Кад је наставнике срамота што раде у школи

Na nivou da su strucnjaci sacekivani ispred fakulteta sa ugovorima za rad u americi i japanu, a ti engleski univerziteti jedva cekali da ih postave za asistetnte....sta mislis odakle rejting Beogradskog univerziteta, koji je sada spao na niske grane....
Beogradski univerzitet je prvi put na liste svetskih univerziteta usao 2011-12 ( ARWU - LINK << ) pre toga ga nije bilo.

Mislim da ti nemas pojma sta je bio BU i da niko nikada nije sacekaivao ispred fakulteta strucnjake da bi mu nudio ugovor za rad u USA a pogotovo u Japanu. Prvo, nisi nikakav strucnjak dok si student jer treba da jos mnogo toga naucis da bi postao istinski strucnjak, znaci zavrsis studije i sljakas/ucis godinama dok te strucnjaci ne prime u tajno drustvo strucnjaka. Drugo, japanski univerziti a pogotovo americki su uvek bili svetlosnu godinu ispred beogradskog, uostalom Japanci i Amerikanci su izvozili naucna i tehnoloska dostignuca u Srbiju a ne obrnuto.

A najvaznija stvar, nije beogradski univerzitet i prosvetni sistem stvorio talentovane ljude koje su im "otimali" UK ili USA, njihov DNA i njihov rad su to od njih napravili, individualan rad a ne sistem koji je dimenzionisan za prosecnog coveka.

Uostalom da ima ikakve logike tvoja prica sam BU bi bio nevidjeno dobar i imao u proslom vekuu "strasno" ime u evropskim okvirima, a nije nikad imao, niti ce imati. I za ilustraciju primer koliko su "cenili" diplome inzenjera (a oni su apsolutni top "mozgovi" sa tog univerziteta) iz Beograda (i ostalih istocnoevropskih univerziteta), tamo '70-80-tih je ustanovljen sistem u vecini federalnih drzava u USA kako da dozvole rad inzenjerima iz Istocne Evrope - naime da bi radio kao inzenjer u USA si morao da se se registrujes kao PEng (profesionalni inzenjer) a da bi dosao u priliku da polazes taj ispit (adekvatno strucnom ispitu u SFRJ i Srbiji) sem godina staza fakultet ti je morao biti "prepoznat" na njihovim lsitama. Pa posto fakultete iz naseg dela Evrope nisu "prepoznavali" onda su inzenjeri morali da dopolazu ispite ciji broj nije bio zanemarljiv ( 5-6 uz svakodnevni rad i u terminima na 3-4 meseca). Znaci ispolazes odredjen broj ispita (ono sto u Srbiji zobu nostrifikacija) pa tek onda polazes strucni ispit i na kraju mozes da radis kao registrovani inzenjer, a ne mozes da radis kao inzenjer ako nisi registrovan. Napomena, za stomatologe, veterinare, farmaceute i posebno lekare je to bilo/jeste jos stroze.

Kratko: beogradski univerzitet ne cene nikako ali cene pametne ljude sa njeag (i svakog drugog svetskog univerziteta).
 
Tada su strucnjaci placani 1000 dolara na sat, a sada ih placaju 10 dolara....Top fizicar ima 5000 dolara stan i hranu, ali ih sada uvoze i iz kine, indije, sirije, ruse posebno placaju....
Niko ni danas ne placa nekoga ko radi za platu 1000$/h a ne pre 50 godina kada su plate bile 4-5 puta manje. Vrhunski lekari, top u svojoj struci ako se njihova plata od pola miliona (bruto) $ "razmaze" na prosecan broj radnih sati (a takvi ljudi moraju mnogo vise raditi od "obicnih" strucnjaka) zaradjuju 250$/h, vrhunski placeni inzenjeri zaradjuju 100-110$/h (bruto) itd.

Pre 20 godina je plata inzenjera bila 50% danasnje a po recima ljudi koji su radili i 80-tih plata im se te 2003 udvostrucila na neku 1983. Uostalom, to je propverljivo na i na interMetu.

Danas u USA je minimalac 17-18$/h, tiliko dobijaju prodavci u Walmartu i sl.trgovinama tako dad je tvoja prica o 10$/h suplja prica. A da, ruski strucnjaci su posebno cenjeni, kad bi se za.y.eb.avali, ruski univerziteti spadaju u losije i njihov prosvetni sistem je u porilicnom raspadu a da li ce nekog Rusa zaposljavati opet zavisi od njegovih licnih kvaliteta a ne zbog toga sto je iz Rusije.
 
