Izazov za ateiste :)

Na piramidama se prikazuju ljudi sa psecim glavama, kao i ljudi sa glavama orla! Hoces da kazes da to znaci da su takvi ljudi nekada stvarno postojali! Zar nisi nikada cuo za mastu?
Ova keramika je posebno karakteristična jer je napravljena sa određenom namerom, nevešto polomljena i zakopana da bi bila "otkrivena" i poslužila kao "dokaz".

Uzgred, tu je i čuveni penis plate

4536693_0fbf16959b-1.jpg
 
Ne znam da li su mirotocive mosti prevara ali znam da su ljudi skloni ishitrenom zakljucivanju.Ako vidite crvenu tecnost ne znaci da je to odmah krv .Zamislite da se Nikola Tesla pojavio sa svojim pronalascima dosta ranije. Recimo umjesto 1800-tih da se pojavio 1400-tih. Mnogi njegovi pronalasci bi bili okarakterisani kao cudo i bili bi pripisivani Bogu.Pomocu njih bi se mogao vrlo lako izmanipulirati narod.
I danas se treba pretpostaviti da postoje pronalasci koji se ne objavljuju svjetu i da se pomocu njih izazivaju razni cudni procesi.Ali zasto to odmah pripisati Bogu?

tada nije postojao bakar potrebne cistoce koji je preduslov za bilo sta sto je Nikoal Tesla pronasao.

Za krvarenja kipova necu nista da kazem, ali cudo mirotocivih mostiju je snimljeno i tom cudu je prisustvovalo mnogo ljudi do sad. Monastvo cvetnog ostrva je ostavilo mirotocive mosti iz kojih i dan danas tece sveto miro. Koga interesuje neka ode da vidi.
 
@analogdigit:
Jasno mi je to za simbiozu i jasni su mi primeri koje si naveo i slazem se sa tobom. Ali, ako znas, molim te razjasni mi, pre ibozoma sta je to sto je moglo produkovati energiju za rast i razvoj celije. Shvatam da je ovo pitanje za naucne radove i doktorate, mozda cak i za nobela pa mu i nije mesto ovde, ali ako znas da ima neko tumacenje reci mi. Ta organela ("prethodnica" ribozoma) je morala ostaviti neki trag u nekoj celiji - bakterije, alge, riba, meduza (pa makar su meduze jako stare!)...

Sv. Helena kad je eksplodirala, digla je u atmosferu velike kolicine materijala, koji se talozio razlicitim brzinama (stene razlicitog sastava, razlicitih dimenzija cestica...). Kad se sve stalozilo ostale su formacije koje su na poprecnom preseku po svemu licile na geoloske slojeve. Ovo je jako ineteresantna pojava i na netu imas sasvim dovoljno ozbiljnog materijala na tu temu - ne ocekujes valjda da cu ih traziti za tebe ili da sakupljam doktorate, magistrature i druge naucne radove. Ukucas www.google.com i vec si na pola puta ;)

Magnetno polje zemlje - cini mi se da si blizu bioloskog pa mozes posetiti PMF odsek za fiziku - trebalo bi da je eksponencijalni pad, ako nije javi nam/mi

Keramika - ne samo psece glave nego i leteci tanjiri i helikopteri (sigurno znas tumacenje za ovo?). Ovo sto sam spomenu za dinosauruse - u pitanju su slike na kojima se vidi borba coveka i paleontlozima poznatih dinosaurusa (mislim da je u pitanju stegosaurus i onaj sa dugackim vratom). Ne znam kako ko, ali ja mislim da indijanci nisu imali vremena da otkopavaju kosti, da ih slazu pa racunarom i silikonskim i gumenim masama da prave moguce oblike - falilo im je tehnickih mogucnosti. Keramike su izlozene po muzejima (ja znam za meksiko) i nisu sakrivene. Ako je u pitanju prevara zasto se niko ne oglasava? Odgovor tipa "niko to neuzima za ozbiljno/vredno jer je u pitanju prevara" i sl su neozbiljni odgovori!

Ako je evolucija jedina teorija onda sam ja pogresno obavesten.

