Kako ne pronalaze?

Govorim o muskarcima koji ti jesu prilazili i jesu pricali sa tobom, u skoli, na faksu, na poslu. Takvih interakcija moralo je biti mnogo. Pitanje je samo kako si ih ti dozivela.

Znači,sad svaku,kako ti kažeš,interakciju sa suprotnim polom,moram da doživim kao potencijalno udvaranje?:roll: Možda me je samo neko htio da pita ...koliko je sati?:D
Sve onda možemo svesti na subjektivni doživljaj...Ja govorim o konkretnim "prilazima sa namjerom"...:D
 
Odlicna konstatacija, kao sto sam rekao bitniji je subjektivni dozivljaj statusa nego objektivne vrednosti. Zato je kod devojaka najvaziji prvi utisak. Neko ko je popularan ce bez obzira na stvarnu vrednost odmah u startu ostaviti fantastican utisak na zenu.

s druge strane jedna od facts and figures..je da popularnost nije proizvod vrednosti vec jedne specificne sposobnosti..ostavljanja UTISKA..medjutim to je po pravilu..spolja gladac a unutra jadac..sto se i ispostavi ako malo duze poznajes tu popularnu osobu..
cista specijalnost za ostavljanje utiska..
sacu da copy and paste jedan moj malopredjasnji post sa filozofije

Citat:
Original postavio Tuzni_patak
Ako mislis da se drzis drustvenog vrednovanja,kako mislis da ljudi ne vrednuju manje onog ko ima manje ispoljavanje drustvenih vrednosti?

imamo sistem..sa svojim setom pravila..i taj sistem mora da evoluira.. da bi to mogao moraju se neka pravila prekrsiti i usvojiti nova pravila..to menja ceo sistem i sve ucesnike..na nekom nivou svaki covek ima taj "drajv" ka slobodi..ka krsenju pravila..koja ogranicavaju slobudu pa je cesto i potpuno uguse..ja tu dolazim do fenomena pop kulture i sistema drustvenih vrednosti koji iz te kulture proizilaze..a te su vrednosti zapravo licne vrednosti popularnog pojedinca koje fan baza ( sledbenici ) usvaja kao svoju/opstu drustvenu normu..mi smo tu izvrsili opstrukciju jednog sasvim prirodnog elementa koji se srece kod svih visih zivotinja koje zive u grupama..ukljucujuci i coveka pre razvoja civilizacije..a to je elemenat vodje..copora..plemena..itd..gde je najsposobniji primerak vrste ..vodj..e sad ljudska sujeta je ta koja je pocela da vrsi opstrukciju..status vodje je sam po sebi donosio i neke beneficije..a samim tim i ljubomoru onih ljudi koji su mislili o sebi da oni trebaju da budu vodje iako nisu imali sposobnosti koje vodjstvo zahteva.( sujeta naravno sprecava sujetnog da prihvati facts and figures ).ti su ljudi razvili ..politiku i metode ubedjivanja svojih saplemenika kako su oni bolji za vodju od vodje..da budu "kalifi umesto kalifa"..jedno 10 000 godina treniranja u ovome i danas imamo ovo ovakvo drustvo..ako si proucavao ljudske grupe..mogao si da primetis da grupe imaju nominalnog postavljenog odozgo ili izabranog vodju ..i imaju prirodnog vodju koga svi postuju u slucajevima zapadanja grupe u nevolje..gde ovi prirodni istupe i organizuju...ja sam to mogao jasno da vidim u vojsci u ratu..gde staresine kao postavljene vodje ne mogu da se nose sa situacijama ali obicni vojnici istupaju napred..po pravilu iz grupe onih "problematicnih" (u sukobu sa autoritetima)..i obave posao..
s druge strane..ralzicitost..varijacije diveriztiet..nije los..zapravo je vrlo pozeljan ali ne ralicitosti zarad razlicitosti same vec zarad individualizma..svaki pojedinac ima svoje talente i afinitete i ako isprati svoje talente i afinitete sasvim je sigurno da ce taj pojedinac biti razlicit od drugih ali ima iskustvo koje moze da podeli sa drugima te time smo obogacuje drustvo..
 
