"Kako da ne šaljem besne poruke mužu?!"

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.206
maznuto sa Reddita

Muz (43) i ja (30) smo zajedno nekih 5 godina, imamo lep, skladan i funkcionalan brak pun smeha, zagrljaja, seksa, lepih trenutaka. U sustini i nemamo nekih problema, osim sto ja saljem besne poruke. I plasim se da nas svaka ta besna poruka pomalo udalji i volela bih to promeniti, ali je nekako jace od mene. Naime, radim od kuce, a u kuci su i deca. Ovih dana ne spavam jer je jedno bolesno i nervozna sam, neispavana, dosta mi je plakanja, ciscenja nosa, ociju, inhaliranja, a sve to moram jer sam ja ta koja je kod kuce. I onda saljem besne poruke i zameram mu sve i svasta. Zasto je toliko vruce u kuci, zasto moram da praznim masinu, zasto je kantu premestio, itd. Bukvalno me obuzme plamen besa i to moram da usmerim na njega. U sustini on to prihvati, isprazni masinu svako jutro, ili sta god da mu kazem, ali plasim se da ce me zamrzeti ako ovo ne prestane. Pre smo se svadjali preko poruka, sada me iskulira, ali ne znam kako da se zaustavim, kako da ne posaljem besnu poruku. Verujem da bi bilo lakse da se i ja ujutru obucem i odem na posao, da deca i kuca (ruckovi, sudovi, ves) ne postoje, ali to bi nas mnogo kostalo (zakup kancelarije, dadilja), a ovo nas kosta mojih zivaca i naseg odnosa. Kako se vi nosite sa besom i kako da prestanem slati besne poruke?

Izvor

maznuto sa Reddita

Muz (43) i ja (30) smo zajedno nekih 5 godina, imamo lep, skladan i funkcionalan brak pun smeha, zagrljaja, seksa, lepih trenutaka. U sustini i nemamo nekih problema, osim sto ja saljem besne poruke. I plasim se da nas svaka ta besna poruka pomalo udalji i volela bih to promeniti, ali je nekako jace od mene. Naime, radim od kuce, a u kuci su i deca. Ovih dana ne spavam jer je jedno bolesno i nervozna sam, neispavana, dosta mi je plakanja, ciscenja nosa, ociju, inhaliranja, a sve to moram jer sam ja ta koja je kod kuce. I onda saljem besne poruke i zameram mu sve i svasta. Zasto je toliko vruce u kuci, zasto moram da praznim masinu, zasto je kantu premestio, itd. Bukvalno me obuzme plamen besa i to moram da usmerim na njega. U sustini on to prihvati, isprazni masinu svako jutro, ili sta god da mu kazem, ali plasim se da ce me zamrzeti ako ovo ne prestane. Pre smo se svadjali preko poruka, sada me iskulira, ali ne znam kako da se zaustavim, kako da ne posaljem besnu poruku. Verujem da bi bilo lakse da se i ja ujutru obucem i odem na posao, da deca i kuca (ruckovi, sudovi, ves) ne postoje, ali to bi nas mnogo kostalo (zakup kancelarije, dadilja), a ovo nas kosta mojih zivaca i naseg odnosa. Kako se vi nosite sa besom i kako da prestanem slati besne poruke?

Izvor

Pre svega, bes i nervoza ne ugrožavaju samo tom mužu život, već mnogo strašnije, i deci.
Mnogo žena nema baš nikakvu pomoć u kući, i sa decom, i bez dece, ali pitam se u kom grmu čuči zec...
Da li je nekad razgovarala sa tim skladnim mužem o razlozima svoje nervoze i izliva besa?
Možda bi voleo i mogao da joj pomogne, a ne da upija te grozne emocije od strane životnog saputnika.
Mnogo puta sam od bračnih ljudi čula da im je svuda lepše nego u sopstvenoj kući. Meni je to tragikomedija, kao džemper sa kratkim rukavima!
Tim ljudima nije jasno da li im je vrućina ili hladno.

maznuto sa Reddita

Izvor
Potpuno realna situacija ali sumnjam da je žena to napisala. Ona koja shvati da tako nešto radi nikad ne bi javno priznala.

