Kako su ustase, siptari,srpski sorosevci, Amerika i Nemacka srusili SFRJ

Da,da on slavi Japance...


Idi bre Max..
Отиђи на Авалу где је некада био град Жрново који је срушен да би се подигнуо споменик Незнаном јунаку, мене споменик на Авали подсећа на гроб краља Маузола, који се налазио у центру Халикарнаса, данашњег Бодрума у Турској. z:mrgreen:
 
Отиђи на Авалу где је некада био град Жрново који је срушен да би се подигнуо споменик Незнаном јунаку, мене споменик на Авали подсећа на гроб краља Маузола, који се налазио у центру Халикарнаса, данашњег Бодрума у Турској. z:mrgreen:

Bio sam davno.....

O ukusima se ne raspravlja.

Inače Ivan Meštrović je bio u Jugoslaven....
 
Da je još baratati sa argumentima...

:dash::dash::dash:

Пикси сад те школујем и више не :zimag:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DRZANJE MASONA ZA BIVŠE JUGOSLAVIJE I
II. SVJETSKOG RATA
Tokom I. svjetskog rata Engleska i Francuska bile su zainteresirane za jaĉanje svog utjecaja na ĉitavoj teritoriji, gdje su ţivjeli naši narodi. Radi to
ga su ove zemlje, kako preko svoje diplomacije, tako i masonskih organizacija, radile n
a stvaranju bivše Jugoslavije. One su u
tom cilju pomagale i djelovale preko jugoslavenskog odbora u Londonu, koji je bio sastavljen
većinom od masona, kao na primjer: Meštrović Ivan kipar, Ostović Pavle, Marušić Drago, Marković Boţo i dr. Srškić Milan.
Nakon stvaranje Jugoslavije hrvatska burzoazija bila je nezadovoljna mjestom kojeg je dobila u privrednom i drzavnom zivotu. Kada je 1920. godine došlo do ujedinjenja svih loza u Jugoslaviji i stvaranja velike loze »Jugoslavija«, mnogi masoni u Zagrebu poĉe
li su istupati iz
loza jer se nisu slagali sa ulogom i mjestom koje su dobili u novoj drzavi. Ĉlanovi loza koji su odstupili prelazili su u loze koje su bile nacionalistiĉki orjentirane i na
kon izvjesnog vremena
stvorili su svoju veliku lozu »Libertas« u Zagrebu. Ove loze nisu pristupile pod okrilje velike loze »Jugoslavija«, već su ostale kao nepriznate (divlje) loze
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.scribd.com/doc/15748699/Ivan-Muzic-Masonstvo-u-Hrvata
 
Пикси сад те школујем и више не :zimag:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DRZANJE MASONA ZA BIVŠE JUGOSLAVIJE I
II. SVJETSKOG RATA
Tokom I. svjetskog rata Engleska i Francuska bile su zainteresirane za jaĉanje svog utjecaja na ĉitavoj teritoriji, gdje su ţivjeli naši narodi. Radi to
ga su ove zemlje, kako preko svoje diplomacije, tako i masonskih organizacija, radile n
a stvaranju bivše Jugoslavije. One su u
tom cilju pomagale i djelovale preko jugoslavenskog odbora u Londonu, koji je bio sastavljen
većinom od masona, kao na primjer: Meštrović Ivan kipar, Ostović Pavle, Marušić Drago, Marković Boţo i dr. Srškić Milan.
Nakon stvaranje Jugoslavije hrvatska burzoazija bila je nezadovoljna mjestom kojeg je dobila u privrednom i drzavnom zivotu. Kada je 1920. godine došlo do ujedinjenja svih loza u Jugoslaviji i stvaranja velike loze »Jugoslavija«, mnogi masoni u Zagrebu poĉe
li su istupati iz
loza jer se nisu slagali sa ulogom i mjestom koje su dobili u novoj drzavi. Ĉlanovi loza koji su odstupili prelazili su u loze koje su bile nacionalistiĉki orjentirane i na
kon izvjesnog vremena
stvorili su svoju veliku lozu »Libertas« u Zagrebu. Ove loze nisu pristupile pod okrilje velike loze »Jugoslavija«, već su ostale kao nepriznate (divlje) loze
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.scribd.com/doc/15748699/Ivan-Muzic-Masonstvo-u-Hrvata



Ko hebe Masone.



.on je rekao da su Meštrovići ustaški nastrojeni..
 
Unuk najslavnijeg hrvatskog kipara Ivana Meštrovića, Stjepan Gabrijel Meštrović, danas je u Splitu u Galeriji Meštrović predstavio knjigu "Srce od kamena - moj djed Ivan Meštrović" u kojoj pokušava rasvijetliti složene odnose svoga oca Tvrtka s njegovim ocem Ivanom Meštrovićem.

Unuk slavnoga kipara, koji je profesor sociologije i kliničke psihologije na sveučilištu u Teksasu, istaknuo je da je pripremajući knjigu o svom djedu, zamijetio kako postoji velik broj pogrešnih informacija o njemu.

