Kako da znate da li će vam štikle biti udobne?

Neno

Elita
Poruka
20.451
Kupovina štikli može biti riskantna jer za tako kratko vrijeme, koliko traje isprobavanje obuće u radnji, ne možete da znate da li će nam štikle biti udobne ili ne.

6485.jpg

Ovaj trik će za samo dve sekunde riješiti vašu dilemu.

Da biste zaključili da li će vam štikle biti udobne, ne morate ih čak ni probati! To možete znati gledajući cipele, a sve što vam treba je metar.

Udaljenost između đona i pete otkriće vam da li su štikle udobne ili nisu.

Ako je udaljenost između đona manja od 7,5 centimetara, cipele vam neće biti udobne, bez obzira na visinu pete. Što je udaljenost kraća, to je veći nagib i veća težina na nožnim prstima, a s time i veća neudobnost i bol.
Ukoliko želite da nosite udobne cipele na potpeticu, kupite one kod kojih ova udaljenost iznosi najmanje 7,5 centimetara.

Ako naručujete cipele preko interneta i ne možete fizički da ih izmjerite, možete napraviti to da ih izmjerite na ekranu računara i uporedite ih sa drugim cipelama na visoku potpeticu na stranicu.
Štikle sa većom udaljenosti od đona do potpetice biće udobnije, a one sa manjom udaljenosti bolje je izbjegavati.

- Kako nositi cipele s visokom potpeticom i pritom izbjeći nelagodu i bol u nogama, jedno je od ključnih ženskih pitanja kad je riječ o modi.
Već zasigurno znate da silikonski jastučići za cipele s visokom petom dosta pomažu. Napravljeni od silikonskog gela, stavljaju se u prednji dio cipele kako noga ne bi klizila prema naprijed te kako biste izbjegli bolne tabane i nastajanje žuljeva. Također možete nasprejati stopala suhim šamponom kako ne bi klizila put naprijed.

Radi se o triku za koji vam je potreban flaster ili medicinski selotejp.
Zalijepite, odnosno spojite treći i četvrti prst (ako brojite od palca) flasterom ili medicinskim selotejpom i spremni ste za izlazak!

Zašto ovo djeluje?

Ovaj trik je utemeljen na medicinskoj teoriji – između dva gore spomenuta prsta skriva se živac koji stvara bol u nogama.
Kad se prsti zalijepe, manji je pritisak na tom živcu što rezultira lakšem podnošenju visokih potpetica.

Naravno, ovaj trik nemojte izvoditi ako imate otvorene cipele i ni u kom slučaju nemojte prečvrsto zalijepiti prste!
 
Kupovina štikli može biti riskantna jer za tako kratko vrijeme, koliko traje isprobavanje obuće u radnji, ne možete da znate da li će nam štikle biti udobne ili ne.

Pogledajte prilog 750799
Ovaj trik će za samo dve sekunde riješiti vašu dilemu.

Da biste zaključili da li će vam štikle biti udobne, ne morate ih čak ni probati! To možete znati gledajući cipele, a sve što vam treba je metar.

Udaljenost između đona i pete otkriće vam da li su štikle udobne ili nisu.

Ako je udaljenost između đona manja od 7,5 centimetara, cipele vam neće biti udobne, bez obzira na visinu pete. Što je udaljenost kraća, to je veći nagib i veća težina na nožnim prstima, a s time i veća neudobnost i bol.
Ukoliko želite da nosite udobne cipele na potpeticu, kupite one kod kojih ova udaljenost iznosi najmanje 7,5 centimetara.

Ako naručujete cipele preko interneta i ne možete fizički da ih izmjerite, možete napraviti to da ih izmjerite na ekranu računara i uporedite ih sa drugim cipelama na visoku potpeticu na stranicu.
Štikle sa većom udaljenosti od đona do potpetice biće udobnije, a one sa manjom udaljenosti bolje je izbjegavati.

- Kako nositi cipele s visokom potpeticom i pritom izbjeći nelagodu i bol u nogama, jedno je od ključnih ženskih pitanja kad je riječ o modi.
Već zasigurno znate da silikonski jastučići za cipele s visokom petom dosta pomažu. Napravljeni od silikonskog gela, stavljaju se u prednji dio cipele kako noga ne bi klizila prema naprijed te kako biste izbjegli bolne tabane i nastajanje žuljeva. Također možete nasprejati stopala suhim šamponom kako ne bi klizila put naprijed.

