Kockanje - bolest ili stil života?!

Usput, prošle su dvije sedmice kako nisam ni jedan jedini cent prokockao. Nije bilo lako, još uvijek drhtim kad prolazim pored kladionice. Danas sam sam sebe stavio na test. Otišao sam da popijem kafu u kafić koji ima aparate i u kom sklopu se nalazi i kladionica. Okrenem se i pogledam u prostoriju sa aparatima i kao da me neka čudna sila vuče da im priđem i ubacim koji dinar. Međutim samo sam se sjetio svoje zakletve i svoje porodice, nisam mogao ni njih ni sebe da iznevjerim, odjednom kao da sam izgubio dah na trenutak i počele su samo da mi se ređaju slike pred očima. Slike svih neprospavanih noći i u glavi sam čuo zvukove aparata i čipova. Odjekuju kao na usporenom filmu. Shvatio sam da to nije za mene i izašao sam napolje, kao da nikad nisam ni kockao. Ja to smatram uspjehom, nakon svega.
 
yeba ga ti ljudi gladuju u Bosni,a ti imaš platu od 550e...
:

sta lupas ti ,gde ljudi gladuju ,prosjecna plata je u Srpskoj tu negde oko 400-500 EUR,nije standard zivota ko u svicarskoj ali nije ni tako lose kao sto si ti umislio

a sto se tice teme treba biti umjeren u svemu pa i kladionici,mnogo je interesantnije pratiti neki sportski dogadjaj kad uplatis tiket 2-3 eura ,cisto zabave radi a mozda se i posreci

Znaci odgovor je kockanje je nekom zabava ,nekom posao kao profi kockarima ,igracima teksas holdema ,profesionalnim kladionicarima itd a neko se udavi u blatu,a nekom sport

Teksas holdem poker smatraju sportom zato uvjek se mogu vidjeti poker turniri na sportskim tv tipa sportklub,arenasport,eurosport
 
sta lupas ti ,gde ljudi gladuju ,prosjecna plata je u Srpskoj tu negde oko 400-500 EUR,nije standard zivota ko u svicarskoj ali nije ni tako lose kao sto si ti umislio

a sto se tice teme treba biti umjeren u svemu pa i kladionici,mnogo je interesantnije pratiti neki sportski dogadjaj kad uplatis tiket 2-3 eura ,cisto zabave radi a mozda se i posreci

Znaci odgovor je kockanje je nekom zabava ,nekom posao kao profi kockarima ,igracima teksas holdema ,profesionalnim kladionicarima itd a neko se udavi u blatu,a nekom sport

Teksas holdem poker smatraju sportom zato uvjek se mogu vidjeti poker turniri na sportskim tv tipa sportklub,arenasport,eurosport
Problem sa zavisnicima je upravo to sto za njih ne moze biti umerenosti u tome od cega su bolesni. Jednostavno mu je nemoguce da se kontrolise da bude umeren. U tome i jeste sustina njegove bolesti. Dakle za kockara je kladionica je bolest i smrtna opasnost i to je tako zauvek. (kao i sa svim ostalim zavisnicima).

Ne radi se ni o zabavi ni o novcu, ni o prosecnoj plati....
 
Poslednja izmena:
Sve je OK :)

Osjećam se mnogo bolje, prošla me želja za kockanjem skoro pa u potpunosti. Posvetio sam se važnijim stvarima, Radim na jednom projektu, spremam se za takmičenje iz oblasti grafike i dizajna, čime se i profesionalno bavim. Kockanje je za mene jedna samo ružna prošlost. Lijep pozdrav svima i hvala vam na podršci. :)
 
Bravo!!!:ortaci2:
Sad samo obrati paznju na to da ti se ne ucini kako je bilo lako i kako ipak mozes da drzis pod kontrolom umereno kockanje.
To je najveci problem sa bolestima zavisnosti, ta podmuklost i osecaj da djavo i nije tako crn kao sto izgleda.

Bas si me obradovao, drzi se, svako dobro!!!:)
 
Problem sa zavisnicima je upravo to sto za njih ne moze biti umerenosti u tome od cega su bolesni. Jednostavno mu je nemoguce da se kontrolise da bude umeren. U tome i jeste sustina njegove bolesti. Dakle za kockara je kladionica je bolest i smrtna opasnost i to je tako zauvek. (kao i sa svim ostalim zavisnicima).

Ne radi se ni o zabavi ni o novcu, ni o prosecnoj plati....
ja sam ovisna o cokoladi..:sad2:
 

Back
Top