Istopolni brak?

Istopolni brak

  • Za

  • Protiv

  • Za,ali bez usvajanja dece


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isto kao sto ne uocavas razliku izmedju gej ljudi i pedofila i sizofrenika, tako ne uocavas ni razliku izmedju smejanja i radovanja. Covek moze da se smeje i od muke, raduje se samo kad je srecan. Ja definitivno nisam srecna zbog tebe, nema shanse.
 
Argument rekla-kazala odnosno ne morati mi verovati na reč.U Holandiji je kao što vam je poznato već desetak godina moguće usvajanje dece.Stručna lica su došla do zaključka da deca koja odrastaju u sa homo partnerima imaju visok nivo tolerancije i veoma razvijenu emotivnu inteligenciju.
Argument socijalni :Homo imaju osnovu da traže elementarna ljudska prava,sve ostalo je diskriminacija u visokorazvijenim društvima koja ne mogu da se nazovu tako dok god budu tlačila jednu grupaciju.
Argument patetike:Pogledajte svoju decu.Koliko ste sigurni da baš njima uskraćujete neka prava,ako ne njima u krajnjem slučaju svojim unucima.

Srećna /1/2009 godina. :ukras6:
 
Pa vidis, takve reakcije su i razlog sto ovog puta ne ucetvujem na temi aktivno.
Ja sam samo izneo moj stav i postavio ti neka pitanja.....a na to od tebe dobio kvalifikaciju.
Tako je bilo i na prosloj temi.
Kad god ponestane argumenata ili strpljenja za drugaciji stav, potezu se etikete tipa: primitivci, zaostali ste, zatucani ste, ne vredi vam objasnjavati, glupi ste, imate problem sa obrazovanjem, logikom, tolerancijom, evo ko ste vi itd itd.
Toliko o vasoj toleranciji i prihvatanju nekoga ko je drugaciji
 
Ne, ti nisi izneo argumente, vec gomilu lepo upakovanih uvreda na racun gej populacije, da ne pricam o tome da vi (kad se vec delimo na vi i mi) evo vec 14 strana nazivate te ljude bolesnicima i manijacima, da ne citam sad unazad i ne trazim sve "kvalifikacije" koje ste "vi" izneli o homoseksualno opredeljenim ljudima. Pa ne znam sto se cudis kad to isto dobijes natrag, meni lepo pise uz nik da uvek vracam milo za drago :lol:

Edit: za slucaj da se neko doseti da pita, nisam gej, ali jesam za jednaka prava gej i strejt osoba. U svakom smislu :)
 
Poslednja izmena:
Argument rekla-kazala odnosno ne morati mi verovati na reč.U Holandiji je kao što vam je poznato već desetak godina moguće usvajanje dece.Stručna lica su došla do zaključka da deca koja odrastaju u sa homo partnerima imaju visok nivo tolerancije i veoma razvijenu emotivnu inteligenciju.
Argument socijalni :Homo imaju osnovu da traže elementarna ljudska prava,sve ostalo je diskriminacija u visokorazvijenim društvima koja ne mogu da se nazovu tako dok god budu tlačila jednu grupaciju.
Argument patetike:Pogledajte svoju decu.Koliko ste sigurni da baš njima uskraćujete neka prava,ako ne njima u krajnjem slučaju svojim unucima.

Srećna /1/2009 godina. :ukras6:

Svakako te treba pohvaliti zbog ovog posta :grudvanje2:
 
Ne, ti nisi izneo argumente, vec gomilu lepo upakovanih uvreda na racun gej populacije, da ne pricam o tome da vi (kad se vec delimo na vi i mi) evo vec 14 strana nazivate te ljude bolesnicima i manijacima, da ne citam sad unazad i ne trazim sve "kvalifikacije" koje ste "vi" izneli o homoseksualno opredeljenim ljudima. Pa ne znam sto se cudis kad to isto dobijes natrag, meni lepo pise uz nik da uvek vracam milo za drago :lol:

Edit: za slucaj da se neko doseti da pita, nisam gej, ali jesam za jednaka prava gej i strejt osoba. U svakom smislu :)

Ja bih bas voleo da ti nadjes sve to gde "mi" nazivamo gej ljude manijacima da se rado ne slozim sa tim.
Ja sam razgovarao sa tobom i tebi postavio pitanja, ne znam zbog cega i sa kojim ciljem meni vracas neko milo za neko drago jer se ne secam da sam te uvredio ili ti dao neku kvalifikaciju.
Mislim, mnogo je lepo zalagati se za toleranciju i prava, ali kod mene kredibilitet mogu da imaju samo oni koji i sami pokazuju da su tolerantni i da postuju tudja prava.
Prvenstveno tako sto neistomisljenike nece kvalifikovati kako sam vec opisao.

