Sto je forum i chat postao dosadan?

Sve bezlicne teme, politika samo kopiranje izvestaja vodecih stranaka, svi nekako bez znanja , bez razmisljanja, bez ideja, bez humora...

Nekako se nabacuju , forsiraju teme za komunikaciju , vise slobode imas sa tinejdzerima koji za pola pojmova nisu ni culi , nego sa ljudima od 20 30 40 godina...ove starije ne mogu ni da racunam, vec senilnost uhvatila...
Сувише ботова.

Поједини хитно треба да престану да глуматају фенсерај и спознају шта желе.
Форум није лош али препун над*каних особа које глуматају величине реалног живота.
Одлука да ли им је форум потребан или не, би им помогла да напредују на форуму или животу.
Forumi su svi realno tupavi.

Drugo je bio stari usenet (sci.*, alt.*, soc.*,...) koji je stratosfera za sve forume.

Forumi su na bilo kom jeziku inferiorni, dva tri slova, mentalno tuba.... i to je svugdje.

Nizak je jer umesto da opservira može reagovati. Pitanje je zašto, odgovor je jer ne otvarate teme koje su po tvom merilu.

Ниси то рекла.

Рекла си, "Види. Ти можеш да отвориш тему која те интересује, можеш да учествујеш у теми која ти је занимљива и можеш да одеш са форума."

Postoji opcija : otvoriš temu koja te interesuje ili učestvuješ u temi koja ti je zanimljiva . Ako od ovolikog broja tema nijednu ne smatraš dovoljno kvalitetnom po svojim merilima, onda odeš na igrice :mrgreen:

Је л он тражио од тебе савет да му кажеш шта да ради?
Није.

Зашто му га онда дајеш?

Ако си хтела да кажеш, "Форум је лош зато што ти Умри Мушки не отвараш теме", зашто то ниси рекла? Можда зато што помало звучи глупо?

Postavljanje tema nije ničiji posao, već stvar interesovanja. Ako misliš da neko od nas postavlja teme po direktivi, grešiš, al nisi jedini.

Квалитет форума је одговорност људи који управљају њиме.

To me podseti na onaj vic kad Mujo vozi kola autoputem i na radiju čuje upozorenje "Pažnja svima, autoputem vozi jedan poludeli vozač u suprotnom smeru", a on komentariše "ču samo jedan, pa ima ih na stotine"...

Tako i ovi muškarci koji misle da su sve žene loše, ili one žene koje misle da su svi muškarci loši. Do njih je.

Sve bezlicne teme, politika samo kopiranje izvestaja vodecih stranaka, svi nekako bez znanja , bez razmisljanja, bez ideja, bez humora...

Nekako se nabacuju , forsiraju teme za komunikaciju , vise slobode imas sa tinejdzerima koji za pola pojmova nisu ni culi , nego sa ljudima od 20 30 40 godina...ove starije ne mogu ni da racunam, vec senilnost uhvatila...
Htedoh juče da odgovorim na temu, pa sam zaboravila. Sad se setih da odgovorim,
al se ne sećam šta sam htela reći. :confused:

aha.. setih se...

Gordost, ili u konkretnom slučaju, intelektualni snobizam, čine da nam rečeno
ili napisano drugima, izgleda bezvredno. Predrasude, generalizacije, nedostatak
empatije, sve to čini teskobnim ne samo boravak na forumu, nego i čitav život.

Naša pažnja je vođena namerom. Pa ako imamo nameru da dokažemo svoju
intelektualnu nadmoć, uočavaćemo prilike koje nam to omogućavaju. Jednostavnije
rečeno, ko šta traži to i nađe. Pa se tako glupost može čuti i od intelektualca, a
mudrost od trogodišnjeg deteta.

