Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko ja znam, ocena 6 academic na IELTS-u je dovoljna da te prime za nastavak školovanja u Kanadi, pa ti vidi ima li logike tražiti 7 za useljavanje!?! verujem da ni mnogi rođeni Kanađani ne bi dobili 7 na ovom ispitu, nije dovoljno samo da se rodiš i živiš tamo, potrebno je učiti jezik, stil pisanja, imati elokvenciju i sl.
Inače, ako nađeš literaturu za IELTS, interesuje i mene, pa javi
 
Posto ne vidim nikakav njegov interes da nas zavlaci,valjda dobro zivi tamo nije valjda da hoce da zaradi od ove sirotinje ovde.Zato mi je malo frka da predajem bez sedmice,posto bih dosta zeleo da odem u Kanadu,pa se nebih salio sa tim ,kad te jednom odbiju nema vise popravnog.
Pa zato pitam ima li mogucnosti da se covek raspita u Kanadskoj ambasadi.Zdruge strane ne vidim logiku da uopste daju mogucnost bodovanja ako moras da iz Engleskog imas High.Cemu onda sluzi bodovanje za Engleski?

Eee.......ne poznajes ti onda dovoljno advokate .........

Prijatelju, nema potrebe za paranojom, to sto je on advokat ne znaci da treba slepo da mu verujes, jednostavno covek prica gluposti ..........
Nemoj mnogo da se femkas, ako imas potrebne bodove, predaj aplikaciju i uzivaj.........nemas pojma koliko si sretan ako mozes da namaknes tih 67 bodova.
 
Ne znam kako se zove,ali cu pokusati da nadjem njegovu vizit kartu pa cu napisati danas.Tip je drzao predavanje u Domu omladine pre jedno godinu dana gde je rekao da ko ne dobije 7-cu iz Ielts-a nemoj da aplicira bice odbijen.Tip je neki zvanicni zastupnik za iseljenje ispred Kanadske vlade,odkud znam ili tako nesto,to je bar on rekao.A zavrsio je faks tamo "prava" i rodjen je tamo.Ovde nije ni nudio nikakve usluge.Posto ne vidim nikakav njegov interes da nas zavlaci,valjda dobro zivi tamo nije valjda da hoce da zaradi od ove sirotinje ovde.Zato mi je malo frka da predajem bez sedmice,posto bih dosta zeleo da odem u Kanadu,pa se nebih salio sa tim ,kad te jednom odbiju nema vise popravnog.
Pa zato pitam ima li mogucnosti da se covek raspita u Kanadskoj ambasadi.Zdruge strane ne vidim logiku da uopste daju mogucnost bodovanja ako moras da iz Engleskog imas High.Cemu onda sluzi bodovanje za Engleski?

Da, to je taj, on nije "zvanicni zastupnik za iseljenje ispred kanadske vlade", tako nesto ne postoji, to su jednostavno ljudi koji uzimaju drugim ljudima pare za mlacenje prazne slame, i to su majstori, ali MAJSTORI za ubedjivanje ljudi u nesto u sta ti treba da poverujes, naizgled, on nema nikakve koristi od toga, ali daleko od toga da nema. Uzimaju bre 1000-2000 E samo za popunjavanje aplikacije i obecavaju ti brda i doline, od cega naravno nema nista,ako dovoljno znas engleski, sve sam mozes odraditi i jos bolje nego da ides preko agencije ili advokata, poslusaj KLIKU i neces pogresiti, covek odlicno zna o cemu prica i zna triput vise od tih "advokata", veruj .
Inace, linkove sa gooomilom materije za polaganje IELTS-a cu ti poslati kasnije na mail, ja sam se samo odatle spremao oko 2 meseca i dobio 7.5 , 8.5 , 7 , 7 overall 7.5, mogao sam i bolje na writing i speaking, ali opet je ispalo dobro. Nije ni taj IELTS nista strasno, samo ti je bitno da znas sta te ceka na testu, a to ces videti iz ovih testova sa sajtova koje cu ti poslati i vezbaj za GENERAL TRAINING, ne za academic.

Pamet u glavu i mani se advokata, procesljaj malo ovaj forum da vidis iskustva ljudi sa doticnima, nijedno pozitivno...

Nadam se da je dovoljno ovo sto su ti ljudi dosad rekli, polazi IELTS, ako imas 67 bodova, apliciraj i ne razmisljaj vise.

Srecno.
 
