Jeremić se smeje Đilasovoj koaliciji, opozicionar pokazao mišljenje, sada je sve jasno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

patkar

Primećen član
Banovan
Poruka
918
Vuk Jeremić, predsednik Narodne stranke, je isprozivao Dragana Đilasa i njegovu koaliciju „Srbija protiv nasilja“.

735406_vjerem_f.webp


Naime, na platformi Iks (nekadašnji Tviter) objavljena je fotografija članova opozicije koji se nalaze u autobusu. U prvim redovima, sede Marinika Tepić, potpredsednica SSP-a i Đilasova saradnica, i Zdravko Ponoš, nekadašnji Jermeićev saradnik, dok su ostali iza.

Međutim ono što je izazvalo smeh i navelo Vuka Jeremića da lajkuje objavu (označi da mu se sviđa) jeste legendarni glumac i komičar Miodrag Andrić Ljuba Moljac, koji je sa ovim nadimkom igrao ulogu patološkog lažova, a koji je u kariranom odelu smešten, simbolično, pored Marinike Tepić

Da je koalicija „Srbija protiv nasilja“ oličenje cirkusa, karikatura, očigledno misli I Vuk Jeremić koji je fotografiju sa opisom „plačem“ i emotikonima koji „umiru od smeha“, označio da mu se sviđa.

845137_806949-vuk-jeremic-orig_iff.png


Doduše, Vuk Jeremić je pre mesec dana i gostujući u jednoj emisiji poručio da tamo gde je Dragan Đilas nema demokratije.

- Nismo ničiji, i kao takvi uvek smo bili predmet napada da priđemo tom polu opozicije u kom, da se ne lažemo, nema neke demokratije i slobode mišljenja, tamo se zna ko je prvi i ko je gazda - istakao je predsednik Narodne stranke, jasno aludirajući na Dragana Đilasa.

https://www.alo.rs/vesti/izbori-2023/835568/opozicionar-pokazao-misljenje-sada-je-sve-jasno/vest
 
Jeremić, Tadić i Radule su solo igrači koji, bez obzira i na neke ok stavove, mogu samo da odmognu opoziciji. Ako želimo promene, to mora da se uradi zajedničkim radom, bez obzira koliko je ponekad teško naći zajednički jezik. Zato bih ja gorepomenutu trojku zaobišao kod glasanja. Možda je vreme i za penziju.
 
Vuk Jeremić, predsednik Narodne stranke, je isprozivao Dragana Đilasa i njegovu koaliciju „Srbija protiv nasilja“.

735406_vjerem_f.webp


Naime, na platformi Iks (nekadašnji Tviter) objavljena je fotografija članova opozicije koji se nalaze u autobusu. U prvim redovima, sede Marinika Tepić, potpredsednica SSP-a i Đilasova saradnica, i Zdravko Ponoš, nekadašnji Jermeićev saradnik, dok su ostali iza.

Međutim ono što je izazvalo smeh i navelo Vuka Jeremića da lajkuje objavu (označi da mu se sviđa) jeste legendarni glumac i komičar Miodrag Andrić Ljuba Moljac, koji je sa ovim nadimkom igrao ulogu patološkog lažova, a koji je u kariranom odelu smešten, simbolično, pored Marinike Tepić

Da je koalicija „Srbija protiv nasilja“ oličenje cirkusa, karikatura, očigledno misli I Vuk Jeremić koji je fotografiju sa opisom „plačem“ i emotikonima koji „umiru od smeha“, označio da mu se sviđa.

845137_806949-vuk-jeremic-orig_iff.png


Doduše, Vuk Jeremić je pre mesec dana i gostujući u jednoj emisiji poručio da tamo gde je Dragan Đilas nema demokratije.

- Nismo ničiji, i kao takvi uvek smo bili predmet napada da priđemo tom polu opozicije u kom, da se ne lažemo, nema neke demokratije i slobode mišljenja, tamo se zna ko je prvi i ko je gazda - istakao je predsednik Narodne stranke, jasno aludirajući na Dragana Đilasa.

https://www.alo.rs/vesti/izbori-2023/835568/opozicionar-pokazao-misljenje-sada-je-sve-jasno/vest
СНС лагано тоне, не вреди ти ово.
 
