IZBACILA UČENIKA SA ČASA JER NIJE PLATIO RATU ZA EKSKURZIJU

Ako ti je silovanje i ovo isto, onda stvarno preispitaj samog sebe, a i od tebe cesto citam "dobokoumne" konstatacije.

Imao sam i ja konflikte sa nastavnicima ovakvog kalibra kad sam bio u osnovnu, pa nijesu novine pisale o tome, niti su moji roditelji ministri i tajkuni, tako da takve price ne vode nicemu.

Tvoji roditelji su pristojni ljudi, koji možda nisu imali pare za ekskurziju ali su uradili nešto mnogo bolje od toga: napravili od tebe normalnog čoveka. Ne udvaram ti se, samo konstatujem...:)

Pa naravno da nije sramota, ali ove kvazi patriote (što bi rekla Milunka), nalaze takve nebulozne vesti i postavljaju na ovaj pdf da mi se već *ere od njihovog dušebrižništva.

Aplauz. Bravo. :roll:
Tužno je kad se ovakva vest okrene na to KO je postavio temu, a ne na to ŠTA u njoj piše...
Ustaljen obrazac ponašanja na ovom forumu. Toliko ste i jedni i drugi zaglupljeni da ste izgubili ono ljudsko u tom dnevnopolitičkom prepucavanju, je-bala vas i vlast i opozicija.
Da vas je-bala.

ali nastavnica mora biti profesionalac...roditelj moze biti i glup i pijan,i bezobrazan...dete nije moglo da izabere roditelja...ali je drzava postavila nastavnicu na radno mesto u skolu koja je obavezna u srbiji....nijedan ali nijedan opravdan razlog nema za ovakvu reakciju nastavnice....

Prije svega, niko je nije opravdao, da je udarena mokrom carapom po glavu, to je svima jasno. Ovjde su podijeljena misljenja o ocu tog ucenika, tacnije o njegovom nastupu u svemu ovome. O tome i raspravljamo, ne znam zasto pojedini ako neko kaze da je otac trebao drukcije da postupi, da mi opravdamo nastavnicu. I za ljubav i za rat je potrebno dvoje, a da je barem jedno od njih dvoje normalno, to bi se veoma lako rijesilo.

Pa zasto onda salje dete ako nema para...turisticka agencija nije altruisticka organizacija...ima para ima putovanja, nema para nema putovanja....

Prvi koji je ponizio svoje dete je ovaj otac poslavsi ga u skolu bez neophodnih para pa tek posle profesorica, manje vise dete uvek nadrlja od ludih roditelja, ludog sistema i ludih nastavnika...
zato sto svaki roditelj voli svoje dete,i ne zeli da samo njegovo dete izostane sa eskurzuje zbog bezparice.To je stvar psihologije i ne treba posmatrati sve crno belo.Bice ga sramota da odbije dete jer ce tako sebe predstaviti kao nesposobnog roditelja
Turisticke agencije uzimaju finu paru u ovo vreme bezparice preko organizovanih eskurzija na kojma deca ne vide nista pametno.Prosvetni radnici odlaze gratis, i normalno da ce izigravati serifa kada treba svesti racune.Prosvetni radnik ako je imalo psiholog pozvace telefonom roditelje a da dete to i ne nesazna,i pokusati da resi problem
Zaista na primeru nekih vazi poslovica tipa sit gladnom ne veruje, ili zdrav bolesnom ne veruje
Uzas koliko su ljudi postali hladni i bezosecajni

ma nadovezao sam se na drugi deo tvog posta....ali vidim da je vecini diskutanata ovde zanimljiv roditelj a da nastavnicu opravdavaju ili ne spominju...
Roditelj je ispravno postupio jer vidim da demokrate ovde zagovaraju tezu da je trebao da se fizicki obracuna sa profesorkom.
Sto vise ovakvih prica dospe u javnost i drugi ce se ohrabrivati da javno progovore o torturi kojoj su njihova deca izlozena po skolama.