I to bi bilo sve od mene na ovoj temi jer sam znao da ce ovakvi dijalozi biti neminovni, a ja nemam volje da ih vise vodim
 
Samo sam cekala kada ce neko da se uhvati za Boga =)

Ali argument jadna mala deca, koja nisu birala da ih odgajaju homoseksualci, u startu se krece od cinjenice da su ta deca jadna =/ Kad bismo svi mogli da biramo roditelje gde bi nam bio kraj, hm...Sta je sa jadnom decom, koja nisu birala da im je otac alkoholicar ili da ih ubija od batina svaki dan?

I kad bi se neko od vas igrao Boga da li bi zaista pre dao dete na usvajanje heteroseksualnom paru gde postoji potencijal za nasilje u porodici, a ne bi dao homoskesualnom paru u kome tog potencijala nema?
 
dete nikako ne bih dala na usvajanje heteroseksualnom paru gde postoji potencijal za nasilje,ali ga ne bih dala ni homoseksualnom paru...ni u jednoj,ni u drugoj porodici dete ne bi imalo zdravo okruženje...ali to je samo moje subjektivno mišljenje...imam jednog prijatelja koji je mnogi niz godina krio da je homo,ja sam dugo sumnjala,i na kraju ga pitala,kada je priznao,posle sam upoznala i njegovog partnera...nemam ništa protiv,dobri su ljudi,u svojoj kući neka rade šta god žele,to je njihovo pravo...ali...čak i oni kao homo su naglasili da je ova velika galama oko prava homoseksualaca preterana,da im više šteti nego koristi..to su oni rekli...da bi mnogo mirnije živeli bez ove galame oko prava gey populacije,da bi ljudi polako prihvatili njih kao drugačije,i život bi išao dalje,ali ovako nastupa revolt hetero populacije koji se logično smatraju ugroženima,kao što se većina smatra ugroženim kada nastupaju agresivno neke novotarije...
nisam da homo parovi usvajaju decu,ne verujem da je to normalno okruženje za dete...pa sad me razapnite na krst...
 
To da se dize velika pompa kod nas oko gej prava nije nista novo niti je diskutabilno, ali je trenutno moderno i vise propagirano od strane onih, koji vicu Romi umesto Cigani.
Ali da bi odgajanje deteta od strane homoseksualnog para bilo nezdravo okruzenje je iskljucivo tvoje nicim potkrepljeno misljenje.
 
Bar kod 80% razlicitih zivotinjskih vrsta na ovoj planeti uocen je homeseksualizam
Kod svih vrsta je homoseksualizam greška prirode

Jel tako? Mislis ono "igraju se mame i tate"? Ja sam se k'o deti igrala mame i tate sa devojcicom...Pa sam izrasla u osobu heteroseksualnog opredeljenja. To je, draga moja, u 90% slucajeva urodjen, ne steceni nagon. Ti se rodis gej ili strejt, retko postajes jedno ili drugo. Ili trece, ima ljudi kojima je svejedno, daj sta das

Ne mislim igraju se mame i tate, nego imaju dve mame ili dva oca. Ništa više im ne treba.

Ima veze itekako sa temom. Kako ti ocekujes da ti dete izraste u seksualno prirodnu osobu ako pojma nema sta je to menstruacija npr. Ako ne zna da je normalno da oseca seksualni nagon, da je normalno da masturbira? Snalaze se klinci, uce jedni od drugih. Od roditelja uce samo da je seks nesto sramota, o cemu se ne prica. Ne daj boze da ima neke "neprirodne" nagone prema istom polu, onda je zigosano. Bas me interesuje kako bi se ti kao roditelj ponela prema svom detetu da otkrijes da je gej.