--------------

Mozda sam ti zvucao grubo, ovako i onako, ali nista lose nisam mislio - to je moj nacin izrazavanja i unapred ti se izvinjavam
 

Ma mos verovati u sta hoces... Moguce je i da je neko seo pa pravio te figurice, ali da je 1943-1944 podelio glinu seljanima pa im rekao da prave dinosauruse meni bas i ne zvuci logicno. Jesu amerikanci svemoguci ali da jedan seljan zna da vaja glinu i jos da zna kako je koji dinosaurus izgledao... Ne znam, zvuci mi malo verovatno, pa sve i da su dobili nekakvu sliku. Pa to bi trebalo da bude godina u kojoj se jos uvek ratuje. Covek je covek bilo u americi, bilo u srbiji, a probaj dati nekom seljaku oko, recimo, leskovca da ti pravi male dinosauruse od gline u danasnje vreme.... Ne znam, mozda je i bilo kao sto pise na forumu krstarice.

wikipedia nije relevantan izvor - nemoj navoditi taj sajt kao neko merilo. Bolje reci da nisi nista pronasao.
 
A vidi O V D E koliko ima tih keramičkih figurica...:think:
Ludilo samo takvo...

Naradili se seljani.... Umesto da seju zito i cuvaju krave da bi imali sta da jedu oni ulozili u biznis - kilo gline malo muke i kad ih prodaju sledece godine ima da budu milioneri. Sta ce jesti tu godinu nije ni bitno - pa u americi su....

Nigde ti ja ovde na tim velikim slikama ne vidim otiske prstiju, niti znakove namernog razbijanja.
 
Jesu amerikanci svemoguci ali da jedan seljan zna da vaja glinu i jos da zna kako je koji dinosaurus izgledao...
Fosili dinosaurusa su otkriveni 120 godina pre te prevare sa glinenim figuricama.

Čim čuješ neverovatnu priču - zahtevaj neverovatno dobar dokaz da je ona istinita. Ljudi vole da se foliraju da su otkrili nešto novo i neobično, što iz finansijskih razloga, a što i zbog nekakve lične satisfakcije. Danas vole da budu i na televiziji.
 
Fosili dinosaurusa su otkriveni 120 godina pre te prevare sa glinenim figuricama.

Čim čuješ neverovatnu priču - zahtevaj neverovatno dobar dokaz da je ona istinita. Ljudi vole da se foliraju da su otkrili nešto novo i neobično, što iz finansijskih razloga, a što i zbog nekakve lične satisfakcije. Danas vole da budu i na televiziji.

Nemam vremena da se nadpisujem o temi o kojoj mnogo pametniji nisu zavrsili naklapanje.... Ovog vikenda imam veliih obaveza i odo da se bavim "opijumom za narod" pa idem na spavanje.

Ako neko ima volje neka objasni pojavu mirotocivih mostiju. Nisam procitao kompletnu temu pa ako nije niko objasnio coveku ni ove jezeve bilo bi lepo da to neko uradi, a ostavimo po strani ovaj put citiranje wikipedije, krstaricinog foruma, glinenih figurica i ostalog. Vera je stvar htenja - ili verujes ili ne verujes. Nemoze covek i verovati i tvrditi da je zemlja stara vise milijardi godina. Ko ne shvata o cemu pricam neka sabere unazad starost ljudi koji se spominju u bibliji. Ne radi se tu o vise milijardi godina - samim tim u religiji nema mesta za darvina. Pa darvin nije prepoznao ni da je rec o jednoj istoj ptici (zebi), a bio je prirodnjak i izneo jednu takvu teoriju. Kao kad bi imena kao sto su Nikola Tesla ili Mihajo Pupin pomesali fazu i nulu.... Smesno.

Pravoslavni pogleda na svet i savremena nauka - mnogo dobra knjiga
 
Nemam vremena da se nadpisujem o temi o kojoj mnogo pametniji nisu zavrsili naklapanje.... Ovog vikenda imam veliih obaveza i odo da se bavim "opijumom za narod" pa idem na spavanje.

