Kako kazniti neposlusne roditelje (i da li treba)?

Nije covek mozda mislio da postavlja dublju temu, ali mogu da postavim temu sa istim naslovom , a sasvim drugacijom razradom....

Da li roditelji treba da budu mudriji od dece, savetom i iskustvom?
A kad to nije slucaj, vec kad su pajseri, iliti glupe budaletine formirane tako od svojih roditelja , pa ne zive zivot i ne shvataju sta znaci zivot u jednom trenutku,vec se drze necega sto nije trenutno ni vazece ni moguce....?

Kad je bar toliko jasno da je pobedilo privatno nad kolektivnim, animalno nad duhovnim, porodicno gensko nad individualnim, da li moralnost treba da bude takva da negira to stanje sadasnjosti?

Problem je samo nacin na koji treba medjusobno da se edukuju clanovi jedne porodice, ne nozem , sekirama i cekicima...
Moguce je sve, samo teze, uz postojanje poslusanja roditelja.....
Tada nema krupnih svadja ali ima razocaranja sa jedne strane za matore, ali posle nekog vremena i optimizma jer shvataju i oni da treba ziveti sada......cak i sami svoje zivote promene na sada , da ne bude ono sto je tendencija, penzosi zive u svojoj proslosti , a u sadasnjosti su zombiji....To su samo pokazatelji sopstvene dece.....deca su ih slusala onoliko koliko su zajedno napredovali , a to je nista....

Ali nece ljudi da razmisljaju dalje od nosa pa to ti je....I ovde ce pre da se povede vika o kulturi , nevaspitanju , cak cete coveka zatvoriti u ludnicu pre nego sto imalo pomislite, zasto i o cemu mozda ovaj covek prica.....

Sreca te ste na delu ko i na mislima, povrsni, pa lako odustanete,dok nisu licni planovi , hajke i interesi u pitanju....

potpuno si u pravu.

ali ljudi nece da razmisljaju.
npr. ovaj Ivan Conkin je ocigledno bolesno ljubomoran sto sam ja mojom temom privukao toliku paznju i to se jasno vidi ako procitate njegov post,
a onaj pre njega sto je postovao ima "dobru" logiku, ali ima tu recimo par manjkavosti: jedna od njih je upravo negiranje teorije evolucije i zakona jachega, da ne govorim o tome sto izgleda kao da ne shvata u kom drustvu zivi

a onaj sto je pricao za ekskurziju i rad u zadruzi u pauzi moze i da uzme i da procita ponovo basnu o lisicu i grozdju :P Kiselo je a?
naravno da covek ne treba da misli stalno negativno, ali biti svestan realnosti je prednost

pozdrav
 
Pretpostavimo da moji roditelji daju sve od sebe za mene, da se odreknu zivota u svom stanu kako bi ga izdavali da bih ja imao vise novca i mogao da studiram, da jedu djubre i nose stvari 20 godina stare i da uz to stalno i verbalno potenciraju da "su ucinili sve sto su mogli", ali da ja nista ne dugujem...

Pretpostavimo da moj drug ima daleko bogatije roditelje koji se manje odricu u %, ali ipak u apsolutnom iznosu to izadje mnogo vise novca mesecno, recimo 2.000 EUR i dobra kola i proteziranje u karijeri, potplacivanje...

I pretpostavimo da ja ipak uprkos losijoj finansijskoj situaciji u odnosu na drugara, uspem da budem daleko uspesniji nego moj drugar i da sam u poziciji da pomognem moje roditelje.

Zasto bih to ucinio? Kada su oni bili nesposobni da mi obezbede ono sto su mogli roditelji mog drugara svom sinu, pomoci ih bilo kako znaci samo nagraditi nesavrsenost, nedovoljnost, neadekvatnost, slabost...
A zivot i evolucija ne nagradjuje slabost. Mislim da ih (roditelje) treba istrebiti kao insekte umesto pomoci im.
Dajte mi argumente za suprotno? :eek:
 
Pretpostavimo da moji roditelji daju sve od sebe za mene, da se odreknu zivota u svom stanu kako bi ga izdavali da bih ja imao vise novca i mogao da studiram, da jedu djubre i nose stvari 20 godina stare i da uz to stalno i verbalno potenciraju da "su ucinili sve sto su mogli", ali da ja nista ne dugujem...

