Kalaštura-najružnija reč u našem jeziku

Hahaha...
kao dete sam citirala Moljca rado i bilo je nešto sa ''dropljom'', što naravno meni tad nije značilo ništa, ali starije žene su se zabezaknjavale i kao:''Nemoj, sine, to da pričaš, dobićeš negde po labrnji!'' :zcepanje:
Labrnja spada u ružnije reči koje znam.

''Gde si, vilo, što ti nema para,
gde si,dropljo, trofrtaljko stara!''
Malo su znale da je droplja samo tek ptica. :rotf:
Meni labrnja nije ruzna rijec.
Jos predstavljaju usne meni najljepse zivotinje.
 
Meni labrnja nije ruzna rijec.
Jos predstavljaju usne meni najljepse zivotinje.
To su stvari konteksta po kojima se nekih ovako neobičnih i stranih reči sećamo.
Poznajem osobu koja se unučetu obraća sa ''Kurvenče jedno!'', i svaki put kad to čujem, oduzimam se u sebi od razuma jer dete ima par godina, a njoj je to u tom kontekstu izraz čiste ljubavi. :huh:
Pokušavam da budem u mozgu osobe koja je kao: Volim te neizmerno!, a kaže:''Kurvenče jedno!'' i ne snalazim se! :zcepanje:
 
Kalaštura je i pogrdan naziv za pripadnicu Romske nacionalnosti
Kako rece koleginica, i na severu se koristi... Ali je ranije imala znacenje koje je izvorno- pas lutalica, prljav i ofucan...
Ne znam da se koristi kao sinonim za pripadnike, kod nas se koristi kao pogrdan i uvredljiv naziv za ljude bez morala, nevezano za pol i boju koze.
iako može da zvuči zanimljivo, ipak je ružna reč: vukojebina
Lepsa je pripizdina...
 
iako može da zvuči zanimljivo, ipak je ružna reč: vukojebina
Ali ima dobar vajb
Zabit je mlaki sinonim za to
Овакав приступ би могао проћи под „Забава”, али никако на теми о језику, наиме, љепота и ружноћа ријечи никако се не може поистовјетити са љепотом или ружноћом онога што те ријечи означавају. Лијепа ријеч је она која је добро усклађена с оним што означава. Поменута вукојебина је лијепа ријеч јер веома јасно исказује своје значење – неко забачено, удаљено мјесто, мјесто гдје се вукови jeбу. Чак и оном који је чује први пут, потпуно је јасно шта она значи јер своје значење јасно садржи у себи самој. Зато и „има добар вајб”, а вајб је управо примјер ружне ријечи у српском језику.

Копиле, на примјер, није нешто чему би се било ко обрадовао, али сама ријеч је лијепа јер је у њој садржано све – неко је рођен к’о пиле, не зна се пијевац који је оплодио јаје, а ни кокош која је на том јајету сједила не мора нужно бити она кокош која га је и снијела. Та ријеч у себи садржи читаву причу, читав нечији живот.

Постоје ријечи на које се човјек просто намршти кад их чује јер оне у њему изазову неки ружан осјећај, али ако такве ријечи и означавају нешто ружно, па то су лијепе ријечи! Лијепе су управо зато јер вјерно преносе значење. Јако ружна ријеч би била она која изазове осмијех на лису, а означава нешто непријатно, одбојно, гадно.
 
Meni je mnogo gora deminutiv od reci "Vuk" -"Vučić". Nekako je cesto slusam i bas para usi. Kalastura je milozvucna u poredjenju sa tim.
Ако ћемо се већ овако поигравати с политички обојеним значењима, богами бих се јако тешко одлучио да ли ми је гаднији Вук или Вучић. Чак би ми се овај други можда некако и проВУКао. :mrgreen:
 
Kopile jeste jedna od najstrašnijih reči. Ima, (ajd da izbegnem "vajb"), jako negativnu vibraciju, čak i dozu mržnje u sebi,
Страшна да, али лијепа као ријеч управо због тога јер и означава нечију страхоту.
Успут, између вајба и вибрације разлика је у диференцији. :lol:
 
Kurajber je predak, ako se ne varam negde 6-7 koleno unazad. Samo smo mi naravno iskrivili znacenje reci u slengu...
I askurđel je isto neki predak.
Doduše askurđel zvuči baš arhaično, kao iz antikvarnice da su ga izvukli.
КУРајбер, асКУРђел... не подсјећа ли то на поријекло од истог КУР-а? ;)
 
Poslednja izmena:
Verovatno ima veze, jedino je zlatna pcela jos nejasna. Mada i pcela ima zaoku, ubode ponekad...
Е то с пчелом ми је чудно откако сам први пут негдје прочитао тај назив, не уклапа ми се у све остале... али никад нисам чачкао да нађем поуздан извор.

:dash:
Jeste, ja sam se malo zaneo ))))
Мислио си на бијело злато, је л’ тако? :lol:
 
Ако ћемо се већ овако поигравати с политички обојеним значењима, богами бих се јако тешко одлучио да ли ми је гаднији Вук или Вучић. Чак би ми се овај други можда некако и проВУКао. :mrgreen:
Da parafraziram Bajagu, nisu cvorci pevali dok je iznad krovova, "izborna tisina". :D
 
162438_viber-slika-2021-01-19-22-02-25.jpg
 
meni je i reč "debil" ružna i ponižavajuca
Potpisujem.
Kad sam bio klinac mene je starije drustvo vredjalo tako jer sam bio pametniji od njih u skoli.
A s obzirom da sam bio smotan za sport i zanate drugi su me zvali kreten.
Onda je jedan ik napravio kovanicu - KREMBIL...pa su me tako zvali.
Ali to nije prava rec...
Ja ipak glasam za kalashtura...
 

Back
Top