KO OD VAS POSTI?

sunrise

Aktivan član
Poruka
1.061
Interesuje me ko od vas vernika ovde posti? Koliko posta godisnje? Da li taj post ispostujete maksimalno gde se pored odredjene hrane odricete cigareta, kafe(koja je inace masna), alkohola, i sexa? Hajde sada da vas cujem iskreno!!!!

p.s. moguce da ova temica vec postoji negde u okviru religije ali ja je nisam nasla...
 
Ок, онда ја сам ћу бити искрена са тобом...
Шта се тиче мене постим се како треба у Православљу - сваку седмицу у среду и петак, 3 дана до Св. Причешћа, сваки дуг и кратак Православни пост (Велики, Апостолски, пре Божића и т.д.).
Шта се тиче Св. Причешћа онда имам га сваки велики празник, на свој Дан Анђела и Рођендан и такође на неки други данима, сваки месец преко сваке 2 седмице.
Шта се тиче пушиња, кафе, секса и т.д. онда сигурно то не може постојати у време поста.

Велики поздрав!
 
Све је једнонаставно...
Говорим као правник, Православље је збирка прописа. Овде ми "имамо право", "имамо обавеза", "имамо одговорност".
Пост, Св. Причешће и т.д. су наше обавезе како Православног верника.
 
sunrise:
... fino... da vidimo da li ima jos neko sem tebe da posti?
... mnogi daju raznorazne izjave u vezi boga religije i slicnih stvari, pa da vidimo koliki su vernici!!!!
Trudim se da zivim po kanonima moje pravoslavne crkve, a to znaci postim sredu i petak i sve propisane postove u godini. Pricescujem se obavezno u vreme posta, ali po mogucnosti i cesce. Sto se hrane tice u postu, taj deo mi je najlaksi jer inace ne jedem meso. Najtezi deo su mi misli, osudjivanje drugih, svakodnevna nervoza na poslu, svadje sa nevernicima (koji obicno u vreme posta krenu da me provociraju o veri)itd.itd...tesko je ziveti andjeoski na zemlji i naravno da gresim...ali trudim se, ne odustajem, padam, pa ustanem i idem dalje...A ti? Odgovori ti na svoje pitanje!
 
Dobro jutro. Ja postim otprilike od svoje desete godine. Pocela sam zajedno sa mojom prababaom, a moj otac( kojeg sam obozavala, a bio je komunista- neka mu jelaka zemlja)je ludeo zbog toga. Kao mala, nosila sma jaja za Uskrs ispred zgrade"Komiteja(sto rece gosn Tito) da ih delim deci i da se igramo.... Taj momenat kad me je ugledao , ( a bio je gosn budza) nikad necu zaboraviti,a ni te batine. Dakle, tada sam se opredelila protiv komunizma, ali za razliku od mnogi na forumu( koji zbog Petra mrze i Svetog Petra) mog oca sam i dalje obozavala...
Da, znaci posti, sve postove uoci praznika , kao i sredeom i petkom, a pricescujem se samo za praznike. Toliko o tome, naravno ne samo po pitanju jela vec i misli jer su one najgresnije.Pozdrav forumu i mom drustvancetu. :wink: :wink:
 
Добро јутро, драга Цеца. Мислила сам да хвала Богу што у Србији никад није било тако као је било у Русији...Ја сам Рускиња, живим у Русији, која је била кршћена у 988г., живим на земље, која име 1000 године постојања Хришћанства. До 20 године ја нисам знала уопште ништа о Православљу, што постоје Бог, храм, молитва. Наша држава и друштво уопште заборавили на 70 године о Боге. И хвала Богу да Срби барем у комунизму су имали веру, знали о Боге, се молили, се постили...

Силно грлим.
 
Алjона:
Добро јутро, драга Цеца. Мислила сам да хвала Богу што у Србији никад није било тако као је било у Русији...Ја сам Рускиња, живим у Русији, која је била кршћена у 988г., живим на земље, која име 1000 године постојања Хришћанства. До 20 године ја нисам знала уопште ништа о Православљу, што постоје Бог, храм, молитва. Наша држава и друштво уопште заборавили на 70 године о Боге. И хвала Богу да Срби барем у комунизму су имали веру, знали о Боге, се молили, се постили...

