Kako rusofobni srpsko-hrvatski forumaši dave sa temama ciljanog omražavanja prema Rusiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Deretić je sve gde god vidi slovo S proglašavao za srpsko. Ne samo to nego i Z jer ti narodi nisu znali da izgovore S
Управо тако. Па јел ти мислиш да је случајно што се српско име може наћи широм света?
Јел си чуо за Српску Планину, тј. Сербал Џебел у данашњој Саудијској Арабији?
Шта мислиш зашто је баш тако названа? Поред ње је Мојсијева планина (Муса Џебел), названа по Мојсију? А Сербал Џебел названа је по коме?
 
Управо тако. Па јел ти мислиш да је случајно што се српско име може наћи широм света?
Јел си чуо за Српску Планину, тј. Сербал Џебел у данашњој Саудијској Арабији?
Шта мислиш зашто је баш тако названа? Поред ње је Мојсијева планина (Муса Џебел), названа по Мојсију? А Сербал Џебел названа је по коме?
Jel tu ima i ono srpsko jezero?
 
Увек их прозремо и провалимо. Не могу побећи нашем будном и бистром оку:

Pogledajte prilog 1508064

;)
Dule, nemoj da se šegačiš, ovo su ozbiljne teme ... MI ne smemo dozvoliti da na ovom forumu prevladaju izdajnici!
 
Jel tu ima i ono srpsko jezero?
Могуће, не сећам се та језеро, знам за планину. И имаш масу српских топонима широм Европе.
Имаш митску личност у древним Ведама, по имену, Србинда.
Онда сама реч Веда, значи видети, знати, дакле знање, познавање, итд.
Видиш како је то очигледно, само треба имати очи да видиш и уши да чујеш. ;)
 
Da li je istina da Rusi više vole Bugare nego Srbe?
PA8 danas u 13:24
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-istina-da-rusi-vise-vole-bugare-nego-srbe.995628/

Da li je istina da Rusi vole vise Rumune nego Srbe?
Nikita Kulganov - pre 26 minuta
https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-istina-da-rusi-vole-vise-rumune-nego-srbe.995644/

Ускоро, откривамо праву брутално-шокантну истину, нећете веровати!!! :think:

Da li je istina da Rusi vole vise Vanzemaljce nego Srbe?
Centar za dekontaminaciju malignog ruskog uticaja - uskoro

Да ли је истина да Руси више воле РУСЕ него Србе?
 
Веома сам озбиљан друже Тонолан! ;)
Дајем све од себе да их раскринкам.
Da, ti kad hoćeš možeš da budeš streptomicin za ove nato drugosrbe.
Lako ćemo sa ustašama, balijama, Šiptarima ... nato drugosrbi su najopasniji!
 
Autorska
Teme poput Više vole Bugare,Rumune pa onda ko zna koga sve ne samo ne Srbe sa kojima su ratovali rame uz rame protiv istih neprijatelja a kako se vidi i u budućnosti će biti tako.
Hrvati pošto dobro znaju Srbe i jezik jer su ga ukrali od Srba lako im je da glume kako imaju prava da se mešaju.Doduše imaju poreklo većina njih od Srba ali po naravi mržnja je trajna jer je na verskoj osnovi.
O svim temama treba razgovarati.

Ne razumem tu potrebu, vas pripadnika kensel kulture da sa foruma kenselujete neistomisljenike i teme koje vam ne odgovaraju.
 
Da, ti kad hoćeš možeš da budeš streptomicin za ove nato drugosrbe.
Lako ćemo sa ustašama, balijama, Šiptarima ... nato drugosrbi su najopasniji!
Наравно, није узалуд Његош рекао: "...Не бојим се од вражијег кота,нека га је ка на гори листа,но се бојим од зла домаћега".
 
Ja znam! Kako ste kanselovali Trumpa 2020.?
Na ovom forumu pobediti nećete :rtfm:
Tolo, nemoj da si Dule.

Ja podrzavam Trampa. Svi mi pravi Amerikanci smo za Trampa.

A ti i tvoje kolege biste da kenselujete neistomisljenike i teme koje vam ne odgovaraju.

Npr. Tema o Ukrima i Rusima obiluje pozivima za kenselovanje neistomisljenika, a, evo Nesko bi i da odredjuje koje teme smeju, a koje ne na Krsti.
 
Ali taj jezik-dijalekat kojim oni pričaju nema veze sa šumadinskim, kosovskim, lalinskim, južnosrpskim... Sa kojim srpskim ima veze?
Što nas dovodi do pitanja - Ko je kome ukrao jezik?
Ma niko nikome bre, sve su to varijante jednog jezika, samo je logično da pod uticajem teritorija na kojima se govori dolazi do nekih malih izmena.
 
Deretić se nalupetao za sve pare. Ali, opet ima ponegde nešto tačno.
Al nećete verovati, u čitanci za 4. razred OŠ njegov tekst o zadužbinama i manastirima. Koliko mi duboko nekad zabrazdimo, ovo je već patološki. Ne kritukujem ja njegov rad, ali deci, u OŠ njegove tekstove, pa kako mi to obrazujemo decu...
 
Kojim jezikom su pričali pre nego su ukrali srpski, i zašto su ga ukrali?

Ali taj jezik-dijalekat kojim oni pričaju nema veze sa šumadinskim, kosovskim, lalinskim, južnosrpskim... Sa kojim srpskim ima veze?
Što nas dovodi do pitanja - Ko je kome ukrao jezik?


Gradivo osnovne škole. U srpskom jeziku postoje tri izgovora : ekavski, ijekavski i ikavski i mnoštvo dijalekata u sklopu tih izgovora. Od tih dijalekata književni su jedino vojvođansko-šumadijski (ekavica) i istočnohercegovački (ijekavica).

Narečja (po nekima i posebni jezici) na južnoslovenskom tlu su : štokavski, kajkavski i čakavski.

Srpski narodni i književni jezik je štokavica. Hrvatski narodni jezici su kajkavski i čakavski, a sporazumom između hrvatskih i srpskih eksperata za jezik 1850 u Beču štokavska ijekavica postaje književni jezik i za Hrvate. Bečki dogovor su potpisali Vuk Karadžić i Ivan Mažuranić. Njime je udaren temelj zajedničkom srpskohrvatskom književnom jeziku. To je razlog zbog kojeg mi danas razumemo Hrvate. Inače ih ne bismo razumeli.
 
Све је тачно што је говорио. Кад сване Слобода, биће његових споменика широм Србије, његове књиге биће уџбеници историје, а и многи универзитети понеће његово име.
Pa kad etnički Kelt iz doba Starog Rima Vercingetoriks može da bude Francuz onda ima da se uči po Deretiću. Ionako okolina horski tvrdi da su oni tu gde su sada od starijeg kamenog doba, zašto da samo mi budemo nekakvi “uljezi”?
 
Al nećete verovati, u čitanci za 4. razred OŠ njegov tekst o zadužbinama i manastirima. Koliko mi duboko nekad zabrazdimo, ovo je već patološki. Ne kritukujem ja njegov rad, ali deci, u OŠ njegove tekstove, pa kako mi to obrazujemo decu...
То не само да је позитивна вест већ и наговештај почетка опоравка нашег Народа и Државе. :)
 
Pa kad etnički Kelt iz doba Starog Rima Vercingetoriks može da bude Francuz onda ima da se uči po Deretiću. Ionako okolina horski tvrdi da su oni tu gde su sada od starijeg kamenog doba, zašto da samo mi budemo nekakvi “uljezi”?
А још и ми не измишљамо као они, него је то истина.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top