Kineski jezik

golden oil

Gost
Poruka
1.020
Ne mogu da shvatim ovu nasu propalu drzavu i njen prosvetni sistem! Kao sto su osamdesetih mnogi ucili ruski koji im je kasnije bio beskorisan, sada i kuso ii repato u Srbiji zna ili uci engleski jezik, a on ce za koju godinu biti beskorisan. Treba biti ispred svog vremena a ne kaskati za njim. Koliko ljudi i narocito dece u Srbiji danas uci kineski jezik koji ce za 20 godina biti jedini medjunarodni jezik? Pod pismenoscu ce se tada podrazumevati znanje kineskog jezika, engleski ce biti beskorisan.
 
Ne mogu da shvatim ovu nasu propalu drzavu i njen prosvetni sistem! Kao sto su osamdesetih mnogi ucili ruski koji im je kasnije bio beskorisan, sada i kuso ii repato u Srbiji zna ili uci engleski jezik, a on ce za koju godinu biti beskorisan. Treba biti ispred svog vremena a ne kaskati za njim. Koliko ljudi i narocito dece u Srbiji danas uci kineski jezik koji ce za 20 godina biti jedini medjunarodni jezik? Pod pismenoscu ce se tada podrazumevati znanje kineskog jezika, engleski ce biti beskorisan.


Činjenice su činjenice a iItina je istina i od toga se ne može pobeći !
Napokon da si i ti nešto pametno napisao iako sam sumnjao da imaš toliko znanja i kapaciteta.

U stvari mislim da si ovo prepisao sa neke druge teme ili nekog drugog foruma.
 
Doduše, interesovanje za jezik je dosta obećavajuće, od ove godine su uveli kineski kao jedan od izbornih jezika u osnovnim i srednjim školama, ali opet, treba tu dosta raditi, a površno znanje jezika ništa ne znači.
 
Kineski je bukvalno , da bi ljudi shvatili... znak - pojam... kuca - kineska_kerefeka, pas - neka_druga_kineska_kerefeka...

Svaki znak je rec..

- - - - - - - - - -

Dobro domace poznavanje kineskog... to je kao da ste uskocili u eru pre pojave smart fonova, a znate sta ce biti... ma biznis ljudi..

- - - - - - - - - -

Ja imam kucnu priljateljicu Kineskinju... i ucim ;)
 
Ne mogu da shvatim ovu nasu propalu drzavu i njen prosvetni sistem! Kao sto su osamdesetih mnogi ucili ruski koji im je kasnije bio beskorisan, sada i kuso ii repato u Srbiji zna ili uci engleski jezik, a on ce za koju godinu biti beskorisan. Treba biti ispred svog vremena a ne kaskati za njim. Koliko ljudi i narocito dece u Srbiji danas uci kineski jezik koji ce za 20 godina biti jedini medjunarodni jezik? Pod pismenoscu ce se tada podrazumevati znanje kineskog jezika, engleski ce biti beskorisan.

Jel učiš ti i kako ide?
 
Činjenice su činjenice a iItina je istina i od toga se ne može pobeći !
Napokon da si i ti nešto pametno napisao iako sam sumnjao da imaš toliko znanja i kapaciteta.

U stvari mislim da si ovo prepisao sa neke druge teme ili nekog drugog foruma.

Ne to je moj stav. Nemacka i cela Evropa je propala jos 1945., Rusija 1991., sad ce propasti i Amerika i od cuvena 4 stuba spoljne politike Borisa tadica ce ostati samo Kina.
Znati da je buducnost jedino u Kini nije nikakav znak pameti, vec je znak ogromne gluposti razmisljati bilo kako drugacije.
 
Ne znam ni engleski, uvek sam ga mrzeo, sad jos to da ucim. Radije bih ceo dan kopao kanale nego ucio neki strani jezik.
Baš tako.
Engleski znam onoliko koliko sam ga učio u osnovnoj i srednjoj školi, a ruski zbog šahovske literature i matematičkih zbirki zadataka od Demidoviča i kompanije kojе su za domaće zbirke bile zakon.
 
Poslednja izmena:
Ja sam diplomirao kineski, ali sumnjam da će ljudi imati volje da se podjednako posvete tome, jezik je dosta izazovan i zahtevan, naročito nekome ko se time ne bavi.

A za neki najosnovniji nivo ? Koliko zahebano može da bude?
Mislim da postoji "international" verzija sa latiničnim pismom...dakle najosnovniji kineski na latiničnom pismu ?
 
Ne to je moj stav. Nemacka i cela Evropa je propala jos 1945., Rusija 1991., sad ce propasti i Amerika i od cuvena 4 stuba spoljne politike Borisa tadica ce ostati samo Kina.
Znati da je buducnost jedino u Kini nije nikakav znak pameti, vec je znak ogromne gluposti razmisljati bilo kako drugacije.

