Istopolni brak?

Istopolni brak

  • Za

  • Protiv

  • Za,ali bez usvajanja dece


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postoje i druga rešenja kako Istopolni bračni parovi mogu da dobiju dete :

Jedan od njih je : Veštačka oplodnja sa Izabranom Majkom koja u stvari svoju matericu da se tako grubo izrazim ´´rentira´´ i nosi dete 9 meseci !
Tako da dete genetski pripada 50% jednom od Istopolnih parova !



 
Super,oni mogu da imaju decu...ali samo veštačkim putem.
A zašto ne prirodnim?
Pa valjda zato što ni konekcija tih ljudi nije prirodna...
A,da može i rentiranje...kao kada iznajmiš auto...tako nekako,ali taj auto opet nije tvoj.
Moze svašta da se skarabudzi tu...samo prirodno i normalno ne moze da bude.z:dm:
 
Poslednja izmena od moderatora:
hexy love oz, to smo vec spomenuli, ali ovde je problem sto postoje dvostruki standardi, tako da se samo presipa iz supljeg u prazno.

>>> Eoja

Ma kapiram ja to....Koja god tema da je u pitanju uvek postoje strane ZA i PROTIV > Mišljenja sam samo da neki ljudi sve OVO isuviše primaju k srcu !
Već sam napisala da je sve u mentalnom sklopu Individualaca !

Čak sam kao primer dala ´´ Šta kada tinejdžerka zatrudni ...´´
-Reakcije roditelja
-Rodbine
-Komšiluka
-Škole
-Društva u opšte ....

Hexy...z:hm:
 
Svesna cinjenice da sam se vecinu svog "odraslog" zivota borila da prevazidjem predrasude u svojoj glavi, koje su, moramo priznati, svima nama usadjene i naturene od strane drustva u kome zivimo, ne mogu da argumentujem stav koji imam. A to je da mi se ideja o usvajanju dece od strane homosexualnih parova ne svidja.
Na homosexualnost ne mozemo gledati kao na proizvod loseg uticaja savremenog doba, jer je postojala kroz istoriju u raznim drustvima. Jedini argument koji imam je priroda i ne zelim da se pozivam na zakonske definicije braka, da tvrdim, iako nisam sigurna, da bi takva zajednica na dete uticala tako da bi i ono postalo homosexualno, a da obrnuto heterosexualna zajednica ne bi. A priznajem da je odgajanje dece od strane homosexualnog para u neskladu sa mojom predrasudom, neka sam "zaostala", neka sam "primitivna", sa tom predrasudom nikada nisam uspela da se izborim.
 
Ok brak neka radi ko sta hoce, ali ne i usvajanje dece. Medjutim to mogu biti dva para jedan muski i jedan zenski i mogu vestackom oplodnjom uz dogovor da dobiju decu i da ih podele, u tom slucaju bi zaobisli zakon koji bi im zabranjivao usvajanje dece. A obicno vestacka oplodnja donosi i vise od dvoje dece.
 
e, vala bas... evo, oma cu; da ne povrijedim krhke emocije divnih empaticnih ljudi koji
se vise brinu za komsijinu nego za vlastitu...kravu* <3
QUOTE]

Не знам шта си мислила под овим, али ја дефинитивно не спадам у ту групу
Жао ми је што имаш потпуно погрешну представу

meni (ni)je zao sto vise nemam
tu...potpuno pogresnu predstavu...z:)
 
Poslednja izmena:
Sreća,sreća radost.Lepo je živeti u uverenju da je neko zadužio čitavo čovečanstvo činjenicom da može da začne dete prirodnim putem.Da li ste svesne da upravo ovo sada čita neko ko nema tu " privelegiju" ,a da nije homo.Empatije ljudi malo,empatije.

Nisam se ogradila...zao mi je ljudi koji prirodnim putem ne mogu da dobiju decu...a koji nisu homo...onaj komentar se odnosio isključivo na homo parove...nadovezano na postove iznad toga...kasno sam uočila,izvinjavam se hetero ljudima.
 