U budizmu se o tome uči, a može biti vrlo korisno za primenu u svakodnevnom
životu. Budući da veći deo života boravimo potpuno zarobljeni u intelektu, verujći
da smo upravo to mi, potpuno se odvajamo od realnosti.
Na primer. Ispred kuće imamo drvo. Svakog jutra iznova vidimo isto drvo, pa
vremenom prestanemo i da ga primećujemo jer nam je dosadno. Malo nam
skrene pažnju kada procveta ili kada lišće požuti, kada se desi neka baš posebna
promena. Ali, to drvo zapravo nikada nije isto. Ako bi ga posmatrali pažljivo, bez
bilo kakvih predubeđenja ili uverenja, u svakom trenutku bi videli nešto potpuno
novo. Gola pažnja, oslobođena onoga što svemu lepi etikete, čini život jako
zabavnim.

aha.. setih se...

Gordost, ili u konkretnom slučaju, intelektualni snobizam, čine da nam rečeno
ili napisano drugima, izgleda bezvredno. Predrasude, generalizacije, nedostatak
empatije, sve to čini teskobnim ne samo boravak na forumu, nego i čitav život.

Naša pažnja je vođena namerom. Pa ako imamo nameru da dokažemo svoju
intelektualnu nadmoć, uočavaćemo prilike koje nam to omogućavaju. Jednostavnije
rečeno, ko šta traži to i nađe. Pa se tako glupost može čuti i od intelektualca, a
mudrost od trogodišnjeg deteta.
Hajde da se vratimo korenima...

Tumacenje tudjih gestova je uvek u skladu sa svrhom koju imamo ili sa namerama koje imamo.
Ako se gleda svrha, onda bi verniku primarna svrha bila da zauzme hijararhijsku poziciju shodno njegovim talentima datim od boga, jer tako ispunjava bozije delo, a i nameru , jer mu je taj ili ti talenti dati...

Tada bi mozda takva osoba po zakonu u drugima gledas ono sto i sam radis, ostavila mogucnost da i drugi prate istu svrhu.

Medjutim, tu su i namere, a namere su vezane ne samo sa svrhom nego su i rezultat reakcija na pobude iz okruzenja, pa u namere spadaju i odbrambene namere, namere u vezi hijararhije, djavolje namere ili razna zastranjenja...

Kad se nesto tumaci iz namere, onda je namera jako bitna stvar, ona dalje usmerava tok dogadjaja, a ne svrha....
Tako se moze uciniti push tehnikama da osoba stalno bude u modu izvrsavanja namera a nikako svrhe....od mladosti pa do kraja zivota...iako zna za svoju svrhu , koja god da je...

Raskorak izmedju onih koji se ponasaju po namerama i onih koji se ponasaju po svrsi je neminovan, i onda mozemo imati da se osoba koja nesto cini po namerama sukobljava sa osobom koja nesto cini po svrsi iako im je svrha zajednicka i ista...

U takvim trenucima, osoba koja prati svrhu ce biti smetnja osobama koje prate nameru..., dok obrnuto samo izgleda jer osoba koja prati svrhu ne moze dugotrajno odstupiti od svrhe cak i kad je primorana silom da prati tudje namere ili se namerama brani od napada drugih..

vrte se iste teme sa istim trol odgovorima na svim temama, onda nedostatak inspiracije usled prezasicenja informacijama i otupelost kao posledica toga..
Da moze se povezati okruzenje i nasilje ili navike iz okruzenja sa dugorocnim prikazom i afinitetima ljudi....
Tada se kaze ubijeni ljudi....obicno se kaze duhovno , ali moze biti intelektualno , moze biti ambiciozno , mada je tacnije reci aspirativno, inspirativno ubijeni ljudi...
Eto jedan vickast jezicki izrazaj, spojiti aspiraciju i inspiraciju...
Taj vickasti jezicki izrazaj je nesto sto moze biti samo sebi i inspiracija i aspiracija ali i operacija...

Osoba moze , na razvijenim servisima u formi foruma da zbog razlicitih slucajnih vickastih jezickih izrazaja da generise u sebi ideje koje su zanimljive osobi i vode ka inspiracijama i aspiracijama ali i prosvecenju i idejama...Neko to moze banalizovati i nazvati asocijativnim razmisljanjem, ali to u sustini nije , vec bas ovo , uticaj vickastog jezickog izrazaja koji generise inspiraciju i pokusaj a kasnije i aspiraciju koja nastaje iz tek stvorene inspiracije..

