Jesmo li svjesni što je život?

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Sve češče se pitam....pa zapravo kako shvatiti zivot?

Povremeno se osjecam kao algoritam, kao robot, ali evo nekako po noci, pa cak i u jutarnje noci- razdoblja prije sedam ujutro, a vani jos mrak, cak i u ovo doba muci me neka ekstremna nostalgija pomijesana s puno dodatnih asocijacija.

Sto se dogadja, sto je ovo? Sto to treba?

Gdje je sreca?/ gdje je istina?

Gdje je put?

Sto je put?/sto ce nam put donijeti,?

U sto da covjek vjeruje? Kakva li je ovo godina, kakav li je ovaj pocetak jeseni, kakve li to note pise?

Ciji smo? Ciji? Svoji ili svaciji? Zasto zatvaramo prozore, zasto sprijecavamo dopiranje pjesme ptica, zasto stopiramo dolazak i sunca i snjijega i kise? Zasto jaci vjetar asocira na zemljotres? Gdje smo?

Gdje pripadamo? Gdje li ako opce jos zelimo? A sto zapravo zelimo? A sto ustvari i ako znamo?

Sto je to u zivotu bitno? Sto je zivot? Sto je sjaj?

Sto je pjesma?

Sto je glas, sto je rijec, sto je nebo?

Sto je energija? Sto je srce? Sto je cvijet?


S kim podijeliti tugu? S kim podijeliti srecu?

Koga iznenaditi? Koga zagrliti?
 
Sve češče se pitam....pa zapravo kako shvatiti zivot?

Povremeno se osjecam kao algoritam, kao robot, ali evo nekako po noci, pa cak i u jutarnje noci- razdoblja prije sedam ujutro, a vani jos mrak, cak i u ovo doba muci me neka ekstremna nostalgija pomijesana s puno dodatnih asocijacija.

Sto se dogadja, sto je ovo? Sto to treba?

Gdje je sreca?/ gdje je istina?

Gdje je put?

Sto je put?/sto ce nam put donijeti,?

U sto da covjek vjeruje? Kakva li je ovo godina, kakav li je ovaj pocetak jeseni, kakve li to note pise?

Ciji smo? Ciji? Svoji ili svaciji? Zasto zatvaramo prozore, zasto sprijecavamo dopiranje pjesme ptica, zasto stopiramo dolazak i sunca i snjijega i kise? Zasto jaci vjetar asocira na zemljotres? Gdje smo?

Gdje pripadamo? Gdje li ako opce jos zelimo? A sto zapravo zelimo? A sto ustvari i ako znamo?

Sto je to u zivotu bitno? Sto je zivot? Sto je sjaj?

Sto je pjesma?

Sto je glas, sto je rijec, sto je nebo?

Sto je energija? Sto je srce? Sto je cvijet?


S kim podijeliti tugu? S kim podijeliti srecu?

Koga iznenaditi? Koga zagrliti?
Naci ces ti svoj put i srecu, cim trazis...
 
Možda.....ja želim naći neki smisao, ali problem je u tome što već nekoliko tjedana sam upao u krug kuca- posao, tu i tamo koje druzenje, nekoliko ljudi se udaljili , a realno nisu imali razloga da se udalje i to me zbunjuje
Već si u uvodnom postu napisao mnogo toga što je lepo i daje sreću makar u trenucima.
Dan, list, vetar, sunce, osmeh
A za nešto dublje i lično tvoje, slažem se sa Bmaxom, sa onim što ti je odgovorio
 
Već si u uvodnom postu napisao mnogo toga što je lepo i daje sreću makar u trenucima.
Dan, list, vetar, sunce, osmeh
A za nešto dublje i lično tvoje, slažem se sa Bmaxom, sa onim što ti je odgovorio
E da, ali to je zanimljivo, koliko čovjek može imati boljih asocijacija , a da je toga prerijetko svjestan



Ja živim u prilično bučnom gradu, i čak i dosta često boravim u dubljem dijelu prirode...barem dva tri puta tjedno, tamo gdje je puno tiše, i onda se ja i uspijevam nekad motivirati za nove dane, ali me opet nekako buka bučnijeg dijela plus poslovne obaveze uspore
 
Sve češče se pitam....pa zapravo kako shvatiti zivot?

Povremeno se osjecam kao algoritam, kao robot, ali evo nekako po noci, pa cak i u jutarnje noci- razdoblja prije sedam ujutro, a vani jos mrak, cak i u ovo doba muci me neka ekstremna nostalgija pomijesana s puno dodatnih asocijacija.

Sto se dogadja, sto je ovo? Sto to treba?

Gdje je sreca?/ gdje je istina?

Gdje je put?

Sto je put?/sto ce nam put donijeti,?

U sto da covjek vjeruje? Kakva li je ovo godina, kakav li je ovaj pocetak jeseni, kakve li to note pise?

Ciji smo? Ciji? Svoji ili svaciji? Zasto zatvaramo prozore, zasto sprijecavamo dopiranje pjesme ptica, zasto stopiramo dolazak i sunca i snjijega i kise? Zasto jaci vjetar asocira na zemljotres? Gdje smo?

Gdje pripadamo? Gdje li ako opce jos zelimo? A sto zapravo zelimo? A sto ustvari i ako znamo?

Sto je to u zivotu bitno? Sto je zivot? Sto je sjaj?

Sto je pjesma?

Sto je glas, sto je rijec, sto je nebo?

Sto je energija? Sto je srce? Sto je cvijet?


S kim podijeliti tugu? S kim podijeliti srecu?