Jeremić, Tadić i Radule su solo igrači koji, bez obzira i na neke ok stavove, mogu samo da odmognu opoziciji. Ako želimo promene, to mora da se uradi zajedničkim radom, bez obzira koliko je ponekad teško naći zajednički jezik. Zato bih ja gorepomenutu trojku zaobišao kod glasanja. Možda je vreme i za penziju.
Koalicija je bila u ponudi, baš od strane NS. Sad izlaze samostalno, ali se slažem da bi bilo bolje da idu kao koalicija.
 
Koalicija je bila u ponudi, baš od strane NS. Sad izlaze samostalno, ali se slažem da bi bilo bolje da idu kao koalicija.

To šta političari pričaju mene ne zanima. Ja gledam samo dela. Da li si se udružio ili nisi. Ako nisi, a ostali jesu, onda je do tebe. Objašnjenja me ne zanimaju jer znam da oni uvek mogu da slože priču kako su oni eto hteli ali drugi su im krivi. Tako da me izgovori ne zanimaju. Ako smo u situaciji da se oni svi pojedinačno bore za cenzus, onda je očigledno da moraju zajedno. A kad vidim Jeremića, Tadića i Radula koji u svakom izbornom ciklusu muku muče da se ujedine sa ostalima, onda je jasno da nisu timski igrači. Pa što onda idu na izbore? Da dobiju 50% ne mogu. Idu da dobiju 3% i zasednu u fotelje. Što bih ja glasao za nekoga da dobije fotelju ako on sam neće da se udruži da menja vlast? Pa nisam toliko lud. Ja ne znam kako vi ostali to možete.
 
To šta političari pričaju mene ne zanima. Ja gledam samo dela. Da li si se udružio ili nisi. Ako nisi, a ostali jesu, onda je do tebe. Objašnjenja me ne zanimaju jer znam da oni uvek mogu da slože priču kako su oni eto hteli ali drugi su im krivi. Tako da me izgovori ne zanimaju. Ako smo u situaciji da se oni svi pojedinačno bore za cenzus, onda je očigledno da moraju zajedno. A kad vidim Jeremića, Tadića i Radula koji u svakom izbornom ciklusu muku muče da se ujedine sa ostalima, onda je jasno da nisu timski igrači. Pa što onda idu na izbore? Da dobiju 50% ne mogu. Idu da dobiju 3% i zasednu u fotelje. Što bih ja glasao za nekoga da dobije fotelju ako on sam neće da se udruži da menja vlast? Pa nisam toliko lud. Ja ne znam kako vi ostali to možete.
Kakvu je to muku mučila NS da se ujedini na prethodnim izborima? Da nisi malo (više) pogrešio? :mrgreen:
Ova godine se zna ko je bio za koaliciju, a koje radio u interesu onih od gore. To su Zavetnici. Valjda su morali da odrade one potpise od prošlog puta, došlo na naplatu.
 
Ova godine se zna ko je bio za koaliciju, a koje radio u interesu onih od gore.

Ne razumeš me, nebitno je ko je bio za šta. Bitan je rezultat. Ili si u timu ili si solo. Ako si solo, što bi ja glasao za tebe? Da dobiješ 3% i fotelju? Nisi smenio vlast a kaplje ti lova. Neka hvala. Glasam samo za one koji mogu da dovedu do promena. U desnici je to samo DSS jer su oni rekli da mogu da sarađuju sa ostalima (Evropskim blokom). Zavetnici i Jeremić neće. Ok, onda znači da ih promene ne zanimaju, samo da pređu cenzus. Glas za njih ti je glas da ostane Vučić. Neka hvala.
 
I sta je problem? Glasaces po svom izboru ili za Djilasa ili za Jeremica ili Vucica ili sasvim nekoga desetoga.