Bukvalno se generisu ideje koje ne postoje jasno vec su nastale iz vickastog jezickog izrazaja....tek kasnije dobijaju svoj sadrzaj i ideju...

To je mnogo bolja upotreba nego suprotno ponasanje, kad se postavlja cilj , demagogija pa se onda kreiraju demagoski sadrzaji....koji brane nesto..
Kod vickastog jezickog izrazaja se samo kao kroz igru generise pocetni stav, argument , a onda se trazi moguci smisao ili realizacija.....Gledano kroz sport, to bi bilo kao kad moras provesti izmedju kapija ali putanju moras odabrati mudro i da prati zakone fizike...u ovom slucaju zakone razuma, iskustva, logike i svih postojecih medjuodnosa..

Primeri koji nastaju slucajnim jezickim izrazajim, vickastim, ne moraju biti tacni...
Npr tu bi bio primer kako je nastala moja teorija tumacenja srece..
Zbog razlicite ucestanosti koriscenja engleskog happy i lucky, a oba pojma znace sreca, ja sam kreirao netacnu teoriju da je narod laicki mesao znacenja ova dva pojma....
Da razjasnim pojam 1 sreca je osecanje zadovoljstva i ispunjenosti u osobu , a pojam 2 je skup slucajnosti koji vodi ka pogodnom resenju ili dogadjaju koji donosi neki povoljan ishod...

Dakle razlicita frekvenca upotrebe ova dva termina me je navela na pogresni vickasti jezicki izrazaj da prost narod vezuje znacenje ta dva pojma i nema svest o razlici ta dva...
Sta je posledica toga?
Posledica toga je da narod onda puno zavisi od srece definisane na nacin 2 , kockarske srece da tako nazovem da bi osecao emotivnu srecu, da tako nazovem..

Medjutim moja pretpostavka nije bila tacna, jer ni u engleskom happy i lucky nisu razdvojeni iako se koriste razlicitim ucestanostima, vec su isto kao i u srpskom jeziku isti pojam sreca, tj sinonimi su..

Tek mojim nemackim razmisljanjem i filozofskim domisljanjem pojmovi dobijaju percepciono novu vrednost kao kockarska sreca i emotivna sreca.
Ali stoji i to da su i u realu jako vezani tj cesto emotivna sreca zavisi od dogadjaja koji su kockarska sreca...

To bi bio primer kako netacna ideja moze doneti korist iako je netacna i ostaje netacna do kraja...ali je ovde navedena kao primer jednog vickastog jezickog izrazaja..

Tako se isto moze desiti i da se generise tacna ideja iz apsurdne ideje, tj iz iskaza koji je suprotan svima....Zato je potrebno da postoji kultura uvazavanja svake izjave, to je potreban uslov.
Jer se onda osoba koja ima nekonformnu izjavu moze pitati i objasniti je bolje, umesto da se svi prave pametni i onda tumace sve izreceno kao da su razumeli a onda se podrazumeva da su je razumeli samo na jedan nacin, na svoj nacin...

Eto kako se moze stici do toga da svi tumace sve izreceno samo na jedan nacin tj na svoj nacin...
Tada jasno je, sva komunikacija postaje stura i dosadna, jer osoba i ne moze da tumaci nesto na suprotno od svog nacina...ili se krece u obracun...

To me podseti na onaj vic kad Mujo vozi kola autoputem i na radiju čuje upozorenje "Pažnja svima, autoputem vozi jedan poludeli vozač u suprotnom smeru", a on komentariše "ču samo jedan, pa ima ih na stotine"...

Tako i ovi muškarci koji misle da su sve žene loše, ili one žene koje misle da su svi muškarci loši. Do njih je.
Ovo je dobar primer sta je forum postao.....
platforma za manifestaciju rigidnih misljenja i samozadovoljavajucih balon psihologija...
Ali cik ti izmeni to.
Nema sanse, jer ja znam psiholoski sta su potajne zelje sizifa, ali vi ne znate...
Sve dok se ne ucini nebitnim ono sto je boldovano, opstaje prakticno stanje da se sve svodi na licni sukob prisutnih...

Back