Quantcast

Ko nema za porez neka proda stan!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.934
Rezultati Tadiceve vlade u 2011 godini

sramotne dvojne akcize za gorivo, monopol NIS-a i dalje ostaje, EU poslala depesu ministarki Diani (najnesposobnija u Vladi) da koriguje kretenske akcize
- Broj nezaposlenih zvanično dostigao 735.000,nezvanično oko 1.000.000
- broj zaposlenih se izjednačava sa brojem penzionera
- Bez plate radi više od 130.000 ljudi
- 300.000 dece gladuje,
- 1.600.000 penzionera - 80% živi na egzistencijalnom minimumu,
- 700.000 invalida - 90% živi u potpunom siromaštvu,
- Ispod linije siromaštva zvanično najmanje 700.000 ljudi, realno oko 4.000.000 živi bedno,
- Površine zasejane pšenicom upola manje nego 1990.
- Konkurentnost privrede pala za osam mesta
-Kurupcija - u vrhu smo najkorumpiranijih zemalja,
- Spoljni dug dostigao 32,75 milijardi dolara
- Javni dug premašio 10 milijardi evra
- Računi 69.000 preduzeća blokirani
- 700.000 ljudi prima plate na budžetu,
- budžetski deficit za 2011- 1,2 milijarde evra,
- lažno prikazivanje BDP od 32 milijarde evra, realan BDP - 15 milijardi evra
- inflacija zvanično 14%, realna inflacija - 30%,
- devizni kurs - 106 dinara, realan kurs 160 dinara,
- Spoljno trgovinski deficit 2000-2010 preko 60 milijardi dolara,
- Novac koji je otišao iz Srbije 2000-2010 - preko 110 milijardi dolara
- Kumulirani gubici privrede - 20 milijardi evra,
- Rasprodata privreda u pljačkaškoj privatizaciji,
- Građani zaduženi - 5 milijardi evra,
-Privreda zadužena - 15 milijardievra,
- Industrijska proizvodnja smanjena za 12 odsto
- Trgovina na veliko i malo manja za 12 odsto
- Obim građevinskih radova smanjen za 30 odsto
- Saobraćaj smanjen za 8 odsto
- Izvoz robe i usluga smanjen za 22 odsto,
- Razrušene demokratske instituciuje,
- monopolizacija tržišta,
- uspostavljena partitokratska vlast,
-sveopšta beda i siromaštvo,
- socijalni kriminal razara društvo,
- nema vizije izlaska iz raspada države,
- opšta apatija i beznađe

UZMI IM SVE TADICU SVE IM UZMI KAD SU TI DALI GLAS :super:

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.934
Krece raslojavanje i selidba

Bogati clanovi zutog rezima ce da zive na vracaru , dedinju senjaku dorcolu

BEZ VAS

smetaju im komsije koje ne zaradjuju iznad 2000 evra voze keca starog 30 godina i kupuju kod kineza

zato zele ovakvim zakonom da ih nateraju da se isele i da ih se rese.

Zuti u elitne zone

Svi ostali rakovica, ripanj, rusanj, krnjaca, borca ovca .

Ko nema da plati zuti harac nece imati izbora nego da svoj stan proda budzasto i da se preseli u neki pripizdinu

Poruka
19.885
- 700.000 ljudi prima plate na budžetu,
Оволики паразитски систем убија све нас који пунимо мафијашки буџет и још нам товари кредите да би паразитски систем опстао још коју годиницу(што додатно увећава сиромаштво). Банкрот што пре. Банкрот нема алтернативу да би се муљ очистио.

Poruka
24.474
Желиш да ти се врате комшије? Усамљен си?
na zalost imam ih i previse. Ocas posla se ovako resi problem doseljavanja cele Srbije u BG i sela ostanu puna.
Ma pusti ga, ne zna sta pise!
Oh znam,znam. Sta je frka da se ne vratite na selo? :per: :lol:
Како знаш да ти нећеш бити принуђен да одеш из места у ком живиш?

Слабо запажена тема:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/431505-Nema%C5%A1-za-porez-%E2%80%93-prodaj-stan
JOk,ja zivim na periferiji manjeg grada i nemam veliku kucu,meni nemaju da nabiju veliki namet. Mada ni ovo nije moje,tako da ja ne placam nista.
Ako budem imao srece,podicicu kredit i napraviti montaznu kucu negde jos dalje od grada,gde nemam komsija uopste,negde u prirodi i putovacu svaki dan na posao po par kilometara. To mi je extra. svugde u razvijenim zemljama bogatiji ljudi zive van gradova,a sirotinja se nabija u grad.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.934
То је истина, али тамо има и перфектне инфраструктуре за леп и удобан живот, а код нас на селу често нема ни струје, ни пута, ни...
tacno. kod nas cim mrdnes van centra dalje od 3 km nemas ni skole ni puta ni obdanista da ne pricam za banke kafice menjacnice trgovine itd.