Pretpostavimo da moj drug ima daleko bogatije roditelje koji se manje odricu u %, ali ipak u apsolutnom iznosu to izadje mnogo vise novca mesecno, recimo 2.000 EUR i dobra kola i proteziranje u karijeri, potplacivanje...

I pretpostavimo da ja ipak uprkos losijoj finansijskoj situaciji u odnosu na drugara, uspem da budem daleko uspesniji nego moj drugar i da sam u poziciji da pomognem moje roditelje.

Zasto bih to ucinio? Kada su oni bili nesposobni da mi obezbede ono sto su mogli roditelji mog drugara svom sinu, pomoci ih bilo kako znaci samo nagraditi nesavrsenost, nedovoljnost, neadekvatnost, slabost...
A zivot i evolucija ne nagradjuje slabost. Mislim da ih (roditelje) treba istrebiti kao insekte umesto pomoci im.
Dajte mi argumente za suprotno? :eek:

Mozda nisu bili nesposobni, mozda su oni drugi ljudi imali vise srece od njih, a ne sposobnosti. Tako da to ne znaci da ih ne treba ''nagraditi''.
 
Stvar je u tome sto mogu da nagradim samo proporcionalno ulaganju. Oni su ulozili 100%, ali 100% od malo je opet malo!!

Ustvari imam neostvarene zelje, ali moje zelje pripadaju proslosti i samim tim ni jednim mojim aktom ne mogu biti ostvarene ma koliko sam mocan, zato ih mrzim sve...
Sve one koji mi nisu pomogli da ostvarim svoju, jednu specificnu, zelju...a to je hmmmm...ceo svet?!
 
Pretpostavimo da moji roditelji daju sve od sebe za mene, da se odreknu zivota u svom stanu kako bi ga izdavali da bih ja imao vise novca i mogao da studiram, da jedu djubre i nose stvari 20 godina stare i da uz to stalno i verbalno potenciraju da "su ucinili sve sto su mogli", ali da ja nista ne dugujem...

Pretpostavimo da moj drug ima daleko bogatije roditelje koji se manje odricu u %, ali ipak u apsolutnom iznosu to izadje mnogo vise novca mesecno, recimo 2.000 EUR i dobra kola i proteziranje u karijeri, potplacivanje...

I pretpostavimo da ja ipak uprkos losijoj finansijskoj situaciji u odnosu na drugara, uspem da budem daleko uspesniji nego moj drugar i da sam u poziciji da pomognem moje roditelje.

Zasto bih to ucinio? Kada su oni bili nesposobni da mi obezbede ono sto su mogli roditelji mog drugara svom sinu, pomoci ih bilo kako znaci samo nagraditi nesavrsenost, nedovoljnost, neadekvatnost, slabost...
A zivot i evolucija ne nagradjuje slabost. Mislim da ih (roditelje) treba istrebiti kao insekte umesto pomoci im.
Dajte mi argumente za suprotno? :eek:

Jel ovo treba da bude duhovito? Ili imaš 10 godina?
 
Ako su tvoji roditelji bili siromasni, a ti se ponasas kao i oni (zrtvujes sebe umesto druge), postaces isti kao i oni. Siromasan.
Moras promeniti svoje ponasanje, naucene i usvojene vrednosti.
To zahteva da se odreknes sebe da bi potom stvorio novog sebe. Drugacijeg.
Malo ko je voljan da ucini toliki napor. Od onih koji ucine, malo ih uspe.
Oni koji uspeju su na naslovnim stranama, predsednici, diktatori, ministri, vladari...
Budjenje boli.
Dobro jutro.
 
Pretpostavimo da moji roditelji daju sve od sebe za mene, da se odreknu zivota u svom stanu kako bi ga izdavali da bih ja imao vise novca i mogao da studiram, da jedu djubre i nose stvari 20 godina stare i da uz to stalno i verbalno potenciraju da "su ucinili sve sto su mogli", ali da ja nista ne dugujem...

Pretpostavimo da moj drug ima daleko bogatije roditelje koji se manje odricu u %, ali ipak u apsolutnom iznosu to izadje mnogo vise novca mesecno, recimo 2.000 EUR i dobra kola i proteziranje u karijeri, potplacivanje...

I pretpostavimo da ja ipak uprkos losijoj finansijskoj situaciji u odnosu na drugara, uspem da budem daleko uspesniji nego moj drugar i da sam u poziciji da pomognem moje roditelje.

