Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
smeshkoo:
ukoliko neudjes do tog datuma da li se ceo proces obnjavlja ponovo ili se samo radi lekarski!?:)

Nemoj da se zezas sa tim stvarima, moras uci do odredjenog datuma u zemlju inace gubis permanent residensy status i sve bi morao da radis ispocetka kao da se nista nije desilo.
 
Molim vas da mi odgovorite. Pregledala sam sve poruke na ovu tematiku, ali nisam naisla ni na jednu koja ima slicnosti sa mojom problematikom. Moj decko je upravo poslao pasos za Bec i uskoro ocekuje poziv iz ambasade u Beogradu, da ga preuzme. U narednih 6 meseci bi trebalo da otputuje za Kanadu i saceka dobijanje kanadskog pasosa. Naravno, imace neki posao tamo. Moje pitanje je sledece : ja takodje hocu da odem kod njega na duze, medjutim, ja nemam iseljenicku vizu, niti sam aplicirala za istu. Htela bih da izvadim turisticku i tako da odem. Kakve probleme mogu da imam ako ostanem u Kanadi po isteku vize, da li bi pomoglo da se tamo vencamo odmah ili da sacekamo da on dobije kanadski pasos (receno mi je da posle toga moram da cekam 4 god. minimum da bih i ja dobila papire) i na koliko se dobija turisticka viza kada se prvi put aplicira ?
Molim vas za odgovor.
 
Hvala ti Klika, stvarno sam ti zahvalna. Cula sam razne price tipa da ako se vencamo ovde ja nikada necu dobiti kanadsku vizu i sl. Ali posto vidim da vladas materijom, uradicemo tako kako kazes, jer i ja se plasim da ako probijem vizu necu vise moci da udjem u Kanadu, sto mi svakako nije u interesu.
Cisto informativno, ako znas, na koliko se dobija turisticka viza kada se prvi put aplicira i da li je to iskljucivo jedan ulazak ?
Hvala unapred.
 
Kao prvo da se zahvalim svima ( posebno Kliki ) koji ovde na forumu ostavljaju odlicne informacije za sve koji bi eventualno zeleli nastaviti zivot u Kanadi.
Inace supruga mi je nosilac aplikacije jer je sakupila negde oko 80 bodova ( master dipoloma u bezbednosti i kvalitetu hrane iz francuske , radni staz u struci kao menadzer jedne Svedske firme oko 6 godina, odlicno vladanje engleskog, francuskog i nemackog jezika ), ali me brine to sto ste pisali da je obavezno polaganje IELTS - a pre aplikacije kao skiled worker.
Dobili smo obavestenje iz ambasade u Becu da nam je aplikacija primljena, kao i informaciju da za znanje engleskog treba supruga da dokaze poznavanje jezika, odnosno rezultate testa IELTS.
Dali je moguce da cemo biti odbijeni zbog ovog propusta odnosno dali mozemo da resultate testa posaljemo kasnije.
 
Ima dosta ljudi koji su predali aplikaciju bez unapred polozenog testa jezika, ne samo sa ovog podrucja...
Ne verujem da ce vas zbog toga odbiti, jedino moze da vam se produzi vreme cekanja za par meseci, jer je potrebno mesec dana unapred prijaviti test i sacekati rezultate jos 3 nedelje, a ako nisi zadovoljan onda treba da prodje odredjeno vreme da ga ponovo polazes (ranije je bilo da mora da prodje 3 meseca izmedju 2 uzastopna polaganja testa, ne znam da li su to promenili...)
Ona treba da polaze i francuski ako racuna i na te bodove!
Mozda ne bi bilo lose da, kao sto je neko vec uradio, obavestite ambasadu da niste dobro razumeli stvar oko polaganja testa, oni ce vam reci da ce vas kontaktirati i dati dalja uputstva kada za to bude doslo vreme, tako cete bar odigrati posteno, sami se prijavite, i sacuvajte taj mail za svaki slucaj!
Ne znam da li je bolje polagati test sada nakon predaje aplikacije ili ipak sacekati dalja uputstva, ali i to mozete da ih pitate, na takva pitanja ce sigurno nesto odgovoriti.
Pozdrav!
 
Kao prvo da se zahvalim svima ( posebno Kliki ) koji ovde na forumu ostavljaju odlicne informacije za sve koji bi eventualno zeleli nastaviti zivot u Kanadi.
Inace supruga mi je nosilac aplikacije jer je sakupila negde oko 80 bodova ( master dipoloma u bezbednosti i kvalitetu hrane iz francuske , radni staz u struci kao menadzer jedne Svedske firme oko 6 godina, odlicno vladanje engleskog, francuskog i nemackog jezika ), ali me brine to sto ste pisali da je obavezno polaganje IELTS - a pre aplikacije kao skiled worker.
Dobili smo obavestenje iz ambasade u Becu da nam je aplikacija primljena, kao i informaciju da za znanje engleskog treba supruga da dokaze poznavanje jezika, odnosno rezultate testa IELTS.
Dali je moguce da cemo biti odbijeni zbog ovog propusta odnosno dali mozemo da resultate testa posaljemo kasnije.

Niko ne kaze da ce te biti odbijeni , jednostavno , nema nikakve logike predavatai aplikaciju a da test nije polozen iz prostog razloga sto ne znas broj bodova, o tome se radi.
Sam opusteno, neka supruga polaze test i bice sve u redu.
 
