Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Jaoj, bre, Pedjice... Pa znas samo koliko obuce imam! Kao stonoga... A sve skoro made in Italy, ne mogu od toga tek tako da se odvojim... Hehehehe
Izgleda da cemo i mi preko Aerosvita, definitivno su najpovoljniji, nadam se da ce do avgusta da se malo sredi aerodrom u Kijevu!

Eto vidis dva razlicita iskustva sa aerosvitom pa saaad ne znam sta reci.Bas me interesuje koliko im treba kad posaljes pasos postom a ne ides licno,kod mene je bilo il idem za Bec ili cu da crknem kuci cekajuci...nadam se da ce uskooorooo ;)
 
Koliko bi placao osiguranje za Dodge-a? Meni je za Forda mesecno 116$ (varijanta 200$ deductable), postojala je jeftinija varijanta (500$ deductable sta god to bilo) za 106$ ali ako me neko udari ili ja udarim nekog, maltene sam placam stetu, sto nije vredno tih 10$. Da imam history, imao bih prava na umanjenje, npr zena od koje sam kupio auto placala je oko 70$ mesecno osiguranje (probacu naknadno da nabavim potvrdu iz SUPa ali ne znam sta ce mi to doneti-verovatno nista). Safety nije bio nesto skup (55$) ali poravke su bile... auto sam platio 1200, a popravke i safety jos 400 ukupno, plus porez na prenos vlasnistva 80$.
Elem i ja sam odlepio kad sam pogledao ove planove za mobilne, na kraju sam uzeo prepaid kod Fido-a, navodno ti uzmu 10$ mesecno, a onda posle minut lokalnog razgovora (i odlaznog i dolaznog) i poruku placas po 10 cent (u tu cenu imas caller ID i voice mail). Elem nije neki deal, ali dok ne nadjemo posao bar imamo kontrolu koliko trosimo na telefon. Posle cemo videti za neki plan, Telus mi se cini povoljan, imaju neku varijantu za neogranicene lokalne razgovore, ali nisam to jos proverio (treba iscitati sva sitna slova do kraja). Fora je sto samo MTS (Manitoba Telecom Srevices), Rogers i Fido daju SIM kartice, ostale ti uvale zablombiran telefon pa posle ne mozes nista sa njim.
Sto se posla tice hteo sam da pokusam nesto u svojoj struci, ali ako ne moze... Superstore, here I come :(.
Inace, spremio sam rezime i cover letter jos ranije kod kuce, sada cekam da krenem na Success skills program pa da neko strucan i ovdasnji to malo pregleda itd...

Pa nisam bas siguran jer sam ja planirao da kola nakacim na tudje ime da me izadje 80 dolara mesecno mada koliko sam razumeo dok ne dobijem njihovu vozacku necu ni moci na svoje ima da prepisem kola al to nisam proveravao pa nije bas proverena informacija ....u svakom slucaju resio sam malo da sacekam s kolima bar dok je ovo toplije vreme prevoz im nije los sta mi fali :) bar za jedno mesec dva jer mi je preokupacija da pocnem solo da zivim ali ovde je zbog te nafte pravi bum i bas je zeznuto naci stan odmah vec postoje neke liste cekanja (opet neko cekanje) :D al ajd niko me ne pritiska da odem.Sto se tice posla ne znam kakva je satnica u Manitobi u superstorovima ali vidim da ako si poocetnik ovde ti daju 12-13 dolara maksimum mada je proble,m sto taj [pocetak ume da traje po godinu dana tako da to nam je sto nam je pa uletece vec nesto bolje u medjuvremenu....sto se tice telefona po oglasima ima da se nadje sta oces za male pare do duse polovno mada sam ja poneo moju staaaru nokiu i sljaka ovde sa rogers karticom pa se nesto i ne "uzbudjavam" mnogo samo da jeftinije prodjem za pocetak :D mislim znas o cemu pricam :) :) :)
 
Mozete li molim vas objasniti kako funkcionise taj "eCAS" ili tracker ili kako se vec zove....
Gde se treba i kako prijaviti? I ko dopunjava te informacije mi ili oni?
Nista mi to nije jasno

eCAS je skraćenica od "electronic Client Aplication Status", dakle upravo to - tracker vaše aplikacije. Podatke na njemu ažuriraju u CIC-u, kako aplikacija odmiče korak po korak.