Zar si ti slušao i verovao u tadićeve bisere ?
Najača mu je ona da rata više neće biti a on besni na sve 4 strane sveta i još se širi kao epidemija!
Čudi me da i o tome nisi započeo temu.

U svakom slučaju za sve one koji su slušali tadića i đinđića imam jednu prelepu domaću pesmicu ...

 
Baš tako.
Engleski znam onoliko koliko sam ga učio u osnovnoj i srednjoj školi, a ruski zbog šahovske literature i matematičkih zbirki zadataka od Demidoviča i kompanije kojе su za domaće zbirke bile zakon.

Pa tako i ja, znam ono osnovno, razumem i kad ovako neko prica na engleskom, slusam i stranu muziku pa razumem, ali mi je uvek u skoli bio dosadan i nisam imao volje da ga ucim. Ono sto znam, znam, ostalo sto ne znam koji ce mi.

Ma iz zezanja.. uzmite da ga ucite.. ono kad ste dokoni.. ja obicno ne gresim.. a vredece vam para... i jos google translate ;)

Kad sam dokon, uzmem da radim nesto sto me zanima, trosicu to dokone vreme na ucenje tamo nekog jezika koji ni malo nije zanimljiv niti budi u meni neki orgazmicni osecaj :lol:
 
Nikako brate, da mi ikako ide ne bi sa vama ovde na forumu gubio vreme. Nego mi zao kad vidim da nude neke propale jezike tipa italijanski, grcki, francuski...kakva korist od tih jezika.

Od pobrojanih jezika, svi su korisni.

U buducem multipolarnom svetu, nece biti jednog jezika koji ce dominirati. Bice dosta jezika.

Prva kategorija, Kineski, Ruski, Nemacki, Francuski.

Druga Kategorija, Spanski, Italijanski, Engleski (indijska verzija), Portugalski (brazilska verzija)

treca kategorija, Japanski, Korejski, Vijetnamski, Grcki, Arapski (sirijska verzija, Asadov dijalekt)

To ce biti svetski jezici u buducnosti.
 
Pored ovih da kazem vodecih jezika poceo sam pre nesto oko mesec dana i sa ucenjem Kineskog jezika.U evropi se sve vise i vise okrecu Ruskom i Kineskom jer pare su tamo.Staro pravilo poslovanja je "Zlatne reci i najteze poslove zavrsavaju" hoce reci ako vam dodje neko za poslovnost i VI znate i govorite njegov jezik dobro "VERUJTE MI" 90% je vec posao sklopljen,ako neznate vec natucate Engleski ili trazite nekog prevodioca i niste spremni ha ha ha... tipicno ko sve u SRB!!! ZABORAVITE NA POSLOVNOST!!!!

- - - - - - - - - -

A postavljacu teme BRAVO!!! NEko sa pravim temama
 
Ne mogu da shvatim ovu nasu propalu drzavu i njen prosvetni sistem! Kao sto su osamdesetih mnogi ucili ruski koji im je kasnije bio beskorisan, sada i kuso ii repato u Srbiji zna ili uci engleski jezik, a on ce za koju godinu biti beskorisan. Treba biti ispred svog vremena a ne kaskati za njim. Koliko ljudi i narocito dece u Srbiji danas uci kineski jezik koji ce za 20 godina biti jedini medjunarodni jezik? Pod pismenoscu ce se tada podrazumevati znanje kineskog jezika, engleski ce biti beskorisan.

Vidi moj potpis, piše i na kineskom. Vidovit san ja, možda jer pijen rakiju iz Kremne...
 
A za neki najosnovniji nivo ? Koliko zahebano može da bude?
Mislim da postoji "international" verzija sa latiničnim pismom...dakle najosnovniji kineski na latiničnom pismu ?

To što si spomenula je pinjin (pinyin) transkripcija koja se koristi samo kao pomoćno sredstvo pri pamćenju izgovora karaktera nama koji asocijativno povezujemo slova sa njihovim fonetskim vrednostima, ali se ne koristi zvanično.

Najosnovniji nivo bi mogao da ti omogući da kupiš hleb, cenjkaš se na pijaci ili pitaš nekoga kako se zove, ali je to, po nekom mom mišljenju, ni približno dovoljno jer se jako brzo zaboravlja. :(

- - - - - - - - - -

Vidi moj potpis, piše i na kineskom. Vidovit san ja, možda jer pijen rakiju iz Kremne...

Japanski je to tvoje u potpisu, kombinacija hiragane i kanđija.
 

Back
Top