KK Partizan

Bolno za gledanje, al bar se ne nerviram jer ne moze biti nebitnije od ovoga.

Otarasili smo se Gordica kome se nije igralo, ali je i pored svega bio nas najbolji kreator. Ne znam koga mogu da dovedu, al tesko da cemo zaigrati dobru kosarku do nastavka takmicenja. Sve sam sigurniji da ova nekreativnost ide i od trenera.
 
Puno se brlja sa informacijama, ne znam sta ce nam tako dobar igrac kao sto je Gos, osim da napadamo EK za sta nisam siguran da smo iole sposobni.

Brutalni u drugom poluvremenu kao brkovi Nikole Jankovica. :namcor: Lepo je videti Jaramaza opet "u igri". Nova godina pa Split... ovo nije bila bas prava takmicarska, al' drago mi je da smo je tako shvatili.
 
Meni ni Filipovski ne izgleda kao neko ko je pun samopouzdanja. Trenutno izgleda isto kao i igraci na terenu, preslikano.
Nije ni lako igrati sa ovako lose selektiranom ekipom, imamo 11 punoletnih igrača na raspolaganju, od kojih je jedan previseletni Novica.

Nastavak za oko 2 nedelje, ne znam koga mogu da dovedu, a da je sposoban da okrene pricu za 180 stepeni.
 
Odgledah napokon film, neke stvari sam i zaboravio vezano za tu sezonu. I dalje je nestvarno sa kakvim timom je napravljen najveci uspeh jos od '92. Igraci ovog kalibra danas ne bi bili ni za sredinu tabele. Podvig ovog kalibra mislim da vise nije moguc, jedino kada bi ga mozda Mega napravila, ali jbg. indeks i Miskov konto pa sve ostalo.

Par sitnica koje su mi prosle kroz glavu dok sam gledao.
Na pocetku prica Silobad kako su u Americi iznajmili kombije umesto autobusa jer je bilo jeftinije i hteli su da ustede sto vise za sezonu. Minut kasnije Limar se hvali cinjenicom da je iznajmio vilu na Dedinju, cije iznajmljivanje i odrzavanje verovatno kosta vise nego plata solidnih igraca. Prioritet kafica uz fontanu i travnjak.
Drugo, podizanje pehara u Zagrebu i to kako samo par godina kasnije nismo mogli da proslavimo titulu u Pioniru, jer su Cigani slavili izgubljenu godinu. Hrvati nam mozda i oproste godine razocarenja, ali zvezdasrblje nece nikad.

I za kraj Dule o Misi i lepo da se igrate.
 
Nije moguce napraviti takav uspeh iz prostog razloga zato sto vise ne postoje sistemi, niti postoje ono sto se zvalo "powerhouses" u EL. Sve je razvodnjeno i postaje cirkus.

Lepo je rekao Vlada Jovanovic na kraju, to nije samo ta sezona, to su prethodnih pet sezona kulminirale u toj jednoj. Tu je bio jedan sistem, jedan razvoj, jedna sinergija za halom i navijacima, kontinuitet nekih igraca. Cak i kada ode jedan Novica, menja ga jedan deckic Veseli koji je na svoj nacin isto sto i on. Tesko da ce iko ikada ispracati svoje igrace posle poraza satima pesmom. Tesko ce biti igraca koji ce imati toliku veru u sebe i u nemoguce. Kecmanova nenormalna trojka u Zagrebu nije plod srece niti onog, hajde da bacim, ti momci su toliko trenirali i toliko se borili da im je prosto bilo nemoguce da bilo sta izgube.

Nazalost, nisu imali srece u polufinalu protiv Olimpijakosa. Mislim da je Barselona tada bila prejaka da se osvoji trofej opet, ali sigurno bi se dobro posibali za njega za razliku od ciganskog Olimpijakosa koji se predao posle 10min, a ni sami ne znaju kojom srecom su usli u to finale.

Meni zapalo za oko kakav je kontrast napravljen. Sa jedne strane Sasa, Dule i Boza, mural pokojnog Tumbasa, a sa druge strane se Silobad, Tegi i Tosa kuckaju casama u dvoristu luksuzne vile na Dedinju. Crno-bele platice, ceka se Tosin 50. trofej pa da konacno ode, jer Partizan je tu zbog njih, verovatno. A to sto ce nam sa njima i Vucicevim izaslanikom trebati jos nekoliko godina za jos dva kupa, koliko nam dozvole, to nema veze.
 
Ne mogu da verujem da se ovi igraci iz linka najavljuju kao pojacanje, to je samo pokazatelj na sta je klub spao jer on nisu pojacanja ni za Mladost. U kontekstu ovog nedavno izbacenog filma i ovoga sto se desava steta je da je jedna vlast olicena u jednom coveku toliko moze da upropasti jedan stabilan i dobar klub. Naprednjaci su Partizan temeljno unistili tako da je pitanje da li ce se uspeti oporaviti ikada.

https://sportklub.rs/kosarka/aba-league/perkins-i-goins-potpisuju-za-partizan/
 
Naprednjaci su populizam doveli do savrsenstva, rade sve da masa glasa za njih da bi sto duze mogli da se bogate. Vucicu se spojilo lepo i korisno, navijac je Zvezde, a i vecina Srbije navija za njih. Interesantno bi bilo da ne navija za Zvezdu, da mozemo da vidimo kada se sudare racionalno i iracionalno. z:mrgreen:
Sumnjam da ce se sa promenom vlasti nesto drasticno promeniti, jednostavno ogolili su "sistem" i ne vidim zasto bi neki sledeci lisili sebe masovnog zadovoljstva naroda u vidu EL, LS, LE i tutula bez po muke.

Ovakva pojacanja je svojevremeno Dzikic nazivao dodatnim telima. Zanima me ko je to presudio i iskopao likove iz nekakvih Kolososa i Gljivica i sta sa njima planiramo da postignemo. Mozda jedino da budemo 5-7. u ABA, a u EC da preskocimo eventualno Trento.
 
Zato sto ne mozemo da igramo bas sa 7 igraca u rotaciji. z:mrgreen:
Cekam da nam uspesni bizmismen objasni koji je to biznis model da pustis igraca da ode kod direktnog konkurenta, a pojma nemas ko ce da popuni njegovo mesto. Srecniji, ili barem manje nesrecan, bih bio da gledam Gordica 30+ minuta u igri nego Mekintajera.

Meni su ovde najupitniji Mekintajer i Trifunovic, obojica igraju za neki svoj sledeci ugovor. Uzimaju suteve kad im dune, ne dodaju i ne igraju odbranu. Mika ima nedostataka koliko hoces, ali ima i pozitivnih strana. Dobar trener bi sakrio prve, iskoristio druge.

I kakva je ovo rotacija, Mozli najbolji posle Jareta, igrao 4 minuta. Jankovic dobro otvorio i presedeo ostatak poluvremena.
 

Back
Top