Kako ne pronalaze?

e sad ..ljudi koji nisu zadovoljni sa onim sto imaju nece biti zadovoljni ni celu planetu da im das..oni uvek hoce jos..
nezadovoljstvo je vrlo los pokretac..vodi jedino ka jos nezadovoljstva
a princip cekanja e jos samo ovo mi fali da bih bio srecan..dovodi do uvek e samo jos ovo i samo jos ovo..i covek zapravo niakd nije srecan ..jer mu za srecu zaista nista ne fali ..vec ima sve sto mu treba..ima cak i vise nego sto mu treba..ako je zdrav i prav naravno..
 
e sad ..ljudi koji nisu zadovoljni sa onim sto imaju nece biti zadovoljni ni celu planetu da im das..oni uvek hoce jos..
nezadovoljstvo je vrlo los pokretac..vodi jedino ka jos nezadovoljstva
a princip cekanja e jos samo ovo mi fali da bih bio srecan..dovodi do uvek e samo jos ovo i samo jos ovo..i covek zapravo niakd nije srecan ..jer mu za srecu zaista nista ne fali ..vec ima sve sto mu treba..ima cak i vise nego sto mu treba..ako je zdrav i prav naravno..

Mudro zboris :mrgreen:! A da li se pridrzavas?
 
ovo mi je zanimljivo..prvo ..zato sto je predrasuda najtezeg kalibra..
da li neko ima kvalitet ili ljudi samo misle i veruju da ima kvaliet?
na osnovu kojih parametara se odredjuje kvalitet?
da li se odredjuje na osnovu parametra e ovaj lik je sa curom znaci da vredi nesto a ovaj nije znaci da ne vredi? kakav je to parametar srece ti?
zeen mogu da kazu svasta i uglavnom se NE PONASAJU u skladu sa onim sto pricaju..i zanimljiv im je zauzet muskarac iz razloga PRETPOSTAVLJENE vrednosti zbog prisustva neke druge zene ..te proizilazi da ako je jedna nasla nesto na doticnom pretpostavljaju i odluku na osnovu pretpostavke donesu te u akciju stupe..jer taj ima neku vrednost..

nema tu pretpostavljene nego tržišne vrednosti
viskok, zgodan muškarac
onaj za koga se priča da je dobar švaler
duhovit
dobrostojeći
to su kvaliteti koji pale
i ne stiču se sedenjem
nekog pali i znanje i filozofija
ništavilo nikog ne pali
 
sto naravno znaci da sam ja drugo ziveo u smislu ..daj ovo daj ono..i vazda mi nesto falilo..
najteze je bilo..prelomiti..nekad coveku za to treba da padne do samog dna..pa da sebe gradi gotovo od nule..
a ljudi kad nesto ne razumeju onda se oni toga boje jer je strah od nepoznatog jedan od tri jaka straha u coveku..pored straha od bola i straha od smrti..a cega se ljudi plase oni to teze da uniste cisto da bi svoj strah umirili..te time samo ostaju da zive u svojim misjim rupama od izvota..
govorim realno..
nase drustvo ne valja..uobicajeno je folirati se..gurati svoje probleme pod tepih..( sto ne resava iste vec ih samo pojacava ) drustveno prihvatljivo ponsanje..phe..
ljudi masovno prate ostalu masu a masa prati predvodinka sa medenicom oko vrata..
vrlo mali broj ljudi se odlucuje da krene nekim svojim putem..
jer ljudi su takvi..sitni mali i uplaseni..i pre ce prihvatiti los predvidljiv ishod situacije nego nepredvidljiv ishod..
 