Potpuno realna situacija ali sumnjam da je žena to napisala. Ona koja shvati da tako nešto radi nikad ne bi javno priznala.
Ovo je možda neki poremećaj kontrole besa. Mnogo ljudi ima neke sitnije psihičke bolesti ili makar poremećaje, a da toga nisu ni svesni.
Jedan od razloga što sam postavio ovu temu. Nisu naivne stvari uopšte. Oženiti se sa nekom ko ima neki F ili nešto manje, ali opet slično može da bude pakao.
Da vidimo da li neko ima sličnije iskustvo, poznanike, pa da podeli i da savet šta učiniti.
Tema je realna, a to je najbitine. Ovakve stvari pak mogu nekom upropastiti život.

ne,ona zna,ali pre će da ugine :rotf: :rotf:
ovako ko ovaj smajli:rotf::rotf:
trzanjem na suhom:zcepanje::hahaha:

možemo da odgledamo do kraja,al mučno je,jedino ko ima sadističke porive🤷‍♀️:zcepanje::hahaha:
Sad Baby GIF

Mnogo ljudi ima neke sitnije psihičke bolesti ili makar poremećaje, a da toga nisu ni svesni.
Da. Pošto stalno čitam i slušam psihologe i psihijatre, otkrila sam da imam ponešto, ali sve to nigde na svetu ne spada u nekonvencionalno i nepoželjno ludilo. Od detinjstva me markiraju kao čudakinju, i toliko je to bilo često da mi se vremenom dopalo.
Danas, kao sopstvena ličnost... ne marim šta ko misli i priča (o meni).
Sviđa mi se zaključak Eleonore Ruzvelt:
Pametni ljudi diskutuju ideje.
Prosek diskutuje događaje.
Najneinteligentniji među ljudima razbiraju šta je rekla Jovana Jeemić, tj. diskutuju ljude oko sebe.

Slika žene iz posta mi je poznata.
Muž prepušta ženi brigu o detetu dok je još malo jer smatra da majka najbolje zna šta će sa njim.
Mi smo te nežne, brižne, i orjentisane na kuću, porodicu, potrebe. Tj. trebalo bi da smo, ali... savremeni život nije dobro mesto za nijednu majku.
Sve se izdignu iz porodične zajednice jer neće da im smetaju svekrve, i žene iz muževljeve familije.
Ne vole ih. Retkost je da ih vole.
E, pa onda... nema ni spavanja, ni odmora, ni zbližavanja sa rodbinom tog divnog čoveka za kog su se udale.
Morale bi da plate pomoć, ali uglavnom je pitanje-ODAKLE???

Sav novac koji bih dobila od moje države za roditeljstvo po detetu bih iskoristila da platim ženu koja će da mi pomogne da živim normalno.
To, ako bih i ja postala neka veštičara, ili se odlučila za sina jedne takve, mada... gledaj majku, biraj ćerku, i sve u tom stilu.
Ne, kupuju se fensi krpice, kašice i flašice... sve mora biti skupo, da dete bude mali kralj.

Sav novac koji bih dobila od moje države za roditeljstvo po detetu bih iskoristila da platim ženu koja će da mi pomogne da živim normalno.
To, ako bih i ja postala neka veštičara, ili se odlučila za sina jedne takve, mada... gledaj majku, biraj ćerku, i sve u tom stilu.
Ne, kupuju se fensi krpice, kašice i flašice... sve mora biti skupo, da dete bude mali kralj.
važnije je da ima dvorište i da dobro ručka,i da se druži sa inteligentnima koji vole da se šale,al neko nema te privilegije 🤷‍♀️ :lol:
mada nastali smo od nekog majmuna,sad zavisi i od kojeg:rotf::rotf::rotf:

nastali smo od nekog majmuna,sad zavisi i od kojeg:rotf::rotf::rotf:
Možda si ti, ja ne pristajem na to.
Nisu meni dedovi i pradedovi bili nikakvi majmuni. Ni dalja pokolenja!
Od kad je veka i sveta, moji predaci su bili ljudi.
Zahvaljujući njima mogu da se majmunišem, ali nisam majmunica, i nikada to neću biti.

