Jeremić se smeje Đilasovoj koaliciji, opozicionar pokazao mišljenje, sada je sve jasno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Аха...ти значи предлажеш да Заветници кажу да ће после избора са Ђиласом у коалицију, и уместо 6 % на изборима колико им дају анкете (са Дверјанима) добију 2,9 %?

Не иде.

Уосталом, никакве обмане нема.

Једноставно се не изјашњавају са ким ће, јер је отварање карата пре избора рачун без крчмара.

Нису рекли да неће, ни да хоће. Где је ту обмана?

Ok, znači ti jasno zagovaraš kalkulantsku politiku. Kako ja onda kao glasač da se postavim i znam za koga da glasam ako niko od njih ne otkriva karte? Što ti kažeš, idemo kalkulantski, svi krijemo naše poteze, a posle kad prođu izbori, onda ćemo da se dogovaramo kako želimo? Pa da ti to nije malo jadno? Ja upravo gledam period PRE izbora, gledam ko sa kim može, i onda na osnovu toga donosim odluke.

Ne razumem te, kakve veze ima ko je šta hteo? Đilas i ekipa su se udružili. DSS je rekao da može sa njima. Dakle imamo ekipu koja je voljna ZAJEDNO da menja vlast.

Sa druge strane imamo Radula, Tadića, Jeremića i Zavetnicu koji bi da idu solo i koji kažu KAKO NEĆE da sarađuju sa drugima. Čak se i pljuju međusobno. Pa jel ti logično da glasaš za ekipu koja se udružila i može da promeni vlast ili ekipu za koju znaš da SIGURNO ne može? Što bih glasao za nekoga ko izlazi na izbore potpuno beskorisno??

Како изглази на изборе бескорисно? Баш је корисно јер имам за кога да гласам, а у супротном не бих могао да се одлучим између ничега и оног још горег.

Аветници са Дверима имају 6 %, а ове друге две листе су врло близу 3 %, па не видим шта је лоше у томе да у парламенту не буду само две велике партије ,већ да буде и више малих партија.

Ok, znači ti jasno zagovaraš kalkulantsku politiku. Kako ja onda kao glasač da se postavim i znam za koga da glasam ako niko od njih ne otkriva karte? Što ti kažeš, idemo kalkulantski, svi krijemo naše poteze, a posle kad prođu izbori, onda ćemo da se dogovaramo kako želimo? Pa da ti to nije malo jadno? Ja upravo gledam period PRE izbora, gledam ko sa kim može, i onda na osnovu toga donosim odluke.
калкулантска политика је плеоназам.

Уопште не видим шта замераш овим листама, осим што им замераш што се баве политиком.
Замисли, политичари се баве политиком.

Izmislio sam da idu sami na izbore?
Измислио си да су рекли са ким неће (осим Радула и Тадића и Јеремића који су јасно еркли да неће са СНС) нико се није изјашњавао с ким неће а с ким хоће.

Ево и твог писанија

Sa druge strane imamo Radula, Tadića, Jeremića i Zavetnicu koji bi da idu solo i koji kažu KAKO NEĆE da sarađuju sa drugima.

Ja ne znam da li vi ovde svi imate neki problem sa matematikom ili je nešto drugo u pitanju. Radi se o gradivu osnovne škole. Evo idemo polako:

Cilj bavljenja politikom je da dođeš na vlast kako bi sprovodio svoj program.
Ako nisi na vlasti onda ne možeš da sprovodiš svoj program.
Da bi došao na vlast, moraš da imaš 50% ili da se udružiš sa drugima.
Jeremić nema 50%, možda ima 3%, znači fali mu 47% - ovo je matematika iz srednje škole.
Znači ide solo na izbore a neće da se udruži sa drugima, znači da neće da menja vlast.
Ako neće da menja vlast, ide na izbore da bi uzeo fotelju i da mu kaplje lova.
Pa što bi onda neko glasao za njega kako bi uzeo fotelju??