Zasto bih to ucinio? Kada su oni bili nesposobni da mi obezbede ono sto su mogli roditelji mog drugara svom sinu, pomoci ih bilo kako znaci samo nagraditi nesavrsenost, nedovoljnost, neadekvatnost, slabost...
A zivot i evolucija ne nagradjuje slabost. Mislim da ih (roditelje) treba istrebiti kao insekte umesto pomoci im.
Dajte mi argumente za suprotno? :eek:



Zar ti taj prvi deo teksta o stanu i odricanju tvojih roditelja nije dovoljan da ih postujes?Da su u mogucnosti i tvoji bi sigurno gurali tebe kao sto roditelji tvog druga guraju njega....mozda ljudi nisu imali srece,mozda njih nije imao ko da pogura pa su ti ipak stekli koliko toliko .....i to sto potenciraju da im nista ne dugujes je u redu,a ti treba ipak da se potrudis zavrsis studije i steknes lovu pa im ipak vrati bar pola od onoga sto su oni tebi dali.....:)
 
Tebi ne trebaju emotivne splacine, to je ocigledno.....
Tebi treba sustina...

Evolucija, Revolucija, Mimikrija....

Mozes sve posmatrati emotivno i onda ide sve u %.Tj oni su tebe pomagali 100%, ti njima uzvrati toliko da se osete postovanim , ne u %, to im ionako ne treba jer smisao nije imati kad si mator, vec imati kad si u potencijalu da ga ispoljis...

Mozes sve posmatrati hijararhijski, onda im neces pomoci nista, jer pomoc treba tvom nasledniku da on krene sa bolje pozicije i zagrabi vise i bude u mogucnosti za zagrabi vise...Tu ne postoji nijedan argument da bilo sta pomognes roditeljima.Jer svo njihovo ulaganje je bilo i u sebe i u nasledstvo, a ti takodje to cinis....ne pomazuci im...

U danasnje hijararhijsko vreme, gde se pozicija ne zasluzuje kvalitetom vec ugrabljenom ili stvorenom prilikom na neki drugi nacin, emotivno sagledavanje je teret i glupost.
Cak ni socioloski odnosi ne zavise nista od toga, a to je prilicno bitna stavka za proces odlucivanja.
Jer hijararhijsko odlucuje da li ce se u slucaju bolesti , recimo svinjskog gripa prema tebi ophoditi tako sto ce te drzati na obicnom odeljenju dok se BAS ne potvrdi i onda je kasno , ili ce te na samu pomisao poslati CIM se prijavis na infektivnu u Beograd (slucaj preminule od pre nekoliko dana).
I kod ostalih stvari, tipa sudstvo, policija, saobracajna, poslovi, .....vazi isto...
Vise znacis drugaciji tretman.

Za druge strane hajde da kazem rec i protiv hijararhijskog, koje jasno forsira animalno u coveku , a i optimalno , makijavelisticko takodje....
To je buducnost, to uz imidz emotivnog, pateticnog...senzualnog....zenski lik na procelju....

Dakle maksimalno optimalno za sebe uz malo ulaganje u imidz je neki zlatni kompromis u ova danasnja vremena...
Onako kako su zena zeni najbolje prijateljice....iskljucivo uz zadovoljavanje sopstvenog interesa i potrebe, ali predstavljeno na drugaciji nacin....emotivna potrosnja i ispoljenost...

I nemoj to da zoves ljiga....to je delom besplatna psihoterapija, delo autosugestija, delo autoterapija, a delom drustveni prikaz koji je i mreza za druge ambiciozne, oportuniste koji su spremni i da se obavezu i tako stvore solidnu bazu za timsko napredovanje, sto ce naravno goditi u hijararhijskom okruzenju....
 
Tebi ne trebaju emotivne splacine, to je ocigledno.....
Tebi treba sustina...

Evolucija, Revolucija, Mimikrija....

Mozes sve posmatrati emotivno i onda ide sve u %.Tj oni su tebe pomagali 100%, ti njima uzvrati toliko da se osete postovanim , ne u %, to im ionako ne treba jer smisao nije imati kad si mator, vec imati kad si u potencijalu da ga ispoljis...

