KK Partizan

Bar je Lesor uzeo svoju osvetu protiv ovih fejkera iz Madrida. Dobro, i Papapetru. :mrgreen: Da, mozda olako pusteni kao, mislili smo da Lesor daje vise nego sto moze i da je dostigao zenit, ali on ne prestaje da iznenadjuje. Veceras je Slukas bio glavni kad se resavalo, ali Lesor je najbolji sa njime.
 
Papapetrou i Lesor prvaci Evrope, Dante u finalu zapada i na dve pobede od finala NBA. Tesko je takve zameniti.
Bar je Lesor uzeo svoju osvetu protiv ovih fejkera iz Madrida. Dobro, i Papapetru. :mrgreen: Da, mozda olako pusteni kao, mislili smo da Lesor daje vise nego sto moze i da je dostigao zenit, ali on ne prestaje da iznenadjuje. Veceras je Slukas bio glavni kad se resavalo, ali Lesor je najbolji sa njime.

Koliko talenta se pustilo "niz vodu" ... šteta ... velika šteta.
 
Na konferenciji održanoj u Nemačkoj direktor, Paulijus Motiejunas, otkrio je da se razmišlja o podeli licenci na tri do pet godina klubovima, umesto sadašnjih na jednu godinu.
“Kriterijumi su jasni. Upravljamo ligom i želimo da imamo što je moguće više finansijskog doprinosa kada su timovi u pitanju. Ključ je u tržištima, ugovorima za TV prava, sponzorstvima, halama i poseti. To su kriterijumi koje ćemo predstaviti klubovima. Potvrđujemo da je minimalni budžet timova u Evroligi za narednu sezonu sedam miliona evra”, kaže Motiejunas.
https://nova.rs/sport/evroliga/specijalna-pozivnica-evroliga-partizan-zvezda-vajldkard/

A mi ni panteri nemamo te kriterijume u smislu finansijskog doprinosa. Alba recimo ima. Panteri su aktivno radili na ogranicavanje Partizana u Areni, a cifre posete i prodaje su im bar 30% nabudzene, ako ne i vise. Nadam se da ce EL to i prepoznati.
 
https://nova.rs/sport/evroliga/specijalna-pozivnica-evroliga-partizan-zvezda-vajldkard/

A mi ni panteri nemamo te kriterijume u smislu finansijskog doprinosa. Alba recimo ima. Panteri su aktivno radili na ogranicavanje Partizana u Areni, a cifre posete i prodaje su im bar 30% nabudzene, ako ne i vise. Nadam se da ce EL to i prepoznati.
Naši timovi ne bi trebalo da igraju Evroligu, naš realan finansijski nivo je Evrokup, sve preko je bespotrebno natezanje koje zavisi od državne milostinje.
 
U bre ... znamo se odavno .. jel baš moraš da si bukvalista ?

Pričam uopšteno .. zar Arena nije zaslužila da gleda evropsku elitu od košarke ?
Opet, ne pišem o tome da li je neko zaslužio ili ne. Kada bi ovde odlučivali sportski faktori mi bismo imali zlatnu licencu, to nije slučaj, evroliga već 20 godina ide ka nečemu drugom, juri se novac, stabilni prihodi, sportske vrednosti su tu na poslednjem mestu.

Ono što oni traže mi ne možemo da pružimo osim da grabimo iz državne kase, što mislim da je pogrešno. Naš (Balkanski) finansijski nivo je Evrokup, to može da bude savršeno za nas ako prestanemo da jurimo evroligaški vrh za koji nemamo osnova.
 
Opet, ne pišem o tome da li je neko zaslužio ili ne. Kada bi ovde odlučivali sportski faktori mi bismo imali zlatnu licencu, to nije slučaj, evroliga već 20 godina ide ka nečemu drugom, juri se novac, stabilni prihodi, sportske vrednosti su tu na poslednjem mestu.

