Кад је наставнике срамота што раде у школи

И после 10 г , протураш та срања...

Не бре него ваша ОЗНА.

Из ЦК фракција преко одобрења ДБа су направљене све партије.

Одатле су деца комунизма, без обзира на уређење.

Али ти пишеш о својим непријатељским фракцијама
Ja pisem ono sto znam, a to je da u Srbiji komunisti nemaju vlast od 68. godine, ali nemaju ni ostali Srbi nego engleski lakeji....kao sto znamo najvisi organ KP 70. godine je sastavljen od kadrova americkih liberala....DB je firma tih liberala....kao i KOS....
 
Па ко је отео Броза од Стаљина да би правио Западни комунизам?
Broz je uredio svoju drzavu i vec 60tih se bavio svetskim pitanjima, kao sto znas, veliko angazovanje u UN i Nesvrstanima je bio osnova angazovanja Broza od 60tih do smrti, Srbi su sami uredjivali Srbiju, a ostali svoje drzavice. 60tih je uticaj na Srbe stigao sa zapada i postavljani su sasvim promaseni ljudi u vlast koji su bili marionete engleskih i americkih četnika....naravno, vise nisu ni bili cetnici nego zajedno sa rusima monarhisti i podrzavani od strane otceljene pravoslavne crkve.....
 
Шта ће мени да анализирам било шта кад прецедник има све податке! 💪💪
Pa ti nadji drugog precednika sa kojim ti matematika tek nece trebati.

Ozbiljno, jel' ste vi u Srbiji toliko prolupali da u sve, ama bas sve sfere umecete precednika? Najkrvaviji su mi ovi koji precednika okrivljuju i za svoje licne neuspehe, ne ide mi matematika - kriv je precednik, devojke me izbegavaju kao kugu - kriv je precednik, nisam zavrsio fakultet - kriv je precednik, Jokic ne igra za reprezentaciju - kriv je precednik, mala mi plata - kriv je precednik, oluja razbucala Srbiju/Balkan - kriv je precednik... jbg, sjajno je kad imas za sve svoje neuspehe i sve negativnosti u drustvu, mentalitetu i ponasanju Srbalja okrivis jednog coveka ma kako on negativan bio. Pa kad za 25 ili 35 godina budete u peMziji i kad se osvrnete na vase kukavne zivote za sve ce vam biti kriv precednik a vi necete biti krivi ni za to sto ste binji lenji, nepreduzimljivi ili sto bam matematika nije isla. J.e.b.o vas precednik! Vas zivot zavisi od vas a ne od precednika!
 
Pa ti nadji drugog precednika sa kojim ti matematika tek nece trebati.

Ozbiljno, jel' ste vi u Srbiji toliko prolupali da u sve, ama bas sve sfere umecete precednika? Najkrvaviji su mi ovi koji precednika okrivljuju i za svoje licne neuspehe, ne ide mi matematika - kriv je precednik, devojke me izbegavaju kao kugu - kriv je precednik, nisam zavrsio fakultet - kriv je precednik, Jokic ne igra za reprezentaciju - kriv je precednik, mala mi plata - kriv je precednik, oluja razbucala Srbiju/Balkan - kriv je precednik... jbg, sjajno je kad imas za sve svoje neuspehe i sve negativnosti u drustvu, mentalitetu i ponasanju Srbalja okrivis jednog coveka ma kako on negativan bio. Pa kad za 25 ili 35 godina budete u peMziji i kad se osvrnete na vase kukavne zivote za sve ce vam biti kriv precednik a vi necete biti krivi ni za to sto ste binji lenji, nepreduzimljivi ili sto bam matematika nije isla. J.e.b.o vas precednik! Vas zivot zavisi od vas a ne od precednika!

Знаш ли ти шта је Шеста колона?
 
Pa ti nadji drugog precednika sa kojim ti matematika tek nece trebati.