Aj mi objasni, to me veoma zanima.
Matematika ti je ocito "jaca" strana, ako imas 3% pa izadjes na izbore u koaliciji koja je dobila 50% ti imas maksimalno 6% u toj koaliciji i NE MOZES da sprovodi svoj program ako si na TOTALNO suprotnom polu od ostatka koalicije koji ima 94%. OK, mozda si poptisao neki predugovor o nacinu deljenja poslanickih mesta koji ce ti tih 6% podici na 10% ali i dalje NE MOZES da utices na 90% koalicije sem ako ti ne popustaju zbog toga da ne bi rusio poslanicku vecinu, no logican covek se zapita sto bi njih 90% menjalo svoj politicki pravac zbog tvojih 10%. Pri tome u 95% slucajeva u istoriji srpskg parlamenta se desilo da su poslanici takvih minijaturnih stranaka odustajali od svoje maticne stranke i kao fol pravili neki novi poslanicki klub koji je podrzavao vecinski deo koalcije, naravno zbog poslanicke plate i clanstva u upravnim odborima. Takva stranka vise NE POSTOJI na sledecim izborima, primera koliko hoces.

Znaci, ulazak u koaliciju sa nekim ko ima totalno drugaciji stav od tebe je ravno samoubistvu te male stranke, mnogo sigurniji nacin za osptanak te stranke je samostalan ili u koaliciji sa srodnim strankama ulazak u pralament, 3% i 5-6 poslanickih mesta i "vidljiv" si naredne 4 godine, iznosis svoje stavove u pralamentu i cekas svoju priliku.

Ako neće da menja vlast, ide na izbore da bi uzeo fotelju i da mu kaplje lova.
Pa što bi onda neko glasao za njega kako bi uzeo fotelju??
Ovo sa sedenjem u fotelji se odnosi na DSS a ne na Jeremica ili Zavetnike i Dveri. Jos jednom, za stranku nije samo cilj promene vlasti, recimo DSS ima mnogo vise slicnosti u vezi nacinalne politike sa Vucicem nego sa Djilasem, pa sta je onda u pitanju, ideologija nije, u slucaju DSS-a je samo pitanje fotelja.

Vuk Jeremić, predsednik Narodne stranke, je isprozivao Dragana Đilasa i njegovu koaliciju „Srbija protiv nasilja“.

735406_vjerem_f.webp

Naime, na platformi Iks (nekadašnji Tviter) objavljena je fotografija članova opozicije koji se nalaze u autobusu. U prvim redovima, sede Marinika Tepić, potpredsednica SSP-a i Đilasova saradnica, i Zdravko Ponoš, nekadašnji Jermeićev saradnik, dok su ostali iza.

Međutim ono što je izazvalo smeh i navelo Vuka Jeremića da lajkuje objavu (označi da mu se sviđa) jeste legendarni glumac i komičar Miodrag Andrić Ljuba Moljac, koji je sa ovim nadimkom igrao ulogu patološkog lažova, a koji je u kariranom odelu smešten, simbolično, pored Marinike Tepić

Da je koalicija „Srbija protiv nasilja“ oličenje cirkusa, karikatura, očigledno misli I Vuk Jeremić koji je fotografiju sa opisom „plačem“ i emotikonima koji „umiru od smeha“, označio da mu se sviđa.

845137_806949-vuk-jeremic-orig_iff.png

Doduše, Vuk Jeremić je pre mesec dana i gostujući u jednoj emisiji poručio da tamo gde je Dragan Đilas nema demokratije.

- Nismo ničiji, i kao takvi uvek smo bili predmet napada da priđemo tom polu opozicije u kom, da se ne lažemo, nema neke demokratije i slobode mišljenja, tamo se zna ko je prvi i ko je gazda - istakao je predsednik Narodne stranke, jasno aludirajući na Dragana Đilasa.

https://www.alo.rs/vesti/izbori-2023/835568/opozicionar-pokazao-misljenje-sada-je-sve-jasno/vest
Kako ruzan i ogavan lik.

Како изглази на изборе бескорисно? Баш је корисно јер имам за кога да гласам, а у супротном не бих могао да се одлучим између ничега и оног још горег.

Аветници са Дверима имају 6 %, а ове друге две листе су врло близу 3 %, па не видим шта је лоше у томе да у парламенту не буду само две велике партије ,већ да буде и више малих партија.

