KAKO SI MOGAO!!!!!!!!!!

Pozdrav @gost2004@
ne mogu se sloziti vise..
Postavis neku temu sa ciljema da informises i ukoliko nekoga dotakne a pritom moze - i da pomogne.
A onda dobijes mnostvo osude i kao "a sta sa ovim, a sta sa onim" kao da ja poricem sve te strahote!
I kao sto kazes, umesto da otvore teme kojima su oni "pogodjeni" , pa vidi se uostalom sta im je draze..
Ali, tako je to nazalost. Da bi se valjda osetili malo bolje sami sa sobom, moraju prvo mnogo njih da ponize.. Bar oni misle da mogu!
Ako se i do jedne osobe od njih sto dopre, VREDELO JE. A sva ova prepucavanja, nisu ni bitna.

Veliki pozdrav!
 
na jbnom forumu otvori se milion besmislenih , gadnih, licemernih, pljuvackih i kojekakvih drugih tema..

odavno je postalo bespredmetno govoriti o tome kakve su teme, i da li imaju smisla

u skladu sa tim,da li je zaista neophodno na jednoj temi koja nema u sebi nista lose, pokrenuti pricu o bebama u smecu i majci koja cisti stepenista?
svet je pun govana, pa sta?ne treba ciniti nista?treba ga dici u vazduh?
nemam ja nista protiv ogorcenja, realnog sagledavanja sveta, i tih gluposti...
ali nije lose nahraniti dobro u sebi...pa i ako je prica o psu, prijateljstvu i vernosti
 
nuklearnom fizikom.. shto? uspavam po kojeg psa povremeno....
a to da je od mene nauchio da ujeda.. pa da verovatno.... to sam povukla iz neke specifichne sredine u kojoj sam provela dosta vremena..... pa tako i ja tom tezhim.... chak i danas.....
inache mrzim sve shto je dobro.... i nichim se tako plemenitim ne bavim... ono smara me.... i gadljiva sam na inferiornost i tako.....
e da i mislim da tema i nije o ljubavi niti o prijateljstvu niti o samim psima... mislim da je o samodopadanju zauljeno nanizanim rechima.....
al kakve veze ima..... to je samo moje mishljenje... a ja sam verovatno iskompleksirana lujka shto uopshte postuje ovde iz chiste pakosti, ne?
mis.. nishta gore nego kad se navatamo da pravimo problem od vezivanja pertli.... i to samo zato shto je uspeh vrlo verovatan.... zato shto ne postoji rizik gubitka i kasnije cjesh uvek mocji da se pozovesh na ono dobro delo....
mis stara taktika razmishljanja unapred... a kao da si izmislio/la toplu vodu....
propaganda dokolice....
ajd sutra kad nas zadesi zemljotres otvori temu o zalivanju cvecja..... mislim.. treba da vodimo rachuna i o flori i fauni.....
 
volonter,nema potrebe da im objasnjavas nesto sto ne mogu da shvate.Svakodnevnica i brojke nije isto.Ja znam da u svijetu svakog dana oko 30000 ljudi umre od gladi,cujem na televiziji da je neki zemljotres usmrtio 20000,da je u teroristickom napadu poginulo 50,da od side svakog dana umre(ne znam vec koliko) itd.To jesu ljudski zivoti,a isto tako to su za mene samo brojke i ja tu ne mogu nista da promjenim.Ali se zato dobro sjecam jednog malog nespretnog steneta,koji je danas veliki,snazan pas,sa kojim sam proveo niz godina.Isto kao iz tvoje price,tu su duge setnje,pa njegov prvi sladoled,pa kad je upao u jezero,pa kad je jurio jednog zeca sumama bijelasice i da vas ne smaram mnogo stosta.Mozda ce nekome zvucati grubo,ali vise mi znaci od od svakodnevnice koja nosi toliko zivota.
Mene je tvoja prica rastuzila iz razloga sto imam psa i moram priznati da smo ga malo zapostavili od kada smo dobili bebu.
 