Prije svega, niko je nije opravdao, da je udarena mokrom carapom po glavu, to je svima jasno. Ovjde su podijeljena misljenja o ocu tog ucenika, tacnije o njegovom nastupu u svemu ovome. O tome i raspravljamo, ne znam zasto pojedini ako neko kaze da je otac trebao drukcije da postupi, da mi opravdamo nastavnicu. I za ljubav i za rat je potrebno dvoje, a da je barem jedno od njih dvoje normalno, to bi se veoma lako rijesilo.

ali cemu raspravljati o ocu..?? otac moze biti i hendikepirana osoba...zar ovde nije najveci problem neprofesionalnost nastavnice koju je drzava postavila na radno mesto i zakonski uslovila obaveznost osnovnog obrazovanja ..?? sta je otac trebalo da uradi je skroz diskutabilno i zavisi od mnogo faktora...neki otac bi prijavio slucaj direktoru--sto ne bi imalo efekta--vidi se iz komentara doticnog direktora...neki bi prijavio ministarstvu...a mozda bi neki izmalatio nastavnicu na licu mesta zbog ponizenja svog deteta i sebe pred celim razredom... zar celoj srbiji nije cilj profesionalnost na svim nivoima..??

Roditelj je ispravno postupio jer vidim da demokrate ovde zagovaraju tezu da je trebao da se fizicki obracuna sa profesorkom.
Sto vise ovakvih prica dospe u javnost i drugi ce se ohrabrivati da javno progovore o torturi kojoj su njihova deca izlozena po skolama.

slazem se...sve negativne i krajnje pozitivne primere u zivotu srbije treba javno iznositi i da se javno mnenje izjasni povodom tih pojava...ko ne zeli negativan publicitet u javnosti nek ucini sve u svom kolektivu da do njega i ne dolazi...nek nivo profesionalnosti dize na visi stepen...

Svako i najmanje raslojavanje ucenika tj maloletnika bilo gde treba najstrozije kaznjavati zakonom.
Cak bi drzava deci trebala da obezbedi zadovoljavajuce uslove a privatne skole ukinuti.
Jeste da svako moze da ulaze svoj novac prema prihodima ali deca SE NE SMEJU razdvajati ni po cemu.

u moje vreme je eskurzija bila obavezna..deci ciji roditelji nisu mogli da plate--placalo se solidarno...deo ucenici deo skola .... i nisam tada cuo za ovolike malverzacije oko eskurzija niti oko honorara nastavnicima niti ostalim organizatorima...najveci deo za eskurziju su djaci sami zaradjivali radom na skolskoj ekonomiji i radom u zadruzi na branju voca...kukuruza...ciscenju grada i sl... eskurzije su bile od 10-15 dana....i za mnoge od nas je to bio jedini prozor u svet do ko zna kojeg starosnog doba....sad je sve devalvirano...kazu da nastavnik ima dnevnicu od svakog deteta...to je nenormalno ako je istina...pa dok se tu ugradi i direktor..i agencija...od eskurzije nema nista...a eskurzija bi trebala biti i vaspitna i obrazovana kategorija...ako je tako--onda bi trebala biti deo vaspitnog procesa...znaci obavezni deo nastave...

ali cemu raspravljati o ocu..?? otac moze biti i hendikepirana osoba...zar ovde nije najveci problem neprofesionalnost nastavnice koju je drzava postavila na radno mesto i zakonski uslovila obaveznost osnovnog obrazovanja ..?? sta je otac trebalo da uradi je skroz diskutabilno i zavisi od mnogo faktora...neki otac bi prijavio slucaj direktoru--sto ne bi imalo efekta--vidi se iz komentara doticnog direktora...neki bi prijavio ministarstvu...a mozda bi neki izmalatio nastavnicu na licu mesta zbog ponizenja svog deteta i sebe pred celim razredom... zar celoj srbiji nije cilj profesionalnost na svim nivoima..??

Zato sto se radi o njegovom djetetu, prije svega, a ne zato sto je profesionalnost na niskom nivou. A on na svu srecu nije hendikepiran, no zdrav i prav. U pravu si ti sto se toga tice, u osnovnim skolama po Srbiji, a i kod nas, nista se tu ne razlikujemo, zaposljavaju svakakve manijake, pa ih generacije trpe dok ne odu u penziju. Znas kakva je profesinalnost u skoli u koju sam ja ucio? Takva da je pola kadra nastavnickog kao ova razredna, ali jesam li ja bio zrtva takvog kadra? Bio bi da su moji roditelji pustili da se oni mamlazi izivljavaju na mene, a bilo je takvih pokusaja. Sto znaci da se s njima i te kako moze izaci na kraj, sve da su najvece bitange na svijet.