nema tu pretpostavljene nego tržišne vrednosti
viskok, zgodan muškarac
onaj za koga se priča da je dobar švaler
duhovit
dobrostojeći
to su kvaliteti koji pale
i ne stiču se sedenjem
nekog pali i znanje i filozofija
ništavilo nikog ne pali

trzisna vrednost kazes? trzisna vrednost NIKAD nije realna vrednost vec psiholoska funkcija..spekulacija ..ILUZIJA
 
e sad..navodno za nekog se prica da je dobar svaler..na osnovu cega se to zna...na osnovu koje komparacije ..u odnosu na koga? u odnosu na nekoga sa kojim doticna gospodja koja tvrdi da je pera dobar svaler .u odnosu na miku a sa mikom nikad nije ni bila pa kako i na osnovu cega moze da zna da je pera bolji u krevetu od mike


znas kako izgleda i koliko je kokosje jaje? a koliko je guscje koje je em vece em bolje..
ali se kokosja jaja jedu masovno a guscja ikao su bolja dalekooo su manje zastupljena u ishrani..zasto je to tako?
pa guska kad snese jaje ona cuti a kokoska kad snese jaje raskokodace su u marketing:mrgreen:
metafora al istinita
 
šta se tolko plaiš i širiš riču
kakod ne priznajem te fazone e nemam nikog ZBOG...
može da bude samo zbog sebe
svako kreaira svoj svet i odgovoran je za svoje stanje
znam savršeno i padove dramatične i uspone
i sređivanje sebe
i društvena merila kod nas
svako bira na koju će stranu i nalazi recept za svoje uklapanje i mir i veze kakve mu odgovaraju
 
šta se tolko plaiš i širiš riču
kakod ne priznajem te fazone e nemam nikog ZBOG...
može da bude samo zbog sebe
svako kreaira svoj svet i odgovoran je za svoje stanje
znam savršeno i padove dramatične i uspone
i sređivanje sebe
i društvena merila kod nas
svako bira na koju će stranu i nalazi recept za svoje uklapanje i mir i veze kakve mu odgovaraju

ne ne znas..tvoji postovi su dovoljan svedok tome..
no offence meant ..al batali malo..te fore mogu da prodju negde ..ali negde ne mogu..

ti recimo ne znas da to sto ti pises sam ja u svom zivotu cuo od mnogih ljudi u realu..SVI do jednog su delili neke zajednicke crte..
svi su bili frajeri..al oni..wannabe
 
ma kad se lokalnom kafiću raščuje da neki valja
naćiće se bar 5 sojki koje će da probaju
njega boli dupe omrsio se
a mnogi ne moraju i da progovore
a od toga počinje veza
i pronalaženje

ne decko ..odatle pocinje sunovrat ljudskog drustva otudjenje i masa psiholoskih problema koji nisu in imati ih pa se guraju pod tepih ..foliranjem ..kreiranjem laznih slika o sebi ..itd itd..pa ljudi masovno izgube svaki dodir sa stvarnoscu te nastave da zive u nekim svojim svetovima..te postanu patoloski lazovi..a to su oni koji do pola lazu a od pola i sami sebi veruju;)
 
ne ne znas..tvoji postovi su dovoljan svedok tome..
no offence meant ..al batali malo..te fore mogu da prodju negde ..ali negde ne mogu..

ti recimo ne znas da to sto ti pises sam ja u svom zivotu cuo od mnogih ljudi u realu..SVI do jednog su delili neke zajednicke crte..
svi su bili frajeri..al oni..wannabe

ti ne znaš mene
ja ne znam tebe
ti ćeš ostati pri svom mišljenju
ja ću pri svome
tako da citiranje do beskonačnosti vodi - gde
 
ne decko ..odatle pocinje sunovrat ljudskog drustva otudjenje i masa psiholoskih problema koji nisu in imati ih pa se guraju pod tepih ..foliranjem ..kreiranjem laznih slika o sebi ..itd itd..pa ljudi masovno izgube svaki dodir sa stvarnoscu te nastave da zive u nekim svojim svetovima..te postanu patoloski lazovi..a to su oni koji do pola lazu a od pola i sami sebi veruju;)

a ostali su oni što savršeni što kukaju... ja ne mogu da nađem dečka/devojku...
 
a ostali su oni što savršeni što kukaju... ja ne mogu da nađem dečka/devojku...
toliku mrznju i ogorcenje prema tim kako ti kazes ili hoces da kazes ili umeces u kontekst..moze da ima samo ko?