Koga iznenaditi? Koga zagrliti?
Samo ljubav, to je jedino sto vredi, ne dozovli da te zavaraju. Bez ljubavi covek ne zivi i kao da nije ni ziveo.
 
sto je zivot nego rulet....od milijardi spermica uvalis se i spojis s jajne celije onda se nesto kao formiras u organizam i kad izidjes iz utrobe ceka te socijalno preoblikovanje....stime sto nitko nema odgovor o poenti svega toga jer smrt tebe kao organizma ponistava tvoju koncepciju svega toga i svodi na nekakvu statistiku i protok minornog perioda u istoriji....
 
Možda.....ja želim naći neki smisao, ali problem je u tome što već nekoliko tjedana sam upao u krug kuca- posao, tu i tamo koje druzenje, nekoliko ljudi se udaljili , a realno nisu imali razloga da se udalje i to me zbunjuje
Život ima svoj smisao, svrhu i cilj i ako je to ono što te stvarno zanima, ako je to POTREBA koja se pojavila da bi bila zadovoljena onda ćeš naći sasvim sigurno odgovore na sva pitanja.
Međutim, često naiđu periodi kada nemamo ravnotežu između posla i slobodnog vremena za relaksaciju pa nam se čini da je smisao izgubljen a mi smo opterećeni.
Ako je ovo drugo slučaj naći bar malo vremena za opustanje pre odlaska u krevet, a posebno je dobro u ovom periodu isključiti se iz svega onoga što se nameće čovečanstvu naročito preko glavnih medija. Za opustanje naći nešto što će lično opustiti pojedinca kako bi imao dobar odmor za vreme sna. Ovo je čak i važnije od onoga u toku dana jer naš noćni život i onaj dnevni jesu i te kako jedinstveni. Noć nije samo za isključivanje iz ove realnosti već je mnogo više od toga. Pomenuću samo nešto što je većini ljudi prihvatljivije. Tokom noći mi kao Biće, šaljemo energiju revitalizacije našem telu i to je jedan od glavnijih razloga zašto ne možemo izdržati dugo bez noćnog sna.
Ako si spreman za prihvatiti nešto više od ovoga valja pomenuti da smo Mi, besmrtna Bića (Duše) i kao takvi nikada ne spavamo već nastavljamo životno učenje i tokom sna na nekoj od viših realnosti. Zato, ako osoba ima snove vredi obratiti pažnju na njih budući da snovi nama daju više ako na njih obratimo pažnju i to mnogo, mnogo više.
Pozdrav
 
Sto se tice trazenja sustinskih odgovora - ova planeta je izmedju ostalog i skola. Zivimo zivote kako bi smo sazrevali / ucili i razvijali se. Sastavni deo ovog procesa je to da odgovori sa sve dokazima ne treba da se cekaju na gotovs (kao sto to vecina radi), nego se treba pokrenuti samostalno i samoinicijativno i aktivno ih traziti kroz razmisljanje, istrazivanje, analiziranje, intuiciju... Ko se iskreno pokrene i krene ovim putem, i pritom je otvoren za "saradnju" sa Univerzumom, taj ce pre ili kasnije dobiti adekvatnu pomoc i potvrde kroz razlicita iskustva (mislim da to obicno kod vecine krece sa snovima, sa suptilnim znakovima i sinhronicitetima, kao i sa tzv. andjeoskim brojevima).
 
sto je zivot nego rulet....od milijardi spermica uvalis se i spojis s jajne celije onda se nesto kao formiras u organizam i kad izidjes iz utrobe ceka te socijalno preoblikovanje....stime sto nitko nema odgovor o poenti svega toga jer smrt tebe kao organizma ponistava tvoju koncepciju svega toga i svodi na nekakvu statistiku i protok minornog perioda u istoriji....
To je takozvana Antropika.

Naime ako od 1000 planeta samo 1 podržava život a 999 ne, onda ti možeš da se čudiš: "Ovo je mađija! Kako to sam se baš našao tamo gde je uspelo!"

Pa samo tamo gde uspeva i možeš da se nađeš etc.
 
To je takozvana Antropika.

Naime ako od 1000 planeta samo 1 podržava život a 999 ne, onda ti možeš da se čudiš: "Ovo je mađija! Kako to sam se baš našao tamo gde je uspelo!"

Pa samo tamo gde uspeva i možeš da se nađeš etc.
a biraz moglo me je se ejkulirati vani u taj navrat sa tom skupinom spermica... znaci u sam taj cin se sliju protivurecnosti a kamo li da zanemarimo to i odemo natrag u povijest...koljenima natrag u cijeli rodoslov pa zatim kolektivna povijest pa zatim planetarna povijest....
 
a biraz moglo me je se ejkulirati vani u taj navrat sa tom skupinom spermica... znaci u sam taj cin se sliju protivurecnosti a kamo li da zanemarimo to i odemo natrag u povijest...koljenima natrag u cijeli rodoslov pa zatim kolektivna povijest pa zatim planetarna povijest....
Da, recimo da homo sapiens postoji 250,000 godina a jedna generacija traje 25, znači da imaš 10,000 raznih očeva i dedova u prošlosti.

I sad, incel sajtovi nas informišu da je ispod 50% verovatnoća da se neki muškarac razmnoži.

To znači da treba 10,000 puta da bacaš novčić, i samo ako svaki put bude pismo, tad postojiš.
 
Da, recimo da homo sapiens postoji 250,000 godina a jedna generacija traje 25, znači da imaš 10,000 raznih očeva i dedova u prošlosti.

I sad, incel sajtovi nas informišu da je ispod 50% verovatnoća da se neki muškarac razmnoži.

To znači da treba 10,000 puta da bacaš novčić, i samo ako svaki put bude pismo, tad postojiš.
a moralo se i do tog primerka doci nekim evolutivnim tokom dakle ipak se sezemo dulje u povijest do bukvalno nebica i pitanja kako je iz nezive tvari se stvorio zivot
 

Back
Top