Ne razumeš me. Predizborna koalicija nije tu tek tako badava... ukrasa radi. Ona služi da se javnosti pokaže da ljudi mogu da sarađuju.

Poenta je u saradnji. Jer oni moraju ZAJEDNO ako hoće da pobede Vučića. Tako da je meni kao glasaču NEOPHODNO da vidim da oni mogu zajedno, inače nema svrhe da glasam. Zabole mene za njihov program ako će oni da imaju 6% i tako sede u skupštini. Što bih ja glasao da oni dobiju fotelju, beneficije i lepu neradničku platu??

Ja želim da vidim političku opciju koja menja vlast. To je valjda poenta politike. Ne da budeš večna opozicija nego da menjaš vlast.

A da menjaju vlast mogu jedino ako se UDRUŽE. A ekipa oko Đilasa se udružila. Ekipa ono Zaveznika i Jeremića poručuje: "mi nećemo da se udružimo pre izbora, glasajte vi za nas, pa ćemo mi posle izbora da se udružujemo kako nam dune, a možda i nećemo, fotelje su ok". Ne znam što bi neko glasao za opcije koje građane prave majmunima, valjda ćeš kao glasač tražiti od njih da se PRE izbora udruže kako bi video da li mogu da funkcionišu zajedno.

Znaci, ulazak u koaliciju sa nekim ko ima totalno drugaciji stav od tebe je ravno samoubistvu te male stranke, mnogo sigurniji nacin za osptanak te stranke je samostalan ili u koaliciji sa srodnim strankama ulazak u pralament, 3% i 5-6 poslanickih mesta i "vidljiv" si naredne 4 godine, iznosis svoje stavove u pralamentu i cekas svoju priliku.

Ok, razumem. I ti si za kalkulantsku politiku. Ne idemo na izbore da menjamo vlast nego da pređemo cenzus, dobijemo fotelje, kaplje lova i svima nama super. A vi građani, evo vam ona stvar, glasali ste za nas ali ste dobili Vučića. Ti ako voliš da budeš majmun, onda glasaj za takve, mene neće videti.

Ovo sa sedenjem u fotelji se odnosi na DSS a ne na Jeremica ili Zavetnike i Dveri. Jos jednom, za stranku nije samo cilj promene vlasti, recimo DSS ima mnogo vise slicnosti u vezi nacinalne politike sa Vucicem nego sa Djilasem, pa sta je onda u pitanju, ideologija nije, u slucaju DSS-a je samo pitanje fotelja.

DSS je otvoreno rekao da je za saradnju sa ostatkom opozicije. Znači da kao motiv za izbore imaju PROMENU vlasti a ne lične fotelje. Oni su imali muda da kažu nepopularnu istinu i time sebi otežaju put ali su uradili ispravnu stvar. I umesto da to bude norma, vi ovde pričate mantre kako političari trebaju da budu kalkulanti.

Аха...ти значи предлажеш да Заветници кажу да ће после избора са Ђиласом у коалицију, и уместо 6 % на изборима колико им дају анкете (са Дверјанима) добију 2,9 %?

Не иде.

Уосталом, никакве обмане нема.

Једноставно се не изјашњавају са ким ће, јер је отварање карата пре избора рачун без крчмара.

Нису рекли да неће, ни да хоће. Где је ту обмана?
Poenta je da Zavetnici ulaze u koaliciji sa Dverima na izbore pa ako Zavetnici odluce da idu sa Djilasom (a koja je verovatnoca da napuste svoje radikalsko/SPS-ovske korene i izdaju Vucica kazite vi meni) verovatno isto ne odluce iz Dveri jer ce sutra imati gej paradu u Cacku i predati Kosovo Siptarima.
Pa Zavetnici umesto 18 manadata Djilasovoj koaliciji donesu 9 a sto nije dovoljno da se sastavi republicka vlada ili gradska koalicija.
Vidite li besmisao u udruzivanju koalicija na totalno suprotnim politickim stavovima?

Измислио си да су рекли са ким неће (осим Радула и Тадића и Јеремића који су јасно еркли да неће са СНС) нико се није изјашњавао с ким неће а с ким хоће.

