Ko je bog

Bog je suveren nad svim svojim stvorenjima. Tvorac svega sto vidimo.

Ovdje je pitanje zašto je Bog ušao u staranje, je li mu postalo dosadno biti sam u vječnosti.

Ovo je po bibliji.I jevrejska i hriscanska definicija ko je bog a ko smo mi otprilike je ista .Stvoritelj stvorenje dva razlicita pojma

U njegovom imenu "Ja jesam" je definicija tko je on: onaj koji jeste, koji postoji sam posebi. Zna nas je on, stvoritelj, sveznajući, sveprožimajući, svemoćni duh, održavatelj života. Tu je pravo pitanje na koji način je on sve stvorio, kako je sveznajući i sveprožimajući.

Sta kazu druge religije ko je bog a ko smo.mi.

Druge religije kao i naša religija su nemoćne bilo što da reknu o Bogu jer Bog je svima tajna, čudo. Bilo što da reknu to treba znati objasniti. Sam čovjek je sebi čudo jer je svijest i ne može sebe spoznati a kamoli Boga. Čovjek živi prema ponudi koja mu je data, no čak ni to...i u samoj ponudi je puno diskusija što je dobro a što loše.

Bog je suveren nad svim svojim stvorenjima. Tvorac svega sto vidimo. On nije deo stvorenog sveta. Bog lezi izvan vremena i prostora, obitavajuci u vecnosti .
Ovo je po bibliji.I jevrejska i hriscanska definicija ko je bog a ko smo mi otprilike je ista .Stvoritelj stvorenje dva razlicita pojma

Bog je suveren nad svim svojim stvorenjima. Tvorac svega sto vidimo. On nije deo stvorenog sveta. Bog lezi izvan vremena i prostora, obitavajuci u vecnosti .

To nije po bibliji jer da jest ne bi Izrael svojom mišicom izveo iz ropstva i polomio najvecu svjetsku silu tada Faraonski Egipat.

Bog bi vrlo lako moguce mogao biti kompjuter s podacima u kojeg ce centralizira univerzumsko iskustvo u oba smjera.
Ljudska rasa je kreator tog boga koja je besmrtna a unutar te matrice su kreirali iluziju smrtnosti.

Back