Kako neko moze da veruje u boga ako ne zna ko je bog?.

U večnom sada.
Besmisiica. Pokusaj da definises vecno sada i shvatices. Sled dogadjajaja odredjuje proslost, sadanjost i buducnost, dok
sada ne mozemo meriti, vec samo proslost. Trenutak, ili sada je vec prosao kad postanemo svesni toga.
Vecno sada je isto kao da tvrdis da se nista ne desava, jer sam dogadjaj, izaziva da se desio.
Jedino sto je sve relativno, pa u zaviisnosti od posmatraca i referentnog sistema, moze se
neki dogadjaj posmatrati da se desio pre ili posle....
 
Jedino sto je sve relativno, pa u zaviisnosti od posmatraca i referentnog sistema, moze se
neki dogadjaj posmatrati da se desio pre ili posle....
to je vremenska hijerarhija,
vidi kolko sam pisao, ali badava https://forum.krstarica.com/search/...&c[child_nodes]=1&c[nodes][0]=198&o=relevance ali ljudi koriste reference za prostornu, ko je medju nama iznad ili ispod koga, i zato imamo problem, hjustone
Sled dogadjajaja odredjuje proslost, sadanjost i buducnost, dok
sada ne mozemo meriti, vec samo proslost.
zato je Hristos Pocetak, a oni kazu i kraj, a kraja nema, te oni hoce da i Hrista nema, kao poluprava, dobro si to geometrijski shvatio
 
Ne postoji nikakva vremenska hijerathija. Vreme je konstatovanje da se nesto desava, sve ostalo je merilo.
Dakle, ako Bog misli neminovno je vezan za desavanje misljenja i samim tim je u vremenu.
postoji i te kako, zna se ko je stariji, i sta je bilo pre, a sta posle, ko je prvi od nas ljudi itd.
isto hteo jedan tako da ukrade vreme, kaze nece ga biti, a iz cijeg referetnog sistema ga nece biti? pogadjaj - iz njegovog. Njemu je dosao kraj, a ne vremenu.
nisu mu priznate njegove reference, konstatovao to neko ili ne, ali je tako. sad mos' se slika sa svojom pretnjom.

o merilima mozemo, ali teoloski, ja ovako
  1. Kanoni, merila, pravila
 
postoji i te kako zna se ko je stariji, i sta je bilo pre, a sta posle
isto hteo jedan tako da ukrade vreme, kaze nece ga biti, a iz cijeg referetnog sistema ga nece biti? pogadjaj - iz njegovog. Njemu je dosao kraj, a ne vremenu.
Gledaj, isuvise je to nerazumljivo. Vrlo lako da u necijoj sadanjosti tek sad isus dolazi i propoveda :heart:
 
Crkva ne služi da ti da informacije o Bogu, već duhovne prakse kako bi
Boga sam spoznao.
Crkva nas u ucenju o veri uvodi simbolom vere.Simvol vere je ucenje o osnovnim istinama hriscanske vere izloxeno je kratkim i preciznim recima.Sa par pitanjca svesteniku bude ti jasno i ko je i sta je bog.
Eto mozes ti napisati temu lepo bas pises o crkvi i zasto je vazna sta nas uci itd.
 
Od dr Miroljuba, koji se bavio ozbiljno hebrejskim jezikom i imao ljude/prevodioce koji prevod sa hebrejskog žele da objave i objavili su-ne drugačije ili novo, nego putujući iz modernog vremena u to staro, što starije, tražili što starije verzije Biblije za svoj projekat. Kako postoji arhaični srpski, postoji i arhaični hebrejski.
Osećaj je sasvim drugačiji nego kad se JHVH prevede onako kako ste vi citirali. Sad ćete vi brzo: Dr Miroljub Petrović je manipulator, ovakav i onakav... On tehnički za mnoge rešava jedan veliki problem, ne znam da li je ikom došlo na pamet,
i takav prevod zaista ima najviše smisla. Bio, jeste i biće. To se preslikava čistom logikom ako čitamo Stari Zavet, pa Novi, pa sve ono što sledi tj. Otkrovenje;
Можемо то свести у једну реченицу. "Доктор" Мирољуб Петровић је јеретик. Опинион дискардед.
 
Ok neko ce da kaze verujem u boga ali ne u crkvu bibliju dzamije kurane odakle se onda dobija razumevanje sta je i ko je bog.
Bar da hoću da krenu od sebe i onog što osećaju u sebi. Sve što tebe zaboli, nemoj da radiš drugom.

Eto ti ga savršen zakon, pravda i ljubav. Eto ti ga Bog u tebi.....kog mnogi 'namerno' guše.
Ali ni tako realnu stvar nisu u stanju da vide a kamo li da žive...
 
Можемо то свести у једну реченицу. "Доктор" Мирољуб Петровић је јеретик. Опинион дискардед.
Za neke je jeretik, a za neke je i glas zdravog razuma.
Svako veruje ili ne veruje u skladu sa svojim mogućnostima.
Onom jednom gubavcu kog je Isus Hrist iscelio je bilo dosta za veru, ali ostalima je bila puna kapa jer su izlečeni, a poverovali nisu ni u šta.
 
Pa, i sam za sebe je više puta rekao da je plagijator i da nije mogao ništa da izmisli čega već nije bilo. Bravo!
ne secam se da sam ga gledao, mozda sam davno probao, pa odustao, ali ovo sto si nam ti ponudila, to sam nasao na netu, na vise mesta, tesko da je bas on pisao sve na engleskom... i ja sam odmah rekao gde se ne slazem, a da cak nemam pojma hebrejski jezik
 
ne secam se da sam ga gledao, mozda sam davno probao, pa odustao, ali ovo sto si nam ti ponudila, to sam nasao na netu, na vise mesta, tesko da je bas on pisao sve... i ja sam odmah rekao gde se ne slazem, a da cak nemam pojma hebrejski jezik
Ma, on prvi da me je upoznao i video neki moj post ovde o sebi, rekao bi mi: "Marš od mene!"
Da nemam preča posla nego da raspravljam krive drine... on bi bio time krajnje užasnut i zgađen.
Ko god imao bilo kakvo mišljenje o njemu, treba znati da postoje i mnogi koji ga od nekih početaka vrlo rado slušaju i prihvataju njegove interpretacije tj. KB, kao i njegove savete za društveni život i muško-ženske odnose i još koješta. Hteli-ne hteli, to je tako.
Svako ko je prepisivao i prevodio Bibliju sa hebrejskog od pamtiveka je pomalo plagijator, uzmi moju prvu verziju-Luja Bakotića-tek tu na mnogo mesta nemam pojma o čemu se radi, ali je više cenim zbog bogatstva fusnota i pojašnjenja o tome ko je odakle, otkud sad u ovom delu... dakle, ne podništavam rad drugih prevodilaca nikako. Nije sam, na početku ili kraju svog prevoda je naveo grupu anonimnih prevodilaca koji su mu pomagali tj. uradili najveći deo posla.
 

Back
Top