Bebama treba samo nešnost, ljubav, kvalitetna muzičica, briga o tome da li su gladni, žedni, uprljani...
Mališanima trebaju šala, igra, slatke zagonetke, lepe pričice pred san, strogo kontrolisani TV i NET sadržaji, dozirano druženje sa vršnjacima, usađivanje okrenutosti ka dragim ljudima iz porodice...
Dečacima i devojčicama... sleduje već nešto drugo jer su to skoro pa odrasli ljudi. Njima trebaju u slobodno vreme zemljopis, domine, čitanje probranih stripova, ozbiljnijih knjiga zajedno sa roditeljem, lepa muzika, izbor hobija, da poborave koji dan kod neke babe, tetke, ujne, strine...
Školarac je SVET. Kakvim je učiteljima i nastavnicima okružen je od najozbiljnije važnosti jer se tu pravi mnogo slobodnog hoda.
Nije isto kad dete podučava neko ko ga voli i ima istinsku žlju da od njega napravi dobrog čoveka, i zmijetina po školama koje rade posao za PLATU.
Sledi tinejdž, pa adolescent... Pa faza između nezrelog i zrelog.
Ma... dece nemam, a studiram ih vrlo pažljivo jer ako išta mogu... mogu da im zasvetlim ponekad u tunelu.

Poslednja izmena:
maznuto sa Reddita

Izvor
rad od kuce - pakao! mm sam rekla moze drugo dete samo ako on uzme porodiljsko😂

dobro ti si nastala od harmonije među zvezdama 🤷‍♀️ :rotf:
sad sam ljubomoran:mmmm:
Svi smo, po mom uverenju, nastali iz Božije promisli.
Možda i jeste to stvaranje diktiralo neka kosmička kretanja, ne znam, jer to je izvan mojih sposobnosti da shvatim i prihvatim.
Nemoj da predosetiš pogrešno da te slučajno smatram potomkom majmuna.
Neko ne zna ko mu je otac, neko e zna ko mu je majka-igrom nesrećnih slučaja, ali svako može, ako hoće, da zna ko mu je Tvorac.

nisam raspoložen za boga,ne kapira da nema ništa od nas🤷‍♀️:rotf::rotf:
Bog tebe odlično razume, ali ti nikad nisi našao vremena i volje da razumeš Njega.
Koliko je krivo kivnih na Boga na ovom svetu oduvek, i biće ih uvek?
Biti nepriznat i omalovaženi Životodavac i obećano Društvo kroz život?
Pa, ako postoji čisto srce toliko prezreno, ono bi davno prepuklo, ali na moju sreću i sreću neke šake jada, Bog je zaista besmrtan.
U malom, to je kao da pljujem na majku i oca koji su me doneli na svet.
Da im ne verujem da su oni moji otac i majka, a oni... samo ne mogu da me izdrže kako bih ja najviše volela.

Bog tebe odlično razume, ali ti nikad nisi našao vremena i volje da razumeš Njega.
Koliko je krivo kivnih na Boga na ovom svetu oduvek, i biće ih uvek?
Biti nepriznat i omalovaženi Životodavac i obećano Društvo kroz život?
Pa, ako postoji čisto srce toliko prezreno, ono bi davno prepuklo, ali na moju sreću i sreću neke šake jada, Bog je zaista besmrtan.
pa da,nema ništa od nas 🤷‍♀️ :lol:

Back