DSS im je na pregovorima tražio da kažu da će posle izbora svi zajedno sarađivati posle Vučića i napraviti prelaznu tehničku vladu (dakle samo privremenu) i odbili su. Znači nisu hteli da sarađuju. Lepše im je da pređu cenzus, dođu do fotelja i uživaju u lovi koja kaplje, nego da urade JEDINU stvar koju su mogli kako bi promenili vlastm da se udruže.

Čak i ako ti se sviša program Jereimća ili Zavetnika, ne vidim što bi glasao za njih, jer tvoj glas njima znači ostanak Vučića, umesto da svi glasamo za ekipu DSS/Đilas i vidimo Vučiću leđa? DSS ti je opcija desno, Đilas levo, za svakog po nešto, zašto bi bacali glasove na ljude koji samo hoće da budu opozicija?

Vidite li besmisao u udruzivanju koalicija na totalno suprotnim politickim stavovima?

Pa šta predlažeš onda? Da Vučić ostane doživotno na vlasti jer opozicija ima suprotne političke stavove?

Pošto vidim ovde nije mnogo bitno da se menja vlast, nego idemo na izbore kako bi birali lidera opozicije? Oni će tako svi solo da izlaze na izbore, da se bore za cenzus a mi građani ćemo da glasamo za njih iako znamo da ne mogu ništa da urade? Pa izvini, što bi ja glaso za opoziciju koja ne nudi promenu vlasti? Zato što imaju lep program? Pa mogu ja da naštampam još lepši program i zakačim ga na zid i gledam ceo dan. Imam da uživam kako je program dobar. Kakva je razlika. Niti će moj niti njihov da se sprovede. Poenta politike je da dođeš na vlast. Besmisleno je glasati za partije koje neće da se udruže.

Ne razumeš me. Predizborna koalicija nije tu tek tako badava... ukrasa radi. Ona služi da se javnosti pokaže da ljudi mogu da sarađuju.

Poenta je u saradnji. Jer oni moraju ZAJEDNO ako hoće da pobede Vučića. Tako da je meni kao glasaču NEOPHODNO da vidim da oni mogu zajedno, inače nema svrhe da glasam. Zabole mene za njihov program ako će oni da imaju 6% i tako sede u skupštini. Što bih ja glasao da oni dobiju fotelju, beneficije i lepu neradničku platu??

Ja želim da vidim političku opciju koja menja vlast. To je valjda poenta politike. Ne da budeš večna opozicija nego da menjaš vlast.

A da menjaju vlast mogu jedino ako se UDRUŽE. A ekipa oko Đilasa se udružila. Ekipa ono Zaveznika i Jeremića poručuje: "mi nećemo da se udružimo pre izbora, glasajte vi za nas, pa ćemo mi posle izbora da se udružujemo kako nam dune, a možda i nećemo, fotelje su ok". Ne znam što bi neko glasao za opcije koje građane prave majmunima, valjda ćeš kao glasač tražiti od njih da se PRE izbora udruže kako bi video da li mogu da funkcionišu zajedno.
Ne, ne razumem te sem u tome da ti je izrazito stalo da Vucic ne bude na vlasti ali nemam nikakvu informaciju sta je tvoj polticki stav - EU ili Kosovo. Ne moze da ti politicki stav bude anti-Vucic kada on nema jasno definisano sta radi, malo je za EU, malo za Rusiju, malo je da da Kosovo a nekad ne bi dao ni parce te teritorije.

Nije poenta u saradnji da umesto kalifa dovedete novoga kalifa, poenta je u kurvarluku, politickom. Pa ako se u prsa busas da si patriota, da si do srzi posten a onda radis prevaru svojih glasaca samo da bi dosao u pozciju da udjes u parlament to ce ti se obiti o glavu vec na sledecim izborima.