Naravno da nije obavezno imati ocenu 7 na IELTS-u, to se ne trazi cak ni kao prosecna ocena a pogotovo ne iz pojedinacnih testova. U slucaju bodovanja za Skilled Worker Immigration, ocene 7 na IELTS testu donose pregrst bodova i to je jedina simbolika. Na primer razlika izmedju sve cetiri ocene 6,5 i sve cetiri koje su 7 je u nijansama. Ponekad samo pogresno napisano slovo na eseju, los kvalitet zvuka sa CD-a na listening-u ili jedan dvosmisleni ponudjeni odgovor na reading-u (kao na vozackom ispitu) :confused:. A razlika u bodovima koje za to dobijas (8 bodova) moze biti presudna za aplikaciju.

Za pripremu polaganja testa (iz licnog iskustva) preporucujem:

1.) Uclanjenje u biblioteku British Council-a i koriscenje njihove literature. Odlicni prirucnici sa testovima iz prethodnih godina, CD-ima i kasetama za listening.

2.) Individualni casovi engleskog sa profesorom, u stanu (kuci), radije nego u grupi. Vredi svaki dinar.

3.) Dostupni materijali sa interneta.

4.) Svakodnevni rad, sto vise pisanja (eseji i pisma), citanje, vezba uklapanja u zadato vreme. Celicna volja.

A onda, posle svega, duuuugo cekanje..... 36-48 months...:shock:
 
Hvala ljudi na informacijama,dacu sve od sebe pa ce mo videti.One informacije koje sam cuo u domu omladine mi i jesu delovale sumljivo.U svakom slucaju IELTS mora da se razbije.Samo me jos interesuje da li i cemu sluzi prosecna ocena,kada se boduje znanje pocelinama,pisanje,citanje.....
U svakom slucaju puno hfala na informacijama dosta mi znace.****** nasi ljudi su ipak seljaci,dobiju sansu da zive i rade u onako uredjenoj zemlji kao sto je Kanada i nece da rade posteno, i dalje dolaze ovde da peljese ovu sirotinju koja nekako skupi tih 1000-2000E.Umesto da pomazu svoje ljude oni ih cepaju.Sta je sve ta Kanada primila i ona ce da prsne.Bar tamo ima posla na svakom koraku.Ne znam svi smo razliciti,mada ja to ne mogu da skapiram valjda nisam tako vaspitan.
 
Koja je fora ako se ode na posetilacku visu u Kanadu, kako moze da se ostane na duze. Npr. jel moze da se, tamo ode u imigrantsko i da se podnese zahtev za imigracionu visu. Jel neko cuo za takav primer, koje su sanse da oni uopste uzmu u razmatranje tvoj slucaj ???
 
Koja je fora ako se ode na posetilacku visu u Kanadu, kako moze da se ostane na duze. Npr. jel moze da se, tamo ode u imigrantsko i da se podnese zahtev za imigracionu visu. Jel neko cuo za takav primer, koje su sanse da oni uopste uzmu u razmatranje tvoj slucaj ???

Ne, to je nezivodljivo. Poslace te kuci istog momenta.......
 
Uskoro zavrsavam fax u Bgdu, u Canadi sam bio pre par godina. Tad je bilo mnogo jednostavnije imigrirati. Sad se ceka 4 godine, ne mogu ja cekati toliko dugo. A planirao sam da idem tamo naredne jeseni... Kazes da nema sanse nikakve da ostanem tamo na duze. Mora da postoji verovatno neki nacin, posto ja verovatno mogu dobiti ponovo posteilacku vizu. Verovatno postoji fora ako bih se tamo ozenio, a i pored toga verovatno postoji jos neka fora... Ako neko zna neka pise o tome
 
Uskoro zavrsavam fax u Bgdu, u Canadi sam bio pre par godina. Tad je bilo mnogo jednostavnije imigrirati. Sad se ceka 4 godine, ne mogu ja cekati toliko dugo. A planirao sam da idem tamo naredne jeseni... Kazes da nema sanse nikakve da ostanem tamo na duze. Mora da postoji verovatno neki nacin, posto ja verovatno mogu dobiti ponovo posteilacku vizu. Verovatno postoji fora ako bih se tamo ozenio, a i pored toga verovatno postoji jos neka fora... Ako neko zna neka pise o tome

Mi i nase ''fore'' bez toga ne ide...Samo st an abrzinu i preko ''stele'' ...
 
Uskoro zavrsavam fax u Bgdu, u Canadi sam bio pre par godina. Tad je bilo mnogo jednostavnije imigrirati. Sad se ceka 4 godine, ne mogu ja cekati toliko dugo. A planirao sam da idem tamo naredne jeseni... Kazes da nema sanse nikakve da ostanem tamo na duze. Mora da postoji verovatno neki nacin, posto ja verovatno mogu dobiti ponovo posteilacku vizu. Verovatno postoji fora ako bih se tamo ozenio, a i pored toga verovatno postoji jos neka fora... Ako neko zna neka pise o tome

Ne postoji sansa, ne gubi vreme na ove varijante, mlad si, podnesi aplikaciju i cekaj red, to je ti je moj naijskreniji savet. Budi strpljiv........
 
