Kockanje - bolest ili stil života?!

Kocka nije hir ... nije bezazlena zabava ... Kockanje je bolest ovisnosti od koje ne strada samo osoba koja kocka jer izgubi moć rezoniranja ... pati cijela obitelj . Pate supruge koje najčešće ne shvaćaju težinu problema. Kockari se teško i gotovo nikako ne odviknu od svoje ovisnosti jer sami ne priznaju - ne žele priznati da imaju problem .
 
Kakav bre stil zivota.....Jeste bolest. Pustite vi vremenski niz, pa kao ako stopiramo vreme, onaj pocetak kockanja to je stil zivota a onaj jbg los kraj e to vec jeste bolest.

Postoji dinamika licnosti. Kockanje je teska bolest zavisnosti i kao takva kod ljudi koji imaju odr genetiku izvlaci sve ono najgore sto se moze izvuci iz njihove biohemije mozga sto se tice ove vrste bolesti.

Eto, bolesnici, ako ce vam biti lakse da ne priznate svoju bolestiju, nagovorite i shizofrenike da zajedno nosite transparente i trazite svoja prava po centru Bg-a, jer i shizofrenost je "stil zivota", stil zivota zivljenja u paralelnom subjektivnom univerzumu.....

Sta bre, ono, odgledao lik 5 puta na YT Hokinga i slicne i cuo tamo za neke multiunuverzume i paralelne stvari i ko ce mu sad zabranit' da zivi u ovom ili onom univerzumu a ?
Oce covek pravo na slobodu zivljenja u univerzumu u kome se njemu svidja eto, odakle pravo lekarima da ga vracaju u realnost Srbistana a? Da vi menajte nekom stil zivota ? Da vi nekom kazete da nije zapravo Hitler i Isus Hrist ? Da ne moze da leti ako skoci sa mosta?

Zamisli odes u Grcku na more a vrati te neko i kaze nema tamo gde je lepse, imas da letujes na reci svog grada :D

 
Nije bolest.
Jednostavno stvara zavisnost.
Kad čovek navikne da istu stvar ponavlja godinama, posle se teško od toga odvikne.
Ista stvar je i ovde - samo je malo potpaljeno "mogućnošću zarade".

Ovisnost o kocki jest bolst jer se poremećaj manifestira na psihičkom , fizičkom i emocionalnom stanju ( ponašanju ) koje sam ovisnik nije u mogućnosti kontrolirati.
 
Nije bolest.
Jednostavno stvara zavisnost.
Kad čovek navikne da istu stvar ponavlja godinama, posle se teško od toga odvikne.
Ista stvar je i ovde - samo je malo potpaljeno "mogućnošću zarade".
bolest zavisnosti

- - - - - - - - - -

Nije bolest sve dok imas granicu

A popiti pivo takodje smatraš bolešću ?
ako je naslov teme "Kockanje - bolest ili stil života?!" ocigledno nije rec o jednokratnom kockanju.
Da bi nesto bilo neciji stil zivota, to podrazumeva mnogo ponavljanja, a eventualno je i preovladjujuci obrazac ponasanja
 
Pozdrav svima,
već neko vreme čitam različite forume na ovu temu. Moj mlađi brat ima problem sa kockanjem. Pogledala sam i film "Ulog". Zanima me ima li neko iskustva u lečenju zavisnosti od kockanja? I ako neko ima iskustva ili zna nešto više o lečenju u ovom centru za odvikavanje od kockanja u Novom Sadu?

Unapred hvala!
 
Zavisnost svakako?
Ali kako se leči? Gde potražiti pomoć?

Maxima 1997,

I mene baš to isto zanima. Svuda sam nailazila na textove u kojima piše da je proces lečenja jako dug, da se uglavnom odija u ustanovama zatvorenog tipa, tačnije da iziskuje hospitalizaciju, što mi deluje potpuno nepotrebno kada su u pitanju zavisnici od kockanja. Pronašla sam jedan centar za odvikavanje od kockanja u Novom Sadu, zove se Herctime. Našla sam i njihovu stranicu i blog, imaju čak i youtube kanal, možeš videti i čuti dosta korisnih informacija. Mene zanima ima li neko iskustva u radu sa njima? Mada piše da imaju jako puno iskustva u radu sa patološkim kockarima i da su jako uspešni u lečenju!
 
