje bi izdvojili (imali priliku da se (pro)vozate sa njim) i rekli da je to auto koje je najljepše i najprijatnije za vožnju?
Svakako da danas ima mnogo dobrih i skupih auta ali ovdje bi o onima koji su nama dostupni.
Peglica

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
27.671
Када уз то урачунам и набавну цену- најбољи утисак ми је оставило три аутомобила; прво- једна Лада 112, једна Застава 10 и један Хјундаи Акцент...
Лада је била неочекивано жустра, економична и лака за вожњу, заиста импресивна у вожњи, спрам цене; недостаци- лоша лимарија, недостатак серво волана и мало премекано огибљење за прејак мотор и брзине које је могла да постигне.
Али, ако је возиш спорије- перфектан ауто.
З-10 сам откупио од фирме, хаварисану, поправио и возио две године; нема бољег аута за град...Препорука за жене возаче; то може да вози и дете од 5 година...
Хјундаи сам купио скоро; био јефтин, а мени требало нешто, тек да имам у гаражи...
Као да су га правили по мојим захтевима; таман тако иде, изгледа и понаша се. :lol:
Још само да нађем мајстора који ће да одради шта му платим да одради, :roll:...

jolemisa

Elita
Poruka
20.275
index.jpg

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
Eto kad smo kod Škode, ovo je prvi automobil u kom sam se ikad vozio. (tj u kom su me dovezli iz porodilišta). Ova boja.

Pogledajte prilog 1125415
Возио сам овакав само бели, "другарица" имала. Кад треба да скренеш, мораш да почнеш да вртиш волан пар секунди пре раскрснице.
Возачева врата се нису отварала.
Умро је после одговора другарице на питање "а што ти светли ова лампица?" са "ма ништа то, игнориши, и ја игноришем". После пар секунди пукао је блок мотора.

Ово је мој фаворит, због удобности, снаге, једноставности, а и мало носталгије:
1200px-20150915_Ford_Granada_2%2C3GL_1975_0106.jpg

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.930
Умро је после одговора другарице на питање "а што ти светли ова лампица?" са "ма ништа то, игнориши, и ја игноришем". После пар секунди пукао је блок мотора.
Ne znam jesi li gledao The Big Bang Theory :D

check-engine-bbt.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.