Koja je fora ako se ode na posetilacku visu u Kanadu, kako moze da se ostane na duze. Npr. jel moze da se, tamo ode u imigrantsko i da se podnese zahtev za imigracionu visu. Jel neko cuo za takav primer, koje su sanse da oni uopste uzmu u razmatranje tvoj slucaj ???

Cao. Moji mnogi rodjaci su otisli u Kanadu na foru posetilicke vize i nikada se nisu vratili. Znam da je uslov da radis min. 2 god i da si zaposlen za stalno.Mene su odbili 3 puta i ja sam odustala a sada sam dobila vizu za Ameriku, sto samo govori koliko su grozni ovi u Kanadskoj ambasadi.Doduse mnogi ljudi su nasli veze u istoj pa su otisli bez problema.2 coveka koja poznajem su otisli ove god u Kanadu na foru radne vize.Moj ujak ima firmu tamo i onda su oni otisli kao da sljakaju kod njega i bez problema dobili vize na 1 god i naravno da ce je produzavati.Imas dosta fora.
 
Da li je iko otisao u Quebec? Potpuno je drugacija prijava i mnogo je jeftinije, a procitao sam da se moze dobiti i za 3 meseca!! Ako neko ima takvo isksutvo molim da ga podeli sa nama, hvala.

Cao. Moji mnogi rodjaci su otisli u Kanadu na foru posetilicke vize i nikada se nisu vratili. Znam da je uslov da radis min. 2 god i da si zaposlen za stalno.Mene su odbili 3 puta i ja sam odustala a sada sam dobila vizu za Ameriku, sto samo govori koliko su grozni ovi u Kanadskoj ambasadi.Doduse mnogi ljudi su nasli veze u istoj pa su otisli bez problema.2 coveka koja poznajem su otisli ove god u Kanadu na foru radne vize.Moj ujak ima firmu tamo i onda su oni otisli kao da sljakaju kod njega i bez problema dobili vize na 1 god i naravno da ce je produzavati.Imas dosta fora.
 
parent, grandparent, child, grandchild, child of a parent, sibling, child of a grandparent, aunt or uncle, or grandchild of a parent, niece or nephew

Ovo je sa zvanicnog sitea... - Adaptibility - odnosno Relatives in Canada - i ako imas nekoga iz ove kategorije u Canadi na njega dobijes 5 bodova
 
Novi sam clan kod mene je situacija sledeca trenutno cekam ponudu za posao koja ce tamo biti obljavljena na birou sa njom bi trebalo da imam 70 bodova ali nisam siguran koliko ce mi racunati srednju skolu to jest ja sam zavrsio za elektrotehnicara energetike dali se to i boduje kao
You have a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and at least 12 years of full-time or full-time equivalent study.
Ili
You completed high school.
Ostale bodove sam zaradio na engleskom i to sto su mi roditelji i sestra tamo
 
Mislim da nisi u pravu.Ako imas samo srednju skolu, onda to nije "trade certificate or apprenticeship and at least 12 years of full-time or full-time equivalent study". Poenta je u reci "and".Znaci, treba ti ili jos jedna godina skole , ili "majstorsko pismo" kako se to nekad zvalo.Ne znam da li neka institucija daje takvu potvrdu,ali mislim da moze da prodje i potvrda neke firme koja se bavi elektrotehnikom/energetikom da si kod njih proveo 1-2 godine na (neplacenom) "apprenticeship-u",tj.segrtovanju,praksi i da si je sa uspehom zavrsio.
Vrlo je verovatno da priznaju kao jednogodisnju diplomu onu koju mozes dobiti (kako god znas i umes) na NU Bozidar Adzija.Ovo ne lupetam, jer sam za slicnu pricu "zavrsavao" (Srbija je ovo,bre !) diplomu za mog prijatelja koji je vec bio u Kanadi,pa mu je (nemam pojma zasto) trebala.
Ako nesto ne uradis po tom pitanju,mislim da si "kratak" 4boda, ako sa prvom varijantom imas 70 bodova (70+5-12)-67= -4

....ala je izracun'o,... svaka mu cast.....
 
Zar moja diplom akoju sam dobijo na kraju skolovanja sa imenovanim nazivom struke elektrotehnicarenergetike sto znaci 12god skole+trade certificate (diploma).
A druga stvar je dali ce ambasada u becu dati odgovor na to pitanje telefonom mail-om ili nekim drugim putem. Unapred hvala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top