Ekipa oko Djilasa nema izbora, niko od njih samostalno ne bi presao cenzus, niko logisticki sam ne bi mogao van Vracara i Dorcola da odradi kampanju, zajednicko im je da su protiv Vucica, nacelno su svi za demokratiju, jos nacelnije za EU ali vrlo nemusti oko pitanja Kosova (niko se javno ne usudjuje da kaze ko y.e.b.e Kosovo, dajemo ga Siptarima). Svi su oni boranija i gologuzani koji se slepaju uz Djilasa, on je za njih i politicka i finansijska elita, zamisli kada neko od politickih "vodja" opozicionih partija sa drzavnom platom od 100-120 hiljada dinara stane uz coveka koji godisnje obrce 70-80 miliona eura, sta on ima da mu prica ili ga savetuje, on samo dudla k.i.t.u nekom takvome.

Zavetnici ili Jeremic imaju stav i drze ga se dok izbori ne prodju, da li ce posle izbora za ulazak u valst biti spremni da se odreknu Kosova to treba njihovi glasaci da procene. ja ne moram, iovako ne glasam.

Ne, ne razumem te sem u tome da ti je izrazito stalo da Vucic ne bude na vlasti ali nemam nikakvu informaciju sta je tvoj polticki stav - EU ili Kosovo. Ne moze da ti politicki stav bude anti-Vucic kada on nema jasno definisano sta radi, malo je za EU, malo za Rusiju, malo je da da Kosovo a nekad ne bi dao ni parce te teritorije.

Opozicija je vrlo jasna što se toga tiče. Udruže se kako bi se promenila vlast, i posle slede novi izbori gde bi glasao za koga hoćeš. Meni to deluje fer i pošteno. Jel ti imaš neku bolju ideju? To je jedini način da dođe do promena u nedemokratskim uslovima. Ovako kako ti predlažeš, da svako glasa za svoju opciju gde svi imaju po 5% ne vidim koja je poenta? Tebi je drago da tvoja politička opcija dobije fotelje i da im kaplje lova? Pa super, onda glasaj za njih. Od mene glas neće dobiti jer ne nude promenu. Glasanjem za njih bih glasao da ostane Vučić.

Pa šta predlažeš onda? Da Vučić ostane doživotno na vlasti jer opozicija ima suprotne političke stavove?

Pošto vidim ovde nije mnogo bitno da se menja vlast, nego idemo na izbore kako bi birali lidera opozicije? Oni će tako svi solo da izlaze na izbore, da se bore za cenzus a mi građani ćemo da glasamo za njih iako znamo da ne mogu ništa da urade? Pa izvini, što bi ja glaso za opoziciju koja ne nudi promenu vlasti? Zato što imaju lep program? Pa mogu ja da naštampam još lepši program i zakačim ga na zid i gledam ceo dan. Imam da uživam kako je program dobar. Kakva je razlika. Niti će moj niti njihov da se sprovede. Poenta politike je da dođeš na vlast. Besmisleno je glasati za partije koje neće da se udruže.
Ako ga glasaci glasaju ko si ti da se bunis protiv toga? Ako odgovara vecini u Srbiji onda je to demokratski izbor ma sta pricali Nova ili N1. Ah, da, po tim medijima i opoziciji ta vecina su neobrazovani, zadrigli i krezubi, no sinovci demokratiaj je igra gde i takvi bezumnici imaju pravo glasa kao i naumniji ljudi iz kruga dvojke, sa Vracara i Dortjola. Na stranu, da samo krajnje bezobrazni i bezobzirni veci dero svoga naroda smatraju olosem ako im ne poklone svoj glas.
Po cemu se onda razliju od Vuciceve retorike, njemu su svi koji nisu za njega izdajnici i bezumnici.

Ocito je da u Srbiji nije sazrelo misljenje da je Srbija deo Evrope, da je prirodno da bude tamo gde su ili gde teze sve njene komsije, u EU. Do te spoznaje ce Srbija da lavinja izmedju Istoka i Zapada, izmedju autokratije i demokratije. No i to je legitiman izbor gradjana Srbije, gde hoce, sa kim hoce, sa kim nece, koga hoce na vlasti a koga ne.

A ti se saberi i glasaj za onoga ko ti bar u predizbornim obecanjima nudi lepu buducnost, sta te boli rasplodni organ za nekoga ko nece sa tvojim favoritima...