Niko ni danas ne placa nekoga ko radi za platu 1000$/h a ne pre 50 godina kada su plate bile 4-5 puta manje. Vrhunski lekari, top u svojoj struci ako se njihova plata od pola miliona (bruto) $ "razmaze" na prosecan broj radnih sati (a takvi ljudi moraju mnogo vise raditi od "obicnih" strucnjaka) zaradjuju 250$/h, vrhunski placeni inzenjeri zaradjuju 100-110$/h (bruto) itd.

Pre 20 godina je plata inzenjera bila 50% danasnje a po recima ljudi koji su radili i 80-tih plata im se te 2003 udvostrucila na neku 1983. Uostalom, to je propverljivo na i na interMetu.

Danas u USA je minimalac 17-18$/h, tiliko dobijaju prodavci u Walmartu i sl.trgovinama tako dad je tvoja prica o 10$/h suplja prica. A da, ruski strucnjaci su posebno cenjeni, kad bi se za.y.eb.avali, ruski univerziteti spadaju u losije i njihov prosvetni sistem je u porilicnom raspadu a da li ce nekog Rusa zaposljavati opet zavisi od njegovih licnih kvaliteta a ne zbog toga sto je iz Rusije.
Tebi to nista nije jasno. Pisem o vrednosti Beogradskog univerziteta nekad i sada, a ti pises o izvrsiocima radova.
O ljudima koji mole da ih neko primi da rade, a ja o ljudima koje su molili da im daju pare da prenesu znanje iz Beograda. Neki su tada krali od rusa znanje i prodavali na zapad, ali to je sve daleko od svesti malih kmetova.
 
Misliš da će svi biti IT stručnjaci koji bulje u ekran ? Na googlu ima i matematike, samo je pitanje ko će razumeti ako ne nauči osnovno.
Таман сам се понадао да си коначно прешла на ћирилицу, а ти си у ствари копирала текст. :sad2:
 
Ja sam maher profan, znaci stvarno su svi rekli i videli da je slabo reci talenat, nego suvi genije za pedagoski rad, ali ja vise u skolu ne ulazim.....
Pomogao sam kod poprilicno generacija, uvek mi daju najproblematicnija odelenja i na kraju se svi krste, ali vise tako ne moze.
Jasno mi je receno da novo vaspitanje nije bas u duhu ni Etickog, sto nije moj uslov, ali jeste preferencijal ali moze i bez etickog vaspitanja, ni prakticno uskladjeno , e to vec jeste uslov , jer ako nije ni eticko ni prakticno , a sta koj moj ja vaspitavam kod nekog.....psihicke probleme...lazne vrednosti......dvolicnost.....
 
Ja sam maher profan, znaci stvarno su svi rekli i videli da je slabo reci talenat, nego suvi genije za pedagoski rad, ali ja vise u skolu ne ulazim.....
Pomogao sam kod poprilicno generacija, uvek mi daju najproblematicnija odelenja i na kraju se svi krste, ali vise tako ne moze.
Jasno mi je receno da novo vaspitanje nije bas u duhu ni Etickog, sto nije moj uslov, ali jeste preferencijal ali moze i bez etickog vaspitanja, ni prakticno uskladjeno , e to vec jeste uslov , jer ako nije ni eticko ni prakticno , a sta koj moj ja vaspitavam kod nekog.....psihicke probleme...lazne vrednosti......dvolicnost.....
Nisam znala da smo kolege :think:
 
Tebi to nista nije jasno. Pisem o vrednosti Beogradskog univerziteta nekad i sada, a ti pises o izvrsiocima radova.
O ljudima koji mole da ih neko primi da rade, a ja o ljudima koje su molili da im daju pare da prenesu znanje iz Beograda. Neki su tada krali od rusa znanje i prodavali na zapad, ali to je sve daleko od svesti malih kmetova.
Imas neki validan izvor koji ce potvrditi tvoju ofrlje pretpostavku da je BU bio bolji 1980-te nego 2015-te, neko medjunarodno poredjenje iz 1980-te? Ako nemas onda nemoj da lupetas jer ti ocito nemas pojma o BU.

