Amerika ili Kanada?

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.408
Javite se drugari iz obe zemlje. Gde je bolje ili gore i zašto? Gde je lakše doći do papira, lakše do posla, šta nude obe zemlje same po sebi, pa ste tamo iz ovog i onog razloga ili nećete tamo iz ovog ili onog razloga?
 
Definitivno Kanada, ipak je ovako malo prijatnije i humanije mesto za zivot, u smislu zivot nije toliko stresan, nema toliko guzvi, dostupnija priroda i za razliku od USA nema toliko drustvenih podela, toliko nasilja, oruzja, rasizma, itd, takodje ima i dosta bolje socijalne programe, onako nije toliko surovo mesto kao USA, ipak je malo civilizovanija zemlja i nije bas u toliko meri izrazen taj surovi kapitalizam kao u USA vec blizi su nekom socijal-demokratskom uredjenju i nekom evropskom modelu.
Tako da Kanada je definitivno bolja opcija za nekog ko ima normalne potrebe i ko tezi nekom normalnom i relativno komfornom zivotu bez previse stresa.
Ja recimo u USA nikad ne bi ziveo dok vec u Kanadi ono zasto da ne, vec bi razmislio.
 
Javite se drugari iz obe zemlje. Gde je bolje ili gore i zašto? Gde je lakše doći do papira, lakše do posla, šta nude obe zemlje same po sebi, pa ste tamo iz ovog i onog razloga ili nećete tamo iz ovog ili onog razloga?
Ako je vjerovati drugovima, oni su pjevali: "Amerika i Engleska bice zemlja proleterska.." bolje igrati na sigurno i unaprijed se u Kanadi spasiti eventualne proleterske slatkoce.
 
Sjetih se kad sam došao u Kanadu, sjedimo pred prihvatnim centrom, zaustavi se neka naša lola i onako iz auta nam dobaci : E jeste se zajebali, ovdje bas ništa ne valja, bolje se odmah vratite.
Malo proturira ono svoje auto i ode. Ne vjerujem da nas je čuo, ali smo mu ****** sve po spisku.
Jel si još preko? Koliko dugo si tamo i šta se promenilo od tad do sad tamo?
 
nadam se da se zaye.bavas.
Cbs No GIF by HULU
 
Jel si još preko? Koliko dugo si tamo i šta se promenilo od tad do sad tamo?
Još uvijek. Samo sad “pod moranje”, unuk je tu. To je jedino sto me drži ovdje. Od ‘90-ih sam u Kanadi.
Pocetak težak kao i vecini. Imao dobar posao, zanimljiv, dobro plaćen. Sad ne znam ni ja sto se ne vratim (osim unuka, naravno).
Naši ljudi još dolaze, dosta “kamiondžija”, uglavnom su zadovoljni. Kad im kažem da bi se vratio, kažu da sam lud.
Opet, sa kanadskom običnom i extra penzijom možeš kao bubreg u loju u Srbiji da živiš.
 
Još uvijek. Samo sad “pod moranje”, unuk je tu. To je jedino sto me drži ovdje. Od ‘90-ih sam u Kanadi.
Pocetak težak kao i vecini. Imao dobar posao, zanimljiv, dobro plaćen. Sad ne znam ni ja sto se ne vratim (osim unuka, naravno).
Naši ljudi još dolaze, dosta “kamiondžija”, uglavnom su zadovoljni. Kad im kažem da bi se vratio, kažu da sam lud.
Opet, sa kanadskom običnom i extra penzijom možeš kao bubreg u loju u Srbiji da živiš.
Ok, hvala na odgovoru. Razumem Vas da je porodica uvek na prvom mestu. 🙂🍻
 

Back
Top