Jeremić se smeje Đilasovoj koaliciji, opozicionar pokazao mišljenje, sada je sve jasno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razumeš me, nebitno je ko je bio za šta. Bitan je rezultat. Ili si u timu ili si solo. Ako si solo, što bi ja glasao za tebe? Da dobiješ 3% i fotelju? Nisi smenio vlast a kaplje ti lova. Neka hvala. Glasam samo za one koji mogu da dovedu do promena. U desnici je to samo DSS jer su oni rekli da mogu da sarađuju sa ostalima (Evropskim blokom). Zavetnici i Jeremić neće. Ok, onda znači da ih promene ne zanimaju, samo da pređu cenzus. Glas za njih ti je glas da ostane Vučić. Neka hvala.
Ma razumem ja tebe, ali ako neće u koaliciju, šta da radiš? Ponudio si, došli svi na potpisivanje i onda dođe nečiji muž (bitna funkcija u političkoj partiji?) i kaže da ne može.
Sa Evropskim blokom niko iz nacionalno opredeljenih partija neće, jer su neki već pokušali to i videli koliko je ta opcija pogubna. Ako je nekome glavna stavka u programu odbijanje Nemaćko-francuskog plana, kao neprihvatljivog za Srbiju, kako da idu u koaliciju sa onima kojima to ne smeta? Većina glasača tih partija nikad ne bi glasali za bilo koju opciju razbijanja Srbije, za koju se zalažu ti iz "Evropskog bloka".
Promene su dobrodošle, ali samo ako su na bolje.

Ne razumem te, kakve veze ima ko je šta hteo? Đilas i ekipa su se udružili. DSS je rekao da može sa njima. Dakle imamo ekipu koja je voljna ZAJEDNO da menja vlast.

Sa druge strane imamo Radula, Tadića, Jeremića i Zavetnicu koji bi da idu solo i koji kažu KAKO NEĆE da sarađuju sa drugima. Čak se i pljuju međusobno. Pa jel ti logično da glasaš za ekipu koja se udružila i može da promeni vlast ili ekipu za koju znaš da SIGURNO ne može? Što bih glasao za nekoga ko izlazi na izbore potpuno beskorisno??
Ne glasaš za ekipu, već za program za koji se zalažu. Veliko je pitanje ko je trenutno lošiji, vlast ili ta proevropska nazovi ekipa. Da sjašemo sa konja na magarca (ili ovde sa jednog magarca na drugu magarčinu), neka hvala? Dovoljno je da vidimo oznake te koalicije da znamo kakva politička propala bagra stoji u njihovoj pozadini. :confused:

Ne glasaš za ekipu, već za program za koji se zalažu. Veliko je pitanje ko je trenutno lošiji, vlast ili ta proevropska nazovi ekipa. Da sjašemo sa konja na magarca (ili ovde sa jednog magarca na drugu magarčinu), neka hvala? Dovoljno je da vidimo oznake te koalicije da znamo kakva politička propala bagra stoji u njihovoj pozadini. :confused:
I to jeste poenta, glasas za program stranke. EU ili Rusija, treceg nema.

I ako tvoja opcija ispusi na izborima osecas se kao majmun?

Izbori nose neizvesnost, to je ok. Osećao bih se kao majmun ako bih glasao za opciju za koju znam da izlazi na izbore samo radi fotelje a nema nikakav potencijal za saradnju sa drugima.

Ja bih se recimo osecao kao majmun da mi je stranka/koalicija obecavala da cemo krenuti ka EU a oni su zaglavili u koaliciji sa strankom koja je za Rusiju, ne bih nikad vise glasao za njih.

Pa nemaš izbora. Ako hoće da menjaju vlast moraju zajedno. Ne znam da li se razumeš u matematiku. Jbg, ti pričaš o EU i Rusiji a ne znaš osnove matematike.

Ma razumem ja tebe, ali ako neće u koaliciju, šta da radiš? Ponudio si, došli svi na potpisivanje i onda dođe nečiji muž (bitna funkcija u političkoj partiji?) i kaže da ne može.

Rešenje je prosto. Glasaš za ekipu koja se dogovorila. Ko nije, neka izađe sa političke scene.

