Kafana Кафана «Балкан»

film sutjeska je u toku, razumem što vas sad baš nema na temi, zalepili ste se ispred malih ekrana, mora da vas je ričard barton u ulozi tita prosto opčinio :D

- - - - - - - - - -

a816484b-c68e-45ca-a75b-aef91b9217d5.jpg
 
sad je u toku TREĆI PARTIZANSKI FILM ovog popodneva:

DESANT NA DRVAR

7073063904c0e281fa62f6470490766_490.jpg


- - - - - - - - - -

zahvaljujući odličnoj programskoj šemi državne televizije, na RTS2 danas popodne gledamo čak tri partizanska filma za redom :ok:

- - - - - - - - - -

1250250_Na%20snimanju%20filma%20Sutjeska,%20Tjenti%C5%A1te%201971.jpg


- - - - - - - - - -

i za kraj original slika kao prilog:

hqdefault.jpg
 
ta nije do mene, ja ih nisam ni napravio pa ne mogu da ih ni brišem

obrati se direktoru javnog servisa srbije koji je danas većini stanovništva srbije ulepšao CELO popodne sa tri partizanska filma :hahaha:

Проко, Србија је земља стараца, зато се пуштају партизански филмови, јер кад гледају Битку на Неретви, сете се младости и радних акција, па их мање жига у крстима :lol: ствар је у томе што ће са њима умрети и све оно су ти филмови оличавали. нова младост Србије кличе Краљу и Отаџбини ;)
 
neće biti d aje tako, nova mladost je gledala ova tri filma danas celo popodne i mislim da su im se dopala sva tri :ok:

- - - - - - - - - -

btw ja ceo život živim u novom sadu i nikad ama baš nikad nisam čuo da neko kliče kralju...

u ovim vojvodjanskim krajevima kanda nikad i nije bio nešto popularan ...
 
neće biti d aje tako, nova mladost je gledala ova tri filma danas celo popodne i mislim da su im se dopala sva tri :ok:

сме бих се кладити да је иза Минговог и твог профила иста особа :lol:

- - - - - - - - - -

btw ja ceo život živim u novom sadu i nikad ama baš nikad nisam čuo da neko kliče kralju...

u ovim vojvodjanskim krajevima kanda nikad i nije bio nešto popularan ...

ви у Бачкој ћете под Сентиштванову круну па ћеш да кличеш на мађарском, и то све у шеснаест :mrgreen:
 
sama ta činjenica da je danas u izborno vreme, javni servis republike srbije odabrao tri partizanska filma za prikazivanje ovog popodneva, samo po sebi nešto govori..

da si ti u pravu, RTS bi prikazao neki četnički film...
a da, nije mogao, jer ih i nema--
ko snima filmove o saradnicima okupatora i gubitnicima u ww2???
 
sama ta činjenica da je danas u izborno vreme, javni servis republike srbije odabrao tri partizanska filma za prikazivanje ovog popodneva, samo po sebi nešto govori..

da si ti u pravu, RTS bi prikazao neki četnički film...
a da, nije mogao, jer ih i nema--
ko snima filmove o saradnicima okupatora i gubitnicima u ww2???

само полако, гледаћеш ти филмове о Хортију :lol:

јер ко неће брата за брата, а он ће туђина за господара. ако, и треба. има да вас Мађари доведу у ред само тако :mrgreen:
 
vidi, vojvodina je uvek bila bastion srpstva

da nije tako ne bi mi morali da čuvamo, recimo, mošti svetog cara lazara od kosovske bitke do 1948 godina u manastiru na fruškoj gori, zar ne?

- - - - - - - - - -

da nije tako ne bi prva osnovna škola i gimnazija u srba bila u vojvodini, zar ne?

da nije tako, vuk karadžić bi pisao azbuku u srbiji a ne u beču, zar ne?

da nije tako ne bi svetozar miletić itd itd...

- - - - - - - - - -

uostalom, novi sad ima maticu srpsku i srpsko pozorište , zar ne?

- - - - - - - - - -

kako to da je srpsko pozorište u vojvodini a ne u užoj srbiji?
 
e moj srbine, pa ti ni ne znaš gde su bile vekovima čuvane košti cara lazara posle boja na kosovu... ???

e moj srbine............ c c c

Лазареве мошти су тамо од времена сеоба (XVII век), а још раније су се налазиле у Сент Андреји, где су пренете 1669. године због опасности од уништења од Турака, а тек 1697. године су пренете на Фрушку Гору, по којој ће се кроз историју често селити од манастира до манастира, све до 1942. године, кад су пренете у Београд, због опасности да их не униште хрватске усташе.
 
e moj srbine, pa ti ni ne znaš gde su bile vekovima čuvane košti cara lazara posle boja na kosovu... ???

- - - - - - - - - -

e moj srbine............ c c c

Проко, зар ти стварно мислиш да ја нисам чуо за фрушкогорску Раваницу (Врдник)? само ми твоје помињање Лазаревих моштију уз лепљење Титових слика делује мало.. дегутантно :lol:
 
само полако, гледаћеш ти филмове о Хортију :lol:

јер ко неће брата за брата, а он ће туђина за господара. ако, и треба. има да вас Мађари доведу у ред само тако :mrgreen:


то је био само одговор на управо ово твоје дегутантно поређење....

- - - - - - - - - -

а по првој твојој реакцији видело се да и не знаш да су вековима , како ти сам кажеш, управо "мађари" чували мошти цара лазара......

- - - - - - - - - -

и основали прву српску основну школу, прву српску гимназију, матицу српску, па српско народно позориште...

мало ли је??

- - - - - - - - - -

а гарант не знаш да и дан данас у будимпешти ради српска гимназија....
 
Замолио бих ауторку последњег писанија да користи своје речи када о некој теми говори,а не да нам копира текстове са других сајтова. Хвала.
 
zbog velikog interesovanja a na zahtev gledaoca, DRŽAVNA TELEVIZIJA RTS reprizira prikazan film prošle nedelje, večeras u 20.55 DESANT NA DRVAR :ok:

- - - - - - - - - -

Desant na Drvar


664.jpg


  • Naziv:
  • Desant na Drvar
  • Žanr:
  • Ratni
  • Godina:
  • 1963
  • Trajanje:
  • 105min


20:55RTS SatOcenu 20.55



Sadržaj


Početkom 1944. godine Hitler naređuje svom generalu Rendulicu da u najkraćem roku likvidira Josipa Broza Tita i ustaničku pokret u Jugoslaviji koji predstavlja za Nemce stalnu opasnost.

Iznenadni nemački dobro pripremljeni desant na Drvar nije, međutim, uspeo zbog hrabrosti boraca u završnoj bitci oko Titove pecine koju Nemci žele da osvoje po svaku cenu...
 
12.jpg


Kao što je već poznato, Deretić je sa grupom autohtonista 2012. godine bio osnovao udruženje građana pod nazivom Slobodna Srbija. Ideja je bila da se osnuje politička stranka, ali nikada do današnjeg dana nisu uspjeli da sakupe dovoljno potpisa za registraciju partije.

Originalno je 2012. godine Slobodna Srbija pozvala na bojkot izbora. SS je pokušala 2014. godine da sakupi potpise da izađe na izbore, ali nije uspjela. Ovog puta im je to pošlo za rukom i Jovan Deretić je nosilac liste Група грађана ЗА ПРЕПОРОД СРБИЈЕ — ПРОФ: ДР СЛОБОДАН КОМАЗЕЦ

 

Back
Top