Na tvoje pitanje sam već odgovorila na nekoliko tema, a obrazovanje dece o seksualnosti uključuje sve i nema nikakve veze sa odgajanjem dece u homoseksualnom braku.

- slažemo se u tvojoj poslednjoj rečenici, ali problem nije tako jednostavan kao što se želi predstaviti.

I ja dala po meni najbolje rešenje za decu: ne davati ih homoseksualcima!
 
Poslednja izmena:
Ja bih bas voleo da ti nadjes sve to gde "mi" nazivamo gej ljude manijacima da se rado ne slozim sa tim.

["I]Gospodjice, za mene je pitanje samo dokle ce ici ta vrsta tolerancije i slobode u pogledu ljudi koji kako kazes imaju neku devijaciju.
Da li ce naredni korak biti da ce i pedofili i zoofili i gerontofili i ko sve ne, traziti ista prava.
Jer i oni imaju poremecaj.
Ako neko nije svesnom odlukom homoseksualac, nisu svakako ni oni.
Jednostavno imaju pogresno usmeren nagon.
Za homoseksualce smatramo da nisu opasni po okolinu, ali nisu ni zoofili.
Zasto onda i oni ne bi mogli da usvajaju decu, ako su dobri ljudi.
Sta ima veze sto imaju cudno sexualno opredeljenje.[/I]"

Pa dalje:

"Mislim da je homosexualnost poremecaj, ako hoces i bolest.
Kako drugacije nazvati pogresno usmeren sexualni nagon?
Razlicitost? Posebnost?
Po tvom stavu, medicina ne bi ni trebala da definise bolesna stanja, jer ispada da je sve samo razlicitost i posebnost.
Zasto onda i shizofrenicare, psihoticare, neuroticare i ostale ljude sa psihickim bolestima ne smatramo samo razlicitim od nas?
U kom su to smislu oni bolesni u odnosu na nas, ako nas ne ugrozavaju i ne smetaju nam?
Sto ih onda lecimo?
Mozes ti reci da moramo jer neki od njih ugrozavaju same sebe, ali oni to tako ne vide.
Oni smatraju da je sa njima sve u redu, a da je neko drugi pogresan, kriv, duzan nesto itd.
Stoga pitam, odakle nam sloboda da njih smatramo bolesnim, a homosexualce normalnim i zdravim i kao takvim, potpuno sposobnim za podizanje dece
."


Na primer. Ima toga jos kolk'o oces na temi.

Ja sam razgovarao sa tobom i tebi postavio pitanja, ne znam zbog cega i sa kojim ciljem meni vracas neko milo za neko drago jer se ne secam da sam te uvredio ili ti dao neku kvalifikaciju.

Nisam ni ja tebe uvredila, a kvalifikovala te jesam, zbog tvog stava i tvojih shvatanja ,ali ni manje ni vise nego ti mene zbog mojih. "Milo za drago" je shala, iako zaista volim da uzvratim istom merom, smatram to pravicnim.

Mislim, mnogo je lepo zalagati se za toleranciju i prava, ali kod mene kredibilitet mogu da imaju samo oni koji i sami pokazuju da su tolerantni i da postuju tudja prava.
Prvenstveno tako sto neistomisljenike nece kvalifikovati kako sam vec opisao
.

Takodje, kredibilitet i kod mene imaju oni koji su tolerantni i postuju tudja prava. Oni koji to ne cine nit imaju kredibilitet, niti su postedjeni kvalifikacija u istoj meri u kojoj i sami kvalifikuju.

I to bi bilo sve od mene na ovoj temi jer sam znao da ce ovakvi dijalozi biti neminovni, a ja nemam volje da ih vise vodim

Dobro. Necu ni ja ako neces ni ti :lol:
 
Bar kod 80% razlicitih zivotinjskih vrsta na ovoj planeti uocen je homeseksualizam
Kod svih vrsta je homoseksualizam greška prirode AJDE?!

