Da li se treba radovati nuklearnom ratu?

Па ја сам управо то и написао, тако да и не знам шта ти није јасно.Поента је имају неке чике који сматрају да човек треба да еволуира путем технологије, јер природно човек уопште не еволуира или еволуира врло споро.Зато ће нека група бизнисмена и псеудонаучника одредити правац еволуције и пожурити је тако што ће уграђивати одређене технолошке компоненте у човеково тело, а онда и направити новог и "напреднијег" човека-хибрид човека и технологије.

Крајњи резултат тог процеса је тзв."сингуларитет" као стање у којем је човек потпуно срастао са технологијом и наводно има бесконачне могућности, које ми данас не можемо ни да замислимо.То би требало да се деси 2050 године.

То мало вуче ка неком апокалиптичном догађају као тачки преокрета, нуклеарном рату или нечем сличном.
Прво, погрешна ти је терминологија, већ сам ти то објаснио.
Друго, ми смо већ срасли са технологијом и нико не жели да одбаци ту технологију и да оде на село, чак и када оду на село као онај Амиш српског порекла који је дошао овде, човек узео дрон да надгледа овце, јер га мрзи да пешачи по великом имању.
Треће, тешко да ће се тако крупна ствар десити 2050. године, јер још увек Босанац мора да исече дрва, а циганин да их исцепа, да би ти могао да се грејеш. Еј бре 21. век, а ми ложимо јаловину са адитивима у ТЕ Обреновац. Напреднији остатак света је само мало бољи од нас, јер да су они екстремно напредни, ми бисмо били напредни макар као они што су данас. Мислим, гле чуда, праве гасоводе који коштају милијарде евра, па се посвађају као цигани, то је свет примитивних људи. Када ће коначно наћи бесплатне и обновљиве изворе енергије. Имаш гравитацију која је неискоришћена, имаш топлотну енергију чим мало почнеш да копаш итд итд.

И на крају, не могу псеудонаучници да направе тај технолошки напредак, можда си хтео да кажеш зли научници, али они су и даље научници.
 
Da li se treba radovati predstojećem nuklearnom ratu ili možda ne ? Mnogo toga ima svoje pozitivne i negativne strana,dobre i loše efekte.Sigurno ni nuklearni rat nije nešto što će biti samo dobro ili samo loše.Biće sigurno i pozitivnih i negativnih strana tog rata ali postavlja se pitanje šta je preteženije dobro ili zlo koje donosi taj sukob.
Treba se radovati nuklearnom ratu. Nakon toga rata, čovječanstvo će napraviti još ljepši i stariji svijet.
 
Доста би било национализовати имовину 4-5 хиљада људи из САД и ЕУ.Све би се мистериозно смирило, било би ратова и сукоба, али би то све било много мањег интензитета него данас.
Ма Друг Ким је решење проблема, веруј ми. :) ;)
 
Прво, погрешна ти је терминологија, већ сам ти то објаснио.
Друго, ми смо већ срасли са технологијом и нико не жели да одбаци ту технологију и да оде на село, чак и када оду на село као онај Амиш српског порекла који је дошао овде, човек узео дрон да надгледа овце, јер га мрзи да пешачи по великом имању.
Треће, тешко да ће се тако крупна ствар десити 2050. године, јер још увек Босанац мора да исече дрва, а циганин да их исцепа, да би ти могао да се грејеш. Еј бре 21. век, а ми ложимо јаловину са адитивима у ТЕ Обреновац. Напреднији остатак света је само мало бољи од нас, јер да су они екстремно напредни, ми бисмо били напредни макар као они што су данас. Мислим, гле чуда, праве гасоводе који коштају милијарде евра, па се посвађају као цигани, то је свет примитивних људи. Када ће коначно наћи бесплатне и обновљиве изворе енергије. Имаш гравитацију која је неискоришћена, имаш топлотну енергију чим мало почнеш да копаш итд итд.

И на крају, не могу псеудонаучници да направе тај технолошки напредак, можда си хтео да кажеш зли научници, али они су и даље научници.
Стварно немаш појма.Употреба дронова, гасовода и технологије није трансхуманизам и нема везе са тим појмом.Трансхуманизам је употреба технологије у циљу еволуције човека, измени самог бића човека.Тако су то описали заговорници трансхуманизма а и његови критичари, и не верујем да ти то боље познајеш и од једних и од других.

Човек је исти данас као и пре 400 000 година, није се променио нити еволуирао.То је иста врста.

Уопште нисмо срасли са технологијом.Сутра би могли да живимо и без струје, компјутера и водовода и канализације.
 
Стварно немаш појма.Употреба дронова, гасовода и технологије није трансхуманизам и нема везе са тим појмом.Трансхуманизам је употреба технологије у циљу еволуције човека, измени самог бића човека.Тако су то описали заговорници трансхуманизма а и његови критичари, и не верујем да ти то боље познајеш и од једних и од других.

Човек је исти данас као и пре 400 000 година, није се променио нити еволуирао.То је иста врста.

Уопште нисмо срасли са технологијом.Сутра би могли да живимо и без струје, компјутера и водовода и канализације.
Ти немаш појма и мешаш термине. Оно што ти сматраш да је трансхуманизам је заправо постхуманизам, а оно што ти сматраш да је постхуманизам је аутоматизација/депопулација.

Ја нисам ни написао да су дронови и гасовод трансхуманизам, немој као Вучић да подмећеш јефтино. Само ти пластично објашњавам да је технологија и даље јако примитивна и да је немогуће да за 26 година се деси нешто тако епохално попут сингуларитета.

Повратак у пећине је такође будућност која нас може чекати, јер данашњи човек још није ни загребао трансхуманизам, који је људи често мешају са постхуманизмом, али у једном тренутку када човек срасте са технологијом питање је да ли ће бити способан да се врати у пећину, што ми данас и даље можемо без проблема.

Људи су се опирали и мобилним телефонима у почетку, сети се како су се сви плашили зрачења, што и јесте опасност, али врло брзо су се и бабе и деде навукле, а не само млади.
Тако ће бити и са микрочиповима и другим појавама трансхуманизма и постхуманизма.
 

Back
Top