Ozbiljno, jel' ste vi u Srbiji toliko prolupali da u sve, ama bas sve sfere umecete precednika? Najkrvaviji su mi ovi koji precednika okrivljuju i za svoje licne neuspehe, ne ide mi matematika - kriv je precednik, devojke me izbegavaju kao kugu - kriv je precednik, nisam zavrsio fakultet - kriv je precednik, Jokic ne igra za reprezentaciju - kriv je precednik, mala mi plata - kriv je precednik, oluja razbucala Srbiju/Balkan - kriv je precednik... jbg, sjajno je kad imas za sve svoje neuspehe i sve negativnosti u drustvu, mentalitetu i ponasanju Srbalja okrivis jednog coveka ma kako on negativan bio. Pa kad za 25 ili 35 godina budete u peMziji i kad se osvrnete na vase kukavne zivote za sve ce vam biti kriv precednik a vi necete biti krivi ni za to sto ste binji lenji, nepreduzimljivi ili sto bam matematika nije isla. J.e.b.o vas precednik! Vas zivot zavisi od vas a ne od precednika!

Мере, не верујем ја у то што велиш. :think:
 
https://www.ozon.rs/vesti/2023/nastavnici-ocenjivali-slaba-trojka-skolstvu-od-nastavnika/

Zanimljivo je da nijedan prosvetar nije dao ocenu pet obrazovnom sistemu, dok je bilo i onih koji su ocenili sistem sa jedinicama. Opšti stav nastavnika je da se obrazovanje u Srbiji doživljava kao degradirano, izgubilo je smisao, zastarelo je, i bez ujednačenih kriterijuma. Mnogi ga opisuju kao urušeno i devastirano, a smatraju da đaci u takvom okruženju ne stiču funkcionalna znanja. Prosvetari ističu i brojne nerešene probleme u školama, poput vršnjačkog nasilja, nemotivisanosti kako učenika tako i nastavnika, kao i loše saradnje sa roditeljima.


dobro je bar sto su nastavnici svesni da su u dubiozi

lose je sto nemaju viziju kako dalje
 
I dalje mislim da nisu problem predCenici, već narod. Niko ništa ne čini po pitanju stanja u obrazovanju, krajni domet je ko će više da popljuje prosvetu.

Ко треба да чини: једнина или мноштво?? И зашто?

------
Напомена:
Народ=једнина+мањина+мноштво
 
https://www.ozon.rs/vesti/2023/nastavnici-ocenjivali-slaba-trojka-skolstvu-od-nastavnika/

Zanimljivo je da nijedan prosvetar nije dao ocenu pet obrazovnom sistemu, dok je bilo i onih koji su ocenili sistem sa jedinicama. Opšti stav nastavnika je da se obrazovanje u Srbiji doživljava kao degradirano, izgubilo je smisao, zastarelo je, i bez ujednačenih kriterijuma. Mnogi ga opisuju kao urušeno i devastirano, a smatraju da đaci u takvom okruženju ne stiču funkcionalna znanja. Prosvetari ističu i brojne nerešene probleme u školama, poput vršnjačkog nasilja, nemotivisanosti kako učenika tako i nastavnika, kao i loše saradnje sa roditeljima.


dobro je bar sto su nastavnici svesni da su u dubiozi

lose je sto nemaju viziju kako dalje
Mi odavno to znamo, samo nas niko ne pita a i kada nas pitaju, ne slušaju šta predlažemo.
 
Poslednja izmena:
Образовање је деградирано и застарело, градиво је преобимно, ђаци без функционалних знања, квалитетан просветни кадар одлази у привреду због бољих услова рада и зарада – показaло је недавно објављено истраживање
Увек је све зависило од наставника и од учитељице. Градиво је такво какво је али примена је нешто друго.
Проблем је што има сто уџбеника и сто приступа. Ни буквари нису више исти. Кад само из историје има више издавача па свакии издавач стави своје податке, то је такође не мали проблем.
Ђаци и онако у основној слабо падају на поправни, па градиво било овако или онако, ко хоће да учи ће учити.

Како да наставнике не буде срамота да раде у школи, у пекари плата 75.000 са пријавом на цео износ, а такође раде људи и у магацину за 75.000, пријава за цео износ. Још добију извештај о плати и спецификацију преко мејла. Што не раде све школе. Па онда у школи примају мању плату него што се може зарадити у пекари.
Тј. у школи без мастер студија као почетник се заради 65.000 динара, а у пекари 75.000.
Да не помињемо мале надокнаде у школи за разредно старешинство.
Ево пре неки дан је писало да је отац тужио наставника јер је опоменуо његову ћерку на непримерено облачење.
Ако наставник пошаље ученика на поправни, не пише му се добро, тј. има инспекцију за вратом.
 