"Mog djeda neki su smatrali Srbinom, mnogi Jugoslavenom, a on je zapravo bio čisti Hrvat i kasnije Amerikanac. U puno slučajeva se ne spominje da je imao sina Tvrtka, mog oca, koji je također bio kipar i pjesnik i koji se 1961. ubio u svom stanu u Zagrebu", kazao je Stjepan Meštrović.

"Moj djed je Hrvatskoj ostavio ogroman kulturni kapital koji nije dobro iskorišten, a vidite što je uradila Srbija - ona je njega spojila s bitkom na Kosovu i kraljevićem Markom.

Čitao sam da je i Tito u otvorenom pismu Americi istaknuo kako je Meštrović jedan od najvećih jugoslavenskih kipara.

Moj je djed bio hrvatski Amerikanac, a to bi trebao biti most koji će pridonijeti boljem razumijevanju Hrvatske i SAD-a", kazao je Stjepan Meštrović napominjući da se u Chicagu svi dive skulpturi "Indijanci", ali malo tko zna da je njezin autor Meštrović.




http://www.javno.com/hr-scena/srce-od-kamena---moj-djed-ivan-mestrovic_59131
 
Мештровић је био усташа на квадрат.
Titova Jugoslavija je pozvala Meštrovića da se vrati, ali je on odbio da živi u komunističkoj zemlji. Godine 1946, Univerzitet u Sirakuzi ponudio mu je mesto profesora i on se preselio u Sjedinjene Američke Države. Još 1945. dobio je američko državljanstvo, a deset godina kasnije postaje profesor na Univerzitetu Notr Dam.

Pre nego što je umro, Meštrović se na kratko vratio u Jugoslaviju poslednji put da bi posetio Alojzija Stepinca, katoličkog kardinala koji je sarađivao sa ustašama, i Josipa Broza Tita.
 
Unuk najslavnijeg hrvatskog kipara Ivana Meštrovića, Stjepan Gabrijel Meštrović, danas je u Splitu u Galeriji Meštrović predstavio knjigu "Srce od kamena - moj djed Ivan Meštrović" u kojoj pokušava rasvijetliti složene odnose svoga oca Tvrtka s njegovim ocem Ivanom Meštrovićem.

Unuk slavnoga kipara, koji je profesor sociologije i kliničke psihologije na sveučilištu u Teksasu, istaknuo je da je pripremajući knjigu o svom djedu, zamijetio kako postoji velik broj pogrešnih informacija o njemu.

"Mog djeda neki su smatrali Srbinom, mnogi Jugoslavenom, a on je zapravo bio čisti Hrvat i kasnije Amerikanac. U puno slučajeva se ne spominje da je imao sina Tvrtka, mog oca, koji je također bio kipar i pjesnik i koji se 1961. ubio u svom stanu u Zagrebu", kazao je Stjepan Meštrović.

"Moj djed je Hrvatskoj ostavio ogroman kulturni kapital koji nije dobro iskorišten, a vidite što je uradila Srbija - ona je njega spojila s bitkom na Kosovu i kraljevićem Markom.

Čitao sam da je i Tito u otvorenom pismu Americi istaknuo kako je Meštrović jedan od najvećih jugoslavenskih kipara.

Moj je djed bio hrvatski Amerikanac, a to bi trebao biti most koji će pridonijeti boljem razumijevanju Hrvatske i SAD-a", kazao je Stjepan Meštrović napominjući da se u Chicagu svi dive skulpturi "Indijanci", ali malo tko zna da je njezin autor Meštrović.



http://www.javno.com/hr-scena/srce-od-kamena---moj-djed-ivan-mestrovic_59131

Рекох ти сто пута да се манеш новина и ТВ-а и да читаш књиге. :zimag:



Mato Meštrović U VRTLOGU HRVATSKE POLITIKE

http://216.122.175.95/web/pedeef/299.pdf

Vratimo se Vama: tko su vam preci, odakle potječe loza Meštrovića?
Moj je otac govorio da su nam preci podrijetlom iz Fojnice, u Bo-
sni Prvi doseljenik u Dalmatinsku zagoru, oko 1630 godine, za tur-
skih ratova, bio je Ivan Meštrović zvani Aga koji se u Duvnu oženio
vrlo imućnom djevojkom, jedinicom No mladenkin je otac uvjetovao
udaju kćeri time da njezin budući muž, pokraj svojega, preuzme i nji-
hovo prezime – Gabrilović, kako im se loza ne bi zatrla I od tada, a za-
cijelo i za ljubav miraza, potječe prezime Gabrilović Meštrović Tako
se naš rod iz Petrova polja nazivao sve dok moj otac nije izostavio ono:
Gabrilović, a što su ostali, zadivljeni njegovom slavom, bespogovor-
no prihvatili Valja pripomenuti da je otac u krsnoj knjizi novorođenih
upisan kao: Ivan Gabrilović Jedna od verzija naše obiteljske sage na-
vodi da je Ivan Meštrović Aga čak bio prešao na islam, kako bi zadržao
posjed u Duvnu Poslije se pokajao, vratio se katoličanstvu i sklonio
se na Svilaju kod Drniša odakle je ratovao protiv Turaka Poginuo je
1668 kod Livna Družina ga je pokopala negdje u Bosni,
a njegovoj je udovici i jedinome sinu Stipanu donijela Agin mač i oklop No potomci
su ih potom tko zna gdje sakrili, da više nikad ne budu pronađeni Do
aneksije Bosne 1878 , Gabrilovići Meštrovići prebivali su na Svilaji,
kako bi se suvremenim jezikom kazalo, iz sigurnosnih razloga, i obra-
đivali zemlju u Petrovu polju
To će reći da se Vaš otac u mladosti prezivao Gabrilović Meštrović
Otac bi ljutito opovrgavao da nam je iskonsko prezime bilo Gavri-
lović Meštrović, da je onaj prvi dio nastao od srpskoga imena Gavrilo
Također je oštro javno polemizirao s glasovitim srpskim pjesnikom iz
Trebinja Jovanom Dučićem koji je, slaveći genij velikoga kipara Ivana
Meštrovića, napisao kako je on carske loze, potomak srpskoga vladara
Dušana Silnog S pravom se srdio na to Dučićevo velikosrpsko, prona-
cionalističko podmetanje Jer Meštrovići su, i oni iz Dalmatinske zago-
re ili iz drugih krajeva – katolici Da iznimka potvrđuje pravilo, uvjerio
sam se kad sam nekom prigodom u Bosni upoznao muslimana Meštro-
vića Ali Meštroviće koji su Srbi – nisam susreo, a i nisam čuo za takve
Srba je Maštrovića i Mešterovića, no nema Meštrovića
 
Prvo snažnije sjećanje vraća me na prve dane 1934., u vrijeme kad sam bio u četvrtoj godini. Moj otac Ivan Meštrović i kralj Jugoslavije Aleksandar I. Karađorđević sjedili su na kožnim naslonjačima u dvorani naše zagrebačke obiteljske kuće u Mletačkoj 8, pokraj velikih prozora koji gledaju na dvorište. Pričali su i pušili, a sivkasti se dim polako dizao kroz sunčevu svjetlost. Kralj je u Zagrebu odsjedao u dvorcu u Visokoj ulici. Godilo mu je očevo društvo, a i ocu kraljevo. Aleksandar bi se pješice došetao do nas. Diskretno ga je slijedio tek jedan agent. Koje li promjene nakon šest desetljeća: vlastodršce voze u blindiranim automobilima, a praćeni su falangom policajaca i tjelohranitelja.




Evo zašto su ga ustaše zatvorile...



Max krivo zaključuješ...



http://216.122.175.95/web/pedeef/299.pdf
 
Prvo snažnije sjećanje vraća me na prve dane 1934., u vrijeme kad sam bio u četvrtoj godini. Moj otac Ivan Meštrović i kralj Jugoslavije Aleksandar I. Karađorđević sjedili su na kožnim naslonjačima u dvorani naše zagrebačke obiteljske kuće u Mletačkoj 8, pokraj velikih prozora koji gledaju na dvorište. Pričali su i pušili, a sivkasti se dim polako dizao kroz sunčevu svjetlost. Kralj je u Zagrebu odsjedao u dvorcu u Visokoj ulici. Godilo mu je očevo društvo, a i ocu kraljevo. Aleksandar bi se pješice došetao do nas. Diskretno ga je slijedio tek jedan agent. Koje li promjene nakon šest desetljeća: vlastodršce voze u blindiranim automobilima, a praćeni su falangom policajaca i tjelohranitelja.




Evo zašto su ga ustaše zatvorile...



Max krivo zaključuješ...

А бре човече не кажем ја да је он усташа, Иван Мештровић је ухапшен од стране усташа и затворен, на посредовање кардинала Алојза Степинца је ослобођен, ја сам поставио део из књиге његовог сина где се говори о пореклу Мештровића.
 
А бре човече не кажем ја да је он усташа, Иван Мештровић је ухапшен од стране усташа и затворен, на посредовање кардинала Алојза Степинца је ослобођен, ја сам поставио део из књиге његовог сина где се говори о пореклу Мештровића.



Jel ti čitaš tekst kada nekome repliciraš???


Ovdje su Meštrovića proglasili ustašom, što je naravno notorna glupost.....
 
Jel ti čitaš tekst kada nekome repliciraš???


Ovdje su Meštrovića proglasili ustašom, što je naravno notorna glupost.....

Добро де, рекоше проусташки наклоњен не и да је усташа, а да је био масон био је као и Славко Кватерник који је послат из мађарске ложе Лајош Кошут, дошао и основао ложу Либертас у којој је био и Мештровић.
Касније је Славко Кватерник постао доглавник тј. заменик Анта Павелића.
 
Добро де, рекоше проусташки наклоњен не и да је усташа, а да је био масон био је као и Славко Кватерник који је послат из мађарске ложе Лајош Кошут, дошао и основао ложу Либертас у којој је био и Мештровић.
Касније је Славко Кватерник постао доглавник тј. заменик Анта Павелића.



Мештровић је био усташа на квадрат.

Šta kaže Dr. Misoni??
 

Back
Top