Силно грлим.
Piozdravljam te draga Aljona, nas dve smo ti jedine "jutarnje ptice"na forumu -svi ostali pisu nocu.Nije to bas bilo kao ne smete u crkvu, ali kako su i meni stariji pricali, postojeli su spijuni koji su kontrolisali gde ko ide, da li se ide u crkvu, da li se ide na slave i ko slavi i sl.E, posle su ti referislai tamo u CK , PK, SK...oTKUD ZNAM KAKAO SE TO TACNO ZVALO, PA SU OVE ZVALI NA "INFORMATIVNE RAZGOVORE" DA TE "OPISMENE DA JE RELIGIJA OPIJUM ZA NAROD!" E, a posle su se "drugovi-tavarisi- preobukli u velike"vernike- da ti se zgadi" pa izmislise stvari kojer ni sam Bog ne zna, a kamoli Patrijarh- tipa krstis se na 3poprecna prsta od grudne kosti ,udesno, pa ulevo, zito za slavu kuvas =-lupam 3sata i 48 minuta, jaja farbas desnom rukom i da ne lupam vise....A kad mu pomenes Boga- njemu se i dandanas dize kosa na glavi, jer mu je vera uglavnom isforsirana i lazna. Normalno ne svima,ima zaisdta ljudi koji su se tu pronasli.Dakle, krasivaja maja Aljona, bilo je tesko odbraniti veru na ovom prostoru , ali Bogu hvala uspelo se.Zato nam je srce sada ispunjenije, jer smo obavili( i jos uvek obavljamo) jedan vrlo vazan posao. A sve to , da nase ime ne ostane ukaljano i da nas GENERACIJE PO DOBRU PAMTE...UDAVIH..IZVINJAVAM SE , ako sam ovim recima nekog uvredila, Bog zna da mi nije bila namera, ali me to sve malo pogadj.
Neka te Bog cuva na tvom putu, draga Aljona , a i sve vas drustvance iz coska. Laku noc, ojdo da spavam. :wink: :wink:
 
Još se borim kod postova. Još ni jedan od velikih nisam ceo otpostila, mada svaki put započinjem i izguram donekle. Pričešćivala sam se ne znam koliko puta. Kada je u pitanju post, imam mnoge nedoumice u smislu: šta treba, kako, kada i slično, pa se zato i pribojavam i stalno sam pod nekim pritiskom da ne pogrešim.
Biću vam zahvalna na savetima.
Pozdrav društvancetu koje ne odustaje.
:lol:
 
O postovima sam od svoje babe skoro sve naucio, jer ona to sve redovno prati i posti sve velike postove od kada znam za sebe, od malena mi je to sve usadjeno, sada da budem iskren trudim se da to sve ispostujem koliko mi posao i faks to dozvoljava :oops: , ali obavezno kada se zadesim kod babe nema mi vrdanja zna se :P , objasnila mi je da nije post samo da se klonim zabranjene zhrane vec mnogo cega grugog i to ne samo sredom, petkom i subotom vec svim danima
Veliki pOzDrAv! :wink: :wink:
 
Komshinica:
Još se borim kod postova. Još ni jedan od velikih nisam ceo otpostila, mada svaki put započinjem i izguram donekle. Pričešćivala sam se ne znam koliko puta. Kada je u pitanju post, imam mnoge nedoumice u smislu: šta treba, kako, kada i slično, pa se zato i pribojavam i stalno sam pod nekim pritiskom da ne pogrešim.
Biću vam zahvalna na savetima.
Pozdrav društvancetu koje ne odustaje.
:lol:

Драга Комшиница, па добро онда ми ћемо радити тако...кад ће бити неки пост онда ћу говорити теби да како постити се: "шта треба, како, када и слично". :wink: Важи? Сигурна сам да ћеш имати доста много савета :).

Грлим.
 