Mozes sve posmatrati hijararhijski, onda im neces pomoci nista, jer pomoc treba tvom nasledniku da on krene sa bolje pozicije i zagrabi vise i bude u mogucnosti za zagrabi vise...Tu ne postoji nijedan argument da bilo sta pomognes roditeljima.Jer svo njihovo ulaganje je bilo i u sebe i u nasledstvo, a ti takodje to cinis....ne pomazuci im...

U danasnje hijararhijsko vreme, gde se pozicija ne zasluzuje kvalitetom vec ugrabljenom ili stvorenom prilikom na neki drugi nacin, emotivno sagledavanje je teret i glupost.
Cak ni socioloski odnosi ne zavise nista od toga, a to je prilicno bitna stavka za proces odlucivanja.
Jer hijararhijsko odlucuje da li ce se u slucaju bolesti , recimo svinjskog gripa prema tebi ophoditi tako sto ce te drzati na obicnom odeljenju dok se BAS ne potvrdi i onda je kasno , ili ce te na samu pomisao poslati CIM se prijavis na infektivnu u Beograd (slucaj preminule od pre nekoliko dana).
I kod ostalih stvari, tipa sudstvo, policija, saobracajna, poslovi, .....vazi isto...
Vise znacis drugaciji tretman.

Za druge strane hajde da kazem rec i protiv hijararhijskog, koje jasno forsira animalno u coveku , a i optimalno , makijavelisticko takodje....
To je buducnost, to uz imidz emotivnog, pateticnog...senzualnog....zenski lik na procelju....

Dakle maksimalno optimalno za sebe uz malo ulaganje u imidz je neki zlatni kompromis u ova danasnja vremena...
Onako kako su zena zeni najbolje prijateljice....iskljucivo uz zadovoljavanje sopstvenog interesa i potrebe, ali predstavljeno na drugaciji nacin....emotivna potrosnja i ispoljenost...

I nemoj to da zoves ljiga....to je delom besplatna psihoterapija, delo autosugestija, delo autoterapija, a delom drustveni prikaz koji je i mreza za druge ambiciozne, oportuniste koji su spremni i da se obavezu i tako stvore solidnu bazu za timsko napredovanje, sto ce naravno goditi u hijararhijskom okruzenju....

Odavno nisam video pametniji post.
 
Roditelji nas cesto stavljaju u nezavidan polozaj. Zvocaju, za sve traze izgovore i poneka NE TRUDE SE DOVOLJNO.

Uzmimo za primer salterskog sluzbenika koji posle penzije ne zna dalje prstom da makne, penzija mu je mala i bez obzira sto mi on da celu penziju jer jos uvek idem u skolu, i prihvata da zivi samo na hlebu i vodi bukvalno, ja nisam zadovoljan!!!

Ne da nisam zadovoljan velicinom ZRTVE, vec kolicinom novca.
Bolje bi i zdravije za oboje bilo da ta osoba moze da zaradi daleko vise ili da je zaradila na vreme, pa pobogu sta je mislila u zivotu, i da onda lepo da svome sinu samo trecinu tih para, ali da je to 2000 eur mesecno kao sto imaju neki moji drugari na studijama po inostranstvu i eto ti lepog i mirnog zivota!!!

Ali ne! Pa kad se samo setim da nisu imali biciklu da mi kupe i....nista!

Neko ce reci ali zrtvuju se, trude se, kako da izmerimo taj trud??
Mozda stvarno i ne moze mozda se i trudi, ali mozda i moze vise!!!? Kako da izvucem to VISE iz nekog?

I kad ja kazem izdaj stan i kod rodbine, kiriju meni - nastupa plakanje i kukanje....Kao sramota, tesko, ubice se....I to je trud?
TO JE IZDAJA SOPSTVENE DECE

Roditelji su i sami kažnjeni sticajem životnih okolnosti, jer nisu mogli da svojoj deci obezbede bolje i više, još ako i nezadovoljstvo dece dopire do njih, kazna im se uvećava.
Ali doista deca od toga nemaju ništa. Medjutim ima jedna dobra stvar u svemu tome. Polazeći od doživljenog od strane svojih roditelja, treba se boriti tako, da njihova deca o njima ne bi razmišljala na sličan način.
Upravo iz tih razloga ne treba težiti razumevanju roditelja , jer da bi ih potpuno razumeli morali bi doći u slične ili čak teže životne situacije.
 

Back
Top