ili ajd ovako a sto TEBI LICNO ti i takvi ljudi o koijma imas tako izrazeno ogorceno misljenje smetaju?

ljudi ne mrze gore od sebe..samo one bolje..;)
 
ne treba mi da znam kako izgledas fizicki da bi znao ko si kao osoba..

nego si zaključio po par postova?

onda si mogao napraviti bogatstvo kao dopisni psiholog

a svakako impanuje ako se bacio u analizu mene tako da znaš kakva sam osoba

toliku mrznju i ogorcenje prema tim kako ti kazes ili hoces da kazes ili umeces u kontekst..moze da ima samo ko?

ili ajd ovako a sto TEBI LICNO ti i takvi ljudi o koijma imas tako izrazeno ogorceno misljenje smetaju?

ljudi ne mrze gore od sebe..samo one bolje..;)

pa šta ću kad sam teško ogorčen, zavidan, zajedljiv, zloban, iskompleksiran itd :(

kako da ne osećam mrznju preama tome nečemu, ne znam o čemu pričaš i ti ljudi, ne znam koji, meni lično smetaju...

peice of advice

pre nego sto seldeci put krenes da pljujes po ljudima znaj da se i po tebi moze pljunuti jace bolje i teze nego sto ti to mozes..

ne, ja imam ekskluzivno pravo za pljuvanje a ja sam sam nepopljuvljiv

;)
 
Dobra tema..moracu da procitam sve kad budem malo odmornija..
A nemam nista pametno da doprinesem. Izgleda sto sam starija to manje znam o ljubavi...i ne poznajem sebe vise pored tih kompromisa..ne mogu da se pomirim sa tom definicijom i kraj..
 
a..ne mogu da se pomirim sa tom definicijom i kraj..
i ne treba..svako definisanje bilo kog medjuljudskog odnosa na bilo kojoj osnovi taj odnos da pociva..ubije sam odnos..jer ga zamrzne u vremenu..a ljudi se protokom vremena menjaju..a definisan odnos ostaje onakav kakav je definisan ..ne raste i ne razvija se ..ne prati razvoj osoba koje ga cine
 
i ne treba..svako definisanje bilo kog medjuljudskog odnosa na bilo kojoj osnovi taj odnos da pociva..ubije sam odnos..jer ga zamrzne u vremenu..a ljudi se protokom vremena menjaju..a definisan odnos ostaje onakav kakav je definisan ..ne raste i ne razvija se ..ne prati razvoj osoba koje ga cine
:ok:
Dodao bi tu da i neutemeljeno uopštavanje u sklopu definisanja međuljudskih odnosa dovodi do grešaka.
 
i ne treba..svako definisanje bilo kog medjuljudskog odnosa na bilo kojoj osnovi taj odnos da pociva..ubije sam odnos..jer ga zamrzne u vremenu..a ljudi se protokom vremena menjaju..a definisan odnos ostaje onakav kakav je definisan ..ne raste i ne razvija se ..ne prati razvoj osoba koje ga cine

Mislila sam definisanje ljubavi uopsteno..jedno misljenje sam imala ranije, a drugo sada, i mnogi tvrde da kad sazris onda prihvatis da je ljubav kompromis. I ja sad vise ne znam ko je ko ni sta je sta...
 
A je l' ti se desilo nekad da se neko ne usuđuje da bude s tobom jer si superiornija?
Recimo, ti lekar, a on ti kaže, pa kako ti doktorka da budeš s taxistom?:confused:
Ili ti drugarice kažu, ma on je kreten,a i ti si plus ribetina za njega? :)
I onda neki traže da se poklapaju i po obrazovanju i po materijalnom stanju, po visini, težini, verskoj i nacionalnoj pripadnosti, političkoj opredeljenosti...

:)pa ja i jesam superiornija....i svesna da ce mene neko tesko pratiti...vise mi to i nije cilj, trazenje nekoga ko mi je ravan....i da, ne vidim zasto bih bila sa nekim ko me vuce na dole....volela bih i ja na nekoga da se oslonim jer su dosad svi bili oslonjeni na mene....:D
 

Back
Top