U vreme kada su moje cerke imale po 4 i 3 godine, imali smo tri macke i psa. Sve je to bilo lepo i zabavno do momenta kada ujutru ne znam koga prvo da nahranim. No, trpeli smo jer stvarno nismo imali kud sa zivotinjama. Dve macke su nas same napustile, a sijamac je ostao sa bokserkom u kuci. Spavali su zajedno i stvarno su bili preslatki. E, onda je doslo vreme za selidbu.Zbog nesporazuma izmedju mene i muza, kuce je ostavljeno jednoj babi na milost i nemilost, bez redovne hrane i potrebne brige, a macak je zavrsio kod nekih dobrih ljudi koji nemaju dece. Nista nije bilo u mojoj moci. U vreme bombardovanja macora je zgazio auto, a psa sam udomila na jedvite jade. Dakle, nisam bila u poziciji da odlucujem i biram, nisam bila u svom gradu i priznajem bilo mi je tesko. Potpuno se slazem da zivotinje ne treba olako uzimati na cuvanje, a jos lakse ih odbaciti. Ako vec nemate gde sa njima, onda ih smestite negde gde ce im biti dobro. Tako smo mi pre sedam godina dobili papagaja kome naravno ne posvecujem paznje kao pre, ali tu je. Ipak, na prvom mestu su ljudi.
 
Iivija:
nuklearnom fizikom.. shto? uspavam po kojeg psa povremeno....
a to da je od mene nauchio da ujeda.. pa da verovatno.... to sam povukla iz neke specifichne sredine u kojoj sam provela dosta vremena..... pa tako i ja tom tezhim.... chak i danas.....
inache mrzim sve shto je dobro.... i nichim se tako plemenitim ne bavim... ono smara me.... i gadljiva sam na inferiornost i tako.....
e da i mislim da tema i nije o ljubavi niti o prijateljstvu niti o samim psima... mislim da je o samodopadanju zauljeno nanizanim rechima.....
al kakve veze ima..... to je samo moje mishljenje... a ja sam verovatno iskompleksirana lujka shto uopshte postuje ovde iz chiste pakosti, ne?
mis.. nishta gore nego kad se navatamo da pravimo problem od vezivanja pertli.... i to samo zato shto je uspeh vrlo verovatan.... zato shto ne postoji rizik gubitka i kasnije cjesh uvek mocji da se pozovesh na ono dobro delo....
mis stara taktika razmishljanja unapred... a kao da si izmislio/la toplu vodu....
propaganda dokolice....
ajd sutra kad nas zadesi zemljotres otvori temu o zalivanju cvecja..... mislim.. treba da vodimo rachuna i o flori i fauni.....
:)
od kad je sveta i veka, pogadjaju nas zemljotresi, poplave, pozari, orkani, ratovi i razne druge gadosti
a i ipak, svo to vreme, neko gaji cvece..i znas sta, svet je zbog toga lepse mesto
tvoja je ironija dirljiva, krije toliko ranjivosti
propaganda dokolice?pa da, bolje bi bilo da se iz dokolice rodi neko ubistvo, pakleni plan destrukcije ili da se predje 150 nivoa neke ultra moderne igrice..ili da dokolicu popunjavamo videci SATIMA na netu..ili da otpadamo po kaficima, bez cilja, bez smisla..najgore sto moze da se desi, je da neko iz dokolice krene da volontira u sklonistu za pse..misim, na sta to lici..idiot:lol:
ajd, ne jedi se livija..ja samo u prolazu..evo necu vise:D
 
Pozdrav svima, i evo malo necega od mene za Vas lepsi dan..
_________________________________________

Pametne misli

Ničega se u životu ne trebamo bojati. Samo trebamo razumeti.

Vreme je skupoceno. Ne čekaj na prikladnije vreme, jer nisi siguran da ćeš ga ponovo imati.

Mudar čovek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.

Kad se jedna vrata sreće zatvore, druga se otvore, no često tako dugo zurimo u zatvorena vrata, da ne primetimo ona, koja su nam se otvorila.

Ne prepiri se sa budalom - ljudi možda neće uočiti razliku.

Uspeti znači prihvatiti neuspeh za neuspehom ne gubeći entuzijazam.

Put prema vrhu počinje onog dana kad preuzmete potpunu odgovornost za sebe i kad prestanete tražiti isprike.

Uspeh je stanje uma. Ako želite uspeti, sami sebe počnite smatrati uspešnim.

Moramo naučiti kako nije bogata ona osoba koja najviše ima, nego ona kojoj najmanje treba.

Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba precutati.