:mrgreen:

Joj dobra si.Pročitaj još jednom prvi deo mog odgovora na postavljeno pitanje da li sam ja gay ,a zatim ovaj deo gde se navode crnci.Da probam ovako.Da li ti misliš da su se za prava žena borile isključivo žene ili je bilo i učešća muškaraca?Ako si već dotakla pitanje boje kože,crnce upravo jesu smatrali nekada greškom prirode,doduše ima još onih koji ih smatraju na isti način,ali će biti zakonski gonjeni ako otvoreno sprovedu svoje "šta je prirodno mišljenje".U nekim zemljama takođe se primenjuje ovo pravilo u slučaju homoseksualaca.

To što ja homoseksualce smatram greškom prirode, tj. vas homoseksualce, ničim vas ne ugrožava. To je moje mišljenje i tu je kraj. Nemam nikakav problem u vezi sa vama, za mene ste ljudi kao i svi ostali, ali se priroda poigrala sa vama. Poznajem dve lezbače, jedna me je čak i ganjala, a druga je to postala u međuvremenu. Moje mišljenje o njima se nije promenilo kada sam saznala za njihovo seksualno opredeljenje.

Ali kada su deca u pitanju, ja svoje mišljenje ne menjam. Smatram da decu ne treba uplitati u sve te zajebancije. Da li će zakon to dozvoliti ne znamo. Ali ću ja i dalje biti protiv toga. Ni sada se ne slažem sa nekim zakonima i zakon moje mišljenje neće promeniti. Mogu samo da se nadam da neće cela planeta otići u k.urac i sve to aminovati.
Jer ako se to desi, vremenom ćete decu dobijati samo sintetički, jer neće moći drugačije da se naprave. Do tada će sve biti sintetika pa će i sve ostalo biti plastično.
A od ljudi neće ostati ništa.
 
Хајде да пробамо овако:
Нека заговорници тезе да хомосексуалци треба да усвоје децу дају аргументе зашто би баш хомосексуални парови требало да усвоје децу, али да то не буде прича, боље него да су у дому, јер тако можемо рећи нека га усвоји било ко.

Зашто баш хомосексуалци да усвоје децу?

Где је ту предност за дете?

Коме да припадне дете приликом развода таквог пара?

rekoh ja to ranije, ali niko nije konstatovao....niko ne pita dete ništa...svako 'normalno' dete (sem ako od malena ne viri na homoseksualca9 bi želelo normalnu, tj. porodicu sa mamom i tatom koji su u obliku žene i muškarca.
 
rekoh ja to ranije, ali niko nije konstatovao....niko ne pita dete ništa...svako 'normalno' dete (sem ako od malena ne viri na homoseksualca9 bi želelo normalnu, tj. porodicu sa mamom i tatom koji su u obliku žene i muškarca.

Ma jeste konstatovano, o tome se non-stop i govori. Pa smo dobili odgovor da ako smatramo da odobravamo usvajanje dece od strane homoseksualnih parova na uštrb dece da je to kraj diskusije i više nema šta da se doda.
Neko je na to odmah počeo da koristi pogani jezik u nedostatku pravog odgovora.

Ali niko nije ništa konkretno odgovorio. Izgleda da i neće.

Jednostavno homoseksualci žele da im se zakonski dozvole da usvajaju decu i oni tu ne žele ništa više da dodaju, diskutuju ili daju argumente u prilog tome. Mi koji ne odobravamo smo "glupi", razmišljamo kao u 12. stoljeću itd....
 
Eto, konacno smo se slozili.

Имаш још неки аргумент, осим оваквих?

Или је довољан аргумент да су глупи они који не разумеју зашто би хомосексуалци усвојили дете?

Као, зато што смо ми глупи, они треба да буду усвојитељи?
 
Имаш још неки аргумент, осим оваквих?

Или је довољан аргумент да су глупи они који не разумеју зашто би хомосексуалци усвојили дете?

