Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Au covece sta je vatrometa na ovih par stranica! :D

Cestitke svima!

Imam pitanje, dobio sam mejl jutros sledece bitne stavke:
• A certified copy of Military records. If you were exempt, please provide official proof of military exemption from the relevant authority for yourself This must be received at this office by: 07/27/2011
Medical sam odradio u sredu, pre 5 dana. Sta sad vojna knjizica ovo ono?! Nisam sluzio vojsku, 84' sam godiste i nijedan rat me nije zakacio da sam mogao da idem da se bijem.
Jel ce sad ovo da mi se oduzi ili sta? Bas sam se iznervirao...

-m
 
Au covece sta je vatrometa na ovih par stranica! :D

Cestitke svima!

Imam pitanje, dobio sam mejl jutros sledece bitne stavke:
• A certified copy of Military records. If you were exempt, please provide official proof of military exemption from the relevant authority for yourself This must be received at this office by: 07/27/2011
Medical sam odradio u sredu, pre 5 dana. Sta sad vojna knjizica ovo ono?! Nisam sluzio vojsku, 84' sam godiste i nijedan rat me nije zakacio da sam mogao da idem da se bijem.
Jel ce sad ovo da mi se oduzi ili sta? Bas sam se iznervirao...

-m

Iskopiraj vojnu knjizicu od korice do korice i to posalji... Nece da ti se oduzi, svima su trazili kopiju vojne knjizice, tako da ne brini.
 
Au covece sta je vatrometa na ovih par stranica! :D

Cestitke svima!

Imam pitanje, dobio sam mejl jutros sledece bitne stavke:
• A certified copy of Military records. If you were exempt, please provide official proof of military exemption from the relevant authority for yourself This must be received at this office by: 07/27/2011
Medical sam odradio u sredu, pre 5 dana. Sta sad vojna knjizica ovo ono?! Nisam sluzio vojsku, 84' sam godiste i nijedan rat me nije zakacio da sam mogao da idem da se bijem.
Jel ce sad ovo da mi se oduzi ili sta? Bas sam se iznervirao...

-m

Nisi ni civilnu? Treba da odes do vojnog odseka i trazis potvrdu.
 
Auuuu... Jel treba da overavam knjizicu? Mnogo je to papira ***... Jel moram i da prevodim? Znam da potvrdu moram da prevedem da nisam nigde bio u vojsci ni civilno. :)

Mi nismo prevodili... Cak ni overavali... Vidi sa jos nekim za savet. Mislim da je ok potvrda koja je prevedena, a kopija knjizice samo kao dodatak uz nju. Napisi neki cover letter sa objasnjenjem sta saljes i to je to. Oni ako ne budu zadovoljni, kontaktirace te ponovo.
 
Ja sam sve preveo i overio. I jeste skupo, ali tako sam shvatio da treba. Međutim, pročitao sam da je dosta njih poslalo samo kopiju praznih stranica i jednu, valjda onu prvu gde piše tvoje ime, ves i ostalo, prevedenu i overenu. Inače, ja sam sve prazne strane "spakovao" na dva tri lista A4 formata i tako overavao i prevodio, pa je to dosta uštedelo para.
 
a sta mislite o ovome sto kaze bicevaljda da se sada rezultati pregleda salju za london? ja sam malo pregledala i sajt cic u becu i u londonu i nista nisam nasla da pise u vezi s tim. to mi je jako cudno - mislim, cemu? ja cu sutra zvati da zakazem pregled pa cu pitati o cemu se tacno radi (mada ne verujem da ce oni umeti da mi kazu). razmisljam da pozovem i bec pa i london jer ono sto sigurno znam je da je london jedna od najsporijih vo i uopste ne kapiram koja je to luda logika da nas do ove tacke procesuira bec a sada nas prebacuju za london... wtf:think:

ako neko ima neku konkretniju informaciju, bilo bi dobro da postuje, nije da brinem ali nije ni da ne brinem... mada, jos uvek sam on a high od kada znam da smo :worth::worth::worth: dosli skoro do kraja i sve je ok. kada znas da ce biti sigurno onda neko vreme ne brines tacno kada ce biti... valjda;)

svima sve najbolje i da nastave beclije ovako vredno da salju ove kovertice:bye:
 
Dragi saborci,
Evo i mi smo dobili jedan e-mail pre neki dan, tacno posle 44 meseca cekanja (tri godine i osam meseci), ne znamo ni sta da kazemo ni sta da mislimo:


Please be informed that changes to immigration law in 2008 with regards
to the Federal Skilled Worker program allow Citizenship and Immigration
Canada to set, through ministerial instructions, the number and type of
applications considered for processing each year, and the order in which
these applications will be processed. Our goal is to make the
immigration system more responsive to labour market needs. By
prioritizing federal skilled worker applications received on or after
June 26, 2010, Citizenship and Immigration Canada is responding to the
most urgent labour market needs first. Because they reflect Canada's
current labour market needs, federal skilled worker applications under
this most recent set of ministerial instructions are processed on a
priority basis.