Radi se o triku za koji vam je potreban flaster ili medicinski selotejp.
Zalijepite, odnosno spojite treći i četvrti prst (ako brojite od palca) flasterom ili medicinskim selotejpom i spremni ste za izlazak!

Zašto ovo djeluje?

Ovaj trik je utemeljen na medicinskoj teoriji – između dva gore spomenuta prsta skriva se živac koji stvara bol u nogama.
Kad se prsti zalijepe, manji je pritisak na tom živcu što rezultira lakšem podnošenju visokih potpetica.

Naravno, ovaj trik nemojte izvoditi ako imate otvorene cipele i ni u kom slučaju nemojte prečvrsto zalijepiti prste!
Zanimljivo za obožavateljke štikli, možda i korisno!Ja nosim ravnu i anatomsku obuću,pa ne bih ovo isprobavala.
P. S. Koje god sam probala,ne odgovaraju mi.Na stranu što i nisam neki "fan" takve obuće. Patike su zakon!
 
Hm...zanimljivo. Nijedne štikle do sada mi nisu bile udobne. Šteta, jer ih volim i nosila bi ih češće da ne bole noge toliko...Probala sam i sa debljim đonom i sa debljom štiklom, ma ništa. Posle sat vremena nošenja i hodanja u njima dođe mi da se upucam. Na yt je postojao jedan video gde je devojka pokazivala kako da pravilno hodaš u štiklama da te ne bole noge toliko i da ne izgledaš kao idiot. Poenta je bila u tome da prvi korak nagaziš štiklom i onda težinu prebaciš na prednji deo...probala sam to i nije loše, ali svejedno kasnije obavezno počne da boli. A ovo ću isprobati, ne može da škodi :)
 
Učestalo nošenje štikli može izazvati mnoge posledice na vašim stopalima.

Iako štikle nisu najudobniji komad obuće, često su jedina prihvatljiva varijanta za neke prilike, a i prelepo izgledaju na nozi. Međutim, iako ste svesni koliko su neudobne i da njihovo dugotrajno nošenje ima neugodne posledice poput žuljeva i bolova u nogama i stopalima, možda niste svesni nekih ozbiljnijih i dugotrajnijih posledica.
Evo nekih većih posledica uzrokovanih nošenjem štikli

šttt.jpg

1. Povreda zgloba
Čak i ako kratko nosite štikle, možete naškoditi svojim stopalima. Dovoljan je samo jedan pogrešan korak usled kog možete stopalo iskrenuti u stranu, a tako možete istegnuti ligamente i lateralnu stranu zgloba. Iako ovo nije najgore što može da se desi kada nosite štikle, jako je bolno, a postupak lečenja je dugotrajan. Ovakva povreda često se događa ženama koje nisu navikle na hod u štiklama pa bi zato svaka početniva trebalo da provežba hod u štiklama kod kuće.
2. Opasnost od artritisa
Zbog načina hodanja i stajanja u štiklama, možemo dobiti artritis u kolenima.

3. Ako imate povrede na stopalima, stanje se može pogoršati
Ako već imate urasle nokte ili čukljeve, nošenjem štikli ta stanja možete samo pogoršati. Čukljevi mogu nastati izazvani nošenjem štikli, a mogu se brže proširiti iz istih razloga. Osim toga, na peti vam se može pojaviti zadebljanje kože, na mestu gdje je obično rub cipele.

4. Bol u drugim delovima tela
Logično je da vas zbog nošenja cipela na visoku štiklu mogu boleti stopala ili noge, ali možete osetiti bol i u drugim delovima tela. Budući da vam se telo navikava na određeno držanje i način hoda kada nosite štikle, može doći do osećaja bola onda kada štikle ne nosite. Dugoročno nošenje štikli dovodi do bolova u leđima, vratu, glavobolje, bolova u kolenima i upala u nogama. Sve to je posledica promene u položaju tela dok nosite štikle.
5. Drugačije hodate
Telo se drugačije pozicionira, promena težišta se menja, pa je sasvim očekivano da u štiklama hodate drugačije. Do pravog problema dolazi ako često nosite štikle, jer će se vaše telo pozicionirati kao da ste u štiklama, čak i kada nosite ravnu obuću.

SD
 
Stikle nosim samo kada moram...mislim na one sa tankom stiklom...dakle posao (ne uvek), vecere, neko slavlje, itd...
Ne volim ih iako su mi lepe...
Kod njih mi je sve bitno...ne samo nagib...dakle materijal cele cipele da nije mnogo krut, da mi se ne klize noga ako su otvorene, da nisu tvrde kao plastika, itd..
Nije uopste lako naci udobne stikle
 

Back
Top