IZBACILA UČENIKA SA ČASA JER NIJE PLATIO RATU ZA EKSKURZIJU

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Pred svom decom glasno je pitala: „Kako vas nije sramota da nemate pare za drugu ratu“. Iz sveg glasa je pred svima meni i mojoj supruzi rekla da nismo normalni i da imamo problema sa zdravljem. Ovakvo ponašanje je nedopustivo i mora mu se stati na put - vidno iznerviran dodao je Djakiv.
http://www.kurir-info.rs/beograd/izbacila-ucenika-sa-casa-jer-nije-platio-ratu-za-ekskurziju-64274.php
Ovo ce biti sve cesci slucaj. Dovoljno sto deca tajkuna i rezimskih lopova gledaju radnicku decu kao nize vrednu a sad se u to ukljucuju i profesori.
 
- Imamo problem s roditeljima koji uvek kasne sa uplatom rata. Agencije jure nas, mi razredne starešine, a oni učenike. Porodica Djakiv ima dva učenika u našoj školi i duguje novac za poslednje rate za oba učenika. To nije problem, samo treba obavestiti direktora i zamoliti da se plaćanje malo odloži. Problem je što se roditelji prave ludi dok im se sto puta ne kaže - kažu nastavnici u školi.
Učenik nije izbačen sa časa, već mu je pre početka nastave rekla da donese potvrdu o uplati
Naravno, preuveličano, taman namenjeno za pećinske ljude i slične, kao i njihove porive. A ima ih po zemlji Srbiji.
 
Naravno, preuveličano, taman namenjeno za pećinske ljude i slične, kao i njihove porive. A ima ih po zemlji Srbiji.

Pred svom decom glasno je pitala: „Kako vas nije sramota da nemate pare za drugu ratu“. Iz sveg glasa je pred svima meni i mojoj supruzi rekla da nismo normalni i da imamo problema sa zdravljem.

Ma preuveličava bagra... ili su ovo oni pećinski ljudi?
 
Prosvjetni radnik koji zivi samo od plate je sirotinja, dzaba im prosjek 10 na fakultetu. Cast izuzecima, ima ih koji pored skole rade razne kurseve, seminare, clanovi su raznih instituta za oblast koju predaju, pa se oni snalaze solindo, i to se tacno prepozna po njima. Takvi su obicno korektniji, lakse izlaze na kraj s djackim dilemama a ovi koji samo zaradjuju u skoli lijece svoje komplekse na djecu.

A sto se tice roditelja, pa vecinom oni idu glavom kroz zid, ja razumijem, vole svoje dijete i gledaju da mu sve priuste, ali nekad rade to ne gledajuci svoje mogucnosti. Ako se iznenada desila finansijska kriza u porodici, onda ne treba kriviti roditelje, jer nijesu predvidjeli da ce se to desiti i muka je velika nad njima, ali ako je taj otac bio u istoj situaciji kao i kad su poslao svog sina na ekskurziju, ne znam onda zasto ga je i slao uopste, jer u tom slucaju je znao da ce danas imati ovaj problem. To se odnosi na komentar nastavnice na dnu clanka, ima u tome dosta istine, veliki broj roditelja nije briga za svoje dijete ni kako uce, ni kako se ponasaju u skoli.

A sto se tice ove razredne, ona je tipican primjer onih prosvjetnih radnika koji zive samo od plate. Kompleksas nize vrijednosti. A na tu ekskurziju je isla besplatno, ako je isla sa djacima, plus je i zaradila neki dinar, a na tog djecaka se izivljava sad. Iz licne koristi, nije zato sto je skroz pukla, a pukla doduse i jeste.
 
A zasto nije doneo novac potreban za drugu ratu?
Evo kaže da nema, mada ni meni nije jasno, obzirom da smo svi puni para.
trebalo je da pozove roditelje telefonom i obavesti ih bez odlaganja...generalno mislim da je glupo sto deca nose u skolu toliki novac, bilo bi zgodno da isti donesu roditelji...
Trebao je matoroj da objasni da može da mu...a onda i...u paketu sa...

...jer nema pravo da ga šalje bilo gdje za vrijeme trajanja školske nastave.
 
Zato sto velika vecina radnika ne dobija platu na vreme a ocigledno je da mu roditelji pripadaju prosecnoj radnickoj klasi.

Pa zasto onda salje dete ako nema para...turisticka agencija nije altruisticka organizacija...ima para ima putovanja, nema para nema putovanja....

Prvi koji je ponizio svoje dete je ovaj otac poslavsi ga u skolu bez neophodnih para pa tek posle profesorica, manje vise dete uvek nadrlja od ludih roditelja, ludog sistema i ludih nastavnika...
 