Koja su znanja imali Rusi u nauci i tehnici a da ih Amerikanci i Japan nisu imali? Koja su znanja i tajne Rusi prenosili "strucnjacima" sa Beogradskog Univerziteta, znanja zbog kojih su Amerikanci molili nase studente i profesore da dodju kod njih? Nasi su krali znanje od Sovjetai prodavali to Amerikancima a da sani Sovjeti to nisu znali ali znas ti, interMet anonimus koji nije ni video BU? Vidis li ti logike u svojoj prici?

Pa, posto sam ja recimo u prvoj polovini '80-tih krenuo da studiram na tom BU znam kako je izgledala situacija na tehnickim fakultetima, ciji su strucnjaci jedini iz SFRJ i mogli interesovati Amerikance. Nijedan nas profesor ili asistent nije isao na postdiplomske studije u SSSR, nijedan, ali smo zato imali profesore koji su doktorirali na Sorboni, na King College u Londonu, Princeton-u, MinKenu. Secam se da je osniovac i prvii predsednik Inzenjerske komore Srbije Sumarac tad kao asistent otisao na PhD studije u Chicago, recimo na 2.godini mojih studija. Veliki inzenjerrski centar koji je bio smesten u zgradu JGC na Bulevaru i koji je imao svoje radne stanice po svim tehnickim fakultetima bio je opremljen IBM serverima i radnim stanicama, ljudi koji su radili u njemu su se obucavali u USA nekih 5-6 godina pre mog starta tamo, mi studenti smo morali imati neko minimalno znanje engleskog jezika (ruski nam apsolutno nije trebao nizasta) da bi se ukljucili u to...
 
Imas neki validan izvor koji ce potvrditi tvoju ofrlje pretpostavku da je BU bio bolji 1980-te nego 2015-te, neko medjunarodno poredjenje iz 1980-te? Ako nemas onda nemoj da lupetas jer ti ocito nemas pojma o BU.

Koja su znanja imali Rusi u nauci i tehnici a da ih Amerikanci i Japan nisu imali? Koja su znanja i tajne Rusi prenosili "strucnjacima" sa Beogradskog Univerziteta, znanja zbog kojih su Amerikanci molili nase studente i profesore da dodju kod njih? Nasi su krali znanje od Sovjetai prodavali to Amerikancima a da sani Sovjeti to nisu znali ali znas ti, interMet anonimus koji nije ni video BU? Vidis li ti logike u svojoj prici?

Pa, posto sam ja recimo u prvoj polovini '80-tih krenuo da studiram na tom BU znam kako je izgledala situacija na tehnickim fakultetima, ciji su strucnjaci jedini iz SFRJ i mogli interesovati Amerikance. Nijedan nas profesor ili asistent nije isao na postdiplomske studije u SSSR, nijedan, ali smo zato imali profesore koji su doktorirali na Sorboni, na King College u Londonu, Princeton-u, MinKenu. Secam se da je osniovac i prvii predsednik Inzenjerske komore Srbije Sumarac tad kao asistent otisao na PhD studije u Chicago, recimo na 2.godini mojih studija. Veliki inzenjerrski centar koji je bio smesten u zgradu JGC na Bulevaru i koji je imao svoje radne stanice po svim tehnickim fakultetima bio je opremljen IBM serverima i radnim stanicama, ljudi koji su radili u njemu su se obucavali u USA nekih 5-6 godina pre mog starta tamo, mi studenti smo morali imati neko minimalno znanje engleskog jezika (ruski nam apsolutno nije trebao nizasta) da bi se ukljucili u to...

Да он није у праву по питању чињеница, а ти јеси, само што твоје чињенице ти сам не тумачиш исправно.
 
Pa ko je kriv deca i roditelji ,nastavnici ili drzava,ima toliko sablona iz normalnih drzava koji se mogu preslikati,ali ne drzavi nije interes da se sredi drustvo nego da svakog pokori i orobi,ne moze besplatni udzbenici nene

Који ће им мој бесплатни уџбеници?! Дајте нам бесплатну радну снагу!
 
Problem je što sve više gubimo nadu da ova država želi da nešto učini i poboljša obrazovni sistem, polako odustaju ljudi da ukazuju, da se bore. Ne znam koliko hiljada postova sam samo ja ovde pisala , ali mišljenja 'javnog mnjenja' ostaju pod uticajem tabloida, petparačkih medija , na žalost.