Opozicija je vrlo jasna što se toga tiče. Udruže se kako bi se promenila vlast, i posle slede novi izbori gde bi glasao za koga hoćeš. Meni to deluje fer i pošteno. Jel ti imaš neku bolju ideju? To je jedini način da dođe do promena u nedemokratskim uslovima. Ovako kako ti predlažeš, da svako glasa za svoju opciju gde svi imaju po 5% ne vidim koja je poenta? Tebi je drago da tvoja politička opcija dobije fotelje i da im kaplje lova? Pa super, onda glasaj za njih. Od mene glas neće dobiti jer ne nude promenu. Glasanjem za njih bih glasao da ostane Vučić.
Udruze se da bi promenili vlast i momentalno raspisu nove izbore? Ko bi obavljao vlast u tom medjuperiodu, ko bi vodio medjunarodne pregovore, ko bi vodio ekonomsku politiku, ko drzao pendrek? Ko bi isao kod Makrona a ko kod Putina u posete? Ko bi Kurtiju dao Kosovo? I koliko bi to trajalo? Na nove izbore bi izasli u istim koalicijama ili samostalno? Zasto bi izlazili samostalno ako ne bi mogli da prebace cenzus ili da pobede SNS? Ko gradjanima garantuje da je to istina a ne samo varka da se takva protivprirodna koalicija ne docepa fotelja i da nastavi do daljnjega?

Jer, imas veliki % ljudi u Srbiji koji je za to da se ide u EU bez obzira na sve ali imas i veliki % onih koji je za Rusiju i za Kosovo u sastavu Srbije. Neki od njih bi bili prevareni, to je poenta. Ti to ne kapiras.

Nedemokratski uslovi? To sto nema Dzilasa na RTS? Ima ga ali finansijski, ostvaruje veliki deo prihoda tamo. Ako mislis na medijsku zastupljenost u 21.veku je iluzorno govoriti o medijima, postoji interMet, drustvene mreze i nezavisni portali te je nemoguce je izvrsiti informativnu blokadu. A pri tome 83.2% Srbije je imalo interMet prikljucak pre godinu dana, danas je verovatno oko 85%, broj mobilnih brojeva u Srbiji je preko 8.50 miliona na 6.7 miliona stanovnika... pa tako skoro svako ko zeli da cuje/procita sta kaze Nova ili N1 moze da to i uradi.

Poslednja izmena:
DSS im je na pregovorima tražio da kažu da će posle izbora svi zajedno sarađivati posle Vučića i napraviti prelaznu tehničku vladu (dakle samo privremenu) i odbili su. Znači nisu hteli da sarađuju. Lepše im je da pređu cenzus, dođu do fotelja i uživaju u lovi koja kaplje, nego da urade JEDINU stvar koju su mogli kako bi promenili vlastm da se udruže.

Čak i ako ti se sviša program Jereimća ili Zavetnika, ne vidim što bi glasao za njih, jer tvoj glas njima znači ostanak Vučića, umesto da svi glasamo za ekipu DSS/Đilas i vidimo Vučiću leđa? DSS ti je opcija desno, Đilas levo, za svakog po nešto, zašto bi bacali glasove na ljude koji samo hoće da budu opozicija?
Nisi pratio te pregovore.

Radule nije ni pozvan (dss zvao),

A jeremic je dokument prihvatio.

A ti se saberi i glasaj za onoga ko ti bar u predizbornim obecanjima nudi lepu buducnost, sta te boli rasplodni organ za nekoga ko nece sa tvojim favoritima...

Kao što rekoh, mogu da glasam samo za opcije koje ponude promenu vlasti. Što bi glasao za nekoga ko će da ima 5%? Da dobije fotelju i kaplje mu novac a na vlasti da ostane Vučić? Neka hvala. Osećao bih se ko majmun. Ti samo izvoli.

Udruze se da bi promenili vlast i momentalno raspisu nove izbore? Ko bi obavljao vlast u tom medjuperiodu, ko bi vodio medjunarodne pregovore, ko bi vodio ekonomsku politiku, ko drzao pendrek? Ko bi isao kod Makrona a ko kod Putina u posete? Ko bi Kurtiju dao Kosovo? I koliko bi to trajalo? Na nove izbore bi izasli u istim koalicijama ili samostalno? Zasto bi izlazili samostalno ako ne bi mogli da prebace cenzus ili da pobede SNS? Ko gradjanima garantuje da je to istina a ne samo varka da se takva protivprirodna koalicija ne docepa fotelja i da nastavi do daljnjega?