Ako neko ima volje neka objasni pojavu mirotocivih mostiju. Nisam procitao kompletnu temu pa ako nije niko objasnio coveku ni ove jezeve bilo bi lepo da to neko uradi, a ostavimo po strani ovaj put citiranje wikipedije, krstaricinog foruma, glinenih figurica i ostalog. Vera je stvar htenja - ili verujes ili ne verujes. Nemoze covek i verovati i tvrditi da je zemlja stara vise milijardi godina. Ko ne shvata o cemu pricam neka sabere unazad starost ljudi koji se spominju u bibliji. Ne radi se tu o vise milijardi godina - samim tim u religiji nema mesta za darvina. Pa darvin nije prepoznao ni da je rec o jednoj istoj ptici (zebi), a bio je prirodnjak i izneo jednu takvu teoriju. Kao kad bi imena kao sto su Nikola Tesla ili Mihajo Pupin pomesali fazu i nulu.... Smesno.

Pravoslavni pogleda na svet i savremena nauka - mnogo dobra knjiga

не оптерећуј се, поделио је недељиво па све што не може да провери му је атестирано.... необорив доказ је на 12 милијарди година југосеверно од дарвина, како се усуђујеш да сумњаш?
 
Malo je teško razumijeti, zašto je manjina toliko izazovna, nekima čak i tako, da bi se potrudili da nestane. Kakva je to mislenost uopće...
Sve ovo, ili većina ovog, filozofiranja o ateizmu, često govori kako ono što ljudi ne znaju ne žele znati, ili pak, iz neznanja govori se na pamet. Svi biste sudili rado ateistima i sudili o njima. A tko smo to mi, da sudimo? Vidi se ovdje na forumu često, kako se svako malo netko 'znanstveno' i umno 'zapikne' u ateiste. Zašto? Pa, zar ne smije postojati i nešto drugo i oni drugi ljudi? Zar svi trebaju biti vjernici. Zato ne trebaju veleumna objašnjenja. Svatko valjda ima pravo i toliku slobodu, da izabere što hoće. Nije važno zaista koji je čovjek, čime se bavi i gdje ide, ako čini dobro. No, nezamislivo je intrigantno i stalno izazovno, kako ta manjina opstaje, kad je društvo prepuno vjernika... A da vam malo bude misao koliko nesreće, patnje i bijede ima na ovome svijetu, koliko je malo dobrih ljudi a anđela još mnogo manje, koliko smo sami skromni, ponizni i činimo dobro. Niste ni filozofi niti znanstvenici da biste mogli promišljati ateizam i vjeru pa onda samo 'udri' po ateistima kad god se može..
 
Ma mos verovati u sta hoces... Moguce je i da je neko seo pa pravio te figurice, ali da je 1943-1944 podelio glinu seljanima pa im rekao da prave dinosauruse meni bas i ne zvuci logicno.
Priznajem, malo je verovatno da su te figurice napravljene. Najverovatnije su se izlegle iz jaja dinoasurusa. :mrgreen:
Jesu amerikanci svemoguci ali da jedan seljan zna da vaja glinu i jos da zna kako je koji dinosaurus izgledao...
Prvo, nisu Amerikanci, već Meksikanci. Poznati po glinenim proizvodima.
Ne znam, zvuci mi malo verovatno, pa sve i da su dobili nekakvu sliku. Pa to bi trebalo da bude godina u kojoj se jos uvek ratuje.
Ko je ratovao na tlu Meksika 1944? :)
Covek je covek bilo u americi, bilo u srbiji, a probaj dati nekom seljaku oko, recimo, leskovca da ti pravi male dinosauruse od gline u danasnje vreme.... Ne znam, mozda je i bilo kao sto pise na forumu krstarice.
Kao što rekosmo, vrlo je neverovatno da su figurice uopšte napravljene. Sneli ih dinosaurusi, a endonukleaza opet nešto palamudi i navodi vodu na svoju vodenicu. :hahaha:
wikipedia nije relevantan izvor - nemoj navoditi taj sajt kao neko merilo. Bolje reci da nisi nista pronasao.
To što "nisam ništa pronašao" upravo je merilo koliko čitavu tu priču naučna zajednica odbacuje kao očiglednu prevaru. :)
 