Ovde možete pročitati detaljno uputstvo za prijavu (kliknite da uveličate sliku):
http://get2canada.wordpress.com/ecas-login-guide/

Za aplikacije sa prostora exYU prijava (login) nije moguća dok se ne dobije PER zbog nekih tehničkih problema. Dakle tek pošto dobijete PER moći ćete da pratite status.
 
eCAS je skraćenica od "electronic Client Aplication Status", dakle upravo to - tracker vaše aplikacije. Podatke na njemu ažuriraju u CIC-u, kako aplikacija odmiče korak po korak.
Ovde možete pročitati detaljno uputstvo za prijavu (kliknite da uveličate sliku):
http://get2canada.wordpress.com/ecas-login-guide/
Za aplikacije sa prostora exYU prijava (login) nije moguća dok se ne dobije PER zbog nekih tehničkih problema. Dakle tek pošto dobijete PER moći ćete da pratite status.





Hvala puno na odgovoru, sad mi je sve jasno :lol:

znaci samo jos da dobijem PER ;)
 
Pozdrav svima :)

Supruga i ja smo poslali papire u CIO, u utorak 16.31 su zaprimljeni tamo od strane Majka (MIKE ;) ) tako pise kod DHL-a, sad nas zanima koliko je vremena potrebno za sledeci korak, dok nam ne skinu novac sa racuna i dok ne dobjemo prvi odgovor od njih.
Osecam se kao na iglama :) svasta nam kroz glavu prolazi.... sta ce tek da bude dok budemo cekali druge odgovore.... ma i ovo malo sto nisam osedeo, osedeću.....

Pozdrav svim forumasima ... :worth:
 
Pozdrav svima :)

Supruga i ja smo poslali papire u CIO, u utorak 16.31 su zaprimljeni tamo od strane Majka (MIKE ;) ) tako pise kod DHL-a, sad nas zanima koliko je vremena potrebno za sledeci korak, dok nam ne skinu novac sa racuna i dok ne dobjemo prvi odgovor od njih.
Osecam se kao na iglama :) svasta nam kroz glavu prolazi.... sta ce tek da bude dok budemo cekali druge odgovore.... ma i ovo malo sto nisam osedeo, osedeću.....

Pozdrav svim forumasima ... :worth:
spremi se na čekanje i prekrati vreme na forumu, i naravno pročitaj OVO. videćeš na trakeru da neko dobije PER za mesec dana a neko još uvek čeka skoro pola godine
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na odgovoru, sad mi je sve jasno :lol:

znaci samo jos da dobijem PER ;)

Nema na čemu, držimo vam fige za PER da stigne što pre! :ok:


Pozdrav svima :)

Supruga i ja smo poslali papire u CIO, u utorak 16.31 su zaprimljeni tamo od strane Majka (MIKE ;) ) tako pise kod DHL-a, sad nas zanima koliko je vremena potrebno za sledeci korak, dok nam ne skinu novac sa racuna i dok ne dobjemo prvi odgovor od njih.
Osecam se kao na iglama :) svasta nam kroz glavu prolazi.... sta ce tek da bude dok budemo cekali druge odgovore.... ma i ovo malo sto nisam osedeo, osedeću.....

Pozdrav svim forumasima ... :worth:

I našu aplikaciju poslatu DHL-om je takođe primio MIKE. :)

Obično im treba 2-14 dana da skinu pare sa CC.

Pozdrav! :bye:
 
izvinjavam se, poludela sam od uzbudjenja! sada malim slovima iako su mi u glavi sve VELIKA

nocas sam se vratila s konferencije, muz nista nije hteo da mi kaze, i nadjem sama narandzastu kovertu - ne brinite, ako je narandzasta, that's good - odmah sam pomislila da je neko sr...e jer sam razumela da stize bela. i rekla sam sebi otvoricu i neka bude to to, sta nam bog da, uradili smo sve sto smo mogli - i kada sam videla sta je, skakala sam kao luda, poplasila sam decu (inace sam veoma suzdrzana osoba).

zelim svima svima svima a posebno redapple i bicevaljda i ginoli i amadei da i njima pronto stigne ista ovakva kovertica. mislim da cu kovertu da sada izvadim iz djubreta i cuvam kao amajliju. odoh sada, oprostite ako sam totalno nekoherentna, umorna sam od puta a morala sam malo i da nazdravim:)

YAY YAY YAY YAY YAY:):):)
 
hvala svima! jedva cekam da uzvratim onima kojima ove kovertice jos nisu stigle. ne brinite, na putu su:)

a sada jedno pitanjce: na onim formularima zalepljene su nase slike koje smo poslali sa prvom turom jos aprila prosle godine - spajalicom su zakacene jos po tri iste takve. ali, na samom formularu pise da slike ne smeju da budu starije od 6 meseci - da li da idemo ponovo da se slikamo ili samo da ponesemo slike koje su oni poslali?

mi necemo tako skoro u drzicevu - meni se sledece nedelje tek zavrsava nastava pa onda igranka bez prestanka sa ispitima. pise da imamo 90 dana da zavrsimo tu obavezu, pa cemo se polako organizovati. kad se doslo do ovde, sada samo opusteno:)
 

Back
Top