...kocka je izazov zivotu i zabokrecini...izazov ustaljenom idimi...dodji mi...ali kocka koja ulaze i gubi...ulaze i dobija...prevaranti i navlakuse su bijeda koja kocku kao izazov vodi do zavisnosti i uvlacenje naivnih do propasti...kockari najmanje je sto izgube ...novac...ostalo je gubitak...a to Ostalo treba sacuvati kad se otme sve kontroli...kad se ide na ono poznato 'vadjenje'...kocka kao sto je Loto,- pozitivna je...uplatis pa sta bude ...no, prevaranti su i tu dosegli pa cak i na drzavnim nivoima...u poslednje vrijeme taj vid negativne kocke je sportsko kladjenje koje nema nista sa sportom...to je sport i unizilo...
 
...u kocki se najlakse otkrije karakter osobe...otkrije se i bezvrijednost svega...
Samo oni koji nijesu imali 'posla' s kockom mogu da pisu o njoj ...
nema tu volje, principa, svetosti...dobitnici ne postoje...
I oni koji su vlasnici,
zakace se kad-tad...isto kao i dileri,
profiteri su dok ne postanu zarobljenici svoje 'igre'...
a,
to im je uvijek zagarantovana sudbina...kad-tad ...!!!
 
Sistem123

I ja sam guglala i pronašla Herc udruženje iz Novog Sada. Pogledala stranicu i priloge. Film "Ulog" mi je dobar i poučan. Ono što me ohrabruje je što se odvikavanje radi po iskustvu čoveka koji je i sam bio ovinik o kocki. Ima smisla.

I mene bi zanimalo da li neko ima iskustva sa njima?

- - - - - - - - - -

...u kocki se najlakse otkrije karakter osobe...otkrije se i bezvrijednost svega...
Samo oni koji nijesu imali 'posla' s kockom mogu da pisu o njoj ...
nema tu volje, principa, svetosti...dobitnici ne postoje...
I oni koji su vlasnici,
zakace se kad-tad...isto kao i dileri,
profiteri su dok ne postanu zarobljenici svoje 'igre'...
a,
to im je uvijek zagarantovana sudbina...kad-tad ...!!!

KAo da nešto vućče ka dnu...
Ali verujem da se može "otkačiti" od tozla. Posebno ako imaš podršku
 
...podrska je da se mijenja krug drustva i nadje druga oblast zanimanja,
nema tu igre u nista ili s prijateljima
to je samo zagrijavanje,
svaka terapija je kad-tad vracanje
kao ona floskula o kurvama i narkomanima,
ali mora se nadosli tj. zaradjeni novac odmah utrositi ili nekom poklon kupiti
u vrijeme kad se otvaraju i kasina ili drustvo se okupi
samo ti hvalis
tada 'dobij' telefon i izgubi se ...trci...
Ima toliko samoterapija koje su mnogo djelotvornije od
organizovanih
jer,
ocekivati pomoc
porazno je kao da smodebili i plus
to radi nase 'kolege'
da je kocka bez namjestanja, prevaranata, kasina koji imaju
krupijee profesionalce koji rade sa osmjehom i navlakusama
onda lazni sjaj nekakvog dzentlmensta i gospodstva
laz i paralaz...dodjes pred vrata i...odes...
 
Često ljudi odlaze kod lekara (savetnika, psihologa, terapeuta, advokata...) ne zato da bi se izlečili,
iako im pomenuti u zagradi mogu pomoći,
nego zato da bi legalizovali i pravno normativno legalizovali trenutno stanje.

Kada kockar potraži pomoć, i umesto pomoći dobije napismeno da je kockar,
on dobija alibi, izgovor pred drugima i pred sobom, da on uopšte nije kriv, ima i potvrdu, nego da je za kockanje u stvari krivo njegovo stanje.
Na potvrdi piše kockar.
I to je to.
Mogu se drugi truditi koliko god hoće, neće biti promene.
Jedina mogućnost promene je da on, kockar, pocepa mišljenja i potvrde, i u ogledalo kaže: Nisam!
 
Mislim da je ljudima jako teško da priznaju sebi zapravo ko su i šta su! Nije baš tako lako priznati ni sebi, ni porodici, ni drugima da postoji problem, pogotovu poroblem nad kojim oni sami nemaju kontrolu ili što je još gore, ne žele da ga kontrolišu. Mnogi se ni ne javljaju sami na lečenje, već su uslovljeni, zakonom, razvodom ili finansijskim dugovima. Jer mnogi nisu ni svesni da imaju problem, dok ih on ne dovuče na potpuno dno! Najgore je što je potraga za pomoći uvek poslednja opcija. Kada se čini da nema više izlaza i rešenja. Zato ne bih rekla da svi idu po takvo opravdanje, ali se slažem da teže ka tome da razbiju ta uverenja.
 

Back
Top