Sa Evropskim blokom niko iz nacionalno opredeljenih partija neće, jer su neki već pokušali to i videli koliko je ta opcija pogubna. Ako je nekome glavna stavka u programu odbijanje Nemaćko-francuskog plana, kao neprihvatljivog za Srbiju, kako da idu u koaliciju sa onima kojima to ne smeta? Većina glasača tih partija nikad ne bi glasali za bilo koju opciju razbijanja Srbije, za koju se zalažu ti iz "Evropskog bloka".
Promene su dobrodošle, ali samo ako su na bolje.

Pa ako očekuješ jednoumlje da bi se promenila vlast, onda će Vučić biti doživotno predsednik. Ni nacionalistička ni evropska opcija ne mogu samostalno da dobace do 50%. Moraju da se udruže. A kako kažeš da programi ne mogu da se mešaju, znači ti si za Vučića? Mislim, objasni mi bolje da bih razumeo.

Izbori nose neizvesnost, to je ok. Osećao bih se kao majmun ako bih glasao za opciju za koju znam da izlazi na izbore samo radi fotelje a nema nikakav potencijal za saradnju sa drugima.

Pa nemaš izbora. Ako hoće da menjaju vlast moraju zajedno. Ne znam da li se razumeš u matematiku. Jbg, ti pričaš o EU i Rusiji a ne znaš osnove matematike.
Dakle, i dalje se ne izjasnjavas za sta si ti, za EU ili za Kosovo/Rusiju, mislim mozemo da ovako pisemo do besvesti ali ti si covek bez ideologije dok ne kazes za sta si.

Zasto je promena vlasti imperativ za neku stranku koja se drzi svog programa? Imperativ Milici Zavetnici, Obradovicu i Jeremicu je da skinu Vucica a dovdeu Dzilasa na vlast? Sa Vucicem su mozda/mozda sa Dzilasom su na sigurnom da ce Srbija u EU i da ce dati Kosovo. Razumem tebe, jer ti je neko iz SNSa skinuo ribu zato sto ima bolja kola i vise love, mozda zato sto je neko drugi dobio posao koji si zeleo za tebe, zato sto su ti je vlast upropastila posao sa marihuanom, zato sto zidaju stanove u zgradama koje sebi ne mozes da priustis, mozda mrzis Vucica zato sto je bio bolji student na Pravima, zato sto bi voleo na RTS-u da gledas Mariniku ili ko zna koji licni razlog, no to su tvoji razlozi. a stranka kao stranka ima program i na osnovu njega privlaci simpatizere i glasace i njega bi trebalo da se drzi ako zeli da pokaze da je iskrena u tome. Stranci ne moze da bude u programu glavna stavka "rusenje Vucica", strankla se bori za demokratiju ili ne, za pristupp EU ili ne, za teritorijalno ocuvanje ili ne... i ti ne kapiras sustinu. Uostalom, izjasni se prvo za sta si? Za EU ili Rusiju/Kosovo? Ili si i ti kao Jovanovic iz DSS-a covek bez kicme?

Programi su različiti a moraju da se udruže. Ako budemo čekali jednoumlje, kao što ti predlažeš, onda ćemo se načekati.
Alo "logicni" covek ti je napisao sta je sustina politicke stranke - program za koji i po kome rade. To sto drugima pripisujes jesi ti, ti si u jednoumlju, totalnom. Dakle, jel si za EU ili za Kosovo?

Alo "logicni" covek ti je napisao sta je sustina politicke stranke - program za koji i po kome rade. To sto drugima pripisujes jesi ti, ti si u jednoumlju, totalnom. Dakle, jel si za EU ili za Kosovo?

Suština političke stranke jeste da ima program a da bi se taj program sprovodio mora da dođe na vlast. Da bi došli na vlast, moraju da se udruže. Ne znam šta te buni oko svega toga. Besmisleno je glasati za program ako te opcije ne mogu da se udruže. Čak i posle izbora, ni jedna od strana neće imati dovoljno da samostalno formira vlast. Nije to stvar programa nego matematike. Sabiraj procente ako mi ne veruješ. Inače, ja sam za EU.

Rešenje je prosto. Glasaš za ekipu koja se dogovorila. Ko nije, neka izađe sa političke scene.