Mali saveti za sreću

Kročite smireno kroz buku i ne poželite mir koji donosi večna tišina. Trudite se, ali bez potčinjavanja da budete u dobrim odnosima sa svim ljudima.
Govorite svoju istinu tiho i jasno i slušajte šta vam drugi govore, jer čak i dosadni i neuki imaju svoju priču. Izbegavajte glasne i agresivne osobe - one uznemiruju dušu! Uspoređujući sebe sa drugima možete postati sujetni i ogorčeni, jer uvek će biti gorih i boljih od vas.
Uživajte u svojim dostignućima kao i u svojim planovima. Vodite računa o svom zvanju ma kako skromno ono bilo, jer to je nešto stvarno što posedujete u ovom nemirnom i promenljivom vremenu.
Budite svoji! Posebno ne trazite lažnu naklonost niti budite cinični u ljubavi. Uprkos svim prevarama i razočarenjima, ljubav uvijek ispočetka niče poput trave.
Brižljivo postupajte s iskustvom koje vam donose godine i dostojanstveno im predajte mladost. Razvijajte snagu duha da vas zaštiti od iznenednih nedaća. Ne budite sebe sumnjama i negativnim razmišljanjima, previše je strahova rođeno u samoći i premorenosti životom.
Ispod zdrave discipline budite nežni prema sebi. Vi ste dete svemira kao i stabla i zvezde i vi imate pravo biti ovdje. I bez obzira da li je to vama jasno ili ne, svemir se razvija točno onako kako treba. Zato, budite u miru Božjem, ma što za vas on bio, i ma kakvi bili vaši zadaci u ovoj ludnici, sačuvajte mir u svojoj duši.
Sa svim svojim prevarama, svojom iskrenošću i promašenim snovima ovo je još uvek predivan svet. Čuvajte sebe. Uložite sve što imate i što jeste - i budite srecni.
Pronađeno u crkvi Sv. Pavla u Baltimoreu 1692.g.
 
Malo se, cini mi se, odlutalo...
Mozda sam pogresno shvatila (ne brinem se da ce me neko vec ispraviti), ali ovo je tema o ljubavi, odanosti i odgovornosti, pre svega.
I nije upucena onima koji ni ne razmisljaju o tome da imaju kucnog ljubimca (stvar izbora i afiniteta), vec onima koji se prema zivim bicima odnose kao da su bezlicne igracke - super je dok su nam zabavne, kad vise nisu (ima interesantnijih) - samo ih sutnemo.
Rad u azilu je vec stvar licnog izbora, sklonosti, mogucnosti...
I unistavanje svih zivotinja na planeti (hipoteticki) opet ne bi resilo problem gladne i bolesne dece, nesrecnih penzionera, zemljotresa, ratova... Jednostavno, to nema nikakve veze jedno sa drugim. Osim sto, ukoliko resite da usvojite dete ili brinete o nekom starom - takodje morate biti odgovorni i to raditi onako kako treba i onoliko koliko treba.
Vazi i za gajenje cveca! ;)
I, da... svet je lepse mesto zbog onih koji to rade!
 
SINDI:
:)
od kad je sveta i veka, pogadjaju nas zemljotresi, poplave, pozari, orkani, ratovi i razne druge gadosti
a i ipak, svo to vreme, neko gaji cvece..i znas sta, svet je zbog toga lepse mesto
tvoja je ironija dirljiva, krije toliko ranjivosti
propaganda dokolice?pa da, bolje bi bilo da se iz dokolice rodi neko ubistvo, pakleni plan destrukcije ili da se predje 150 nivoa neke ultra moderne igrice..ili da dokolicu popunjavamo videci SATIMA na netu..ili da otpadamo po kaficima, bez cilja, bez smisla..najgore sto moze da se desi, je da neko iz dokolice krene da volontira u sklonistu za pse..misim, na sta to lici..idiot:lol: pa slp
ajd, ne jedi se livija..ja samo u prolazu..evo necu vise:D
od kad je sveta i veka zhivotinje vode rachuna same o sebi.....
od kad je sveta i veka... nikad ranije postojala ovakva diskriminacija niti opasnost od nuklearnog rata niti ekoloshka katastrofa....
al ne stvarno ajd svi da sad da jurimo pse lutalice okolo... mis oni su siroti sami napolju.... po nocji.... uuu jbte....
da inache izbor se svodi na otpadanje u kaficju ili sklonishte za qchicje? pa ne ono lepo.... ebesh zlostavljanu decu.. to nije opcija.... ipak je sklonishte za qchicje odraz plemenitosti....
e ma slobodno sindi... mozhesh i da se zadrzhish i da mi stvarno ono odgovorish da me sqcash totalno.... al znash shta.. ti qchicji imaju sklonishte.... ima ljudi kojima je sklonishte misaona imenica....
al svidja mi se ovo mulinickovanje ili vecj grupna podrshka ljudi postuju navodno svake prestupne a sad se svi kao nashli.. al no comm.... :lol:
i dalje stojim iza toga da je sve ovo toliko neozbiljno da nije situacija tuzhna koliko jeste bilo bi smeshno.....
al ono..... vodimo rachuna da svet bude lepshe mesto.... ko reciklira od vas? ono ne baca plastichne flashe u djubre? i vodi rachuna da gasi svetlo? i ne tracji vodu?
ma..... nemate pojma o svetu al to sad i nije bitno... ovde smo da pametujemo jel?
e evo ti mile....

