Ko je bio Josip Broz Tito?

IMG_2878.jpeg
 
Samo mladi [balavci] ,mogu da pisu ruzno o Titu jer nisu doziveli lepotu zivljenja pod njegovom "diktaturom" :super:
Па боље што нису доживели Голе отоке и друге казамате, куповину на бонове, рмбање за џабе на радним акцијама и испирање мозга комунистичком пропагандом.
 
Па боље што нису доживели Голе отоке и друге казамате, куповину на бонове, рмбање за џабе на радним акцијама и испирање мозга комунистичком пропагандом.
Ko je zasluzio i zavrsio je na Golom otoku. Mene, moje a i one koje poznajem nije slao.Cak nisam ni znao da on posotoji. Na radne akcije smo odlazili dobrovoljno a eto dzabe tako smo hteli :super:
Danas i kad platis tesko nadjes radnika koji ce da gleda da te pokrade jer ti imas a on nema. Kod Tita su svi imali
Istina je da su jedno kratko vreme bili bonovi, voznja par-nepar i sl. ali ne postoji vreme koje je idealno, Jedino je kod Tita sve bilo 90 % idealno i sve je radilo.Danas npr Bajatovic ima mesecno 35.000 eura [prijavljeno] a radnica i prodavnici 60.000 din, u posti 55.000 platu itd. Kod Tita tako nije moglo, svi su blil koliko-toliko isti bez obzira odakle si i koje si vere. Kazu spajao nespojivo.....pa vidis da madjionicar Tito i to moze i to preko 3 decenije.
Eh da vaskrsne pa da nam svane.......
 
Ko je zasluzio i zavrsio je na Golom otoku. Mene, moje a i one koje poznajem nije slao.Cak nisam ni znao da on posotoji. Na radne akcije smo odlazili dobrovoljno a eto dzabe tako smo hteli :super:
Danas i kad platis tesko nadjes radnika koji ce da gleda da te pokrade jer ti imas a on nema. Kod Tita su svi imali
Istina je da su jedno kratko vreme bili bonovi, voznja par-nepar i sl. ali ne postoji vreme koje je idealno, Jedino je kod Tita sve bilo 90 % idealno i sve je radilo.Danas npr Bajatovic ima mesecno 35.000 eura [prijavljeno] a radnica i prodavnici 60.000 din, u posti 55.000 platu itd. Kod Tita tako nije moglo, svi su blil koliko-toliko isti bez obzira odakle si i koje si vere. Kazu spajao nespojivo.....pa vidis da madjionicar Tito i to moze i to preko 3 decenije.
Eh da vaskrsne pa da nam svane.......
Завршило је тамо више оних који ништа нису урадили, и не знам шта треба да урадиш па да прођеш такву тортуру, многи су писали о томе који су опет завршавали у затворима у време Броза, изем ти ја и земљу и систем када мораш тако да га браниш.
Нису вероватно јер су климали главом на све оно што партија каже, чак и када је очигледно лоше јер партија, читај Броз, је увек у праву.
Данас мораш да платиш јер нико неће да ради за џабе, баш ме џуди, и то траже замисли да буду добро плаћени да би живели као нормални људи, а не да крпе крај са крајем и да купују на бонове као код Броза.
Радило је јер се земља задуживала и тако покривала губитке своје нерентабилне привреде, све је то дошло на наплату касније, још нисмо отплатили његове дугове.
Где нађе Бајатовића проверену комуњару само.Не можеш да упоређујеш тадашње и данашње услове, већ тадашњи стандард са другим земљама у исто време.
Познато је да су у време Броза сви били једнаки, само је комунистичка врхушка била једнакија од других.
Не може да васкрсне јер је био атеиста, хвала Богу.
 
Завршило је тамо више оних који ништа нису урадили, и не знам шта треба да урадиш па да прођеш такву тортуру,
Sta to treba da uradis ?
Ja ne poznajem nikoga ko je nevin zavrsio na otoku :think:

Не може да васкрсне јер је био атеиста, хвала Богу.
A vernici ce kao da vaskrsnu :mrgreen:
Nadaj se jer nada poslednja umire :lol:
 
На Голом отоку је било потпуно невиних људи, и не да су били невини него многи нису знали ни због чега су затворени.
A кад то каже Јово Капичић, онда се питамо колико је слагао и колико је заиста било невиних или оних што су за један виц отишли на Голи оток.
Шта значи бити крив ? Испричати виц, то је кривица ? Сумњиве су и те њихове кривице.

Zasto bi hapsili i terali na Goli otok nevinog ?
Питај твоје комунисте који су признали да тамо има невиних.
Значи само још ти тврдиш да невиних тамо није ни било ? Па твоји се не слажу са тобом.
 

Back
Top