Jeremic je ispao covek sa jacim stavom neko njegov dojucerasnji kolega iz desnice, Jovanovic, ne zeli u koaliciju sa onima koji imaju totalno suprotan stav njegovom. Mislim kad pocnu da s.e.r.u u stilu "mozda imamo suprotne stavove po pitanju Kosova i EU ali komunalni problemi u Beogradu su nam zajednicki", alo jarani jel mislite da smo svi imbecili i da to ne radite samo zbog toga da bi uglavili 100-tinak svojih ljudi na direktorska i savetnicka mesta u javnim preduzecima odnosno da bi finasirali stranku iz gradskog budzeta. I to je sasvim legitimno pravo, pa ako simpatizerima ne smeta takav stav mogu to da rade do mile volje. Mislim da je fotografija biseg nacelnika Generalstaba sa Marinikom na sedistima u autobusu sa Ljubom Moljcem izmedju slika i prilika takve politike, sprdnja. No, sasvim legitimno pravo je da u tom savezu ljudi vide nesto drugo. 17.decembar ce pokazti kojih koliko ima.

I za kraj, meni je u glavi u ovakvim situacijama bivsi SPO i njihov kraj posle prodaje ideala.
 
Jeremić, Tadić i Radule su solo igrači koji, bez obzira i na neke ok stavove, mogu samo da odmognu opoziciji. Ako želimo promene, to mora da se uradi zajedničkim radom, bez obzira koliko je ponekad teško naći zajednički jezik. Zato bih ja gorepomenutu trojku zaobišao kod glasanja. Možda je vreme i za penziju.

Којој опозицији могу да одмогну?

Шта треба да раде?

Да одустану од бављења политиком, јер неко други има нешто више гласова у оквиру велике коалиције?
 
Ne razumeš me, nebitno je ko je bio za šta. Bitan je rezultat. Ili si u timu ili si solo. Ako si solo, što bi ja glasao za tebe? Da dobiješ 3% i fotelju? Nisi smenio vlast a kaplje ti lova. Neka hvala. Glasam samo za one koji mogu da dovedu do promena. U desnici je to samo DSS jer su oni rekli da mogu da sarađuju sa ostalima (Evropskim blokom). Zavetnici i Jeremić neće. Ok, onda znači da ih promene ne zanimaju, samo da pređu cenzus. Glas za njih ti je glas da ostane Vučić. Neka hvala.

Како си закључио да Аветници и Јеремић неће?

Аветници не желе да се изјашњавају у току изборне кампање, јер им је бирачко тело такво да би отишло од њих ако би рекли "после избора правимо коалицију са Ђиласом".

Пуцали би сами себи у ногу у сред изборне кампање.
 
Ne razumeš me, nebitno je ko je bio za šta. Bitan je rezultat. Ili si u timu ili si solo. Ako si solo, što bi ja glasao za tebe? Da dobiješ 3% i fotelju? Nisi smenio vlast a kaplje ti lova. Neka hvala. Glasam samo za one koji mogu da dovedu do promena. U desnici je to samo DSS jer su oni rekli da mogu da sarađuju sa ostalima (Evropskim blokom). Zavetnici i Jeremić neće. Ok, onda znači da ih promene ne zanimaju, samo da pređu cenzus. Glas za njih ti je glas da ostane Vučić. Neka hvala.
Bih, sine, bih - aorist pomocnnog glagola "biti" u prvom licu jednine

Hajde objasni, kako ce DSS da odbrani "svoje" principe i nacela na kojima je formiran u savezu sa strankama koje su apriori suprotni njihovima? Ili sta ce koaliciji koja je za EU stranka koja je protiv EU? Promenice partiju na vlasti i sta onda? Ko ce iz pobednicke koalicije da odustane od svojih stavova? DSS kao manji deo koalicije? Ili ce napustiti koaliciju odricuci se dela vlasti, evo pomogao sam vam da pobedite Vucica, pa mozete da vodite Srbniju ka EU... opsss, pa moja stranka (DSS) je za to da ne idemo u EU. Ovaj "novi" DSS ce da posle ovih izbora bez obzira na rezultate da zavrsi kao SPO. Za razliku od tog DSS-a Zavetnici, Dveri i NS ostaju verni svojim principima, zato ce i imati neku buducnost bez obzira na tvoj ili moj politicki stav.