khan.jpg
 
Neverovatno! Ovakvim ljudima ne treba uopste nista vise pricati, kad su izgubljeni u nekom svom iskrivljenom univerzumu.
Samo ne znam kako da reckikliram bilo sta kad su kontejneri ispred moje zgrade sve iste boje, i svi namenjeni za generalno djubre.
 
@livija

nemam ja zelju nikoga da skucam, kako kazes...a ti toliko ne razumes sta sam ja rekla , da bi bilo smesno da nije tuzno:)

nikad nije bilo tako strasno kao danas?ahahahha..ajde malo pricaj to onima koji su gradili piramide..ili onima koju su umrli od kuge..ili onima koje je hitler spalio u logorima..o cemu ti pricas devojcice?

i sta si htela da kazes?ako ne recikliram , ne treba ni da zalivam cvece?ako ne brinem o napustenoj deci, ne treba ni da brinem za napustene kucice?:)
ako ne zivim u idealnom svetu, najbolje da se ubijem?:lol:

i pazi nju..multinikovanje:lol: :lol: :lol: :lol:
moram da te razocaram, nema nikakve zavere..tu svako malo mislio svojom glavom, pa nesto napisao..:wink:
 
nisam ni sumnjala da cje biti fenomenalniih opravdanja.... lol
sve je to iznad tebe i ti tu ne mozhesh nishta jer ti bozhe moj nije prineto.....
jeste... iskrivljen univerzum.... skroz.... rechi nekoga ko je zapravo video decu u mnogo gorem stanju od gore postovane devojchice.. al kao ne deshava se tebi pa te boli ****... kapiram....
ma ja sam tvrdoglava.... i skot sam... nije me briga za sirote male pse... bash sam skot....
al ono.... deca u africi i dalje gladna ja otpadam na netu, a vi dobre dushe hranite hiljadu i jednu lutalicu.... inache bi se borili za gladne i nepismene, al niste angie jolly pa vam se ne da.... a da.. i ne chekaju ispred zgrade....
ajd da pustimo josh neq izlizanu prichu....
e necju vishe postovati..... ono uzhivajte s kerovima..... kvarim hvalospev.... yebesh zvechaksq....
 
ja brinem o mojoj deci, a kerove ne ljubim preterano..cvece mi non stop vene, je r ga nedovoljno zalivam:lol:
moja je poenta bila, da uvek u svemu mozes videti nesto lose..ajd probaj da u necemu vidis nesto dobro majku mu..
i da , zamisli, nije mi palo na pamet da se brinem o gladnoj deci u africi..jedva se borim i sa svojim jbnim zivotom, i globalno zagadjenje me zbilja pogadja, ali me vise pogodi kad mi dodju racuni a ja ne znam kako cu da ih platim..iskreno, mislim da je najvise sto mogu da ucinim za sebe i za svoju decu, da budem makar malo normalna i srecna..da se smejem kad igram sa malim sinom ne ljuti se covece..ne zvuci glamurozno?i nije..
e, odoh sa ove teme..:roll:
 
Livija ne znam da li ti je jasno ali postojje ljudi koji brinu i oni koji ne brinu. Ti isti ljudi koji brinu o gladnoj deci, brinu i o kuchicima, i o cvecu i o reciklazi i o stednji struje... Oni ostali ne brinu ni o cemu. Ne postoji selektivna briga. AKo ko ima razvijenu svest da pomogne kuchetu ima i za sve ostalo. Onaj koga boli uvo za zivotinju, tesko da ce brinuti i o ljudima.
Napadas pogresnu grupu ljudi.
 
