Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je reko od moje rodjake advokat,ona ima firmu i taj njen advokat resava to oko posla i to je to.E sad sta je istina sta nije,sta se moze sta nemoze, neznam ni ja sama.Pozdrav
 
Beeky:
Pozdrav svima.
Zanima me da li ima nekog ko je predao prijavu za iseljenje u Kanadu po ovoj novoj proceduri i koliko se otprilike ceka od trenutka kada ti posalju odgovor da su primili prijavu za iseljenje, pa do trenutka kad ti posalju pismo sa spiskom dokumenata koje treba da im posaljes. Inace ja sam odgovor da su primili prijavu za iseljenje dobio tacno posle dve nedelje od dana kad sam im je poslao.
Hvala na odgovoru i puno uspeha i srece svima na putu za iseljenje u Knadu.

Mi smo predali oko 21.09.2006. cim je pocelo po novom.Dobili smo obavestenje da se ceka 18-24 meseca.Proslo je skoro 11 i jos uvek nikakve vesti,ali ocekujemo bar taj zahtev za dokumenta pa ce biti lakse jer se barem pokrenulo ovako mrtvo more.

U medjuvremenu se nadam da cu odraditi razliku za Master (nekih 6 ispita),a i radim u isto vreme tako da nije dosadno.
Yugoslave samo strpljivo i kod nas je nezgodna situacija:nemoguce je da se planira prosirenje porodice,
ni govora o nekom poslovnom napredku (radim sa srednjom skolom imam diplomu fakulteta i solidno znanje,ali na tom radnom mestu u mojoj firmi radi covek sa gimnazijom sa skromnijim znanjem...ovo je srbija),
sve je na cekanju ali se nadam da ce na kraju dobro ispasti to je bitno.
Imas opciju Australija 1-god cekanje ali moras imati 2 ili 3 god staza minimum.
Puno pozdrava svima,a sad na posao pa do 18 30 uvece.
 
klika:
Nema tu nista preko veze, ako se neko javi na taj oglas onda cela stvar propada jer drzava pokusava da zaposli svoje ljude a ne da dovodi nekoga sa strane, u tom slucaju problem nezaposlenosti nije resen. To je tako i mi tu nista ne mozemo da uradimo.

Cini mi se da je oglas u opticaju celih 7 ili 8 nedelja, nisam bas siguran za to.

Sve sto mogu da ti kazem je da se uzdas u srecu da se niko ne javi na oglas. Ali isto tako nisam siguran kako ces ti sa decom doci u Kanadu jer tebe muz ne moze da dovede jer nema permanent resident vizu. To jos moras da se raspitas.

Meni je stvarno vrlo sumnjivo to sa oglasima. Konkurisao sam na brdo oglasa za poslove svih profila (od najgorih do solidnih) i niko me nije hteo primiti.

Na kraju sam se zaposlio na preporuku nekog coveka koga sam upoznao sticajem prilika.

Imam utisak da je to sa oglasima slicno kao i u Srbiji, tj. da se neko vec primi na odredjeno radno mesto, a onda oglas postavi pro forme.
 
Pozdrav za sve,
ja sam Darya i odmah da kazem sta mene muci...
Aplicirali smo u martu 2007. kao skilled worker. Dve nedelje posto smo aplikaciju predali dobili smo potvrdu iz Beca da smo "in process" i da sve moze da potraje izmedju 36 i 48 meseci. Primetila sam na ovom i jos nekim forumima da je broj meseci za cekanje razlicit (18 do 24) pa sam zabrinuta...
 
AleksandarA:
Mi smo predali oko 21.09.2006. cim je pocelo po novom.Dobili smo obavestenje da se ceka 18-24 meseca.Proslo je skoro 11 i jos uvek nikakve vesti,ali ocekujemo bar taj zahtev za dokumenta pa ce biti lakse jer se barem pokrenulo ovako mrtvo more.