I da ne bude zabune, ja sam za to da Srbija udje u EU, ma ko je odveo tamo. Jer zelim da svoje penzionerske dane provedem u evropskoj Srbiji, mada tesko ostvarljivo.
 
Којој опозицији могу да одмогну?

Шта треба да раде?

Да одустану од бављења политиком, јер неко други има нешто више гласова у оквиру велике коалиције?
I zato sto si veci, zato sto si jaci, zato sto si imucniji ja treba da prestanem da radim, da disem da zivim? Logika do moga.
 
Jeremic je ispao covek sa jacim stavom neko njegov dojucerasnji kolega iz desnice, Jovanovic, ne zeli u koaliciju sa onima koji imaju totalno suprotan stav njegovom.

Ja ne znam da li vi ovde svi imate neki problem sa matematikom ili je nešto drugo u pitanju. Radi se o gradivu osnovne škole. Evo idemo polako:

Cilj bavljenja politikom je da dođeš na vlast kako bi sprovodio svoj program.
Ako nisi na vlasti onda ne možeš da sprovodiš svoj program.
Da bi došao na vlast, moraš da imaš 50% ili da se udružiš sa drugima.
Jeremić nema 50%, možda ima 3%, znači fali mu 47% - ovo je matematika iz osnovne škole.
Znači ide solo na izbore a neće da se udruži sa drugima, znači da neće da menja vlast.
Ako neće da menja vlast, ide na izbore da bi uzeo fotelju i da mu kaplje lova.
Pa što bi onda neko glasao za njega kako bi uzeo fotelju??

Aj mi objasni, to me veoma zanima.
 
Poslednja izmena:
Којој опозицији могу да одмогну?

Шта треба да раде?

Да одустану од бављења политиком, јер неко други има нешто више гласова у оквиру велике коалиције?

Pa da se udruže, kako misliš da menjaš vlast a domet ti je 3% ?

Fali ti 47%. Nemoj mi reći da se ne razumeš u matematiku?
 
Poslednja izmena:
Како си закључио да Аветници и Јеремић неће?

Аветници не желе да се изјашњавају у току изборне кампање, јер им је бирачко тело такво да би отишло од њих ако би рекли "после избора правимо коалицију са Ђиласом".

Пуцали би сами себи у ногу у сред изборне кампање.

Aha, to znači predlažeš, da se građani obmanjuju. Sad ću da prećutim šta ću da radim posle izbora a onda ću kako mi je volja? Pa zbog takvog stava ljudi i nemaju poverenje u političare. Pre izbora ću da pričam jedno, posle izbora drugo. Ne znam za tebe, ali po meni takvima nije mesto u politici. Dok god budemo tolerisali lažove, nema nam izlaska iz loše situacije. Zato je meni Milošev potez ok, jer je on jasno rekao da je za saradnju jer vidi da nije moguće drugačije. Isto su rekli i iz Đilasove ekipe. I jedni i drugi su zbog toga napadani od svojih glasača ali su opet imali muda da kažu kako stoje stvari. Opet se vraćam na matematiku, niko nema 50%, prosto moraju zajedno. Ne znam kako to ljudima nije jasno, valjda ste išli u školu, razumete kako funkcionišu brojevi majkumu.
 
Pa da se udruže, kako misliš da menjaš vlast a dometi ti je 3% ?

Fali ti 47%. Nemoj mi reći da se ne razumeš u matematiku?

Нико није хтео са њима да се удружује.

Посебно не Ђилас, који је Тадића искаширао, још му подмеће фалсификоване потписе,

Демократску странку је понизио понуђеним бројем мандата,

са њим се не треба удруживати.