Ono što oni traže mi ne možemo da pružimo osim da grabimo iz državne kase, što mislim da je pogrešno. Naš (Balkanski) finansijski nivo je Evrokup, to može da bude savršeno za nas ako prestanemo da jurimo evroligaški vrh za koji nemamo osnova.
E sad te bolje razumem i da, slažem se s tobom
 
Zašto? Šta je to zbog čega mi moramo da budemo u evroligi i takmičimo se sa klubovima iz Londona i Dubaia, koji nemaju publiku ali imaju 10x više para nego što mi možemo da izmolimo od države?
u Evroligi nema ni jednog kluba iz Londona i Dubajia.. u Evroligi igraju najbolji klubovi Evrope među kojima je i Partizan..prošle godine šesti, ove 11 ti..
 
u Evroligi nema ni jednog kluba iz Londona i Dubajia.. u Evroligi igraju najbolji klubovi Evrope među kojima je i Partizan
Evroliga želi te klubove, evo naredne sezone nema Dubaia ali dogodine je veća šansa da igra Dubai nego KKP, to je zato što Dubai ima pare, nije ih briga za navijače koji možda najviše vole klub i najviše žele pobedu ako ne mogu da donesu tu lovu koju Evroliga očekuje.

Mi u Evroligi možemo da budemo samo maskota sa jednom svrhom - scenama iz hale za ubacivanje u promo spotove Evrolige. Svake godine će nam se klimati pozicija, svake godine ćemo strepeti od toga da li će Vučiću da se digne patka i zavrne nam slavinu, a u timu će igrati kurcoboljni Ameri koji traže samopromociju.

Ja bih radije da gledam 10-12 Srba koji grizu za dres u Evrokupu, sa realnom šansom da ga osvoje i finansijskom nezavisnošću od vlasti.
 
Evroliga želi te klubove, evo naredne sezone nema Dubaia ali dogodine je veća šansa da igra Dubai nego KKP, to je zato što Dubai ima pare, nije ih briga za navijače koji možda najviše vole klub i najviše žele pobedu ako ne mogu da donesu tu lovu koju Evroliga očekuje.

Mi u Evroligi možemo da budemo samo maskota sa jednom svrhom - scenama iz hale za ubacivanje u promo spotove Evrolige. Svake godine će nam se klimati pozicija, svake godine ćemo strepeti od toga da li će Vučiću da se digne patka i zavrne nam slavinu, a u timu će igrati kurcoboljni Ameri koji traže samopromociju.

Ja bih radije da gledam 10-12 Srba koji grizu za dres u Evrokupu, sa realnom šansom da ga osvoje i finansijskom nezavisnošću od vlasti.
jbg ja bi radije da gledam Partizan u Evroligi Makabija, Efesa, Pao Reala i 99 % navijača.. a ne Budeveljnika, Prokopa, Veneciju i Cedevitu
12 Srba da osvoje EK?? :D kako da ne :) jedino da vratimo Bogdana, Slaninar da nam dođe itd.. druže da skupiš 12 Srba ne možeš KRK u Nišu da osvojiš a ne Evrokup.. mada to je skrpz nebitno takmičenje.. evo ja stvarno ne znam ko ga je osvojio ove sezone..znam da je Pariz igrao finale sa isto nekim Francuzima al tolko me boleo k da nisam ni ispratio ko ga je uzeo na kraju
nemojd a se za jebavamo bre kakav Evrokup
 
Ne mora da ih bude 12 ali ovo što smo ove sezone gledali nije KK Partizan koji znamo i koji želimo, sa komplet crnom petorkom.

Nisam rasista, najdalje sam moguće od toga, ali ako treba da gledam gomilu amera kako igraju košarku gledaću Lejkerse protiv Niksa, a ne "večiti derbi". To nema veze sa našim emocijama, nismo to mi. Šta bi ti, da osvojimo Evroligu pa šta god trebalo? Ti, navodni patriota, bi da ekipa stranaca koja samo nosi dres našeg kluba igra samo da bi imali šansu da "budemo najbolji"?

Nema tu P od patriotizma, nema tu E od emocije, to je samo kompenzacija i lečenje kompleksa.
 
Ne mora da ih bude 12 ali ovo što smo ove sezone gledali nije KK Partizan koji znamo i koji želimo, sa komplet crnom petorkom.

Nisam rasista, najdalje sam moguće od toga, ali ako treba da gledam gomilu amera kako igraju košarku gledaću Lejkerse protiv Niksa, a ne "večiti derbi". To nema veze sa našim emocijama, nismo to mi. Šta bi ti, da osvojimo Evroligu pa šta god trebalo? Ti, navodni patriota, bi da ekipa stranaca koja samo nosi dres našeg kluba igra samo da bi imali šansu da "budemo najbolji"?