Mi smo AOR dobili pocetkom avgusta sa istim odgovorom da procedura moze da potraje i do 36-48 meseci. Zanima me da li je neko dobio pismo iz ambasade sa dokumentima koje treba da dostavi a da je naravno prijavu predao posle septembra prosle godine po novom postupku Simplified procedure.
 
Zna li neko da li je obavezno da se iz IELTS-a ima 7 minimum,da bi te pozvali.To jest mozes da imas i 80 bodova,ako nemas na IELTS-u 7,nista od iseljenja.To su mi rekli ljudi koji su otisli,da je 7 prelazna ocena za Kanadu.Kakve vi informacije imate,nekapiram ako je 7 obavezno,sto to nije napisano.Dobiti 7 na IELTS-u uopste nije jednistavno.To mi je rekao i neki advokat iz Kanade koji se bavi iseljenjem.Cemu onda sluze oni bodovi ako je ovo obavezno.
 
I gde mogu o ovome da se raspitam,da li je neko zvao mozda Kanadsku ambasadu u Beogradu i pitao.Posto je javna tajna da na IELTS-u 7 neophodna ocena.Ida ko ima manje od 7 biva odbijen.
 
I gde mogu o ovome da se raspitam,da li je neko zvao mozda Kanadsku ambasadu u Beogradu i pitao.Posto je javna tajna da na IELTS-u 7 neophodna ocena.Ida ko ima manje od 7 biva odbijen.

Nije tacno druze, nemoras da imas 7 prosecnu ocenu na IELTS-u, test se boduje po modulima (ima ih 4), writing, reading, speaking i listening, za 7 i vise dobijes 4 poena po modulu , za 5-7 dobijes 2 a ispod 5 ne racunaj, to ne prolazi.
Znaci ako imas cetiri sestice dobijes 8 poena, a sa 4 sedmice 16, sa dve petice i dve sedmice dobijes 12 i tako...a osam poena mnogo znaci...

Inace znam ljude koji su otisli u Kanadu prosle godine a imali su 6, 6.5 na IELTS-u.

Bez brige, samo skupi poene, nego ima da se nacekas sa aplikacijom..... :(
 
To sam i mislio mada su me svi ubedjivali da je za Kanadu neophodna 7-ica,dok je za Australiju neophodna 6.5.To mi je rekao i tip koji je skoro otisao i jedan advokat koji se bavi iseljenickim vizama a rodjen je i zivi u Kanadi.Pa ne bih da rizikujem dragoceno bi mi bilo da mi kaze neko ko je otisao skorije u Kanadu a da nije imao 7 na IELTS-u.Mozda ovaj advokat ***** da bi uzeo pare mada mi ne deluje tako,jer on ovde nista ne zaradjuje.Ne bih rizikovao da me odbiju zbog engleskog posto imam bodove i sa srednjim znanjem jezika,ali ako moram malo da se pomucim za Engleski bolje i to nego da me odbiju.
 
To sam i mislio mada su me svi ubedjivali da je za Kanadu neophodna 7-ica,dok je za Australiju neophodna 6.5.To mi je rekao i tip koji je skoro otisao i jedan advokat koji se bavi iseljenickim vizama a rodjen je i zivi u Kanadi.Pa ne bih da rizikujem dragoceno bi mi bilo da mi kaze neko ko je otisao skorije u Kanadu a da nije imao 7 na IELTS-u.Mozda ovaj advokat ***** da bi uzeo pare mada mi ne deluje tako,jer on ovde nista ne zaradjuje.Ne bih rizikovao da me odbiju zbog engleskog posto imam bodove i sa srednjim znanjem jezika,ali ako moram malo da se pomucim za Engleski bolje i to nego da me odbiju.

Da li je taj advokat mozda Zoran Kostic ?
U pravu si , oni samo kenjaju da bi uzeli pare, provereno, nista ti oni ne mogu pomoci, i slobodno predaj sa 6-icom iz IELTS-a samo ako imas bodove.

Srecno.

Sinisa.
 
Ne znam kako se zove,ali cu pokusati da nadjem njegovu vizit kartu pa cu napisati danas.Tip je drzao predavanje u Domu omladine pre jedno godinu dana gde je rekao da ko ne dobije 7-cu iz Ielts-a nemoj da aplicira bice odbijen.Tip je neki zvanicni zastupnik za iseljenje ispred Kanadske vlade,odkud znam ili tako nesto,to je bar on rekao.A zavrsio je faks tamo "prava" i rodjen je tamo.Ovde nije ni nudio nikakve usluge.Posto ne vidim nikakav njegov interes da nas zavlaci,valjda dobro zivi tamo nije valjda da hoce da zaradi od ove sirotinje ovde.Zato mi je malo frka da predajem bez sedmice,posto bih dosta zeleo da odem u Kanadu,pa se nebih salio sa tim ,kad te jednom odbiju nema vise popravnog.
Pa zato pitam ima li mogucnosti da se covek raspita u Kanadskoj ambasadi.Zdruge strane ne vidim logiku da uopste daju mogucnost bodovanja ako moras da iz Engleskog imas High.Cemu onda sluzi bodovanje za Engleski?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top