А ДСС, Двери и Заветници нису желели удруживање. Зид су поставили они.

удружили су се РАдуле и Тадић, јер их нико други није хтео. Дакле, није до њих. И Јеремић би пристао на пристојну понуду, које није било, па је морао сам (или да дели са аутсајдерима ТАдићем и Радуловићем мали колач).

Сва тројица имају име у политици, и ако неће нико са њима, имају пуно право да изађу у форми у којој су изашли на ове изборе.
 
Aha, to znači predlažeš, da se građani obmanjuju. Sad ću da prećutim šta ću da radim posle izbora a onda ću kako mi je volja? Pa zbog takvog stava ljudi i nemaju poverenje u političare. Pre izbora ću da pričam jedno, posle izbora drugo. Ne znam za tebe, ali po meni takvima nije mesto u politici. Dok god budemo tolerisali lažove, nema nam izlaska iz loše situacije. Zato je meni Milošev potez ok, jer je on jasno rekao da je za saradnju jer vidi da nije moguće drugačije. Isto su rekli i iz Đilasove ekipe. I jedni i drugi su zbog toga napadani od svojih glasača ali su opet imali muda da kažu kako stoje stvari. Opet se vraćam na matematiku, niko nema 50%, prosto moraju zajedno. Ne znam kako to ljudima nije jasno, valjda ste išli u školu, razumete kako funkcionišu brojevi majkumu.

Аха...ти значи предлажеш да Заветници кажу да ће после избора са Ђиласом у коалицију, и уместо 6 % на изборима колико им дају анкете (са Дверјанима) добију 2,9 %?

Не иде.

Уосталом, никакве обмане нема.

Једноставно се не изјашњавају са ким ће, јер је отварање карата пре избора рачун без крчмара.

Нису рекли да неће, ни да хоће. Где је ту обмана?
 
Аха...ти значи предлажеш да Заветници кажу да ће после избора са Ђиласом у коалицију, и уместо 6 % на изборима колико им дају анкете (са Дверјанима) добију 2,9 %?

Не иде.

Уосталом, никакве обмане нема.

Једноставно се не изјашњавају са ким ће, јер је отварање карата пре избора рачун без крчмара.

Нису рекли да неће, ни да хоће. Где је ту обмана?

Поред тога, ако Аветниц изгубе те гласове, ти гласови ће отићи СНС-у, јер је то исто бирачко тело. Дакле, растом Двери и Заветника губи СНС (што се видело на прошлим изборима).
 
Нико није хтео са њима да се удружује.

Ne razumem te, kakve veze ima ko je šta hteo? Đilas i ekipa su se udružili. DSS je rekao da može sa njima. Dakle imamo ekipu koja je voljna ZAJEDNO da menja vlast.

Sa druge strane imamo Radula, Tadića, Jeremića i Zavetnicu koji bi da idu solo i koji kažu KAKO NEĆE da sarađuju sa drugima. Čak se i pljuju međusobno. Pa jel ti logično da glasaš za ekipu koja se udružila i može da promeni vlast ili ekipu za koju znaš da SIGURNO ne može? Što bih glasao za nekoga ko izlazi na izbore potpuno beskorisno??
 
Ne razumem te, kakve veze ima ko je šta hteo? Đilas i ekipa su se udružili. DSS je rekao da može sa njima. Dakle imamo ekipu koja je voljna ZAJEDNO da menja vlast.

Sa druge strane imamo Radula, Tadića, Jeremića i Zavetnicu koji bi da idu solo i koji kažu KAKO NEĆE da sarađuju sa drugima. Čak se i pljuju međusobno. Pa jel ti logično da glasaš za ekipu koja se udružila i može da promeni vlast ili ekipu za koju znaš da SIGURNO ne može? Što bih glasao za nekoga ko izlazi na izbore potpuno beskorisno??

Где су рекли да неће да сарађују са другима?

Дај линк са изјавом.

Ово си измислио и целу теорију засниваш на измишљотини.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top