Како то да је Исус Давидов потомак

99% Kršćana ima ili 3 ili 2 Boga,
a oni koji tvrde da imaju 1 - taj nije Bog.

Ako sam te dobro shvatio ti indirektno tvrdis da hriscanstvo nije monoteisticka religija???

Hriscani vrlo često (skoro uvijek) citiraju Jovana 10:30 kako bi dokazali da je Isus Bog:

Jovan 10:30 - "Ja i Otac smo jedno (hen)"

Ali upotrebljavanje riječi "hen" jasno pokazuje da Isus nije tvrdio da su Otac i on jedno biće. Da bi se bolje shvatilo, treba pogledati kako Isus govori o svojim sljedbenicima, i kako se moli za njih.

Jovan 17:20 - "A ne molim samo za njih, nego i za one, koji na riječ njihovu vjeruju u mene, 21 Da svi budu jedno (hen), kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno (hen), da vjeruje svijet, da si me ti poslao. 22 I slavu, koju si mi dao, ja dadoh njima, da budu jedno (hen), kao što smo i mi jedno (hen): 23 Ja u njima i ti u meni; da budu sasvim u jedno, i da spozna svijet, da si me ti poslao i da si ih ljubio, kao što si mene ljubio."

Ako još uvijek postoje sumnje, onda treba pogledati Jovan 17:11.

Jovan 17:11 - "I više nijesam na svijetu - ali su oni na svijetu. Ja dolazim k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u ime svoje, koje si mi dao, da budu jedno (hen) kao mi!"

Dakle jasno je da Jovan 10:30 ne sugerira trojstvo, niti sugerira da je Isus Bog. Analizirajući kontekst, i gledajući upotrebu riječi "hen", vidi se da se definitivno ne radi o bukvalnom jedinstvu sa Bogom, već o jedinstvu u "saradnji", ili svrsi (cilju).




Marko 10:18:
" A Isus reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. "

A o onom danu ili času niko ne zna, ni anđeli na nebu ni Sin, nego samo Otac. Pazite, bdite; jer ne znate kad je vreme. Kao kad čovek polazeći na put ostavi svoju kuću i ovlasti svoje sluge, svakome odredi njegov posao, a vrataru naredi da bdi. Bdite dakle; jer ne znate kad će doći gospodar kuće, da li uveče, ili u ponoć, ili kad petlovi pevaju, ili ujutro; da vas, kad iznenada dođe, ne nađe gde spavate. A što vama govorim, svima govorim, bdite!

– Evanđelje po Marku, 13:32-37 (prevod Emilijana Čarnića)
Da je Isus Bog znao bi sve ,a on ocigledno ne zna kada ce nastupiti Onaj čas...
 
Fino pise da SIN ne zna. Ne mozes reci da zna kada fino pise da ne zna.
I u pitanju je da Sin ne zna jer se tim stihom dokazuje da je Bog 1.Da je Bog sveznajuci.

Isus je jedno sa Ocem sto zna Otac to zna i Sin..ali Sin to nece obznaniti nego Otac...jer ide od Oca Kroz Sina u Duhu Svetome...i Oni su jedan Bog....
 
Isus je jedno sa Ocem sto zna Otac to zna i Sin..ali Sin to nece obznaniti nego Otac...jer ide od Oca Kroz Sina u Duhu Svetome...i Oni su jedan Bog....

Zagonetka mi je koje si ti vere kada iams takav avatar?

Hriscanin sigurno nisi nebi imao takav avatar koji pokazuje mracne sile.

Pogledaj coveka koji je islamista kakv mu je avatar moze da ti bude za primer.

Nece da posoatvi neku mracnu silu na avataru...

Nego svim mogucim svedoci o svojoj veri...

Onda treba biti svima jasno o kome ti svedocis...
 
Zagonetka mi je koje si ti vere kada iams takav avatar?

Hriscanin sigurno nisi nebi imao takav avatar koji pokazuje mracne sile.

Pogledaj coveka koji je islamista kakv mu je avatar moze da ti bude za primer.

Nece da posoatvi neku mracnu silu na avataru...

Nego svim mogucim svedoci o svojoj veri...

Onda treba biti svima jasno o kome ti svedocis...
Ja nisam Islamista ja sam musliman.Rijec islamist je nepoznata muslimanskom svijetu - koristi se rijec musliman, isto kao sto ja za tebe ne kazem da si "hriscanist"...
A to da mu je slika neprikladna se slazem sa tobom.
 
Nema veze ja jesam Hriscanin. Islamist se slucajno rimuje, Hriscanist ne...

Nisam imao nameru da te uvredim...

Ali zovi me i hriscanist ako ti je lakse, nema problema...

Dakle ti nisi islamske vere nego muslimanske?

Koliko znam vera je Islam a musliman nikako ne moze da bude vera, nego znaci predan ili posvecen toj veri Bogu..

Cudi me da to neznas?

I ja sam musliman jer sam predan, posvecen Bogu...

I hriscanin sam jer imam Hriscansku veru...
 
Poslednja izmena:
Nema veze ja jesam Hriscanin. Islamist se slucajno rimuje, Hriscanist ne...

Nisam imao nameru da te uvredim...

Ali zovi me i hriscanist ako ti je lakse, nema problema...

Dakle ti nisi islamske vere nego muslimanske?

Koliko znam vera je Islam a musliman nikako ne moze da bude vera, nego znaci predan ili posvecen toj veri Bogu..

Cudi me da to neznas?

I ja sam musliman jer sam predan, posvecen Bogu...

I hriscanin sam jer imam Hriscansku veru...
Znam da nisi ali sam te sve jedno ispravio da ne dodje kasnije do neke zabune ;)

Riječ musliman je povezana sa riječju Islām i znači "onaj koji se predaje Bogu".
 
Pa rekoh predaje, a nije vera...
Ali da li se predajes Bogu onako kako je opisano u Kur'anu?

Reci: "O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!" Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svjedoci da smo mi muslimani!" (Ali 'Imran, 64)
Pod sljedbenici Knjige se misli na Hriscane odnosno Jevreje.... ;)
A ko govori ljepše od onoga koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: "Ja sam doista musliman!" (Al-Fussilat, 33) Pozivaš li ti Allahu Svemogućem?Pozivaš li ti u Islam?
 
Isus je jedno sa Ocem sto zna Otac to zna i Sin..ali Sin to nece obznaniti nego Otac...jer ide od Oca Kroz Sina u Duhu Svetome...i Oni su jedan Bog....

Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno

- - - - - - - - - -

Zagonetka mi je koje si ti vere kada iams takav avatar?

Hriscanin sigurno nisi nebi imao takav avatar koji pokazuje mracne sile.

Pogledaj coveka koji je islamista kakv mu je avatar moze da ti bude za primer.

Nece da posoatvi neku mracnu silu na avataru...

Nego svim mogucim svedoci o svojoj veri...

Onda treba biti svima jasno o kome ti svedocis...

klasicna sektaska paranoja....:roll:
 

Back
Top