Zato sto se radi o njegovom djetetu, prije svega, a ne zato sto je profesionalnost na niskom nivou. A on na svu srecu nije hendikepiran, no zdrav i prav. U pravu si ti sto se toga tice, u osnovnim skolama po Srbiji, a i kod nas, nista se tu ne razlikujemo, zaposljavaju svakakve manijake, pa ih generacije trpe dok ne odu u penziju. Znas kakva je profesinalnost u skoli u koju sam ja ucio? Takva da je pola kadra nastavnickog kao ova razredna, ali jesam li ja bio zrtva takvog kadra? Bio bi da su moji roditelji pustili da se oni mamlazi izivljavaju na mene, a bilo je takvih pokusaja. Sto znaci da se s njima i te kako moze izaci na kraj, sve da su najvece bitange na svijet.

mnogo toga na balkanu treba promeniti...na zalost svi zele plate bolje i status ali niko ne zeli da radi na svom visem usavrsavanju....pitam se samo sta bi se desilo da je ovaj decko otisao kuci po nalogu nastavnice i na putu do kuce ga neko pregazi autom...?? da li bi razredna priznala da ga poslala ona..?? sta bi roditelj trebao da radi tada..??

Ako ti je silovanje i ovo isto, onda stvarno preispitaj samog sebe, a i od tebe cesto citam "dobokoumne" konstatacije..

ajde ne laprdaj :roll:
ni u jednom trenutku nisam rekao da je silovanje i ovo isto vec da je logika ista. kao kriv je roditelj sto iznosi na svetlo dana tudje prestupe. uzas

Imao sam i ja konflikte sa nastavnicima ovakvog kalibra kad sam bio u osnovnu, pa nijesu novine pisale o tome, niti su moji roditelji ministri i tajkuni, tako da takve price ne vode nicemu.

pa u tome je problem sto se godinama i decenijama tolerise nenormalno ponasanje svugde, pa i u skolstvu. krajnje je vreme da se tome stane na put

u moje vreme je eskurzija bila obavezna..deci ciji roditelji nisu mogli da plate--placalo se solidarno...deo ucenici deo skola .... i nisam tada cuo za ovolike malverzacije oko eskurzija niti oko honorara nastavnicima niti ostalim organizatorima...najveci deo za eskurziju su djaci sami zaradjivali radom na skolskoj ekonomiji i radom u zadruzi na branju voca...kukuruza...ciscenju grada i sl... eskurzije su bile od 10-15 dana....i za mnoge od nas je to bio jedini prozor u svet do ko zna kojeg starosnog doba....sad je sve devalvirano...kazu da nastavnik ima dnevnicu od svakog deteta...to je nenormalno ako je istina...pa dok se tu ugradi i direktor..i agencija...od eskurzije nema nista...a eskurzija bi trebala biti i vaspitna i obrazovana kategorija...ako je tako--onda bi trebala biti deo vaspitnog procesa...znaci obavezni deo nastave...

odlican i tocan komentar....

mnogo toga na balkanu treba promeniti...na zalost svi zele plate bolje i status ali niko ne zeli da radi na svom visem usavrsavanju....pitam se samo sta bi se desilo da je ovaj decko otisao kuci po nalogu nastavnice i na putu do kuce ga neko pregazi autom...?? da li bi razredna priznala da ga poslala ona..?? sta bi roditelj trebao da radi tada..??

Svijet citav treba da se promijeni, nije samo na Balkanu pakleno, ovakvih problema nema samo kod nas. Znas koliko ovoga ima u SAD-u, koja vazi za najrazvijenu drzavu svijeta, ili u Rusiji, posto neki ovdje nju smatraju najrazvijenijom. Ovdje je jos super, tamo je tek izrazena ta klasna podjela medju djecom na imucne i siromasne, posto to neki ovdje to spominju.

Nasilje u skolama, diskriminacija ucenika je socialni problem na globalnom nivou.

ali nastavnica mora biti profesionalac...roditelj moze biti i glup i pijan,i bezobrazan...dete nije moglo da izabere roditelja...ali je drzava postavila nastavnicu na radno mesto u skolu koja je obavezna u srbiji....nijedan ali nijedan opravdan razlog nema za ovakvu reakciju nastavnice....
Stvarno misliš da je bilo bukvalno ovako kako je opisao uvređeni roditelj? :lol: Da im je rekla da imaju problema sa zdravljem? Verujete u to? I da ga ih je pitala kako ih nije sramota da nemaju pare za ratu?
Šta je s vama ljudi? Hajde malo mozga, samo malo... ;)

Back