Pa ako očekuješ jednoumlje da bi se promenila vlast, onda će Vučić biti doživotno predsednik. Ni nacionalistička ni evropska opcija ne mogu samostalno da dobace do 50%. Moraju da se udruže. A kako kažeš da programi ne mogu da se mešaju, znači ti si za Vučića? Mislim, objasni mi bolje da bih razumeo.
Ne, samo ne želim lošije od ovog već lošeg. Kako da se udruže partije koje su za jedinstvenu Srbiju sa KiM u sastavu i oni koji su protiv toga? Ako se odreknu zle ideje o prihvatanju Nemačko-francuskog plana i bezpogovornog ulaska u EU, udruživanje je moguće.

Pa što onda ne ide zajedno sa Jovanovićem? Ne sećam se da su u nekoj zavadi a program im je sličan. Nego egoizam. I umesto da takve likove počistimo sa političke scene, ti predlažeš da glasamo u beskonačnost za njih kako bi imali 5% i neke sitne beneficije? Znači glasam da on dobije fotelju a meni Vučić. Neka hvala, ti samo izvoli.
Ti bi da glasas samo da Djilas i Vucic imaju fotelje i njihovi i niko vise?

Suština političke stranke jeste da ima program a da bi se taj program sprovodio mora da dođe na vlast. Da bi došli na vlast, moraju da se udruže. Ne znam šta te buni oko svega toga. Besmisleno je glasati za program ako te opcije ne mogu da se udruže. Čak i posle izbora, ni jedna od strana neće imati dovoljno da samostalno formira vlast. Nije to stvar programa nego matematike. Sabiraj procente ako mi ne veruješ. Inače, ja sam za EU.
Jbt, imas li imalo mozga? Kako ce Jovanovic da sprovodi svoj program nepristupanja EU, nepriznavanja Kosova ako je teska manjina u vladi koja priznaje Kosovo, uvodi sankcije Rusiji i pristupa EU/Nato? Shvatas li koju budalastinu zagovaras, ja ispunjavam svoj politicki program zato sto sam manjinski dero vlasti koja radi totalno suprotno onome cemu se ja zalazem? Shvatas li da je to idiotizam? I shvatas li da je njegova stranka gotova?

Meni je u tom rangu ovaj lik koji je pokusao da izvrsi puc u Jeremicevoj stranci, Aleksic, do juce je bio na programu NS a onda kad mu je propao puc odjednom je evropejac i Dzilasov podrepas. Isti vid politickog nemorala.

Ne, ne želim da se udružim sa onima koji su za razbijanje Srbije. Neka hvala.

Izbori su upravo bitni da se sa vlasti skloni Vučić koji razbija Srbiju. Ako nisi primetio, dao je Kosovo na tacni. Promena vlasti nam upravo treba da bi se zaustavila takva gubitnička politika. Ali ako misliš da opozicija ne treba da se udruži, onda i ne može da smeni Vučića, pa si saglasan da nastavi dalje sa razbijanjem Srbije.

Izbori su upravo bitni da se sa vlasti skloni Vučić koji razbija Srbiju. Ako nisi primetio, dao je Kosovo na tacni. Promena vlasti nam upravo treba da bi se zaustavila takva gubitnička politika. Ali ako misliš da opozicija ne treba da se udruži, onda i ne može da smeni Vučića, pa si saglasan da nastavi dalje sa razbijanjem Srbije.
I kad neko već godinama priča da će da prihvati sve kako bi prišao (što se nikad neće desiti) ka EU, kako se slaže sa Nemačko-francuskim planom, postaje nepoželjan za svakoga kome je nacionalni interes Srbije bitniji od fotelja.
Koliko god su loši ovi na vlasti, ta koalicija je već pokazala da je još gora.

Jbt, imas li imalo mozga? Kako ce Jovanovic da sprovodi svoj program nepristupanja EU, nepriznavanja Kosova ako je teska manjina u vladi koja priznaje Kosovo, uvodi sankcije Rusiji i pristupa EU/Nato? Shvatas li koju budalastinu zagovaras, ja ispunjavam svoj politicki program zato sto sam manjinski dero vlasti koja radi totalno suprotno onome cemu se ja zalazem? Shvatas li da je to idiotizam? I shvatas li da je njegova stranka gotova?