U medjuvremenu se nadam da cu odraditi razliku za Master (nekih 6 ispita),a i radim u isto vreme tako da nije dosadno.
Yugoslave samo strpljivo i kod nas je nezgodna situacija:nemoguce je da se planira prosirenje porodice,
ni govora o nekom poslovnom napredku (radim sa srednjom skolom imam diplomu fakulteta i solidno znanje,ali na tom radnom mestu u mojoj firmi radi covek sa gimnazijom sa skromnijim znanjem...ovo je srbija),
sve je na cekanju ali se nadam da ce na kraju dobro ispasti to je bitno.
Imas opciju Australija 1-god cekanje ali moras imati 2 ili 3 god staza minimum.
Puno pozdrava svima,a sad na posao pa do 18 30 uvece.


EHhe vec sam konkurisao za kanadu,,, pa cemo videti... Ali mislio sam da ce to za max 1.5god a ne 4.....
 
Pozdrav svima,
imam pitanje koje se mozda ne uklapa ovde, ali vas svejedno molim za odgovor.
ja bi da odem za Kanadu na par meseci ( 3, max 6) cisto da zaradim neku kintu. inace studiram, ali posto cu verovatno obnoviti godinu (sve zavisi sad od septembra) imacu vremena za to.
da li mi neko moze reci koja je najpovoljnija varijanta za tako nesto, ali ne one work & travel agencije jer mi se ne daje 2000$, poz
 
nindzo:
Pozdrav svima,
imam pitanje koje se mozda ne uklapa ovde, ali vas svejedno molim za odgovor.
ja bi da odem za Kanadu na par meseci ( 3, max 6) cisto da zaradim neku kintu. inace studiram, ali posto cu verovatno obnoviti godinu (sve zavisi sad od septembra) imacu vremena za to.
da li mi neko moze reci koja je najpovoljnija varijanta za tako nesto, ali ne one work & travel agencije jer mi se ne daje 2000$, poz

Ne znam kako mislis da zaradis neku kintu kada je ovde jako tesko naci posao na crno, a i ako ga nadjes dobices ne vise od $8-9 na sat, sa tim parama neces moci ni troskove da pokrijes a ne da stavis nesto sa strane.

Batali tu ideju o zaradjivanju kinte.
 
pa racunao sam ako bi bilo 8$ na sat, dva posla- to je 3200$ mesecno, a racunao sam mesecno trositi 1000$ tako da bi dobro mogao zaraditi.
e sad to je sve lepo ovako racunati :) pitanje je kako bih se tamo snasao i kako bi to bilo u realnosti, ali ipak sam mislio probati, bilo bi to jedno veliko iskustvo, video bih kako se tamo zivi, a dobro je i zbog jezika
zanima me u vezi vize i te papirologije ako mi neko moze reci nesto vise
 
nindzo:
pa racunao sam ako bi bilo 8$ na sat, dva posla- to je 3200$ mesecno, a racunao sam mesecno trositi 1000$ tako da bi dobro mogao zaraditi.
e sad to je sve lepo ovako racunati :) pitanje je kako bih se tamo snasao i kako bi to bilo u realnosti, ali ipak sam mislio probati, bilo bi to jedno veliko iskustvo, video bih kako se tamo zivi, a dobro je i zbog jezika
zanima me u vezi vize i te papirologije ako mi neko moze reci nesto vise

DVA POSLA???? Kad mislish da spavas? i josh dva posla na CRNO.... vauuuu
 
nindzo:
pa racunao sam ako bi bilo 8$ na sat, dva posla- to je 3200$ mesecno, a racunao sam mesecno trositi 1000$ tako da bi dobro mogao zaraditi.
e sad to je sve lepo ovako racunati :) pitanje je kako bih se tamo snasao i kako bi to bilo u realnosti, ali ipak sam mislio probati, bilo bi to jedno veliko iskustvo, video bih kako se tamo zivi, a dobro je i zbog jezika
zanima me u vezi vize i te papirologije ako mi neko moze reci nesto vise

Pa stvarno, kako mislis da radis dva posla, `ajde da racunamo i da radis 10 sati dnevno, i to svaki dan, to je nekih $2500 na mesec.
Prvo, da li si spreman da radis 30 dana u mesecu po 10 sati?