We have received enough federal skilled worker applications since
February 27, 2008 to reach our immigration levels for the next two
years. Because they reflect Canada's current labour market needs,
applications under the most recent set of ministerial instructions are
processed on a priority basis. Therefore, few federal skilled worker
applications received before February 27, 2008 will be processed this
year or next. The exception is the small number of cases where federal
skilled worker applicants have received instructions on their medical
examinations. These applicants should receive a final decision within 12
months of completing their medical examination.

Since your application was received before February 27, 2008, and no
medical examination instructions were issued to you, we will not respond
to representations or inquiries about your application before January
2013.


Yours sincerely,

Immigration Section / Service des visas
Canadian Embassy/ Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/ 3
A-1010 Vienna/ Vienne
Austria/Autriche
P Before printing think about the Environment.
Avant l' impression
 
pozdrav ljudi
ja sam Djordje,imam 18 godina ,vec drugo pretrazujem net o kanadi
u kanadi imam 3 ujaka i zelim da idem kod njih u septembru da ostanem bez povratka
meni ne bih trebala viza za kanadu jer imam hrvatski pasos.inace rodjen sam u krajini u kninu i dosao sam u bg 95" godine
po recima moga ujaka ja imam mogucnost da ostanem tamo preko njihovog garantnog pisma i posle 3 godine da trazim drzavljanstvo
ujaci zive u torontu i svi odlicno zive
mene zanima dali neko nesto zna o garantnom pismu i kakav je postupak istog
ukoliko nekoga zanima nesto vezano za kanadu moze slobodno da mi se obrati jer znam mnogo toga jer se cesto cujem sa mojima tamo
ovo je moj e mail qq3206@gmail.com
slobodno mi se obratite,ja cu vam odgovoriti na pitanje,a nadam se da ce te i vi na moja
evo da vam pomognem odmah malo
sajt sa oglasim za zaposljavanje www.jobisjob.ca
ili sajt www.autotrader.ca sajt za polovne automobile
pa malo cackajte kad imate sl vreme
HVALA I NADAM SE DA NISAM ZAKASNIO NA TEMU
 
@ Djole,

ne treba ti pozivno pismo, posto mislim da je i Hrvatska deo programa International Experience Canada (IEC) (tako i trazi na njihovom sajtu)
odprilike to ovako zvuci....This category is designed for young citizens between the ages 18 to 35 who intend to travel in Canada and who wish to obtain paid employment in order to supplement their financial resources. Participants under this category will generally receive an “open” work permit (maximum 12 months).

posle toga moras izaci i zemlje, pa ponovo mozes aplicirati...i kasnije kad steknes kanadsko radno iskustvo od 2 ili 3 god, mozes aplicirati za permanent resident...
to ovde masovno rade Autralijanci, Nemci, Litvanci.....
legalno i vrlo brzo dobijes dozvolu za rad na 12 meseci.... i posle ponovo...ljubi taj Hrvatski pasos sto imas :)
 
Samo da napisem info da je u Sarajevu medical 110 eura po osobi, za dijete 65 eura i nem atroskov aslanja, oni su uracunati u cijenu. I jos su nam rekli da ako trebamo jos nesto da posaljemo da spakujemo u koverat i da mozemo poslati preko IMO/a koji organizuje i preglede i da DHL kosta 10E jer ide sa drugiom postom, kao ona diplomatska u bgd/u... etooo, ako ima neko odavde da zna
 
@ botexag

hvala ti puno na odgovoru,zanima me jos dali kad mi istekne tih 12 meseci moram da provedem 12 meseci u srbiji ili kako vec
ustvari to nije pozivno pismo
otisao bih tamo na hrvatski pasos i kako sam shvatio ujaka on bi bio moj garant i tako bih ostao za stalno i posle 3 godine bih dobio drzavljanstvo
jer drzavi je samo vazno da nisi na teretu drzave tj- da dobijas socijlanu pomoc
ujak je preko garancije pomogao da ostane u kanadi desetinama ljudi koji mu nisu nikakav rod
a hravtski pasos mi sluzi samo da ne moram da se cimam za vizu i sto je mozda tamo cenjeniji nego srpski
i da vas obavestim sve od 3 juna pa do 27 oktobra pocinje direktan let beograd toronto americkom kompanijom ryan international
hvala i pozdrav
tu sam da vam pomognem kao sto vi pomazete meni
 