SINDI nemoj da se nerviras molim te, nije mi bila namera da se ljudi nerviraju kada postavim ovu temu, posebno ne oni koji razumeju i saosecaju. Uostalom, livija ima svoje misljenje i to nema veze sa bilo kim od nas. Zaista nema svrhe nervirati se, uvek ce biti onih koji misle oprecno, e sad sto vredjaju, to je isto njihova stvar, njihov zivot, njihov izbor!
A razumem te sto se tice racuna, ja se svaki put "slogiram" iako znam koliko ce da stigne. Ali jbg, vazno je odrzati osmeh na licu, to bar ne kosta nista!
I treba da budes srecna i zbog dece i zbog sebe.
Veliki pozdrav za tebe i za @gosta2004@
I ne obracajte paznju na onakve komentare, zaista nije bitno..
 
U Holandiji su divni prema zivotinjama u azilu. Boze sacuvaj da ubiju zivotinju jer je stara. Zivotinje u azilu umiru prirodnom smrcu ili zbog bolesti. Ipak, pored svega, redovnih setnji, obroka, nege zivotinje nemaju neki veliki prostor.
Moja tetka i ja smo cesto isle u kafileriju Ova i 'vadile' pse. Nikad necu zaboraviti ciku onih jadnih pasa, koje su u zoru jurili sinteri. Kako neko moze bitit tako nehuman? Uhvati ga, ok, odvedi ga u azil, sterilisi ili kastriraj, ali kafilerija? BTw, da li to jos uvek postoji? Uf kako me bes uhvati kad pomislim na one balvce koje su palili macke. Meni su se deca cesto smejala jer sam volela macke i pse. Naseg Luinju je otrovao komsija. Tucano staklo u smokiju. Secam se tata ga je odveo na veterinarski i vratio se sam.
Nasa Cica uziva sve privilegije. Deca (a i ja) smo je totalno razmazili. Verovatno cemo joj uzeti drugaricu. Imala sam i pse, na zalost nisu vise medju zivima, evo jedne slice od pre sest, sedam godina, neko je skoro i okacio na forum. Sad dok sam u stanu, ne zelim da maltretiram pse, ali bas mi nedostaje jedna kuca:
[
attachment.php
 
Iivija:
zato shto takve teme nemaju svrhu.... nadje se troje da kazhu 'joj tuzhno' i tema zamre....
i nije sad poenta te poelmike... vecj stvar samosvesti i prioriteta.....
mis pored milliona sirochicja, mi treba da qkamo sad o surovoj sudbini ostarelih qchicja?
a shta je sa penzionerima po domovima? koje niko nikad nije posetio.....
shta je sa pandama i plavim kitovima? daj bre....


O.k. "Kuckar" sam od rođenja. Prohodala sam pored psa. Sva moja deca (a ima ih petoro) su prohodavala poreda pasa, rastu uz pse. Definitivno su deo naših života. Međutim isto tako dešava se da imamo probleme na ulici zbog lutalica, koji su cak, ja to bar prepoznajem, spremni da napadnu. Retko, ali desava se. Znači, napusteni psi JESU PROBLEM jer mogu biti OPASNI. Znaci to je problem sa kojim moramo da se pozabavimo. Daleko od toga da mislim da te pse sada šinteri treba da pohvataju i pobiju (kako oni to vec znaju). Ko moze da pomogne o.k. ali je stvar pristupa. Znaci, ne mozes uzeti psa i posle dve godine ga izbaciti na ulici. Nasa tzv. evidencija u veterinarskim stanicama veze s vezom nemaju. Ne zna se ni ko ima psa, i kada nađu psa i kada je tetoviran oni nemaju to upisano itd. Sve u svemu rasulo na sve strane.
Sterilisanje zenki, i strogo vođenje evidencije o tome ko ima psa i gde je ako nestane. To su stvari koje bi mogle popraviti nesto. Ali kod nas je takav uzas na sve strane sto se tice svih organizacija da sama sebi zvucim idiotski kada ovo pisem, ali to bi bilo zaista resenje.
Deca gladuju u svetu, deca gladuju tu kod nas u komsiluku. Je l mozemo nesto da uradimo? Tamo gde mozemo treba da radimo.
Svako prema svojim afinitetima. Ne treba nikog kriviti sto zeli da spasi psa ili macku a ne
decu u Indiji.
Ceo svet gleda tu Indiju i Afriku, i ubedjena sam da je to politicka igra "velikana" a cenu placaju upravo ti najjadniji. Ne moze niko da me ubedi da na celom svetu nema dovoljno sredstava da se sva ta deca i vakcinišu i nahrane i školuju.
 
