Zasto je Isus rodjen?

Samom sebi? 🤔
Druže, vidim da se trudis da objasnis neku logiku koja je potuno nelogična. Kazi lepo da ti verujes u to i to je sasvim dovoljno. Religije nisu logične.
Ne samom sebi nego Bogu.
Pa da ti drugačije objasnim.
Ima racionalnost i neracionalnost. Oba dvoje su u istom postojanju svega šta ima i svega šta nema. Tako gde se nalazi racionalnost nalazi se i neracionalnost i obrnuto.
Tako da, tamo kde je Isus tamo je i Bog. Tamo kde je Bog tamo je i Isus.
Na zemlji se Bog pokazao ljudima, kako čovjek. Čovjek se moli Bogu. Tako se i Isus kao čovjek molio Bogu jer Isus je primjer jedan i jedini šta čovjek može, da bude ako je sa Bogom i Bog sa njim.

Isus kad su ga mučili imao je bol tijela čovjeka. Ako bi Bog uzeu tu bol onda bi to bila prevara u tome što je bila suština toga. Tako je Isus, kao Bog sam trpeo bol mučenja (patnje) na lastnom tijelu bez ikakve prevare. Sa time je dokazao istinu svojih reči pa i samog sebe i samog Boga zašto je pravedan.

Ljudi su se tad pa i danas se pitaju, kao, ako je Isus Bog i sin Boga zašto onda pati i nije kao neki superman iz filmova.
Baš zato, da je PRAVEDNO. Tako nema čovjeka, koji bih mogao reči u istini mi smo patili a ti nisi jer si bio i jesi Bog.

Samom sebi? 🤔
Druže, vidim da se trudis da objasnis neku logiku koja je potuno nelogična. Kazi lepo da ti verujes u to i to je sasvim dovoljno. Religije nisu logične.
Naravno da nema logike to sto on pise
Biblija je logicna problem je u nelogicnom tumacenju

jasno pise da je Isus samo Bozji Sin
Bog ne moze da umre Bog JHVH je besmrtan
i oduvek je i zauvek

a u Bibliji jasno pise da je isus Bozji jedinorodjeni Sin
ne moze neko ko ima pocetak = ko je rodjen da bude bog

Da ispuni tu propustenu misiju prvoga adama.
Novi primerak roda ljudskog.Nova licnost.
takoe
pitanje je zašto bi Bog odabrao najbolju ženu na svetu za majku? Ako Bog želi izazov valjda bi odabrao najgoru porodicu da vidi da li je iz najgorih mogućih početnih uslova moguće izaći čistog srca i dobar......lako je u dobrom dobar biti, na muci se poznaju junaci
ja adam sam stvoren, a nisam rodjen, pa sam uprskao stvar, sta se ti sada bunis, sta bi hteo?
mene je licno Bog sazdao, pa nisam valjao, jer nisam znao da valjam, a Isus je znao... pa kada ja nisam ljubomoran, zasto si ti?

zasto, pa zasto? pa zato sto je tako hteo, sta tebi tu smeta?

Ako cemo malo logike samo je Bog JHVH oduvek i zauvek i besmrtan
A Isus Hrist Bozji Sin ima pocetak - rodjen je i umro je na stubu
da je stvarno umro ili da je otišao u pakao za vek vekova to bi bila prikladna žrtva za otkup drugih...no pošto je samo istrpeo par sati žestokog mučenja posle relativno lagodnog života i pošto je znao da će da vaskrsne pa nije imao strah od smrti pitanje je da li je njegova žrtva dovoljno velika da otkupi grehove jednog čoveka a kamoli grehove celog čovečanstva...sama ideja da neko može da otplati tvoje grehove je suluda...

mislim uporedimo samo žrtvu Isusovu sa žrtvom Prometeja....jasno je da je Isusovo mučenje mnogo manje....

To bi bilo logiиno. Ali vreme nije počelo ponovo da se računa od Herkula, Apolona i tako dalje, već od Isusa Hrista. Čak i danas, vreme od njegovog rođenja se uzima u obzir, a ne vreme od nekih drugih bogova. Svedoči i ova stvar, tačnije Torinsko platno, što je nešto što nema isti ili sličan primerak na svetu.
isus je rođen ili u vreme vladavina Iroda, ili u vreme rimskog popisa.
Irod je umro u 4toj godini pne, rimski popis se desio u 6stoj godini ne.
ni jedno ni drugo se ne poklapa sa računanjem vremena od rođenja isusa.
Torinsko platno ke samo jedno od desetak pokrova koje se čuva po raznim crkvama i svaka tvrdi da je baš njihovo originalno. Svakako tu su i tridesetak eksera kojim je prikovan, nekoliko kruna od trnja, gomila sunđera kojim mu je dat ocet.... trgivina relikvijama je veoma unosan biznis, posebno je cvetao u vreme kad su se pojavile gomile stbari vezane za pokojnog isusa, manastiru u austriji ima i bočicu mleka iz grudi marije, majke isusove....