Гост форума

Aktivan član
Poruka
1.508
JOk,ja zivim na periferiji manjeg grada i nemam veliku kucu,meni nemaju da nabiju veliki namet. Mada ni ovo nije moje,tako da ja ne placam nista.
Ako budem imao srece,podicicu kredit i napraviti montaznu kucu negde jos dalje od grada,gde nemam komsija uopste,negde u prirodi i putovacu svaki dan na posao po par kilometara. To mi je extra. svugde u razvijenim zemljama bogatiji ljudi zive van gradova,a sirotinja se nabija u grad.
Где је то? Салаши, планине? Пар километара?

Poruka
24.474
Kao sto rekoh, ja bih to najvise volela. Medjutim, nemam uslova da tamo zivim.

Uostalom, dok sprovedu ovaj (i ne samo ovaj) zakon, vec ce biti oterani s vlasti.

Ovo se ja vise zezam.
Otje morge,sklopice oni koaliciju i sa radikalima ako treba da ostanu na vlasti. :lol: Vec vidim koaliciju ds i sns!
То је истина, али тамо има и перфектне инфраструктуре за леп и удобан живот, а код нас на селу често нема ни струје, ни пута, ни...
pa ne moras ici na selo,samo malko dalje od grada. Lupam na 2-3 kilometra od periferije,tu mozes lepo da zivis,a da radis u gradu i da imas koliko toliko cist vazduh i imanje da se bavis nekim hobijem i da radis sta hoces a da te isnpekcije i komsije ne drkaju!

gost 204907

Elita
Poruka
22.667
Е, па није ствар ни у центру. Него у обрачуну. Овим се само баца прашина у очи да ће, наводно, да "страдају" само власници у центру града, а реакција грађана ће бити управо ова што кажу "па не мора да свако станује у центру". Ко их шиша, они су мањина и добили стан од партије.. :lol:
А не знате нпр. да ће власници станова на Брду, Карабурми, НБГ, све зависи од оне основице која улази у порез - година градње, бла-бла, често плаћати и већи порез од оних у центру. Пошто су већ плаћали приближно толико, сада ће и да престигну власнике станова у центру... Целокупне дажбине су и иначе често веће.

Poruka
70.524
vec imam viziju,neko veliko brdo okruzeno sumom,odakle vidis grad,na nekih 7-12 km od grada. Nijedno selo,nema komsija,populacija u sirni od 3 km 0 ili do 5 ljudi plafon.
седиш на трему са двоцевком и балоном ракије.

Ако неко залута пред кућу, па пита "домаћине, где је пут за..." само кажеш "са'ш да видиш где је!", опалиш сачму у дупе и пустиш керове.

rendianka

Poznat
Poruka
8.536
Na ovom linku piše da to kažu ekonomisti a ne Tadić ....... ne razumem :D
Nije vazno ko kaze samo da znas da je sve pod njegovom kontrolom. A sto se ogramnih poreza tice svako pametan
koji je cuo da ce legalizacija biti besplatna ili jeftina odmah je morao da racuna da ce tek tada zuti imati podpunu
evidenciju nekretnina i da ce skupo naplatiti legalizaciju kroz poreze na imovinu.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.300
Ko nema za porez, neka proda stan
14. januar 2011. | 08:07 | Izvor: Politika
Beograd -- Građani koji poseduju vredne nekretnine, a nemaju novca da plate porez na tu imovinu, moraće da razmisle o preseljenju u skromniji smeštaj, kažu ekonomisti.

Sve ce vas tadic u cigan malu da preseli ako ne platite porez!

Slobodanka A. (58) je penzionerka, živi sama na Dedinju, u jednoj od posleratnih zgrada i plaši se da uzme digitron u ruke.

Deo otpremnine je prošle godine potrošila da plati porez za stan od 70 kvadrata. Račun je bio veći od 80.000 dinara.

S obzirom na to da u Zakonu o porezu na imovinu postoji zaštitna klauzula po kojoj porez ove godine neće moći da bude veći od 60 odsto lanjskog, Slobodanka će, prema našoj računici, morati da spremi oko 1.300 evra. U istom stanu ne planira da čeka 2012. godinu kada je očekuje znatno veći namet.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=14&nav_id=485721

Prosle godine baba na Dedinju platila 800 evra porez na stan od 70 kvadrata. Od sledece godine porez ce joj biti 3-4 puta veci! Tj nekih 3000 evra!

ROKAJ SNIMAJ TADICU!
josh samo da se dogovore koja od mogucih reshenja da ubace u prijavu: cijanid, smrtonosnu injekciju ili stari dobri ttjac

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390
izgleda da ceno i mi u Rakovici upasti u prvu zonu oporezivnja, kao i Terazije
kao fora okruzeni smo zelenilom
mamu im lopovsku, nek uporede cene kvadrata na Terazijama i u Rakovici, razlika je sigurno 3:1

a sto se tice penzionera koji zive sami u centru grada, ne moze deda ili baba biti socijalni slucajevi ako poseduju stan u krugu dvojke

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.