Као, зато што смо ми глупи, они треба да буду усвојитељи?

od pocetka ste dobijali argumente
e, sad...to sto nemate pojma sta je to...otprilike...argument
sta da se radi...dok ne stigne to "sinteticko doba" morat cete ovako;
ko bosi po trnju, a mozda i onda...mislim, ne biste valjda pogazili vlastite "principe" : )))
 
Poslednja izmena od moderatora:
od pocetka ste dobijali argumente
e, sad...to sto nemate pojma sta je to...otprilike...argument
sta da se radi...dok ne stigne to "sinteticko doba" morat cete ovako;
ko bosi po trnju, a mozda i onda...mislim, ne biste valjda pogazili vlastite "principe" : )))

Ја не знам о чему причаш.

Пошто смо глупе, дај аргумент по аргумент, а ја ћу полако читати, пошто сам полуписмена, али сам у стању да схватим ако неко паметно пише.
 
To što ja homoseksualce smatram greškom prirode, tj. vas homoseksualce, ničim vas ne ugrožava. To je moje mišljenje i tu je kraj. Nemam nikakav problem u vezi sa vama, za mene ste ljudi kao i svi ostali, ali se priroda poigrala sa vama. Poznajem dve lezbače, jedna me je čak i ganjala, a druga je to postala u međuvremenu. Moje mišljenje o njima se nije promenilo kada sam saznala za njihovo seksualno opredeljenje.

Ali kada su deca u pitanju, ja svoje mišljenje ne menjam. Smatram da decu ne treba uplitati u sve te zajebancije. Da li će zakon to dozvoliti ne znamo. Ali ću ja i dalje biti protiv toga. Ni sada se ne slažem sa nekim zakonima i zakon moje mišljenje neće promeniti. Mogu samo da se nadam da neće cela planeta otići u k.urac i sve to aminovati.
Jer ako se to desi, vremenom ćete decu dobijati samo sintetički, jer neće moći drugačije da se naprave. Do tada će sve biti sintetika pa će i sve ostalo biti plastično.
A od ljudi neće ostati ništa.

Ti si i dalje uverena da sam ja gay? z:lol:
 
Ја не знам о чему причаш.

Пошто смо глупе, дај аргумент по аргумент, а ја ћу полако читати, пошто сам полуписмена, али сам у стању да схватим ако неко паметно пише.

aham...aj ti, za pocetak, polako iscitaj temu od pocetka do kraja
i ako gdjegod zapnes mene...preskoci
ne privlaci me rad u "prosvjeti" : )))
 
aham...aj ti, za pocetak, polako iscitaj temu od pocetka do kraja
i ako gdjegod zapnes mene...preskoci
ne privlaci me rad u "prosvjeti" : )))

Ја уважавам сваког саговорника, а ти кад немаш аргументе вређаш,или тражиш да те неко прескочи.
Ево, уважићу те и учинити, само полако ти ишчитај.

И не разумем шта значи ,,просвјета'', а тешко да би те у просвету примили са речником који користиш.
Цмок!
 
Ја уважавам сваког саговорника, а ти кад немаш аргументе вређаш,или тражиш да те неко прескочи.
Ево, уважићу те и учинити, само полако ти ишчитај.

И не разумем шта значи ,,просвјета'', а тешко да би те у просвету примили са речником који користиш.
Цмок!

e, Wanda imaj toliko samopostovanja da si tek
u narednom postu skocis u usta : )))
 
Nisam za to da gej parovi usvajaju decu, razloge su vec navodili, svode se na isto, i nemam tu sta da dodam.
Ono sto mi smeta na temi je sto je postavljacica postavila pitanje na koje je dobila i odgovore koji se sa njenim stavom ne slazu, pa onda resila da te neistomisljenike prevaspita (na krajnje sirov i uvredljiv nacin). Forum je tu da bi razni ljudi razlicitih stavova iznosili svoje misljenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top