Дирате у светњу ''дуалног'' образовања, незахвалници!
 
Да он није у праву по питању чињеница, а ти јеси, само што твоје чињенице ти сам не тумачиш исправно.
Ajd njega i razumem da nema pojma jer indoktrinacija je uradila svoje. Covek je bombardovan laznim informacijama, ali ti znas cinjenice.
80tih godina su englezi vec postavili u prosvetu ono sto njima nije trebalo na njihovim fakultetima, pa je tamo neki izmmisljeni strucnjak Šuvar smislio drugaciji nacin skolovanja od srednje skole. No, ja pricam o vremenu pre 70te kada su u Srbiji vlast preuzeli engleski lakeji.
Budalastinu o znanjima na zapadu mozemo lako da oborimo...ako nije citao cak ni americke novine 8otih i kasnije koji su redovno pisali da su rusi 20% iznad amerike u tehnici, a -20% u tehnologiji, onda je cuo najdebilniju marketinsku parolu "vi ste deo sveta" potkrepljenu 90to godisnjakom koji je svratio iz amerike, kao jedan od najmanje sedam srpskih strucnjaka iako sam i nije bio strucnjak nego menadzer,koji su nosili program Apolo ( a kosmicku tehniku su naucili u Malom mokrom lugu gledajuci zvezde) da ne govorimo o silikonskoj dolini i ljudima koji su 64. godine bili top strucnjaci za microelektroniku i vec tih godina gradili racunare u Srbiji....Masinski inzinjeri su takodje bili trazeni zbog svojih ideja i nisu nigde konkurisali nego su odvodjeni za velike pare i tako su prosli mnogi, neki se vratili da budu "strucnjaci", a drugi se vratili i nastavili da budu strucnjaci, mnogi su vec u penziji, a nekima i ne daju u penziju, jer su poslali vas "strucnjake" sa 30 godina staza da vas ne placaju bespotrebno....
BU je bio 70tih godina u top 100 univerziteta u Svetu, pa su ga srozali vasi strucnjaci, a onda politicki vracen na listu svetskih univerziteta 2011.
 
Ajd njega i razumem da nema pojma jer indoktrinacija je uradila svoje. Covek je bombardovan laznim informacijama, ali ti znas cinjenice.
80tih godina su englezi vec postavili u prosvetu ono sto njima nije trebalo na njihovim fakultetima, pa je tamo neki izmmisljeni strucnjak Šuvar smislio drugaciji nacin skolovanja od srednje skole. No, ja pricam o vremenu pre 70te kada su u Srbiji vlast preuzeli engleski lakeji.
Budalastinu o znanjima na zapadu mozemo lako da oborimo...ako nije citao cak ni americke novine 8otih i kasnije koji su redovno pisali da su rusi 20% iznad amerike u tehnici, a -20% u tehnologiji, onda je cuo najdebilniju marketinsku parolu "vi ste deo sveta" potkrepljenu 90to godisnjakom koji je svratio iz amerike, kao jedan od najmanje sedam srpskih strucnjaka iako sam i nije bio strucnjak nego menadzer,koji su nosili program Apolo ( a kosmicku tehniku su naucili u Malom mokrom lugu gledajuci zvezde) da ne govorimo o silikonskoj dolini i ljudima koji su 64. godine bili top strucnjaci za microelektroniku i vec tih godina gradili racunare u Srbiji....Masinski inzinjeri su takodje bili trazeni zbog svojih ideja i nisu nigde konkurisali nego su odvodjeni za velike pare i tako su prosli mnogi, neki se vratili da budu "strucnjaci", a drugi se vratili i nastavili da budu strucnjaci, mnogi su vec u penziji, a nekima i ne daju u penziju, jer su poslali vas "strucnjake" sa 30 godina staza da vas ne placaju bespotrebno....
BU je bio 70tih godina u top 100 univerziteta u Svetu, pa su ga srozali vasi strucnjaci, a onda politicki vracen na listu svetskih univerziteta 2011.

види колико је БУ био бољи пре 1941., Од те ваше 1970те...данас непојмљиво...

Колику је имао имовину, за школовање талената, био је 4 у Европи.