Znači,sad svaku,kako ti kažeš,interakciju sa suprotnim polom,moram da doživim kao potencijalno udvaranje?:roll: Možda me je samo neko htio da pita ...koliko je sati?:D
Sve onda možemo svesti na subjektivni doživljaj...Ja govorim o konkretnim "prilazima sa namjerom"...:D

Ne znam stvarno sta da ti kazem, ne znam koliko si privlacna i u kojoj meri si socijalizovana, ali naravno da nije svaka interakcija potencijalno udvaranje. Ne govorim ti to. Govorim ti da je spektar situacija u kojima to mozes ocekivati daleko siri od onog sto smatras tradicionalnim 'konkretnim prilazima sa namjerom' sta god ti to bilo.
 
Odlicna konstatacija, kao sto sam rekao bitniji je subjektivni dozivljaj statusa nego objektivne vrednosti. Zato je kod devojaka najvaziji prvi utisak. Neko ko je popularan ce bez obzira na stvarnu vrednost odmah u startu ostaviti fantastican utisak na zenu.


Ali zaboravljaš da dodaš bitnu stvar...Taj fantastični utisak,a bez stvarnog pokrića će ostaviti na iste takve žene....sklone površnosti...Onaj ko vidi suštinu,njega prvi utisak i nečija popularnost neće zasjeniti...Druga stvar je,što je većina ljudi površna i bez stvarne zainteresovanosti za druge ljude oko sebe...
 
Ali zaboravljaš da dodaš bitnu stvar...Taj fantastični utisak,a bez stvarnog pokrića će ostaviti na iste takve žene....sklone površnosti...Onaj ko vidi suštinu,njega prvi utisak i nečija popularnost neće zasjeniti...Druga stvar je,što je većina ljudi površna i bez stvarne zainteresovanosti za druge ljude oko sebe...
treca stvar je sto je naleteti na zenu koja nije povrsna isto ko traziti iglu u plastu sena
 
Ali zaboravljaš da dodaš bitnu stvar...Taj fantastični utisak,a bez stvarnog pokrića će ostaviti na iste takve žene....sklone površnosti...Onaj ko vidi suštinu,njega prvi utisak i nečija popularnost neće zasjeniti...Druga stvar je,što je većina ljudi površna i bez stvarne zainteresovanosti za druge ljude oko sebe...

Ne slazem se iako je nekada to bio i moj stav. Vise ne verujem da to ima veze sa povrsnoscu jer sam isti obrazac uocio kod svih zena, ili bolje da kazem ljudi. Mislim da je ta reakcija emotivna, iracionalna. Jednostavno je u pitanju hemija. Karakterne osobine, povrsnost i nepovrsnost, inteligencija se tu jednostavno nista ne pitaju. Citav zivot mozete osudjivati zene zbog toga sto vam se ne svidja kako odabiraju, a mozete osudjivati i sebe zbog svojih izbora dok ne shvatite da ne mozete birati ko ce vas privuci a ko nece, ili ko ce vam biti odbojan, a ko nece.
 
Poslednja izmena:
konkretni "prilazi sa namerom" stavljaju svu moc odlucivanja u tvoje ruke..te tako na taj nacin nece da ti pridje niti jedan jedini muskarac koji ima ma i najmanju objektivnu vrednost

Nisam pričala ovde o načinu,već samo o broju...;)
Nije tačno da svaka žena ima na hiljade potencijalnih udvarača,bez obzira na ljepotu i privlačnost,kao što se ovde pokušava dokazati...Ako ćemo u taj ubrajati svakog s kim smo razmijenili riječ...onda ih možda ima i na desetine hiljada...:D
 
...ljudi se dele na one koji ne mogu da podnesu samocu i koji ce uciniti sve da ne budu sami i one koji lakse podnose samocu i radije ce biti sami nego uciniti to sve... lepi ljudi su u gorem polozaju jer prvo sto ljudi pomisle o njima je da su lepi a odmah zatim da su arogantni snobovi i da traze nekog isto toliko lepog kao oni pa im zato ne prilaze
 