Poslednja izmena:
Увек је све зависило од наставника и од учитељице. Градиво је такво какво је али примена је нешто друго.
Проблем је што има сто уџбеника и сто приступа. Ни буквари нису више исти. Кад само из историје има више издавача па свакии издавач стави своје податке, то је такође не мали проблем.
Ђаци и онако у основној слабо падају на поправни, па градиво било овако или онако, ко хоће да учи ће учити.
Udžbenici su posebna priča, iako imamo opciju da biramo udžbenike, teško da se mogu kvalifikovati kao kvalitetni, već samo kao podnošljivi. Od nas zavisi kako ćemo se snaći sa takvim udžbenicima, zato nam i radni dan traje duže nego što se misli. Primer: u udžbeniku matematike, ima par zadataka za vežbanje, nisu često po nivoima, nisu često ni prilagođeni, tako da moramo da uvek pripremimo adekvatne zadatke za sve učenike.I ocene su po pravillniku, koji ima jako niske kriterijume.
 
Udžbenici su posebna priča, iako imamo opciju da biramo udžbenike, teško da se mogu kvalifikovati kao kvalitetni, već samo kao podnošljivi. Od nas zavisi kako ćemo se snaći sa takvim udžbenicima, zato nam i radni dan traje duže nego što se misli. Primer: u udžbeniku matematike, ima par zadataka za vežbanje, nisu često po nivoima, nisu često ni prilagođeni, tako da moramo da uvek pripremimo adekvatne zadatke za sve učenike.I ocene su po pravillniku, koji ima jako niske kriterijume.
И посебну документацију за IOP, и индивидуализацију. И наравно ко предаје грађанско, има још једну обавезу. Гадно је то, шта рећи, барем за учитељице. А ни старијима није лако.
 
И посебну документацију за IOP, и индивидуализацију. И наравно ко предаје грађанско, има још једну обавезу. Гадно је то, шта рећи, барем за учитељице. А ни старијима није лако.

Шта је гадно?!?

Ја да предајем грађанско, било би у овом исквареном друштву по неки културни, антрополошки или политиколошки радикализам...:namcor:
 
Образовање је деградирано и застарело, градиво је преобимно, ђаци без функционалних знања, квалитетан просветни кадар одлази у привреду због бољих услова рада и зарада – показaло је недавно објављено истраживање
677z381_Nevena-Budjevac-FOTO-Licna-arhiva.jpg

Невена Буђевац (Фото лична архива)
Овдашње образовање „закључну” оцену тројку добило је од просветних радника учесника Истраживања о ставовима наставника и директора школа према образовном систему у Србији. У овој студији квалитет нашег школства ниједан запослени није вредновао петицом, јединица је било. У испитивању су учествовали просветни радници из Београда, Чачка, Кикинде, Новог Пазара, Шапца, Сечња, Ниша, Краљева, Лесковца, Зрењанина и Суботице, различитог иницијалног образовања и искуства, који раде у основним и средњим школама, градским и сеоским, редовним и специјалним.
Према коментарима које су наводили уз оцене, наше образовање је деградирано, изгубило смисао, застарело, такво да деца не стичу функционална знања, без уједначених критеријума, урушено и девастирано. Запослени у школама истичу и бројне нерешене проблеме у нашем школству – вршњачко насиље, немотивисаност и ученика и наставника, лошу сарадњу с родитељима ђака. Напомињу да је градиво преобимно и неприлагођено узрасту, да су ученици пасивни (један наставник је чак рекао – анестезирани). Искази наставника из ове студије сведоче да неки раде рутински, као у фабрици, а неке је срамота што раде у школи.

Пфф... :kafa:
 
Шта је гадно?!?
ИОП1, ИОП2, деца на индивидуализацији. Интеграција деце са ИОП-а са другим ђацима.
Ја да предајем грађанско, било би у овом исквареном друштву по неки културни, антрополошки или политиколошки радикализам...:namcor:
Програм грађанског се састоји од неконфликтног решавања сукоба и дечијих права нпр.
 

Back
Top