Mozes ti ziveti sa nekih $1200-1300 minimalno , zavisi opet od grada, recimo da rentas neki basement za $600 plus hrana i ostali troskovi, ali ti u ovom slucaju neces videti nista od Kanade, samo rad i spavanje.

Kao sto rekoh, jako je tesko naci posao na crno........
I najbitnija stvar, obnavljas godinu, kako mislis da dobijes vizu?
 
hvala vam na svim savetima i upozorenjima
naravno da nije lako raditi dva posla 25 radnih dana mesecno, ali mislim da bih izdrzao 3 meseca tako
meni ovde najveci problem upravo i jeste viza, zna li neko da mi kaze nesto o tome?
(mislio sam ici ako bi bilo ostvarivo u februaru, martu...)
 
vencao sam se u kanadi i poslao pasos pre neki dan u bec posto su trazili pasos da posaljem!
kanada mi je odobrila dolazak!
ali zanima me sledece da li posle vziranog pasosa ima neki odredjen rok kada se mora uci u zemlju ili mogu otici kad god to jest kada zavrsim ovde sve sto imam?
 
kada dobijes vizu imas godinu dana rok da udjes ,ako ti je viza od septembra 2007 onda mozes uci do septembra 2008;Kada ti vrate pasos sa vizom poslace ti i neko obavestenje u kome sve pise.Pozdrav
 
samo si slala pasos?
a reci mi jesi li ti sada vec otisla u kanadu?
i zanima me kada odem tamo sta je sve potrebno da uradim da bi se redovno mogao vracati u srbiju i opet doci nazad u kanadu?
 
ja sam bila u Beogradu svo vreme,kada sam dobila vizu dosla sam u Kanadu;to je bilo 2003 godine,dobila sam vizu u julu i dosla u Kanadu u avgustu 2003-godine(pre dobijanja vize slala sam dokumenta koja su trazili a neposredno pre dobijanja vize isla sam na lekarski pregled;to sam sve radila preko Kanadske Ambasade u Becu);Kada dodjes u Kanadu vadis Permanent Resident Card,ona ti sluzi kao dokaz o tvom statusu;vadis i Social Insurance Number koji ti treba da bi mogao raditi legalno;Iz Kanade izlazis sa pasosem koji imas a Permanent Resident Card ti sluzi da mozes da udjes u Kanadu kada se vratis;Vreme koje provedes van Kanade ti se neracuna za dobijanje drzavljanstva;Za dobijanje drzavljanstva treba da budes tri godine u Kanadi,podneses molbu posle tri godine,dobijes brosuru koju ucis za test koji se polaze;kada polozis test postajes drzavljanin Kanade;Meni je suprug bio sponzor tako da kada sam ovde dosla nisam imala prava na novcanu pomoc od drzave i on se obavezao da ce me izdrzavati nekoliko godina;Ako imas vozacku dozvolu to isto odmah prevedi tj.moraces polagati ponovo uz olaksice ,to sve zavisi od provincije do provincije.Pozdrav iz Edmontona
 
sonja2009:
kada dobijes vizu imas godinu dana rok da udjes ,ako ti je viza od septembra 2007 onda mozes uci do septembra 2008;Kada ti vrate pasos sa vizom poslace ti i neko obavestenje u kome sve pise.Pozdrav

Mala ispravka, imas godinu dana da udejs od datuma kada si uradio lekarski pregled, a ne kada si dobio vizu.
 
krampus:
Da li je neko dobio neki odgovor iz ambasade u Becu?

Izgleda da jos niko nista nije dobio od juna 2006.
Ja im poslao pitanje mailom, kad bih mogao da ocekujem neki kontakt od njih, a oni odgovaraju da se vreme procesuiranja znacajno produzilo i da je moguce da cu cekati 36-40 meseci. HAOS !!! A predao sam po starom procesu, krajem jula 2006, AOR 2.Avgust 2006.

Cekamo, cekamo...........................................
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top