A zasto nije doneo novac potreban za drugu ratu?

trebalo je da pozove roditelje telefonom i obavesti ih bez odlaganja...generalno mislim da je glupo sto deca nose u skolu toliki novac, bilo bi zgodno da isti donesu roditelji...

Tu se potpuno slazem, cest je slucaj, a a veliki broj djece su skloni tome, da potrose taj novac na nesto sasvim deseto, pa da kazu roditeljima da su platili ratu. I da stvar bude jos gora zaposle nekog od tih djaka da prikuplja novac pa kad cijelo odjelenje plati ratu, onda u gomilu da im preda sve.
 
Pa zasto onda salje dete ako nema para...turisticka agencija nije altruisticka organizacija...ima para ima putovanja, nema para nema putovanja....

Prvi koji je ponizio svoje dete je ovaj otac poslavsi ga u skolu bez neophodnih para pa tek posle profesorica, manje vise dete uvek nadrlja od ludih roditelja, ludog sistema i ludih nastavnika...

prvi bih se slozio sa vama, samo da taj princip krene od vlade.

vlada nam ne zaradjuje, budzet u minusu, zaduzuju nas - nema para - nema ni vlade.

ministar, budzet u minusu, broj radnih mesta se smanjio, struje i mleko poskupelo ...prc, nema para nema ministra

policija obezbedjuje derpe paradu - neka derpe plate. + da plate stetu koja je nasta;la taj dan. prc...nema para - nema ministra policije i nema parade derpe

prc nema vojske - nema ni ministra
 
Tu se potpuno slazem, cest je slucaj, a a veliki broj djece su skloni tome, da potrose taj novac na nesto sasvim deseto, pa da kazu roditeljima da su platili ratu. I da stvar bude jos gora zaposle nekog od tih djaka da prikuplja novac pa kad cijelo odjelenje plati ratu, onda u gomilu da im preda sve.

Ima toga naravno ali meni smeta sama cinjenica da otac nije zajmio ako je bilo potrebno samo da ne bi ponizio svoje dete u skoli, ja bih tako uradila, pozajmila bih pa bih
vracala kasnije ali ne bih od klinca pravila socijalni slucaj u godinama kada ne treba ni da zna bilo sta o politici, parama, kvarnoj drzavi itd itd...u ovoj zemlji il' se prosi il' se zali il' se zajmi...
to vise nije pitanje realne plate vec unutrasnjeg odnosa prema parama, ranije je bila sramota reci "nemam" a danas je stvar prestiza, izvrnuta logika
 
Poslednja izmena:
Pa zasto onda salje dete ako nema para...turisticka agencija nije altruisticka organizacija...ima para ima putovanja, nema para nema putovanja....

Prvi koji je ponizio svoje dete je ovaj otac poslavsi ga u skolu bez neophodnih para pa tek posle profesorica, manje vise dete uvek nadrlja od ludih roditelja, ludog sistema i ludih nastavnika...

Dete nije ponizio otac vec je oca ponizio rezim koji vlada Srbijom dovevsi ga do prosjackog stapa.
Onda bi trebalo uvesti segregaciju u Srbiju,nema para nema skole ima para ima skole,kao u SAD.
Da se lepo zna. A ne ovako jajarski,da deca radnika sluze za nabijanje kompleksa vise vrednosti deci kriminalaca i tajkuna.
 
Ima toga naravno ali meni smeta sama cinjenica da otac nije zajmio ako je bilo potrebno samo da ne bi ponizio svoje dete u kosli, ja bih tako uradila, pozajmila bih pa bih
vracala kasnije ali ne bih od klinca pravila socijalni slucaj u godinama kada ne treba ni da zna bilo sta o politici, parama, kvarnoj drzavi itd itd...u ovoj zemlji il' se prosi il' se zali il' se zajmi...
to vise nije pitanje realne plate vec unutrasnjeg odnosa prema parama, ranije je bila sramota reci "nemam" a danas je stvar prestiza, izvrnuta logika

Ti ono baš opravdavaš nastavnicu?

Možda je trebala i da isprebija klinca, da nauči da se na nastavu bez para ne dolazi?
 
Kasni sa uplatom druge rate.

Koja god rata da je u pitanju, nemoj da ponizis svoje dete, to je aksiom broj jedan i obaveza svakog roditelja,

ako je znao da ce zakasniti ovaj balvan od oca je mogao da proseta do skole i kaze razrednoj u cemu je problem, da zamoli da ista ne pita dete a on ce doneti do tada i tada...

sta je veliki tata uradio - ponizio je klinca, pozvao je crnu stampu (jer ova stampa nije cak ni zuta) i sada cela drzava zna kako on NEMA PARA, mislis da je to klincu lepo da slusa?

...biiiiiiip roditelja koji ne zastiti svoje dete...
 

Back
Top