Koliko stvari ljudi nisu znali ranije, npr odakle kisa isl pa su ih pripisivali bogu, i sada postoji mnogo stvari koje ne znamo pa ih ''vernici'' koriste da bi suzbili ili sta vec ateizam.
Sve to oko religije je velika izmisljotina, bas kao i TV npr
Od kad imamo TV, internet isl mase su poludele za njim, evo tako i religija okuplja gomile ljudi oko tog njihovog nekog verovanja xD
Malo glupo poredjenje al padne na pamet ponekad ;)
Hvala bogu ne verujem u boga ;) ;)
 
@analogdigit:
Jasno mi je to za simbiozu i jasni su mi primeri koje si naveo i slazem se sa tobom. Ali, ako znas, molim te razjasni mi, pre ibozoma sta je to sto je moglo produkovati energiju za rast i razvoj celije. Shvatam da je ovo pitanje za naucne radove i doktorate, mozda cak i za nobela pa mu i nije mesto ovde, ali ako znas da ima neko tumacenje reci mi. Ta organela ("prethodnica" ribozoma) je morala ostaviti neki trag u nekoj celiji - bakterije, alge, riba, meduza (pa makar su meduze jako stare!)...
Prvo nemoguce je da ti neko da odgovor na ovo pitanje i jednoj recenici, zatim niko ne zna sta je tacno pre ribozoma sluzilo za stvaranje proteina. Postoji mnogo naucnih eksperimenata koji potvrdjuju cinjenicu da su danasnje celije nekada davno bile mnogostruko jednostavnije. DNK je najverovatnije nastao od RNK, koja je sama mogla da nastane od peptidne nukleinske kiseline. Takodje postoji i dezoksiriboza koja je sposobna da katalise sopstvene replikacije bez potrebe bilo kakvih proteinskih enzima.
Takodje obzirom na drugi deo tvoje recenice u kome kazes da bi naucnici trebalo da pronadju dokaze u meduzama, jer su one jako stare, samo govori da nisi u celini shvatio pricu oko jednoceliskih organizama. Jednoceliski organizmi su postojali kao takvi mnogo pre nego su se razvili viseceliski organizmi, sto znaci da su se ribozomi "implementirali" u danasnje moderne celije mnogo pre nego su nastale meduze. Samim tim nije moguce naci meduzu koja u svojim celijama ne sadrzi ribozome!

Sto se tice literature, ukoliko te detaljnije zanima prica oko ovoga :
Böhler, C., P. E. Nielsen, and L. E. Orgel. 1995. Template switching between PNA and RNA oligonucleotides. Nature 376: 578-581. See also: Piccirilli, J. A., 1995. RNA seeks its maker. Nature 376: 548-549.
Jeffares, D. C., A. M. Poole and D. Penny. 1998. Relics from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 18-36.
Leipe, D. D., L. Aravind, and E. V. Koonin. 1999. Did DNA replication evolve twice independently? Nucleic Acids Research 27: 3389-3401.
Levy, Matthew and Andrew D. Ellington. 2003. Exponential growth by cross-catalytic cleavage of deoxyribozymogens. Proceedings of the National Academy of Science USA 100(11): 6416-6421.
Poole, A. M., D. C. Jeffares, and D. Penny. 1998. The path from the RNA world. Journal of Molecular Evolution 46: 1-17.

Sv. Helena kad je eksplodirala, digla je u atmosferu velike kolicine materijala, koji se talozio razlicitim brzinama (stene razlicitog sastava, razlicitih dimenzija cestica...). Kad se sve stalozilo ostale su formacije koje su na poprecnom preseku po svemu licile na geoloske slojeve. Ovo je jako ineteresantna pojava i na netu imas sasvim dovoljno ozbiljnog materijala na tu temu - ne ocekujes valjda da cu ih traziti za tebe ili da sakupljam doktorate, magistrature i druge naucne radove. Ukucas www.google.com i vec si na pola puta ;)
Pitao sam te da mi navedes izvore, zato sto sam mislio da znam o cemu se radi, tacnije odakle ti ova tvrdnja. Ukoliko se radi o poznatoj podvali, od strane kreacionista vezano za Sv. Helenu, kontra argumente imas na sledecem sajtu, uz prilozenu literaturu.