livija u stvari hoce da kaze da posto ne mozemo da pomognemo gladnoj deci, sirocicima, bolesnima, mucenima i svim ostalim LJUDIMA koji imaju probleme, onda svakako nema razloga da pomazemo ni zivotinjama. Oni su i onako niza bica i od njih nikakve koristi. Treba biti human iskljucivo prema ljudima. Jel tako livija? :?
 
a ovo su sve ljudi koji su uzduzh i popreko pretresli i afriq i indiju.... :lol:
joj bozhe...
da da... nizha bicja... pa ono tako kad vidim kako je neko blentav mozhda i bolje da se koncentrishesh na zhivotinje nego na nedajbozhe razmnozhavanje..... to bi tek bila katastrofa.....
nikad nisam rekla da o njima ne treba brinuti vecj da postoje prioriteti... i da je zhalopojka o jednom psu koji ima bar 10 godina (da ne govorim sad o tome koliko je ista otrcana) sasvim smeshna stvar kada se uporedi sa pravim problemima....
mozhda bi ja sad trebalo da kazhem neshto u fazonu ah svashta.. .shta ja mogu shto se recimo sindi muchi da plati rachune... to je tamo negde.. ja o tome ne moram da brinem jer bozhe moj.. ne moram ni da radim... pa daj da otvorim temu o tome kako je nega u hotelima za pse osrednja.... jer ipak mogu da dam sto baka za nocj za qche.... a zamisli nisu mu chitali prichu za laq nocj.... bozhe bozhe....
mis.... ne mozhesh.... a kako mozhesh da pomognesh qchetu?
shta opet ono jedno cheka ispred zgrade a drugo ne?
ako nishta bar cigana tu ima u nedogled.... idi nahrani nekog... pomozi mu da se zaposli.... pa ako ni to brate oqpaj ga....
jer taj isti mozhe sutra da ode i da pomogne josh nekom... pa josh nekom jer zna kako je nekad pomocj potrebna.... pa onda i necje biti strashno kad se neko sqpi da cheshe sirote qchicje....
u osnovi se gadim posta kojim je zapocheta tema... tj ljigavom stilu koji je preshtancovan....
al ono... lepo je da ste svi tako humani..... shta i ja koji qc dolazim ovde....
 
volonter..:
Pa ni meni to vec duze nije jasno. Sto dolazis na ovu temu kada te duboko potresa ta nepravda sto neki ljudi brinu dok ti jasno u svojoj glavi imas prioritete? :neutral:

A,sto mene iritiraju ovi zivotinjoljupci,naduvani dobrim emocijama i arsenalom prodika sve moralnija jedna od druge.Ne znam ko je gori jehovini svedoci ili drustva za zastitu zivotinja citaj pasa jer druge zivotinje i ne pominju!!!
Volite kucice brinite o njima nemojte ih uspavljivati mazite ih i pazite i organizujte se u politicku stranku.Ali obradujte me argumentima da treba brinuti o njima,a ne trestati na sva zvona o humanosti i ujedno nas terati da gazimo kroz kuceca govna po gradu,a decu da drzimo podalje od parkova,peska igralista!!!
Kad vidim jednog kuckara da je pokupio izmet za svojim kucetom sa ulice mozda i prporucim nekom da da neki dinar u dobrotvorne svrhe.
Prvo kultivisite vlasnike kucnih ljubimaca,pa onda od nas trazite razumevanje.......

Osnujte skole za drzanje kucnih ljubimaca,pokrenite istu ovakvu temu na forumima o pravilnom drzanju istih i NE UGROZAVANJU PRAVA svima onima koji zive u vasoj okolini i ni krivi ni duzni se razboljevaju od ehinokokusa,raznoraznih infekcija itd...itd..itd...
 

Back
Top