Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Poz drugari! :)

Odradio sam lekarski danas, umalo se nisam onesvestio od vadjenja krvi! Igla + krv + ja = kataklizma organizma!

Sve bilo OK, nadam se da cu dobiti i ja passport request uskoro pa da pravim oprostajnu zurku! Ulaz 100 EUR :D

Pozz,
-m

Šta da ti kažem, meni je toliko loše bilo posle vađenja krvi da sam morao da prilegnem na onaj njihov ležaj pored prozora. I onda sam tako, ležeći davao odgovore na pitanja! :D


Vrachar, 'ajde vise javljaj za taj passport request, mi pasose poslasmo danas Fed-ex-om... :)

Hehe, ti si nestrpljivija od i mene. :D Tek danas je stigao medical u Beč. ;)
 
Čestitamo svima koji su otišli ili pakuju kofere za Kanadu.

Mi takođe planiramo da apliciramo ali nas interesuje nekoliko stvari..

Za početak, kako ste se odlučili za oblast-grad u Kanadi, ako nemate tamo nikoga?

Da li je neko išao na informativni razgovor u CA ambasadu?

Hvala unapred!

Nemojte gubiti vreme na ambasadu jer je za imigraciju zadužena ambasada Kanade u Beču. Ovi u Beogradu samo izdaju turističke vize i vrše konzularne usluge. Ako se pojavite daće vam vizit kartu sa sledećim sajtom, i to će biti vrhunac usluge koji ćete tamo dobiti:
http://www.cic.gc.ca/

To je sajt Ministrastva za imigraciju Kanade i odatle krenite sa potragom najbolje opcije za apliciranje.

Što se tiče izbora grada, prečešljajte sajt koji je ostavio @Debejki. Pogledajte da li se i gde najviše traži vaša struka, gde su najveće plate i kakve su projekcije za budućnost što se tiče vaše struke (odnos potražnje i ponude). Potom proverite na koji se način u toj provinciji može nostrifikovati diploma, jer se procedure i zakoni razlikuju od provincije do provincije (svaka ima svoje zakone, kao zasebne države su). To je esencija za izbor mesta u Kanadi gde ćete se naseliti. Posle toga tek dolaze lični afiniteti - klima, izgled grada, udaljenost od Evrope, ...

Srećno! :ok:
 
Kada sam se izbodovala shvatila sam da imam 66 poena, i vidim da nema šanse da namaknem taj 1 poen. Bila sam na Ielts-u i rezultati su L5,5 R5 W7 S6, i ja sam za sva četiri stavila Moderate (srednji nivo - nadam se da je ovo u redu).

Interesuje me da li mogu da apliciram sa 66 poena, da li su nekoga odbili ko nije uspeo da skupi svih 67? Ako ne mogu, šta mi predlažete, da li da ponovo polažem Ielts - i da probam da tu sakupim više bodova?

Hvala
 
Uh super...Kaži mi samo gde to tačno vidiš? Kada pokušam kroz sef-assessment test linkom na determine your language ability, ne dobijam opsege. Znači, kako mogu da znam koje ocene su tačno za high, moderate and basic?

Necu da budem bezobrazan, ali vi koji imate nameru da se prijavite za FSW da li citate uputstva koja su postavljena na imigracionom sajtu?
Sve informacije imas na
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf

Ti imas L5,5 R5 W7 S6
Prevedeno sa tablice to je 2+2+4+2 = 10. Do 16 poena imas jos uvek dosta lufta.
Prva stvar koja se ovde trazi jeste engleski, Moj iskljucivo licni savet, sedi i nauci i polazi ponovo dok ne dodjes do prihvatljivog nivoa za sebe i za njih.

Pozdrav
 
Uh super...Kaži mi samo gde to tačno vidiš? Kada pokušam kroz sef-assessment test linkom na determine your language ability, ne dobijam opsege. Znači, kako mogu da znam koje ocene su tačno za high, moderate and basic?



Evo odgovorise kolege forumasi dok ja sedoh ponovo za komp. :okok:
Ukratko reading,writing,speaking sve preko 6.5 je 4 poena, dok je za 4 poena iz listening-a potrebno 7.5.

@canadainmydreams: Mislis sa pakovanjem? :whistling: Nema vise odbrojavanja za vas.:cool:
 

Back
Top