http://noanswersingenesis.org.au/mt_st_helens_dacite_kh.htm

Naime ukratko radi se o tome da su kreacionisti namerno uzeli nehomogene uzorke, koji su u sebi izmedju ostalog sadrzali i uzorke starog zemljinog materijala, samim ti su i dobili pogresne rezultate. Drugim recima ne mozes da krivis metodu merenja ukoliko sam laziras ulazne parametre.
Ukoliko uzmem voltmetar i njime pokusam da izmerim jacinu elektricne struje, ne mogu kriviti taj uredjaj za to sto sam dobio pogresne rezultate. Jenostavno moje metode merenja su bile pogresne.

Magnetno polje zemlje - cini mi se da si blizu bioloskog pa mozes posetiti PMF odsek za fiziku - trebalo bi da je eksponencijalni pad, ako nije javi nam/mi
Nigde se ne spominje ekponencijalni pad magnetnog polja, moguce su male promene u intenzitetu magnetnog polja, koje su u potpunom skladu sa danasnjim naucnim teorijama medju kojima je i dinamo teorija.
http://www.talkorigins.org/indexcc/CD/CD701.html

Ako je evolucija jedina teorija onda sam ja pogresno obavesten.
Rekao sam da je jedina koja je potkrepljena dokazima. Kao i jedina koja se aktivno koristi u biologiji i mnogim drugim naucnim disciplinama, sto potvrdjuje njenu tacnost!
Teorija koja ne moze da se primeni u stvarnom svetu, ili ona za koju ne postoje pozitivni dokazi nije validna naucna teorija. Tako da mozda postoje neke druge teorije, ali to svakako nisu naucne teorije.

--------------

Mozda sam ti zvucao grubo, ovako i onako, ali nista lose nisam mislio - to je moj nacin izrazavanja i unapred ti se izvinjavam
Nema potrebe za izvinjavanjem, nisi ni na koji nacin bio nekulturan ili grub!
Pozdrav! :ok:
 
Poslednja izmena:
Ajde sad ti meni objasni mirotocive mosti. One postoje podjednako za sve religije pa je nebitno koje si veroispovesti - verovatno imas neko objasnjenje.
Objasnjenje tipa: - Prevara, izbegni jer postoji toliko puno ljudi koji su videli mirotocive mosti da me nebi iznenadilo da imas nekog svedoka tom cudu i u svom komsiluku.

Ako neko ima volje neka objasni pojavu mirotocivih mostiju.

Za krvarenja kipova necu nista da kazem, ali cudo mirotocivih mostiju je snimljeno i tom cudu je prisustvovalo mnogo ljudi do sad.



Bice da je ovoliko insistiranje na odgovoru na pitanje koje te zestoko tisti samo tvoja ocajnicka zelja da cujes objasnjenje za pojavu u koju duboko u sebi sumnjas, ali buduci da si svestan da se de facto takve stvari s vremena na vreme javljaju, a da ti sam nemas neki razlozan odgovor, jednu veliku licnu dilemu navalentno forsiras u diskursu ne bi li isprovocirao taj odgovor. Ego ti ne dozvoljava da pomiris vlastitu nesigurnost i potrebu da delujes ozbiljno i samouvereno, pa je najbezbolnije da se profilises kao utvrdjeni i formirani vernik, iako to nisi ni kao vernik ni kao osoba, ne bi li izmamio odgovor i istovremeno sacuvao svoju 'samouverenost'.

