Kafana Кафана «Балкан»

Mojih ruku delo. Upravo fotkano.



uskrsn10.jpg




Ocenu od 1 do 5 dodelite mi kao reputaciju.
 
Poslednja izmena:
Pozivam vas na svoju novu temu na pdf filozofija. Mozete mnogo toga nauciti. Hi hi hi.

Не знаш какву си поруку сад одбила да примиш, али очигледно се твоја филисофија противи основним философским начелима, одбијаш теорију сазнања као начин за стицање знања. Ипак, да ти не останем дужан, све је сажето у следећим мислима. :hvala:

YNihFw_GqJQ.jpg
 
Oda Fejsbuku


Mili Bože, čuda velikoga,
kad se skupi po Fejsbuku raja,
po Fejsbuku polju širokome!
Tu swatkiši guze ogoliše,
ogoliše ne možʼ biti više.
I tigrice i mačkice silne,
uzdah mame, da ti pođu sline.
Dojke bjele “na izvolte” nude,
pomoriše sve čestite ljude.
A “čestiti” sve je moj do moga.
O, švaleri, znate lʼ vi za Boga?
Ženi ne sme da pisne ni slovca,
platu prima, alʼ ne vidi novca.
Do poslednjeg daje ženi lovu,
a na Fejsu glumi Kazanovu.
Mišići im sevaju s profila,
kada zine, eto ga debila.
Peca ribe sumnjivog morala,
ne bi li mu koja možda dala.
Koja ne da, ta ne zna za reda.
Koja neće, nekʼ se ne nameće.
Oj, Fejsbuku, čudna li si sprava.
Obitavaš na visokom bregu,
na tebi se sve barabe legu.
Obitavaš ti u čudnoj sferi,
 
Читајући о овоме сматрам да је Босанска Црква била аутентично тумачење хришћанства од стране локалног (малобројног) становништва. Ово се развило због забачености простора гдје се развила Босна (горњи тог Р.Босне са околином). Тај терен није био никоме на путу.
А јеретицима су их прогласили и грци и латини зато што нису били под њиховом контролом и проповиједали су знатно већу слободу за човјека него римска-"црква" и православна. Босанска црква није ишла руку под руку са владарима него је њено поље дјеловања било одвојено од владара. Такав је систем у Босни настао сам од себе, од старине.
Наравно Хришћанство, тј. Православље је у Босну дошло са Истока још у апостолско вријеме.
То и још неке ствари које се јављају и данас учинили су да Католичка црква покрене "свете" ратове против Шизматика у Босни. Треба знати да су те војне спроводили турко-мађари, и они су и успјевали упасти у Босну и приморати владаре да се одрекну вјере (док ови не оду из Босне). Са друге стране римо-католичка акција преко мора и у Далмацији иако намијењена Босни завршила се уништавањем и потискивањем Православља у Далмацији.

Kad je pravoslavlje doslo u Bosnu u srednjem vijeku? I kako sad da cojk s tobom raspravlja, kad ti osnove ne poznajes?
 
Kad je pravoslavlje doslo u Bosnu u srednjem vijeku? I kako sad da cojk s tobom raspravlja, kad ti osnove ne poznajes?

дошло је врло рано. писци су скоро једногласни у оцени да су и обреди Цркве босанске и устројство њених монашких заједница - источног порекла. што значи да су хришћанство у Босну донели ученици Св. браће Ћирила и Методија, као и у остале области словенског југоистока.
 

Back
Top