Kako kazniti neposlusne roditelje (i da li treba)?

pogresno si razumio;
kazem da to sto smatras...kocnicom...tipa naslijedstvo mozes odbaciti
pa npr. dijeliti flajere...

nego, sta je u tome...dijeljenju flajera lose...
iskreno, svaki dinar koji sam zaradila sama cijenila sam vise
od novca koji sam dobila...
tako se uci...sta zivot jeste...

a sretja, koja je...kako se tebi cini, danas na strani tvog bogatog prijatelja
je...relativna stvar...
mislim, svatko ima neku svoju srecu...za neke je to novac, za neke nije...

ali kako deljenjem flajera da odbacim tu kocnicu pobogu???

dok ja provodim moj zivot kao rob deleci flajere za drugoga, on tamo sedi u kaficu i razmislja koju sledecu zensku da pojebe!!!

novac je novac. i ja sam zaradio neki, ali me nije cinilo nista srecnijim, potrosi se kao i onaj sto uzmem od keve, samo me je podsetilo na pateticno stanje da moram ja zaradjivati, dok pojedince roditelji mole da upisu fakultet i placaju im dnevnicu da bi isli na predavanje!!

koja sreca, sta je to sreca?
nisam imao ni jedno obicno biciklo u momentu kada sam hteo

prokleti da su svi, i zivi i mrtvi neka mira nemaju do kraja sveta; biti ce jednom i oni dovedeni do iste patnje koju sam ja preziveo zbog novca, i ja cu ih gledati odozgo i uzivati u njihovom bolu jer samo na osnovu spoznaje tudjeg bola mozemo saznati sta je nasa sreca i koliko smo ustvari srecni.
sve je relativno u zivotu, mislim sta bi bila sreca ako bi svi bili srecni?? u odnosu na sto bi je poredili?
 
Niko nije duzan da te izdrava nakon 18-te godine,ako postoji mogucnost za to i dobra volja,u redu,ako ne,mlad si,posla bar ima ko hoce da radi.
Kukati zasto nisi dobio bicikl u detinjstvu i prebacivati roditeljima zato nemaju vise novca je ruzno sa tvoje strane i razmazeno.

jest....ali ipak priznaj bi htela vise nekog bogatog nego KURATOG a? a idealno bi bilo oba istovremeno

malo da se curica provoza u BMW-u, jednom se zivi ******...:cmok2:

ili ce princezica nastaviti da radi kao crnkinja do kraja zivota....za sitne pare :per:
 
jest....ali ipak bi htela vise nekog bogatog nego KURATOG a? a idealno bi bilo oba istovremeno? da neces i Grand parada da ti svira na svadbi??

malo da se curica provoza u BMW-u, jednom se zivi ******...:cmok2:

ili ce princezica nastaviti da radi kao crnkinja do kraja zivota....za sitne pare :per:

A izvini mi se znamo ili sta? :neutral:
Ostavi se nagadjanja.
Ja radim unazad 5 godina,otkad sam upisala fakultet. I ne kukam sto radim,ne znam sta bih radila od sebe da sedim kuci i drugi me izdravaju,nekima to nije cilj u zivotu,zamisli.
I delila sam i flajere i radila bar 10 razlicitih honorarnih poslova.Nije sramota raditi.
 
ali kako deljenjem flajera da odbacim tu kocnicu pobogu???


nisi razumio; ti si naveo naslijedstvo...par postova ranije kao
nesto sto je pogresno/koci...na to sam se osvrnula...

dok ja provodim moj zivot kao rob deleci flajere za drugoga, on tamo sedi u kaficu i razmislja koju sledecu zensku da pojebe!!!

opterecuju te pogresne stvari...tudji zivot umjesto vlastitog...

novac je novac. i ja sam zaradio neki, ali me nije cinilo nista srecnijim, potrosi se kao i onaj sto uzmem od keve, samo me je podsetilo na pateticno stanje da moram ja zaradjivati, dok pojedince roditelji mole da upisu fakultet i placaju im dnevnicu da bi isli na predavanje!!

potrosi se, ali npr. meni je satisfakciju pruzala spoznaja
da taj novac nisam uzela od roditelja...
a to..pateticno stanje se zove ...zivot...

koja sreca, sta je to sreca?
nisam imao ni jedno obicno biciklo u momentu kada sam hteo

pa sta?
i ja sam tek sa 12 godina dobila prvi bajs
neku jezivo ruznu poniku koju je cale kupio budzasto jer je
zbog boje nitko nije htio...uz to mi je rekao da mogu dobiti i kanticu boje
da je prefarbam kako ocu...
tad sam bila ljuta na njega
danas kapiram sta je htio postici...:lol:

prokleti da su svi, i zivi i mrtvi neka mira nemaju do kraja sveta; biti ce jednom i oni dovedeni do iste patnje koju sam ja preziveo zbog novca, i ja cu ih gledati odozgo i uzivati u njihovom bolu jer samo na osnovu spoznaje tudjeg bola mozemo saznati sta je nasa sreca i koliko smo ustvari srecni.
sve je relativno u zivotu, mislim sta bi bila sreca ako bi svi bili srecni?? u odnosu na sto bi je poredili?