ne znam kakvu religiju imaju reptili....nama su poturili ovu gde se okreće drugi obraz i služi drugima a oni znaju kako sistem funkcioniše pa verovatno imaju tajnu religiju koja im omogućava da vladaju i stiču
Okretanje obraza i služenje drugima nisu cilj nego način da prestaneš
egu da služiš i dođeš do cilja.

da je stvarno umro ili da je otišao u pakao za vek vekova to bi bila prikladna žrtva za otkup drugih...no pošto je samo istrpeo par sati žestokog mučenja posle relativno lagodnog života i pošto je znao da će da vaskrsne pa nije imao strah od smrti pitanje je da li je njegova žrtva dovoljno velika da otkupi grehove jednog čoveka a kamoli grehove celog čovečanstva...sama ideja da neko može da otplati tvoje grehove je suluda...

mislim uporedimo samo žrtvu Isusovu sa žrtvom Prometeja....jasno je da je Isusovo mučenje mnogo manje....
Kako mislis da Bozji Sin ide u pakao gde je tu logika?
Bozji sin nasledjuje zivot na nebu kod Oca Boga JHVH
i sada je kralj Bozje vladavine na nebu.

Dao je svoj savrsen ljudski zivot za otkup greha covecanstva.
Time je ispunjena otkupna zrtva.
Zrtva je i to sto je pristao da sidje na zemlju i tu zivi kao covek i da bude na kraju izdat predat i ubijen.

Kako mislis da Bozji Sin ide u pakao gde je tu logika?
Bozji sin nasledjuje zivot na nebu kod Oca Boga JHVH
i sada je kralj Bozje vladavine na nebu.

Dao je svoj savrsen ljudski zivot za otkup greha covecanstva.
Time je ispunjena otkupna zrtva.
Zrtva je i to sto je pristao da sidje na zemlju i tu zivi kao covek i da bude na kraju izdat predat i ubijen.
Ali i pokazao sta je ljubav.Das zivot za drugoga .

Koja suluda logika. To je kao da uzmemo žrtvu nekog stravičnog zločina i kažemo "ma kakvi nije to žrtva on je samo istrpio par sati torture a inače je dobro živio".

Koja suluda logika. To je kao da uzmemo žrtvu nekog stravičnog zločina i kažemo "ma kakvi nije to žrtva on je samo istrpio par sati torture a inače je dobro živio".
puno je ljudi bilo koji su prošli mnogo veće muke od Isusovih pa ne patetišemo oko njihovih stradanja zato što ih ne smatramo za Bogove..a trebalo bi obrnuto....čovek kog muče ne zna da li ima nešto posle smrti Bog zna...čovek ne može da isključi svoje receptore za bol, Bog može.......ako ćemo da poredimo Isusovo stradanje sa stradanjem nekog drugog treba ga porediti sa stradanjem nekog drugog ko je smatran za Boga...kad smo u domenu mitova najbolje je porediti muke Isusove sa mukama Prometeja u grčkim mitovima...

puno je ljudi bilo koji su prošli mnogo veće muke od Isusovih pa ne patetišemo oko njihovih stradanja zato što ih ne smatramo za Bogove..a trebalo bi obrnuto....čovek kog muče ne zna da li ima nešto posle smrti Bog zna...čovek ne može da isključi svoje receptore za bol, Bog može.......ako ćemo da poredimo Isusovo stradanje sa stradanjem nekog drugog treba ga porediti sa stradanjem nekog drugog ko je smatran za Boga...kad smo u domenu mitova najbolje je porediti muke Isusove sa mukama Prometeja u grčkim mitovima...
Prometej bio ziv covek bog ili neko izmisljeno bice?.mrzi mi da guglam

Prometej nije postojao. Isus Hristos jeste. Ako ćemo ići na likove iz fantazija koji su se napatili Theon Greyjoy uzima prvo mjesto. Ali kakve veze to ima sa realnošću?

Da je i bila gluma pokazao kako na koji nacin dodjes do vecnog zivota.Svoj zivot na tacni radi drugoga i tog sekunda si spasen.

Back