Nema tu P od patriotizma, nema tu E od emocije, to je samo kompenzacija i lečenje kompleksa.
brt ne gledam ja to tako.. nek je i 12 crnaca al da su svi ko Lesor da ginu za sveti dres ja nemam problem sa tim..
 
Ne mora da ih bude 12 ali ovo što smo ove sezone gledali nije KK Partizan koji znamo i koji želimo, sa komplet crnom petorkom.

Nisam rasista, najdalje sam moguće od toga, ali ako treba da gledam gomilu amera kako igraju košarku gledaću Lejkerse protiv Niksa, a ne "večiti derbi". To nema veze sa našim emocijama, nismo to mi. Šta bi ti, da osvojimo Evroligu pa šta god trebalo? Ti, navodni patriota, bi da ekipa stranaca koja samo nosi dres našeg kluba igra samo da bi imali šansu da "budemo najbolji"?

Nema tu P od patriotizma, nema tu E od emocije, to je samo kompenzacija i lečenje kompleksa.

Malo je to sada teže pogotovo što prosto ljudi gledaju da unovče neke igrače i baš ih briga za patriotizmom.
 
Malo je to sada teže pogotovo što prosto ljudi gledaju da unovče neke igrače i baš ih briga za patriotizmom.
Nije uopšte teško, uvesti pravilo da država i državne kompanije ne mogu finansirati sportske klubove najvišeg ranga, mogu da daju pare za juniorska takmičenja, lokalne klubove itd, odmah bi se rešila ta problematika. Kad budemo funkcionisali po tržišnim principima videće se naš realni nivo.
 
Nije uopšte teško, uvesti pravilo da država i državne kompanije ne mogu finansirati sportske klubove najvišeg ranga, mogu da daju pare za juniorska takmičenja, lokalne klubove itd, odmah bi se rešila ta problematika. Kad budemo funkcionisali po tržišnim principima videće se naš realni nivo.
Koja bre juniorska takmičenja kad se jedva i seniori gledaju ?
 
Koja bre juniorska takmičenja kad se jedva i seniori gledaju ?
Država ne treba da ulaže u sport po gledanosti nego strateški.

Džabe ti dodeljuješ nacionalnu penziju nekome ko je osvojio olimpijsku medalju, jer tako ne povećavaš šanse da za 4/8 godina neko drugi osvoji medalju, taj olimpijski šampion je tu došao bez tvoje pomoći, penzija ne doprinosi razvoju sporta i zdravlju nacije. Džaba ulažeš i u KKP ili KKCZ jer oni već imaju novac a uloženo će otići u plate amera.

Ako država i državne preduzeća strateški ulažu u sport gradiće hale za decu, finansiraće teniske terene, bazene i imaćemo mnogo više šampiona nego sada, jer sada novac ide u vetar, strancima koji ovde dolaze da odrade ugovor i kažu ćao.

Privatni klub sa privatnim sponzorima može i treba da ulaže po tržišnim principima, država to ne sme da radi.
 
Država ne treba da ulaže u sport po gledanosti nego strateški.

Džabe ti dodeljuješ nacionalnu penziju nekome ko je osvojio olimpijsku medalju, jer tako ne povećavaš šanse da za 4/8 godina neko drugi osvoji medalju, taj olimpijski šampion je tu došao bez tvoje pomoći, penzija ne doprinosi razvoju sporta i zdravlju nacije.

Ako država i državne preduzeća strateški ulažu u sport gradiće hale za decu, finansiraće teniske terene, bazene i imaćemo mnogo više šampiona nego sada, jer sada novac ide u vetar, strancima koji ovde dolaze da odrade ugovor i kažu ćao.

Privatni klub sa privatnim sponzorima može i treba da ulaže po tržišnim principima, država to ne sme da radi.
O kojoj državi pričaš prijatelju ?
Ti u BGu nemaš pet dvorana koje mogu da ugoste nekoga što se tiče nekog ozbiljnog basketa a kamoli u drugim gradovima

Ja sam lično za to da treba da se igra kvalitetna košarka i da se fokusira na plasiranju mladih kako bi oni bili sledeći Vlade Divca, Peđa, Sale Đorđević, itd.
 

Back
Top