Ko ce koga nocas sanjati :D

Moj bivsi duhovnik je rekao da sam najproduhovljeniji covek ,u tom okruzenju ,ali nije meni rekao licno ,nego nekome ko je poceo da govori nesto lose za mene,i djavo nije dao mira pa sam saznao za to sto je rekao....ali dobro ,to je dar od Boga ,ja padam na drugim poljima...

- - - - - - - - - -

Da kad nas boli,,to Isus iseca iz nas ono sto ne valja,,,
ali jako je lepo sto sebe unizavas,,, i sto prihvatas kritike mada ne znam u vezi cega te ribar kritikovao?

Pa znas kako ,veci ti je prijatelj onaj koji ti otvoreno kaze u cemu gresis ,on je meni to napisao ,ja sam i sam znao da umem da preteram ,ali takav je moj temperament ....e tako za duhovnike kazu da je dobar onaj duhovnik koji ti otvoreni kaze sta i kako ,i koji te ne uljuljkava u grehu .....

- - - - - - - - - -

Sto kazu sveti Oci ,trazite sebi duhovnika koji nece da vas uljuljkava i tetose ,nego koji ce biti i ostriji kada zatreba ,ja sam imao jednog starca ,koji itekako znao da mi skrese i hvala mu na tome...

- - - - - - - - - -

I uvek mi je govorio ,kada te neko pita nesto ,kazi da ne znas,i pitaj cak i ako znas ,,,,i tako ce djavo bezati od tebe,djavo ne voli ponizenje ,i smernostn,ali je problem sto ja to narusim ....
 
Moj bivsi duhovnik je rekao da sam najproduhovljeniji covek ,u tom okruzenju ,ali nije meni rekao licno ,nego nekome ko je poceo da govori nesto lose za mene,i djavo nije dao mira pa sam saznao za to sto je rekao....ali dobro ,to je dar od Boga ,ja padam na drugim poljima...

- - - - - - - - - -



Pa znas kako ,veci ti je prijatelj onaj koji ti otvoreno kaze u cemu gresis ,on je meni to napisao ,ja sam i sam znao da umem da preteram ,ali takav je moj temperament ....e tako za duhovnike kazu da je dobar onaj duhovnik koji ti otvoreni kaze sta i kako ,i koji te ne uljuljkava u grehu .....

- - - - - - - - - -

Sto kazu sveti Oci ,trazite sebi duhovnika koji nece da vas uljuljkava i tetose ,nego koji ce biti i ostriji kada zatreba ,ja sam imao jednog starca ,koji itekako znao da mi skrese i hvala mu na tome...

- - - - - - - - - -

I uvek mi je govorio ,kada te neko pita nesto ,kazi da ne znas,i pitaj cak i ako znas ,,,,i tako ce djavo bezati od tebe,djavo ne voli ponizenje ,i smernostn,ali je problem sto ja to narusim ....

Naravno,,, slazem se,,,
moram ti reci zanimljiva je ova teza,,mada mi smo takv,i logicno je kad te neko nesto pita pogotovu u vezi vere ako covek zna rado ce sa njim podeliti,, mislim glupo je precutati istinu,, i ne pouciti barta u tome,, ali nije lose ovo i ako znas pitaj ponovo,,potvrdi utvrdi,,, :)
 
Naravno,,, slazem se,,,
moram ti reci zanimljiva je ova teza,,mada mi smo takv,i logicno je kad te neko nesto pita pogotovu u vezi vere ako covek zna rado ce sa njim podeliti,, mislim glupo je precutati istinu,, i ne pouciti barta u tome,, ali nije lose ovo i ako znas pitaj ponovo,,potvrdi utvrdi,,, :)

Pa znas kako ,to je vise onako monaski nacin ,ali moze da se primeni ,zavisno od situacije ,a ne ono ,,,ja znam ,ja znam ,,,sto mi on pre kaze ;Sta ti znas ,ne znas ti nista ,najgori si od svih ,ja sam prvi najgori pa ti onda"

Ne da bismo samo utvrdili ,nego da bismo spustili gordost ,to je poenta

- - - - - - - - - -

Gde bi meni bio kraj da sam sve te njegove bogonadahnute savete poslusao ,ali eto dobro ova konverzacija sa tobom me podsetila
 
Mozemo nekom ukazati nesto ,ali sa smirenjem ,smireno ,polako sa strahom Bozijim ,e ne da je to kao nesto nase ....nego da je to samo talanat koji treba da prenesemo drugima ,da bi se i oni spasavali ....da ne budemo kao zli sluga ,znaci smirenje i ljubav je osnova-temelj vere
 
Duznost hriscanina je da strazi ,i prati promene u dusi ,ali danas u ovakvom uzurbanom vremenu punog materijalizma ,nije lako ,,,,mada vidjao sam ljude koji padnu u prelest ,pa prate svaku misao koja im prodje kroz glavu ,ali to je pogresno ,pa zato deluju nekako ukoceno ,cak i uplaseno ....misli koje nas more treba zapisati ,i na ispovesti reci ,i onda duhovnik zna u kojem pravcu ide nas duhovni zivot,pogotovo ako ima i dar rasudjivanja ,onda ce nam svaki njegov savet biti pravi ...

- - - - - - - - - -

He he ,treba da promenis naziv teme u iskustva ,pouke ,nesto na tu foru,....Pouke savremenih duhovnika i staraca ,i razlicita iskustva...
 
He he ,treba da promenis naziv teme u iskustva ,pouke ,nesto na tu foru,....Pouke savremenih duhovnika i staraca ,i razlicita iskustva...[/QUOTE]

Da tema se pretvori u razgovor o duhovnost,, :) mislim meni ne smeta moje su teme ugalvnom takve,,ali sad ovaj naslov ne znam gde se menja :)
 
ne, ne.. ništa ne menjajte..

Mislim, slobodno drugu temu otvorite. A ova neka ostane baš ovakva.
Da drugi ne zaborave da sanjaju. :heart:

Vazii,,nista necu menjati,,nek sve ostane ovako kako i jeste :)

- - - - - - - - - -

A ti, šta čekaš? z:hm:

Sklanjaj tu šklopociju iz avatara pa da tražimo snajku.

hehehe e nek si mu rek'o :D takoooo je slazem seeee :D z:D
 
Ja sam sanjao piramidu kako me napada... izgledala je ovako nekako...

David Martin Illuminati.jpg


Sanjao sam zarubljenu iluminatsku piramidu sa poleđine novčanice od jednog američkog dolara, sa svevidećim okom Velikog Arhitekte svemira u trouglu nad njom kako me napada. Ona se velikom brzinom spušta sa nebeskih visina prema meni. Iz nje izbijaju munje, koje me gađaju kao da hoće da me ubiju, dok se niotkuda, takođe iz te piramide, pojavljuje pet ljudskih ruku: prva drži pištolj, druga bombu, treća nož, četvrta časovnik koji mi meri vreme, dok peta ima kandže kao dinosaurus i njome maše prema meni. Tlo poda mnom podrhtava kao da je zemljotres, piramida ispušta glasove nalik na krike i onda čujem Manuelin glas koji mi kaže: „Mrzim te!... Mrzim te!...“ I dotle uplašen od piramide, koja me napada, sada postajem zabrinut pitajući se da li me Manuela zaista mrzi i čija je ovo zapravo poruka. Čim se oslobodim straha, piramida se lagano podigne uvis i nestane u nebeskim visinama, a na horizontu mi se ukaže Manuelin nasmejani lik. I tu se obično probudim okupan znojem, sa strahovitim osećajem zime koja mi struji niz kičmu. Ojha.
 

Back
Top