Реци својима из Агенције за Реституцију да су обичан шљам
 
види колико је БУ био бољи пре 1941., Од те ваше 1970те...данас непојмљиво...

Колику је имао имовину, за школовање талената, био је 4 у Европи.

Реци својима из Агенције за Реституцију да су обичан шљам
U tu agenciju su se odmah 92. ugurali DSS strucnjaci i nastavili da kradu, ali sada i od onih koji su ih postavljali na mesta strucnjaka, vlasnika nacionalizovanih nepokretnosti. Do tada su krali samo drzavne stanove i drzavnu imovinu, a ovo je u nastavku, po novim zakonima u novoj drzavnoj strukturi. Verovatno znas da je 91. godine promenjen niz sistemskih zakona.
 
Ajd njega i razumem da nema pojma jer indoktrinacija je uradila svoje. Covek je bombardovan laznim informacijama, ali ti znas cinjenice.
80tih godina su englezi vec postavili u prosvetu ono sto njima nije trebalo na njihovim fakultetima, pa je tamo neki izmmisljeni strucnjak Šuvar smislio drugaciji nacin skolovanja od srednje skole. No, ja pricam o vremenu pre 70te kada su u Srbiji vlast preuzeli engleski lakeji.
Budalastinu o znanjima na zapadu mozemo lako da oborimo...ako nije citao cak ni americke novine 8otih i kasnije koji su redovno pisali da su rusi 20% iznad amerike u tehnici, a -20% u tehnologiji, onda je cuo najdebilniju marketinsku parolu "vi ste deo sveta" potkrepljenu 90to godisnjakom koji je svratio iz amerike, kao jedan od najmanje sedam srpskih strucnjaka iako sam i nije bio strucnjak nego menadzer,koji su nosili program Apolo ( a kosmicku tehniku su naucili u Malom mokrom lugu gledajuci zvezde) da ne govorimo o silikonskoj dolini i ljudima koji su 64. godine bili top strucnjaci za microelektroniku i vec tih godina gradili racunare u Srbiji....Masinski inzinjeri su takodje bili trazeni zbog svojih ideja i nisu nigde konkurisali nego su odvodjeni za velike pare i tako su prosli mnogi, neki se vratili da budu "strucnjaci", a drugi se vratili i nastavili da budu strucnjaci, mnogi su vec u penziji, a nekima i ne daju u penziju, jer su poslali vas "strucnjake" sa 30 godina staza da vas ne placaju bespotrebno....
BU je bio 70tih godina u top 100 univerziteta u Svetu, pa su ga srozali vasi strucnjaci, a onda politicki vracen na listu svetskih univerziteta 2011.

види колико је БУ био бољи пре 1941., Од те ваше 1970те...данас не појмљиво...

Колику је имао имовину, за школовање талената, био је 4 у Европи.

Реци својима из Агенције за Реституцију да су обичан шљам
U tu agenciju su se odmah 92. ugurali DSS strucnjaci i nastavili da kradu, ali sada i od onih koji su ih postavljali na mesta strucnjaka, vlasnika nacionalizovanih nepokretnosti.

Пусти ме Тадића, Милошевића и разних Вучића, све је то стока из 1944.
 
види колико је БУ био бољи пре 1941., Од те ваше 1970те...данас не појмљиво...

Колику је имао имовину, за школовање талената, био је 4 у Европи.

Реци својима из Агенције за Реституцију да су обичан шљам


Пусти ме Тадића, Милошевића и разних Вучића, све је то стока из 1944.
Tadici milosevici djindjici kostunice nisu imali fakticku vlast u drzavi, vec su je imali mafijasi DSS a jos od 70tih....
Ovo pre 41. godine ne verujem, jer o tome govore ljudi koji su ucili po evropi sami se snalazeci....kao sto znamo monarsi u Srbiji slabo su saradjivali s pametnim Srbima.....radije su ih proterivali. Bar tako pise na tarabi....ako laze taraba onda lazem i ja.
 
Tadici milosevici djindjici kostunice nisu imali fakticku vlast u drzavi, vec su je imali mafijasi DSS a jos od 70tih....

И после 10 г , протураш та срања...

Не бре него ваша ОЗНА.

Из ЦК фракција преко одобрења ДБа су направљене све партије.

Одатле су деца комунизма, без обзира на уређење.

Али ти пишеш о својим непријатељским фракцијама
 

Back
Top