a sta mislite o ovome sto kaze bicevaljda da se sada rezultati pregleda salju za london? ja sam malo pregledala i sajt cic u becu i u londonu i nista nisam nasla da pise u vezi s tim. to mi je jako cudno - mislim, cemu? ja cu sutra zvati da zakazem pregled pa cu pitati o cemu se tacno radi (mada ne verujem da ce oni umeti da mi kazu). razmisljam da pozovem i bec pa i london jer ono sto sigurno znam je da je london jedna od najsporijih vo i uopste ne kapiram koja je to luda logika da nas do ove tacke procesuira bec a sada nas prebacuju za london... wtf:think:

ako neko ima neku konkretniju informaciju, bilo bi dobro da postuje, nije da brinem ali nije ni da ne brinem... mada, jos uvek sam on a high od kada znam da smo :worth::worth::worth: dosli skoro do kraja i sve je ok. kada znas da ce biti sigurno onda neko vreme ne brines tacno kada ce biti... valjda;)

svima sve najbolje i da nastave beclije ovako vredno da salju ove kovertice:bye:

Od 01.06.2011. lekarski se salju u London, ja sam pitao da li ce to ubrzati ili usporiti proceduru, ovi iz IOM-a kazu da nema razlike kada je medical u pitanju. Takodje mi rekose da je razlog za to sto Australija i Kanada hoce da naprave centralizovanu bazu za te lekarse (SQL:)) a ne da se svaki slucaj vodi po fajlovima. :rtfm:

Valjda nece da dave mnogo, poludecu ako bude trajalo jos 6 meseci...:dash::dash::dash: Gledao sam i ja na netu, i vidim da ljudi koji su u Londonu em cekaju kao nenormalni jer se prijavila cela drzava, em medical kad posalju prodje bar 3 meseca do zahteva za slanje pasosa...Ali posle svega, ako ce biti i tako samo nek' cepaju, ja ovde nemam bolje resenje za zivot...hit me...:dash::klap::klap::klap:
 
Poslednja izmena:
Od 01.06.2011. lekarski se salju u London, ja sam pitao da li ce to ubrzati ili usporiti proceduru, ovi iz IOM-a kazu da nema razlike kada je medical u pitanju. Takodje mi rekose da je razlog za to sto Australija i Kanada hoce da naprave centralizovanu bazu za te lekarse (SQL:)) a ne da se svaki slucaj vodi po fajlovima. :rtfm:

Valjda nece da dave mnogo, poludecu ako bude trajalo jos 6 meseci...:dash::dash::dash: Gledao sam i ja na netu, i vidim da ljudi koji su u Londonu em cekaju kao nenormalni jer se prijavila cela drzava, em medical kad posalju prodje bar 3 meseca do zahteva za slanje pasosa...Ali posle svega, ako ce biti i tako samo nek' cepaju, ja ovde nemam bolje resenje za zivot...hit me...:dash::klap::klap::klap:

sta smo sve preturili preko glave, sto kazes, samo nek' cepaju...

ja sam danas zvala i zakazala, ali mi zena rece da su troskovi slanja 1800 iako ide za london? to i ona kaze, sada to ide 'regionalno' whatever that means... nije vazno, vazno da dodjosmo do ovde:) sto svima na forumu od srca zelim:)

ne znam sta reci ljudima kao sto je bokaruki - da li da cekaju jos ako nisu na najnovijoj listi, da povuku pa da apliciraju ponovo - mi nismo imali sta po tom pitanju da razmisljamo, imali smo opciju samo da cekamo... ili da probaju s nekom drugom zemljom... ja mislim da su arhitekte (cini mi se da se bokaruki time bavi) na listi i za australiju i za novi zeland.

s londonom je problem i to sto pakistance i izgleda jos neke 'obradjuju' tamo iz nekih razloga, plus se masovno indijci, pakistanci i slicno koji imaju verovatno neku vrstu legalnog boravka u uk prijavljuju preko londona, englezi vise vole australiju, stekla sam utisak na osnovu toga ko je koje etnicke pripadnosti, da tako kazem, na tim forumima

sta je tu je, nije kao da mi i ovu prepreku ne mozemo da preskocimo:) uzivajte ljudi... strpljen, spasen:)
 
Pozdrav svima,

Konacno sam uspeo da se ulogujem u CAS za proveru statusa nakon postavljanja linka za uputstvo.
I neprijatno se iznenadih da mi je aplikacija u statusu Received_by Visa Office. U pismu koje sam dobio 15. marta 2011. pise da su dokumenta stigla u Bech 31.12.2010.
Da li znate kada se status menja u "IN PROCESS". Kada da se prosto nadam da ce se nesto promeniti?

Hvala na odgovoru.
 

Back
Top