Ako nesto 'postoji podjednako za sve religije', onda vrlo tesko, sta god da je u pitanju, moze da ide u prilog bogonadahnutosti, istinitosti ili ne znam kog afirmativnog atributa neke posebne religije, buduci da je najveci broj religija medjusobno iskljuciv. Ako kisa pada i u Srbiji i u Indiji ne vidim kako ta pojava svedoci trojednog boga iz pravoslavlja, a ne svedoci Ganesa. Kisa, bas kao i mirotocive mosti, ne mogu biti projava bozanske intervencije oba boga, samo jedan ili nijedan od njih dvojice moze da ima veze s tim. Ja ti savetujem da se opredelis za ovu drugu opciju, koji god bog ili religija da su u pitanju, jer sve ostalo odvesce te u slicne protivrecnosti i kolotecinu opasnih zabluda i fantazija.

Sto se tice netruleznih, mirotocivih mostiju, ispod je komentar na temu, po sadrzaju ces primetiti, nekoga prilicno kvalifikovanog za tu materiju, koji sticajem okolnosti imam u svojoj privatnoj posti. Iako ce mnogi na forumu prepoznati licni pecat autora, posto je stvar iz privatne prepiske, necu pominjati njegovo ime, mada ne sumnjam da ce se i sam javiti ako bude imao nesto da doda:

Netruleznost, hm.

Nisam preterano upucen, ali ako se dobro secam objasnjenje je saponifikacija. Ovo je proces kojim u svim lesevima nastaje "grobni vosak", ali kod svetaca (i asketika mnogih kultura) je ovo posebno izrazeno. Razlog je ogranicena dijeta pracena nedostatkom intenzivnog fizickog rada, sto dovodi do telesnog stanja u kome je kolicina masti veoma niska, ali je niska i kolicina misica (neuobicajena situacija van asketskih krugova). Takodje, nizak unos kalorija ogranicava broj i vrste bakterija u crevima, koje su inace osnovni nosioci truljenja.

Ovo sve drasticno usporava brzinu truljenja tela. Ako se ovo nadje u sadejstu ili sa sahranom u alkalnom zemljistu, ili sa sahranom u izdignutom kamenom kovcegu (ili bilo kojoj drugoj situaciji u kojoj je gubitak vode veoma brz), dolazi do paralelnog susenja i saponifikacije masnih kiselina u povrsini celija. Saponifikacija dodatno usporava brzinu truljenja, plus ispusta miris koji vecina ljudi nalazi prijatnim.

Nisam siguran da je ovo objasnjenje za sve poznate slucajeve (ima ih par koji sasvim sigurno nisu bili mrsavi u zivotu), ali verovatno jeste za bar neke (i verovatno jeste univerzalno za miris).

Fenomen, inace, nije ogranicen po pitanju religije - postoji masa indijskih jogija i budistickih monaha cija tela su netrulezna - ali nije ni ogranicen na religiozne ljude. U iskopavanjima grobova obicnih ljudi, cesto se nalaze tela ocuvana makar isto onoliko koliko i tela svetaca. Posto ta tela niko ne izlaze (i ne doradjuje - kao sto je, recimo, katolicka crkva voskom prekrila lice i ruke Sv. Bernadete, tako da izgleda potpuno kao da je ziva), ovi slucajevi nisu posebno cuveni. Povremeno se ovo pojavi u vestima kada se desi nekoj cuvenoj licnosti (recimo, odsecena glava engleskog kralja Carlsa I, je nadjena "netrulezna", iako je telo istrulilo; koje je simbolicko duhovno znacenje ovoga mozemo da nagadjamo... ;) .

;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Чест начин како еволуционисти (или да их назовемо атеисти) доказују исправност свога становишта, јесте да пронађу неког недораслог и затуцаног опонента, па да му се подсмевају. Необично у томе спору јесте то да се еволуционисти у дебати служе методолошки неисправним аргументима, а баш креационисти инсистирају на научној (или псеудонаучној) аргументацији.

Пре отприлике 12-13 године је папа Војтила оснажио подршку теорији еволуције која је већ и раније била уважена енцикликом из 1950. године. По томе, теорија еволуције није нужно у нескладу са црквеним учењем о настанку човека.

