Zasto je Isus rodjen?

Prometej nije postojao. Isus Hristos jeste. Ako ćemo ići na likove iz fantazija koji su se napatili Theon Greyjoy uzima prvo mjesto. Ali kakve veze to ima sa realnošću?
Isus Hrist je po svemu sudeći istorijska ličnost...no to ne znači da je sve što su sledbenici zapisali o njemu istina...naprimer papa je nedavno izjavio ako se dobro sećam da pretvarnje vode u vino treba posmatrati kao simboličku priču a ne kao stvarni događaj..papa ima pristup mnogim knjigama koje su od nas sakrivene...

Isus Hrist je po svemu sudeći istorijska ličnost...no to ne znači da je sve što su sledbenici zapisali o njemu istina...naprimer papa je nedavno izjavio ako se dobro sećam da pretvarnje vode u vino treba posmatrati kao simboličku priču a ne kao stvarni događaj..papa ima pristup mnogim knjigama koje su od nas sakrivene...
Нисам испратио ту изјаву али то је очито посљедица протестантског "нама је то тешко за схватити па није тако" приступа.

Нисам испратио ту изјаву али то је очито посљедица протестантског "нама је то тешко за схватити па није тако" приступа.
kad bolje razmislim teško da je papa to izjavio...to sam načuo na nekom youtube videu a tamo ima svakakvih iskrivljavanja i natezanja onog što je neko rekao...tako da ignoriši taj post....moja poenta je bila da mi ne znamo šta je stvarno od onoga što se pripisuje Isusu u jevanđeljima i kasnije

Back