Алjона:
Komshinica:
Još se borim kod postova. Još ni jedan od velikih nisam ceo otpostila, mada svaki put započinjem i izguram donekle. Pričešćivala sam se ne znam koliko puta. Kada je u pitanju post, imam mnoge nedoumice u smislu: šta treba, kako, kada i slično, pa se zato i pribojavam i stalno sam pod nekim pritiskom da ne pogrešim.
Biću vam zahvalna na savetima.
Pozdrav društvancetu koje ne odustaje.
:lol:

Драга Комшиница, па добро онда ми ћемо радити тако...кад ће бити неки пост онда ћу говорити теби да како постити се: "шта треба, како, када и слично". :wink: Важи? Сигурна сам да ћеш имати доста много савета :).

Грлим.
Važi.
Grlim i ja tebe.
:lol:
 
А-ха, онда сутра ће бити пост у петак.
Можеш јести рибу, не можеш - месо, јаја, млеко, јохурт и т.д., сир, птицу и други јела, који имају животињску природу.
:wink: Барем сутра ми ћемо почети нешто и урадити први корак...

Силно грлим.
 
...kao dete, a kasnije uglavnom zbog bede.
Medjutim od kada sam bolje shvatio
Mt 12,1-8;
Mk 2,23-28;
Lk 6,1-5;
uopste mu ne obracam paznju

A sto se pricesca tice to svako vece, redje vinom, cesce pivom!
 
Komshinica:
Алjона:
:wink: Онда како жена жене могу ти речи да у време поста имам веома стаситу фигуру чак и без диете :wink:

Поздрав!
Sa figurom ja nemam problema, ni sa hranom, imam problema sa cigaretama. :cry:
Šta je bre ovo, prvo neće, neće, a onda pošalje triput! UPOMOĆ! Ne mogu da obrišem.
 
Komshinica:
Komshinica:
Алjона:
:wink: Онда како жена жене могу ти речи да у време поста имам веома стаситу фигуру чак и без диете :wink:

Поздрав!
Sa figurom ja nemam problema, ni sa hranom, imam problema sa cigaretama. :cry:
Šta je bre ovo, prvo neće, neće, a onda pošalje triput! UPOMOĆ! Ne mogu da obrišem.
Pa draga, sa se falis u tri navrata?Ako budes i dalje bacala pogled na pekarske ponude- nista od izgleda...Vidis sta je "uticaj Sosa na moj zivotni put"... Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:
 
tsetsa:
Komshinica:
Komshinica:
Алjона:
:wink: Онда како жена жене могу ти речи да у време поста имам веома стаситу фигуру чак и без диете :wink:

Поздрав!
Sa figurom ja nemam problema, ni sa hranom, imam problema sa cigaretama. :cry:
Šta je bre ovo, prvo neće, neće, a onda pošalje triput! UPOMOĆ! Ne mogu da obrišem.
Pa draga, sa se falis u tri navrata?Ako budes i dalje bacala pogled na pekarske ponude- nista od izgleda...Vidis sta je "uticaj Sosa na moj zivotni put"... Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:
:oops: :oops: :roll:
 
Komshinica:
Алjона:
:wink: Онда како жена жене могу ти речи да у време поста имам веома стаситу фигуру чак и без диете :wink:

Поздрав!
Sa figurom ja nemam problema, ni sa hranom, imam problema sa cigaretama. :cry:

Draga Komsinice,
nazalost ovo moram da ti kazem. Ko pusi taj
cini greh i mora za njega odgovarati kad dodje
vreme za to. Naci cu i ime jednog naseg duhovnika i mesto gde je to izjavio. Imas moje blagoslove u borbi protiv tog zla, zvanog pusenje.
 
Komshinica:
Алjона:
:wink: Онда како жена жене могу ти речи да у време поста имам веома стаситу фигуру чак и без диете :wink:

Поздрав!
Sa figurom ja nemam problema, ni sa hranom, imam problema sa cigaretama. :cry:

:( Ндаааа, сигарети...велик проблем...Поможи Бог!
 

Back
Top