Nisi razumeo strategiju. Oni svi u opoziciji trebaju da se udruže kako bi pobedili Vučića (jasno ti je da niko ne može sam), i onda se pravi privremena tehnička vlada koja za par meseci organizuje poštene demokratske izbore na kojima glasaš prema programu koji ti se najviše sviđa. Do tada se bave stvarima oko kojih se slažu, unutrašnja pitanja, korupcija, institucije, medijski mrak i slično. Pitanja kao što su Kosovo/EU/Nato/Rusija/Briks mogu da sačekaju par meseci, ionako se to rešava decenijama, par meseci neće ništa promeniti.

Cekaj, malo si za EU (dva posta gore) a malo si za to da se Kosovo ne da (zadnji post), pa zasta si stvarno? Ili si za jedno ili za drugo, ili si za Srbiju u EU ili si za to da se Srbija bori za Kosovo bez obzira na EU.

Ako si za EU a tvrdis da Vucic radi sve sto oni zele onda je on politicar po tvojoj meri ali koliko vidimo nije. Imas neki licni problem sa njim ako vec politika nije u pitanju? Clan si Aleksiceve stranke pa bi zeleo da dodjes na vlast bez obzira sto si do juce bio protiv priznavanja Kosova i pristupanja EU?

Nisi razumeo strategiju. Oni svi u opoziciji trebaju da se udruže kako bi pobedili Vučića (jasno ti je da niko ne može sam), i onda se pravi privremena tehnička vlada koja za par meseci organizuje poštene demokratske izbore na kojima glasaš prema programu koji ti se najviše sviđa. Do tada se bave stvarima oko kojih se slažu, unutrašnja pitanja, korupcija, institucije, medijski mrak i slično. Pitanja kao što su Kosovo/EU/Nato/Rusija/Briks mogu da sačekaju par meseci, ionako se to rešava decenijama, par meseci neće ništa promeniti.
Da, to je taj način na koji bi ta koalicija "iz kruga dvojke" da dobije što više. Da prikupe glasove i ljudi koji su zdravi i pošteni nacionalsti, pa da svojom većinom baci njihov izbor u politici i nametne priznanje plana za koji nisu nacionalne stranke. Baš dobra ideja, ali ne hvala. :lol:

Ko kaze da su se u opoziciji udruzili po takvim principima koje ti ovde predstavljas? Mislis li da bi se odrekli vlasti na izborima koje su dobili zarad goluba na grani odnosno eventualne vlasti na ponovljenim izborima za par meseci? Ko im garantuje da ih Vucic nece pocistiti kad izadju za 3 meseca samostalno na izbore? Ko DSS-u ili Zavetnicima garantuje da ce biti deo vlasti posle tih novih izbora odnosno zasto bi ih Dzilas uzeo u koaliciju?

Jedini ispravan nacin je da koalicija koja je za pristupanje EU samostalno pobedi, znaci oni koji su za EU na jednu stranu svi ostali na drugu i cao djaci.

Jedini ispravan nacin je da koalicija koja je za pristupanje EU samostalno pobedi, znaci oni koji su za EU na jednu stranu svi ostali na drugu i cao djaci.

Ja bih prvi voleo da bude tako ali mislim da je to nerealno očekivati. Mislim da ni EU ni Ruska opcija ne mogu samostalno da formiraju većinu. Ili zajedno ili Vučić.

Ja bih prvi voleo da bude tako ali mislim da je to nerealno očekivati. Mislim da ni EU ni Ruska opcija ne mogu samostalno da formiraju većinu. Ili zajedno ili Vučić.
A zasto bi ruska opcija ulazila u dil sa Dzilasom kada imaju suprotne stavove, zasto ne bi usli u koaliciju sa Vucicem?
Ili zasto Dzilas ne bi usao u koaliciju sa Vucicem ako tvrdis da Vucic sve daje EU, sledi da imaju iste ciljeve i da ih nijanse dele ali u krucijalnim stvarima su saglasni.

A zasto bi ruska opcija ulazila u dil sa Dzilasom kada imaju suprotne stavove, zasto ne bi usli u koaliciju sa Vucicem?
Ili zasto Dzilas ne bi usao u koaliciju sa Vucicem ako tvrdis da Vucic sve daje EU, sledi da imaju iste ciljeve i da ih nijanse dele ali u krucijalnim stvarima su saglasni.

To da su hteli, mogli su do sad milion puta. Zašto bi čekali izbore.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back