Ja te pitao da li imaš bolje rešenje, deluje kao da nemaš. Prelazna tehnička vlada je jedina opcija ako želiš da menjaš vlast. Ovo da opozicioni glasači glasaju za svoje omiljene partije kako bi oni imali 5% i dobili fotelje, a da ostane Vučić, neka hvala. Ako je to ono što se nudi, dabogda im niko ne izašao na izbore. Ja sigurno neću.

A jeremic je dokument prihvatio.

Pa što onda ne ide zajedno sa Jovanovićem? Ne sećam se da su u nekoj zavadi a program im je sličan. Nego egoizam. I umesto da takve likove počistimo sa političke scene, ti predlažeš da glasamo u beskonačnost za njih kako bi imali 5% i neke sitne beneficije? Znači glasam da on dobije fotelju a meni Vučić. Neka hvala, ti samo izvoli.

Kao što rekoh, mogu da glasam samo za opcije koje ponude promenu vlasti. Što bi glasao za nekoga ko će da ima 5%? Da dobije fotelju i kaplje mu novac a na vlasti da ostane Vučić? Neka hvala. Osećao bih se ko majmun. Ti samo izvoli.
I ako tvoja opcija ispusi na izborima osecas se kao majmun?

Ja bih se recimo osecao kao majmun da mi je stranka/koalicija obecavala da cemo krenuti ka EU a oni su zaglavili u koaliciji sa strankom koja je za Rusiju, ne bih nikad vise glasao za njih. Verovatno bi se tako osecali i oni koji su za stranku koja je protiv EU. Ti nemas stav povodom toga, bar ga ovde nisi napisao, tvoj stav je da se promeni vlast. No sta posle toga, da li si za EU ili predaju Kosova? To je sustina.

Ja te pitao da li imaš bolje rešenje, deluje kao da nemaš. Prelazna tehnička vlada je jedina opcija ako želiš da menjaš vlast. Ovo da opozicioni glasači glasaju za svoje omiljene partije kako bi oni imali 5% i dobili fotelje, a da ostane Vučić, neka hvala. Ako je to ono što se nudi, dabogda im niko ne izašao na izbore. Ja sigurno neću.
Sta je opcija? Ako si za Dzilasa glasaj za Dzilasa, ako si za Jeremica glasaj za Jeremica, za Vucica vidim nisi... pa ako su takvi kao ti u vecini onda ce tvoji favoriti imati valst. No praviti polticki program samo u tome da nekoga rusis sa vlasti sa nekim ko ti je po programu prirodni neprijatelj veze sa mozgom nema, pogotovo sto si ti tesla manjina u odnosu na prirodnog neprijatelja.

To sto pises o borbi za fotelje se odnosi samo na tvoju ideju "udjimo u koaliciju da dodjemo na vlast bez obzira na ideologju", to je poenta tvoje logike. Jeremic nema tu logiku, Jovanovic ima. Poenta je da ta ideoloski suprotna koalicija nije tu radi ideologije nego samo rtadi dolaska na vlast i fotelja sto ti negiras i pripisujes onima koji se drze svojih principa. Oni koji su polticke k.urv.e su za tebe OK, oni koji se drze principa nisu. Zato je Srbija tu gde i jeste.

I za kraj, ko garantuje da ce onih 5.54% koji su glasali na zadnjim izborima za Jovanovicev DSS i na ovim izborima glasti za njega jer je u koaliliciji sa Dzilasom? Da li ce rahmetli V.Kostunica glasati za "njegov" DSS koji je u koaliciji sa partijama koje se odricu Kosova? Cisto sumnjam. A nesto mislim da ce bar pola glasaca na prethodnim izborima da isto uradi, glasace ili za nekog od desnicarskih stranaka ili za SNS, ako uopste izadju na izbore. Tako da je Jovanovic sebi potpisao smrtnu presudu kao desnicaru i samostalnom politicaru, verovatno mu u nekom bliskom periodu sledi cepanje stranke.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back