Ја то видим овако: уз све уважавање теорије еволуције, она није довољна да објасни постојање човека као разумног бића, бића које поставља питања о самом себи и тражи одговоре. Чињеница је да не можемо да дефинишемо интелигенцију, а поготову да не можемо да лоцирамо тренутак који мислећег човека раздваја од бесловесног претка, али, када год то да се догодило, црква сматра да је то тај тренутак који оставља простор за божанску интервенцију. Уствари, нужност те интервенције. Тако ја видим гледиште Ватикана.
 
Poslednja izmena:
Naradili se seljani.... Umesto da seju zito i cuvaju krave da bi imali sta da jedu oni ulozili u biznis - kilo gline malo muke i kad ih prodaju sledece godine ima da budu milioneri. Sta ce jesti tu godinu nije ni bitno - pa u americi su....

Nigde ti ja ovde na tim velikim slikama ne vidim otiske prstiju, niti znakove namernog razbijanja.

Julsrud je priznao da je reč o prevari i da je seljanima platio da izrade figurice. :roll:


Mirotočive mošti su usko povezane sa fenomenom sveštenstva talentovanog za biznis...

:roll:
Evo lepog primera kako generalizacija vodi u promovisanje neznanja.

Motivi za korišćenje postojećih ili sintetisanje novih mirotočivih kostiju variraju i daleko od toga da su svi inspirisani samo finansijskim profitom.
Mislim da smo o ovome već nadugačko pisali.

Чест начин како еволуционисти (или да их назовемо атеисти) доказују исправност свога становишта, јесте да пронађу неког недораслог и затуцаног опонента, па да му се подсмевају.

Kreacionisti, po pravilu odgovaraju opisu koji si izneo. :lol:
Nije mi jasno zbog čega ateistima nazivaš one koji pokazuju da je teorija evolucije tačna? :dontunderstand:
Ja nisam ateista, ali smatram da je teorija evolucije više nego adekvatno objašnjenje evolucije. :bye:


Необично у томе спору јесте то да се еволуционисти у дебати служе методолошки неисправним аргументима, а баш креационисти инсистирају на научној (или псеудонаучној) аргументацији.

Ma nije valjda...
Još samo kada bi naveo neki metodološki neispravan argument, koji smo naveli endonuclease ili ja, na temama koje se bave evolucijom i kreacionizmom. :ceka:


По томе, теорија еволуције није нужно у нескладу са црквеним учењем о настанку човека.

Što je nešto što se ističe još od 1859. godine. :roll:

Ја то видим овако: уз све уважавање теорије еволуције, она није довољна да објасни постојање човека као разумног бића, бића које поставља питања о самом себи и тражи одговоре. Чињеница је да не можемо да дефинишемо интелигенцију, а поготову да не можемо да лоцирамо тренутак који мислећег човека раздваја од бесловесног претка, али, када год то да се догодило, црква сматра да је то тај тренутак који оставља простор за божанску интервенцију. Уствари, нужност те интервенције. Тако ја видим гледиште Ватикана.

OK, to je tvoje mišljenje, za bih ja pretpostavio da ima korene u nedovoljnom poznavanju teroije evolucije.
 
Чињеница је да не можемо да дефинишемо интелигенцију, а поготову да не можемо да лоцирамо тренутак који мислећег човека раздваја од бесловесног претка, али, када год то да се догодило, црква сматра да је то тај тренутак који оставља простор за божанску интервенцију.
Isto tako ne možemo da lociramo trenutak koji mislećeg čoveka razdvaja od beslovesne oplođene jajne ćelije.

Da li tu ima prostora i potrebe za božansku intervenciju?
 
Чест начин како еволуционисти (или да их назовемо атеисти)
Zasto ih nazvati ateisti, takodje ne postoje ni ovi prvi koje si spomenuo! Malo se informisi, evolucionisti ne postoje. Evolucija je jedna od potvrdjenih naucnih teorija, ali nikako nije religija ili neki drustveni pokret.
доказују исправност свога становишта, јесте да пронађу неког недораслог и затуцаног опонента, па да му се подсмевају.
Vidis, to sto je neko zatucan u 21. veku sa moje tacke gledista svakako jeste za podsmevanje! Ne vidim u cemu je tu problem ili na koji nacin to nije moralno! Ukoliko osoba A i osoba B imaju isti kapacitet mozga koji im je majka priroda dala te dve osobe su ravnopravne! To sto osoba A ne zeli napuniti svoj mozak informacijama, to vec nije nikakav problem ove druge osobe!