e, stvarno gubis vrijeme i energiju na glupostima...
tesko da tjes ista postici tako...
razumijem da si gnjevan i da ti se sve to skupa sad cini besmisleneo...nepravedno...
sve i da jest tako nemas drugog izbora osim raditi na tome da se...za tebe stvari promijene...
u jednom sasvim sigurno nisu u pravu; na osnovu tudjeg bola ne mozes saznati...nista...
na osnovu vlastitog mozes graditi svoj sustav vrijednosti i reci; npr. ok, rintatju da
se izvucem iz ovog, a kad se izvucem....bitju...srecan?
 
Poslednja izmena:
A izvini mi se znamo ili sta? :neutral:
Ostavi se nagadjanja.
Ja radim unazad 5 godina,otkad sam upisala fakultet. I ne kukam sto radim,ne znam sta bih radila od sebe da sedim kuci i drugi me izdravaju,nekima to nije cilj u zivotu,zamisli.
I delila sam i flajere i radila bar 10 razlicitih honorarnih poslova.Nije sramota raditi.

i jesi srecna u dubini duse?

ajde nauci i mene :heart:
 
e, stvarno gubis vrijeme i energiju na glupostima...
tesko da tjes ista postici tako...
razumijem da si gnjevan i da ti se sve to skupa sad cini besmisleneo...nepravedno...
sve i da jest tako nemas drugog izbora osim raditi na tome da se...za tebe stvari promijene...
u jednom sasvim sigurno nisu u pravu; na osnovu tudjeg bola ne mozes saznati...nista...
na osnovu vlastitog mozes graditi svoj sustav vrijednosti i reci; npr. ok, rintatju da
se izvucem iz ovog, a kad se izvucem....bitju...srecan?

izvucem....
Znas li ti sta je potrebno da bi se dostigao nivo kapitala koji pojedinci imaju ako se krene od nule?

I koga briga za moj sustav vrjednosti? Kad dodjem u samouslugu i htio bi salame ne pita me kasirka koji ti je sustav vrjednosti, vec kaze 500 dinara ili bez salame na ulicu :dash:

A s druge strane ako bih recimo presekao s ledja vrat tom mom drugaru dok sam sa njim, to bi pokazalo mnogo toga, apsurdnost zivota, da se svugde kriju odredjene opasnosti, da nije uvek najbolje imati bogate roditelje, da je zivot nepredvidiv, plus naravno to osecanje koje covek oseca u trenutku kada ostaje da zivi a drugi upravo odlazi nevoljno, u najvecoj patnji, osecaj da je pobedio da je SRECAN
 
Proklinjem svoju nesrecnu sudbinu sto moram da...da...da...radim :rida:
Naravno da sam srecna dok radim,nesrecna sam kad sedim kuci,besposlena.
Ne samo zato sto tada nemam para,nego zato sto je prokleto dosadno.

A recimo da si uzmes od caleta koju kinu i odes sa deckom malo 14 dana u Grcku, pa posle jos 14 u Egipat....A na prolece Kuba je savrsena :heart:

Nece ti biti dosadno.
Radices za 5-6 godina nebitno, jos si mlada :cmok2:
 
izvucem....
Znas li ti sta je potrebno da bi se dostigao nivo kapitala koji pojedinci imaju ako se krene od nule?


znam...e, sad...na tom putu ja sam stala otpirlike tamo
gdje za mene pocinje...sretja...msilim, ne bas sretja, ali jedan od preduvjeta za istu
zapanjujuce, ali sam ustanovila da npr.meni uopce toliko ne treba...kvantitativno...

I koga briga za moj sustav vrjednosti? Kad dodjem u samouslugu i htio bi salame ne pita me kasirka koji ti je sustav vrjednosti, vec kaze 500 dinara ili bez salame na ulicu :dash:

tebe...s godinama mozda tvoj drug ustanovi da salama za 3000 dinara ima losiji
ukus od tvog parizera za 200...
mozda i ne, doduse, ali ti sasvim sigurno netjes ustanoviti nista ako
te nastave toliko opsjedati drugi...pogubitjes sebe...bedak...

A s druge strane ako bih recimo presekao s ledja vrat tom mom drugaru dok sam sa njim, to bi pokazalo mnogo toga, apsurdnost zivota, da se svugde kriju odredjene opasnosti, da nije uvek najbolje imati bogate roditelje, da je zivot nepredvidiv, plus naravno to osecanje koje covek oseca u trenutku kada ostaje da zivi a drugi upravo odlazi nevoljno, u najvecoj patnji, osecaj da je pobedio da je SRECAN

pa sad...bi, pokazalo bi., ali zelis li ti biti....instrument...ucilo?
i koliko bi ti potrajao taj (lazni) osjecaj...nadmoci?
pet, deset...minuta...godina...
 