Nisam pričala ovde o načinu,već samo o broju...;)
Nije tačno da svaka žena ima na hiljade potencijalnih udvarača,bez obzira na ljepotu i privlačnost,kao što se ovde pokušava dokazati...Ako ćemo u taj ubrajati svakog s kim smo razmijenili riječ...onda ih možda ima i na desetine hiljada...:D
pa zar nisu svi potencijalni? zar ne moze bilo koja komunikacija sa bilo kojim povodom dovesti do odnosa?
sasvim sigurno nece biti potenicjalan onaj sa kim ti se put nikad nije ukrstio te ga i ne znas niti si ga ikada videla
 
sa cetvrte strane svako ko ima neku objektivnu vrednost ti kao sto rekoh nece prici pre nego sto donese zakljucak da i ti imas neku objektivnu vrednost koja je uz to kompatibilna..takav ce ti musakrac po pravilu doci ..stranputicom;)
da dopunim..taj hoce da vidi ko si ti i kakva si..pre nego sto ista konkretno odluci sta hoce ili sta nece s tobom..
 
a na osnovu cega cu znati da li je ili nije vredno rizika ..taj dobitak mislim..:think:

Na osnovu dopadanja...E,sad zašto ti se neko sviđa,a neko ne...ne znam objasniti...To još niko nije uspio...:) Ali ,recimo,vidiš djevojku koja ti se dopada ...Ako joj priđeš i ona te ne odbije,tvoj potencijalni dobitak je da budeš u vezi sa djevojkom koja ti se svidjela...Gubitka nemaš,osim malo ponosa...:) A ni to nije gubitak,jer je dobitak,zadovoljstvo svojom hrabrošću...:lol: A ako joj ne priđeš,a sviđa ti se...gubiš potencijalni dobitak ...:D A s druge strane,i ne dobijaš ništa...

Joj,smijem se sad sebi samoj i ovoj računovodstvenoj teoriji...:lol::lol::lol:

Ne zamjerite na konfuznosti...:lol:

O čemu mi raspravljamo...sve teorija...
 
Poslednja izmena:
Na osnovu dopadanja...E,sad zašto ti se neko sviđa,a neko ne...ne znam objasniti...To još niko nije uspio...:) Ali ,recimo,vidiš djevojku koja ti se dopada ...Ako joj priđeš i ona te ne odbije,tvoj potencijalni dobitak je da budeš u vezi sa djevojkom koja ti se svidjela...Gubitka nemaš,osim malo ponosa...:) A ni to nije gubitak,jer je dobitak,zadovoljstvo svojom hrabrošću...:lol: A ako joj ne priđeš,a sviđa ti se...gubiš potencijalni dobitak ...:D A s druge strane,i ne dobijaš ništa...

Joj,smijem se sad sebi samoj i ovoj računovodstvenoj teoriji...:lol::lol::lol:

Ne zamjerite na konfuznosti...:lol:

Joj,o čemu mi raspravljamo...sve teorija...
to dakle zanci da ja ne bi smeo da imam ikakvu kontrolu nad svojim mislim zeljama emocijama..pa nisam ja zivotinja:roll:
 
pa zar nisu svi potencijalni? zar ne moze bilo koja komunikacija sa bilo kojim povodom dovesti do odnosa?
sasvim sigurno nece biti potenicjalan onaj sa kim ti se put nikad nije ukrstio te ga i ne znas niti si ga ikada videla

A ni onaj koji se nije rodio neće biti potencijalni...Svi ostali dolaze u obzir...:D
Onaj ko te slučajno gurne u autobusu i slično...:)
Ali kao što su ljudi gusto posijani,a rijetko niču...tako se slično može reći i za udvarače...:lol:

Neću više...pretjerah...:D
 
sa cetvrte strane svako ko ima neku objektivnu vrednost ti kao sto rekoh nece prici pre nego sto donese zakljucak da i ti imas neku objektivnu vrednost koja je uz to kompatibilna..takav ce ti musakrac po pravilu doci ..stranputicom;)
da dopunim..taj hoce da vidi ko si ti i kakva si..pre nego sto ista konkretno odluci sta hoce ili sta nece s tobom..

Pa o tome i ja govorim...Ako mu se dopadam,a do tog zaključka je došao,nije bitno na koji način,šta ga onda sprečava da mi priđe?:roll:
 

Back
Top