Jel tako? Mislis ono "igraju se mame i tate"? Ja sam se k'o deti igrala mame i tate sa devojcicom...Pa sam izrasla u osobu heteroseksualnog opredeljenja. To je, draga moja, u 90% slucajeva urodjen, ne steceni nagon. Ti se rodis gej ili strejt, retko postajes jedno ili drugo. Ili trece, ima ljudi kojima je svejedno, daj sta das

Ne mislim igraju se mame i tate, nego imaju dve mame ili dva oca. Ništa više im ne treba.

Ima veze itekako sa temom. Kako ti ocekujes da ti dete izraste u seksualno prirodnu osobu ako pojma nema sta je to menstruacija npr. Ako ne zna da je normalno da oseca seksualni nagon, da je normalno da masturbira? Snalaze se klinci, uce jedni od drugih. Od roditelja uce samo da je seks nesto sramota, o cemu se ne prica. Ne daj boze da ima neke "neprirodne" nagone prema istom polu, onda je zigosano. Bas me interesuje kako bi se ti kao roditelj ponela prema svom detetu da otkrijes da je gej.

Na tvoje pitanje sam već odgovorila na nekoliko tema, a obrazovanje dece o seksualnosti uključuje sve i nema nikakve veze sa odgajanjem dece u homoseksualnom braku.

- slažemo se u tvojoj poslednjoj rečenici, ali problem nije tako jednostavan kao što se želi predstaviti.

I ja dala po meni najbolje rešenje za decu: ne davati ih homoseksualcima!

Dobro, ja mislim da je okej da imaju dve mame i dva oca, bolje nego da nemaju nikog svakako. Ja mislimda seksualno obrazovanje ima veze sa temom o odgajanju dece i u sirem i u uzem smislu (hetero vs.homo). Ja mislim da je resenje izjedanciti prava gej i strejt parova u svemu, pa i u usvajanju.

I sta sad? Ocemo do sutra to ja mislim vs. ti mislis. Sretni praznici i ostajte zdravo, a sta ce na kraju biti, videcemo:ponoc:
 
Ali da bi odgajanje deteta od strane homoseksualnog para bilo nezdravo okruzenje je iskljucivo tvoje nicim potkrepljeno misljenje.

U pravu si, svi iznosimo naša lična mišljenja.
Konstatovali smo da će stručnjaci odraditi posao.

I smrtna kazna je negde prihvaćena, a negde nije. Ali niko ne može da tvrdi šta je od ta dva ispravnije. Odgovor se nalazi u nama samima. Svako ima svoje moralne norme, ne postoje univerzalne.

I nemo' da ste mene gađali grudvama! Ja mrzim zimuuuuuu!!!!! Živelo letooooo!

z:girl:
 
Protiv. Sto nije normalno nije normalno. Ni decu ne treba da usvajaju jer ce samim tim i oni na to gledati drugacije i to ce im biti normalno. Ne daj ti Boze da budemo kao oni debilni Holandjani i Belgijanci pa da nam sve bude normalno. I sta oni koji djavo traze neka prava? Nek odu u B i H i drzave njima slicne pa nek rade sta hoce, samo decu NEK NE USVAJAJU!!
 
Taman sam se zaletela, a onda ti videh profil =)
Da, da, debilni Holandjani i Belgijanci, bas sam se pitala ko bi bio toliko osion da izrekne ovako nesto, a onda shvatih da nije to u pitanju =D
 
Za... nemam nista protiv homoseksualnosti, nit je smatram bolescu ili bilo sta tog tipa i znam u Becu nekoliko drugova koji imaju gej roditelje, usvojeni su ili im je 1 od tih roditelja stvarno roditelj a druga strana je iz Banke za Oplodjivanje... sasvim su normalni heterosexualci... pa cak i da su postali i oni homo nemam ama bas nista protiv! Veca bolest je pedofilija nego kao sto ovde neki tvrde homosexualnost... :roll:
Pozz :cao:
 
:hahaha: Joj ljudi crkoh od smeha. Kako ljudi uspevaju da se isprosipaju toliko da mi je znati. Ovakve teme zlata vrede. Nego, hajde da se vratimo u vreme kada je crncima bilo zabranjeno da se mesaju sa superiornim belcima.. jos bolje idemo u mracno doba.. ko je za? z:(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top