Необично у томе спору јесте то да се еволуционисти у дебати служе методолошки неисправним аргументима, а баш креационисти инсистирају на научној (или псеудонаучној) аргументацији.
Ma sta mi naprica, evolucionisti se sluze neispravnim argumentima. Vidis, nije nauka nesto sto se prvo smisli pa se onda za to traze dokazi, to je neka druga disciplina naseg mozga pod imenom religija! Koji su to metodoloski neispravni argumenti? Navedi samo jedan?
Takodje vasa kreacionisticka nauka, svakako ima nepogresivu logiku! Tvrdi da nista ne moze nastati ni iz cega! Medjutim ako se vec sluzite tom logikom, kako je onda bog nastao? Ko je stvorio boga koji je stvorio boga koji je stvorio boga koji je stvorio coveka?
Kada se tak niz bogova onda prekida? Ako se vec sluzimo tom vasom logikom?

Пре отприлике 12-13 године је папа Војтила оснажио подршку теорији еволуције која је већ и раније била уважена енцикликом из 1950. године. По томе, теорија еволуције није нужно у нескладу са црквеним учењем о настанку човека.
Crkva je prinudjena da stalno koriguje svoje price, zato sto ima dogmaticnu viziju sveta oko nas. Medjutim nas svet je sve samo ne nepromenjiv! Medjutim sta hoces da kazes time! Sta ako se papa slozio sa teorijom evolucije! Naucnim teorijama nisu potrebni blagoslovi da bi bile istinite! Jedini nacin na koji vernici mogu da pomognu jeste da se obrazuju, ili da se udalje od kometarisanja naucnih teorija, ostalo samo predstavlja uporavanje i opstrukciju naucne misli. Medjutim ono sto je najcrnje, ti ovo vidis kao nesto pozitivno, medjutim to je samo stari metod kojim se sluze religije i crkva. Stvar je jednostavna, da bi crkva nastavila da postoji, ona je prinudjena stalno da revidira poziciju u kojoj se nalazi bog! Tako smo od nekakvog cikice koji sedi na oblacima i baca munje, stigli do nekakvog kreatora vremena, celija, gravitacije, planete zemlje (koja je ipak okrugla) i td.
Ipak, ne cudi me zasto crkva ne prestane sa ovakvim glupiranjem, jer ipak je to jedna ozbiljna poslovna institucija kojoj je biznis na prvom mestu!

Ја то видим овако: уз све уважавање теорије еволуције, она није довољна да објасни постојање човека као разумног бића, бића које поставља питања о самом себи и тражи одговоре. Чињеница је да не можемо да дефинишемо интелигенцију, а поготову да не можемо да лоцирамо тренутак који мислећег човека раздваја од бесловесног претка, али, када год то да се догодило, црква сматра да је то тај тренутак који оставља простор за божанску интервенцију. Уствари, нужност те интервенције. Тако ја видим гледиште Ватикана.
Ocigledno ti evolucija nije poznata! Cela teorija evolucije ne ostavlja ni jedan svoj deo nuznosti za bilo kakvom intervencijom od strane nekakvog tvorca! Postoje tone literature u kojoj je korak po korak objasnjeno na koji nacin su se kod ljudi razvijala osecanja, inteligencija, proces razmisljanja. Da si nesto citao o tome ne bi pricao ovakve stvari!

Dalje, glediste crkve kako ga ti objasnjavas je veoma smesno, jer rusi sva crkvena nacela od samog starta. Sta hoces da kazes da su Adam i Eva u raju bili majmuni, koji su odlucili da probaju jabuku, koja im je bila zabranjena. Zatim ih je bog isterao iz raja, a ovi posto su okusili drvo znanja, odjednom postadose ljudi, nisu vise bili majmuni! Da, savrsena logika, nema greske! Samo sto biblija prica malo drugaciju pricu! :D
 

Back
Top