Šta je falilo Hrvatima i Bošnjacima u SFRJ?

Vi ste oduševljeno krenuli u invaziju na Srbiju kako bi stvorili veliku Hrvatsku a oružani sukob se završio kako sam napisao u prvoj rečenice ove poruke.
Velika Hrvatska je bila unutarnja AU stvar... nešto na liniji Beča i Zagreba, i plan Cara Franje, a to je samo stara prijeturčinska Hrvatska, a ne velika Hrvatska...
To se vas ne tiče što je Franjo cijelu Bosnu htio dat Hrvatskoj, jer vi niste AU. To je unutarnja stvar Zagreba i Beča...
Ubili ste Franju da bi to spriječili, a plan vam je bio pustit Ruse, Francuze i Britance u Srbiju - što su Hrvati spriječili zaustavljanjem Rusa u Galiciji i intervencijom na Srbiju - a danas razvijate amneziju oko razloga za rat...
Francuze i ostale sa zapada ste doveli u skladu sa vašim planom, ali ste u procesu toliko poraženi da ste na kraju Zagreb tražili kompromis - i taj usrani kompromis je Jugoslavija...
A da Hrvati i Austrijanci nisu intervenirali u Srbiji Francuzi, Rusi, Britanci, Talijani i Grci ne bi probijali solunski front nego bi probijali sremski front i vrtili se oko Knina, kao u zadnjem ratu...
E pa, malo morgen...

A kako znamo da ja govorim istinu, a ne ti?
Vrlo jednostavno - na forumu ne možeš nać jednog Srbina koji će reć da je Knin hrvatski grad, pa onda vidiš ko je kriv za rat i odakle puše pretenzija za krađu teritorija - a ta ista pretenzija puhala je 1908. kada su se Srbi prije WWI. zabavljali najavama zatiranja Hrvata...

.
 
Vrlo lako, porazeni u WW1 i mi vas svojom gluposcu i naivnosti vratili u zivot....nasa greska jbga...trebalo vam je zametnuti seme.

FF u WW2, genocid nad Srbima u tkz NDH.

90-te etnicko ciscenje i progon preko 250,000 Srba.

Ne daj vam Boze da jednog dana poravnamo racune.
Kako smo mi mogli biti poraženi u prvom svjetskom ratu kada niti su Hrvati upravljali austro-ugarskom vojskom, niti su činili većinu vojnika, niti je Hrvatska tada uopće bila samostalna država? Drugi svjetski rat masovni zločini i genocid četnika i srpskih partizana nad hrvatskim civilima i zarobljenicima to si zaboravio. Kakvo etničko čišćenje 90-ih u našoj državi, u našim granicama, na našem teritoriju? Valjda je etničko čišćenje kada upadneš u tuđu zemlju pa tamo progoniš. Bljesak i Oluja su isto što i Prvi srpski ustanak i Drugi srpski ustanak, borba protiv okupatora.
 
Poslednja izmena:
Kako smo mi mogli biti poraženi u prvom svjetskom ratu kada niti su Hrvati upravljali austro-ugarskom vojskom, niti su činili većinu vojnika, niti je Hrvatska tada uopće bila samostalna država? Drugi svjetski rat masovni zločini i genocid četnika i srpskih partizana nad hrvatskim civilima i zarobljenicima to si zaboravio. Kakvo etničko čišćenje 90-ih u našoj državi, u našim granicama, na našem teritoriju? Valjda je etničko čišćenje kada upadneš u tuđu zemlju pa tamo progoniš. Bljesak i Oluja su isto što Prvi srpski ustanak i Drugi srpski ustanak, borba protiv okupatora.

Srpska vojska u Zagrebu. End of story.
 
Kako smo mi mogli biti poraženi u prvom svjetskom ratu kada niti su Hrvati upravljali austro-ugarskom vojskom, niti su činili većinu vojnika, niti je Hrvatska tada uopće bila samostalna država? Drugi svjetski rat masovni zločini i genocid četnika i srpskih partizana nad hrvatskim civilima i zarobljenicima to si zaboravio. Kakvo etničko čišćenje 90-ih u našoj državi, u našim granicama, na našem teritoriju? Valjda je etničko čišćenje kada upadneš u tuđu zemlju pa tamo progoniš. Bljesak i Oluja su isto što Prvi srpski ustanak i Drugi srpski ustanak, borba protiv okupatora.

Koji tacno genocid? Sta, bio je neki Jasenovac za Hrvate? Deciji logori za Hrvate? Koji genocid?
 

Back
Top