A recimo da si uzmes od caleta koju kinu i odes sa deckom malo 14 dana u Grcku, pa posle jos 14 u Egipat....A na prolece Kuba je savrsena :heart:

Nece ti biti dosadno.
Radices za 5-6 godina nebitno, jos si mlada :cmok2:

Jeste,tako je.
Jel' ti sad lakse? :neutral:
Sta imas od toga sto uporedjujes sebe sa drugima koji su imali vise?
Samo postajes(jos vise) ogorcen,frustriran,zavidan i agresivan.
Bolje gledaj sta ces sa sobom,organizuj svoj zivot,pusti mamine i tatine sinove i cerke.
Nemas nista od toga osim mrznje i besa,a sta ce ti to.
 
pa sad...bi, pokazalo bi., ali zelis li ti biti....instrument...ucilo?
i koliko bi ti potrajao taj (lazni) osjecaj...nadmoci?
pet, deset...minuta...godina...

uhhh....dobro ti je pitanje. ne znam.
najcesce se ljudi navuku na taj osecaj posle i zele ga ponoviti, i ponoviti, i...:confused:

ponekad mislim da bi trajao dugo, ali u pravu si ne mora znaciti.

Ali je fascinantan osecaj da takvo nesto postoji, zar ne?
Najbolji drugari, svaki dan zajedno, i on nista ne sumnja....:P
Sama ta cinjenica da to mogu bilo kad uraditi mi toliko olaksava zivot.
Pokazuje mi da se opasnosti kriju svuda, da je sve NESIGURNO...Jeste da postanem malo paranoican povremeno, jer ljudi uvek teze sigurnosti, ali posle svega je lep osecaj :P

Sta mislis sta tvoja drugarica ZAISTA razmislja kad je sa tobom....:rotf: Vidis!!!!! Radi!
 
Jeste,tako je.
Jel' ti sad lakse? :neutral:
Sta imas od toga sto uporedjujes sebe sa drugima koji su imali vise?
Samo postajes(jos vise) ogorcen,frustriran,zavidan i agresivan.
Bolje gledaj sta ces sa sobom,organizuj svoj zivot,pusti mamine i tatine sinove i cerke.
Nemas nista od toga osim mrznje i besa,a sta ce ti to.

Ali ne mogu!!!
Opseda me to razmisljanje stalno! Pogotovu kad pomislim na moje roditelje

Kako da sprecim da se to javlja? Imam fobiju da ce mi zivot proci i da necu biti srecan :sad2:
 
uhhh....dobro ti je pitanje. ne znam.
najcesce se ljudi navuku na taj osecaj posle i zele ga ponoviti, i ponoviti, i...:confused:

ponekad mislim da bi trajao dugo, ali u pravu si ne mora znaciti.

Ali je fascinantan osecaj da takvo nesto postoji, zar ne?
Najbolji drugari, svaki dan zajedno, i on nista ne sumnja....:P
Sama ta cinjenica da to mogu bilo kad uraditi mi toliko olaksava zivot.
Pokazuje mi da se opasnosti kriju svuda, da je sve NESIGURNO...Jeste da postanem malo paranoican povremeno, jer ljudi uvek teze sigurnosti, ali posle svega je lep osecaj :P

Sta mislis sta tvoja drugarica ZAISTA razmislja kad je sa tobom....:rotf: Vidis!!!!! Radi!

pa sad...da ti ja kazem da je skoro svaki mlad covjek s pola mozga
barem jednom razmisljao o tako necemu da bi zakljucio da je to...tratjenje vremena
i fokusirao se na sebe i stvari koje mu zaista donose...satisfakciju, sretju + mogu potrajati...ne vrijedi, moras sam skapirati...

taj..."osjecaj nadmoci" je...nista
sarena laza...
s druge strane; osjecaj da si npr. voljen je nesto...pa makar i ne potrajao...

ufatio si me u zgodno nezgodnom momentu zivota
sad da ti kazem da nikad nisam imala manje kvantitativno, a bila zadovoljnija
sobom i zivotom...garant mi ne bi vjerovao...
a jbga, za mene to tako jeste...mozda sam naucila odvojiti bitno od nebitnog...
neam pojma...

da donekle razumijem gnjev koji ti sad osjecas i mogu ga se prisjetiti...mogu, ali mi
je dovoljno daleko da mi bude smijesno...da to zovem...odrastanje...

no, svatko to mora sam i sam biras put...
vodi racuna o tome da se putarina platja svuda, ali nije svuda ista...
ni kvalitativno, ni kvanitativno...

ocu rec da ne postoji garancija da tje npr. drugar na kojeg si, trenutno evidentno,
ljubomoran u zivotu biti...srecniji od tebe...
ne znaci ni da netje...samo je pitanje sta je za tebe, u ovom slucaju, sreca...

aj poz
 
Poslednja izmena:

Back
Top